Tatranskí Vlci
3:6 (1:0, 1:3, 1:3)
HK Riga
Pondelok 19.09.2011, 19:00 • Zimný štadión v Spišskej Novej Vsi • MHL

Premiéra Tatranských Vlkov sa skončila nakoniec prehrou 3:6. Vlci odohrali s Rigou vyrovnaný zápas. Lotyšskí hráči boli o kúsok lepší, najmä v efektivite. Tešíme sa na ďalší online prenos zo Spišskej Novej Vsi už zajtra pri druhom zápase medzi Tatranskými Vlkmi a Rigou. Pekný večer. (21:10:56)

60:00

59:15
    Ešte prichádza vzájomné vylúčenie, na strane Vlkov to je Vlach, za Rigu R. Lipsbergs.

57:42
    Pohotovou strelou okamžite po vhadzovaní chcel zvýšiť stav stretnutia R. Lipsbergs, domáci gólman bol proti.

56:45
    Riga dala gól!
    Zrejme je rozhodnuté. Šiesty gól do siete Petra Hrušku vsietil Miks LIPSBERGS. Prečíslenie 2 na 1 sa rozhodol zakončiť strelou po ľade. Asistencia: Arturs Kuzmenkovs

55:15
    Puk sa zdržiava prevažne v strednom pásme, Riga už predvádza hru, ktorú potrebuje, zbytočne sa netlačí bezhlavo do útoku.

53:59
    A po dlhej dobe sa hrá zase v piatich na oboch stranách. Juniorské mužstvo HC Lev sa bude chcieť zrejme nadýchnuť k záverečnému náporu.

53:33
    Domáci už v plnom počte a čaká ich kratučká presilovka 5 na 4.

52:57
    Už aj Vlci so štyrmi hráčmi.

52:30
    HK Riga už so štyrmi hráčmi, budú hrať 27-sekundovú presilovku 4 na 3. Momentálne sa opravuje plexisklo na trestnej lavici, čo Aleš Totter využíva na poradu so svojimi zverencami.

51:59
    Hra sa opäť vyrovná, bude sa hrať nezvyčajne 3 na 3, vylúčeným je Dobrenkijs, 2 minúty za podrazenie.

51:33
    Kurmis v šanci, pred Hruškom bol však faulovaný Bellušom, ktorý si odchádza odsedieť dvojminútový trest za hákovanie.

50:57
    Počet hráčov na ľadovej ploche sa vyrovná, 1 minútu a 14 sekúnd sa bude hrať 4 na 4. Vylúčeným je Ježek, 2 minúty za nedovolené bránenie v hre.

50:11
    Tatranskí Vlci budú mať možnosť na strelenie kontaktného gólu. Na trestnú lavicu putuje Biezais, 2 minúty za hákovanie.

48:19
    Po Malecovej strele spoza modrej čiary puk opäť skončil v lapačke Gudlevskisa. Hra sa poriadne vyostruje, po každom podržaní puku brankárom sa hráči podpichujú.

46:48
    Hostia v plnom počte.

46:35
    Až veľmi prekombinovaná akcia Vlkov, keď Vlach mohol už strieľať, prihrával ešte spoluhráčovi, ktorý puk minul.

46:15
    Po prikrytí puku Gudlevskisom sa pred jeho bránkou strhla menšia strkanica, rozhodcovia hneď všetko upokojili.

45:18
    Richard Mráz trafil z uhla ľavú žrď, puk smeroval len na vonkajšiu časť konštrukcie.

44:48
    Vylúčenie na strane hostí, na trestnú lavicu si ide sadnúť Salija, 2 minúty za seknutie.

44:40
    Juniori HC Lev v plnom počte.

43:40
    Úvod záverečného dejstva nám priniesol na ľade veľa vzruchu, až teraz sa hra trochu ukľudnila, HK Riga roztočila pomalý "kolotoč".

42:40
    Domáci tím bude hrať znova v štyroch, na lavicu hanby putuje Chalupa.

41:50
    Tatranskí Vlci dali gól!
    Presilovú hru nakoniec Tatranskí Vlci využívajú. Presadil sa Michael DVOŘÁK. Asistencie: Martin Belluš, Ondrej Nedvěd.

41:25
    Po individuálnej chybe jedného z obrancov Vlkov sa do brejku počas vlastného oslabenie dostali dvaja Rižania, brankára Hrušku prekonal Vladislavs DOBRENKIJS. Asistencia: Arturs Kuzmenkovs.

40:35
    Vylúčenie na strane Rigy. Na 2 minúty si odchádza oddýchnuť Hodzko

40:24
    Znova vynikajúca práca od Biezaisa, ktorý našiel pred bránkou Marisa BICEVSKEHO, ten z prvej do prázdnej bránky. Asistencia: Elvijs Biezais.

40:01
    Začala tretia tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 20:31.

Druhá časť hry priniesla opäť vyrovnaný hokej. Vlci šli najprv do dvojgólového vedenia, ktoré netrvalo dlho, Rižania znížili okamžite po necelej minúte na 1:2. V druhej polovici tretiny im pomohli na zvrat stretnutia najmä presilové hry, ktoré domácim hráčom ubrali množstvo síl. Po dvoch tretinách stav v metropole Spiša 2:3.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:14
    Riga ide po prvý raz do vedenia. Vladislavs DOBRENKIJS si nakorčuľoval medzi kruhy, odkiaľ nekompromisne zavesil do pravého horného rohu. Asistencia: Martins Jakovlevs.

38:52
    Domáci brankár vytiahol z rukáva ďalší vynikajúci zákrok lapačkou. Je potrebné však pochváliť Biezaisa, ktorý zakončoval šikovne z otočky.

38:20
    Biezais vo veľkej príležitosti, po prečíslení 2 na 1, strelou z prvej neprekonal Hrušku.

37:59
    Roberts Lipsbergs trestné strieľanie nevyužil, keď mu bekhendový blafák nevyšiel a tesne minul bránku.

37:59
    Uvidíme trestné strieľanie. Faulovaným je R. Lipsbergs, ktorý bude aj jeho autorom.

37:11
    Tatranskí Vlci s piatimi hráčmi.

36:00
    Tvrdá strela Jakovlevsa od modrej, gólman Vlkov prikryl puk v lapačke.

35:11
    Ďalšie oslabenie juniorského celku HC Lev. Nedvěd na 2 minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

34:10
    Strelou z uhla sa prezentoval Biezais, puk skončil na vyrážačke Hrušku.

33:00
    Kořínek sa presadzoval cez obranu Rigy, vyskúšal po dlhšom čase pozornosť Gudlevskisa.

31:57
    Domáci v plnom počte. Ubránili sa dlhej prevahe o dvoch hráčov.

31:50
    Ostávajú ešte posledné sekundy presilovky hostí.

31:38
    Tatranskí Vlci so štyrmi hráčmi.

31:15
    Jáchym zabojoval a vyhodil puk cez všetky čiary, Rižania zvierajú domácu obranu.

30:40
    Domáci tím sa prvýkrát oslobodil, ale len na malú chvíľku.

30:20
    Porejs od modrej len do lapačky Petra Hrušku.

29:57
    Veľká možnosť pre Rigu. Viac ako minútu a pol budú hrať presilovku 5 na 3, mužstvo Vlkov oslabil Malec.

29:38
    Vylúčenie na strane Tatranských Vlkov, Libor Šulák, 2 minúty za hákovanie.

29:02
    A je vyrovnané. V prevahe o jedného hráča sa presadil od modrej Martin POREJS. Domáci brankár Hruška mal zakrytý výhľad. Asistencie: Vladislavs Dobrenkijs, Arturs Kuzmenkovs

27:40
    Tento raz putuje na lavicu hanby domáci kapitán Ježek, 2 minúty za hákovanie. Riga dostáva príležitosť na vyrovnanie.

26:12
    Rižania v plnom počte.

25:50
    Belluš šikovne počkal na svojho spoluhráča z útoku Slováka, tomu však v poslednej chvíli vypichol puk jeden z hosťujúcich bekov. Inak by mal už odkrytú bránku.

24:12
    Vylúčenie na strane HK Riga. Na trestnú lavicu putuje Smirnovs, 2 minúty za údery.

23:24
    Kontaktný gól Rigy. Po skrumáži sa pred Hruškom najlepšie zorientoval Vladislavs DOBRENKIJS. Asistencia: Arturs Kuzmenskovs.

22:38
    KAROL CSÁNYI dostáva Vlkov do dvojgólového vedenia strelou po prihrávke spoza bránky. Využitá presilová hra. Asistencia: Richard Mráz.

22:09
    Tvrdý projektil vyslal od modrej Jáchym, brankár Rigy vyrazil puk len na ochrannú sieť.

21:42
    Svojou aktivitou si Vlci vybojovali výhodu o jedného hráča. Vylúčením je Jakovlevs, 2 minúty na za nedovolené bránenie.

20:35
    Ježek sa na úvod prostredného dejstva snažil prekľučkovať až pred Gudlevskisa, nakoniec skončil až v bránke, tá ostala posunutá.

20:01
    Začala druhá tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 19:42.

V prvej časti hry sme videli vyrovnaný hokej. Tatranskí Vlci začali nebojácne, tvrdo sa pustili do súpera. Hráči Rigy zo začiatku pôsobili ospalejším dojmom. Až po úvodnom presnom zásahu od Richarda Mráza sa hostia zahryzli do domácich, ktorým neraz pohrozili. Brankár Hruška je však zatiaľ spoľahlivý. Po prvej tretine vedú juniori HC Lev nad favorizovaným mužstvom HK Riga 1:0.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:00
    Rižania nasťahovaní v útočnej tretine, Vlci ich však k ničomu vážnejšiemu už nepúšťajú.

17:30
    V ďalšej sľubnej príležitosti sa ocitol Kurmis, bol však z uhla, Hruška pohotovo vyrazil.

16:19
    Samostatnou akciou sa teraz predviedol útočník Rigy Bicevskis. Dostal sa až pred domáceho brankára, ktorý nakoniec zachránil svoje mužstvo pred vyrovnávajúcim gólom.

15:15
    Pri hre 4 na 4 využil viac priestoru na ľade Ježek, ktorý skúšal Gudlevskisa na dvakrát, nepochodil.

14:46
    Počet hráčov na ľade sa vyrovná. Na trestnú lavicu odchádza aj hosťujúci Straupe, 2 minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

14:34
    Vylúčenie Tatranských Vlkov. Nedvěd na 2 minúty za hákovanie.

14:04
    Zimný štadión v Spišskej Novej Vsi prvýkrát zajasal. V presilovej hre vzal zodpovednosť na seba Richard MRÁZ, ktorý bekhendovým blafákom prekonal brankára Rigy. Bez asistencie.

12:58
    Prvé vylúčenie aj na strane Rigy, na trestnú lavicu odchádza Salija.

12:36
    Zverenci Aleša Tottera v pätici.

12:20
    Jakovlevsovu strelu teraz obetavo zblokoval Malec. Tatranskí Vlci sa už ubránia druhej presilovej hre hostí.

11:30
    HK Riga natlačená v útočnej tretine, strelou od modrej sa prezentoval Porejs. Hruška zatiaľ ostáva neprekonaný.

10:36
    Ďalšie vylúčenie na domácej strane. Slovák odchádza na lavicu hanby za nedovolené bránenie v hre.

09:42
    Dobrenkijs sa pokúšal šikovnou zadovkou nájsť spoluhráča, puku zabránil v ceste jeden z obrancov mužstva Vlkov.

08:48
    Domáci v plnom počte.

08:00
    Juniori HC Lev zvládajú oslabenie zatiaľ výborne. Hráči Rigy sa nedokázali usadiť v útočnom pásme.

06:48
    Prvé vylúčenie v tomto stretnutí. Na trestnú lavicu putuje domáci Michael Dvořák, 2 minúty za podrazenie.

06:20
    Pozornosť Gudlevskisa vyskúšal kapitán Tatranských Vlkov Aleš Ježek.

05:33
    Salija nahodil puk na ochrancu svätyne Vlkov, ten prikryl, Riga získala útočné pásmo.

04:25
    Prvú strelu na domáceho brankára Hrušku vyslal Tambijevs, ten si s ňou poradil.

03:52
    Momentálne sa hrá väčšinou v strednom pásme, mužstvá majú menšie problémy s prechodom do útočných tretín.

02:30
    Prvé vážnejšie ohrozenie zo strany Vlkov, strelu vyslal obranca Šulák, Gudlevskis vyráža.

02:00
    Od úvodu sa začal hrať hokej vo vysokom tempe, obidva tímy si nič nedarujú.

00:30
    Hosťujúci brankár Gudlevskis si prvýkrát siahol na puk. Bolo to však len také zoznámenie sa.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

V Spišskej Novej Vsi odzneli hymny Slovenskej republiky a Lotyšska.

Tatranskí Vlci: Hruška - Šulák, Jáchym, Nedvěd, Kořínek, Chalupa, Motejlek, Lintemer, Dvořák - Mráz, Ježek, Csányi - Belluš, Šaršok, Vlach - Bárta, Glemba, Slovák - Kuřítko, Sýkora, Malec

HK Riga: Gudlevskis - Porejs, Zvirbulis, Jakovlevs, Dikis, Salija, Lipsbergs K., Upenieks, Smirnovs - Biezais, Bicevskis, Lipsbergs M. - Dobrenkijs, Kuzmenkovs, Hodzko - Kurmis, Straupe, Tambijevs - Lipsbergs R., Rancevs, Jevpalovs

Vítame Vás pri domácej premiére Tatranských Vlkov. Už o necelých 15 minút nastúpia zverenci Aleša Tottera na svoj prvý zápas v Spišskej Novej Vsi. Súperom im bude lotyšský celok HK Riga, ktorý zaznamenal celkom slušný úvod do sezóny, keď zo štyroch stretnutí na súperových ľadoch získal 7 bodov. Nováčik MHL zo Slovenska sa blysol v poslednom stretnutí, dokázal zvíťaziť v kazašskej Astane nad miestnymi Snežnými Barsami 3:2 po samostatných nájazdoch. Všetko je pripravené na historické buly Tatranských Vlkov v metropole Spiša.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 19:00.

Peter Petráš

Góly a asistencie: 15. Mráz, 23. Csányi (Mráz), 42. Dvořák (Belluš, Nedvěd) - 24. Dobrenkijs (Kuzmenkovs), 30. Porejs (Dobrenkijs, Kuzmenkovs), 40. Dobrenkijs (Jakovlevs), 41. Bicevskis (Biezais), 42. Dobrenkijs (Kuzmenkovs), 57. Lipsbergs M. (Kuzmenkovs)