Tatranskí Vlci
3:6 (1:0, 1:3, 1:3)
HK Riga
Pondelok 19.09.2011, 19:00 • Zimný štadión v Spišskej Novej Vsi • MHL

Premiéra Tatranských Vlkov sa skončila nakoniec prehrou 3:6. Vlci odohrali s Rigou vyrovnaný zápas. Lotyšskí hráči boli o kúsok lepší, najmä v efektivite. Tešíme sa na ďalší online prenos zo Spišskej Novej Vsi už zajtra pri druhom zápase medzi Tatranskými Vlkmi a Rigou. Pekný večer. (21:10:56)

60:00

59:15
    Ešte prichádza vzájomné vylúčenie, na strane Vlkov to je Vlach, za Rigu R. Lipsbergs.

57:42
    Pohotovou strelou okamžite po vhadzovaní chcel zvýšiť stav stretnutia R. Lipsbergs, domáci gólman bol proti.

56:45
    Riga dala gól!
    Zrejme je rozhodnuté. Šiesty gól do siete Petra Hrušku vsietil Miks LIPSBERGS. Prečíslenie 2 na 1 sa rozhodol zakončiť strelou po ľade. Asistencia: Arturs Kuzmenkovs

55:15
    Puk sa zdržiava prevažne v strednom pásme, Riga už predvádza hru, ktorú potrebuje, zbytočne sa netlačí bezhlavo do útoku.

53:59
    A po dlhej dobe sa hrá zase v piatich na oboch stranách. Juniorské mužstvo HC Lev sa bude chcieť zrejme nadýchnuť k záverečnému náporu.

53:33
    Domáci už v plnom počte a čaká ich kratučká presilovka 5 na 4.

52:57
    Už aj Vlci so štyrmi hráčmi.

52:30
    HK Riga už so štyrmi hráčmi, budú hrať 27-sekundovú presilovku 4 na 3. Momentálne sa opravuje plexisklo na trestnej lavici, čo Aleš Totter využíva na poradu so svojimi zverencami.

51:59
    Hra sa opäť vyrovná, bude sa hrať nezvyčajne 3 na 3, vylúčeným je Dobrenkijs, 2 minúty za podrazenie.

51:33
    Kurmis v šanci, pred Hruškom bol však faulovaný Bellušom, ktorý si odchádza odsedieť dvojminútový trest za hákovanie.

50:57
    Počet hráčov na ľadovej ploche sa vyrovná, 1 minútu a 14 sekúnd sa bude hrať 4 na 4. Vylúčeným je Ježek, 2 minúty za nedovolené bránenie v hre.

50:11
    Tatranskí Vlci budú mať možnosť na strelenie kontaktného gólu. Na trestnú lavicu putuje Biezais, 2 minúty za hákovanie.

48:19
    Po Malecovej strele spoza modrej čiary puk opäť skončil v lapačke Gudlevskisa. Hra sa poriadne vyostruje, po každom podržaní puku brankárom sa hráči podpichujú.

46:48
    Hostia v plnom počte.

46:35
    Až veľmi prekombinovaná akcia Vlkov, keď Vlach mohol už strieľať, prihrával ešte spoluhráčovi, ktorý puk minul.

46:15
    Po prikrytí puku Gudlevskisom sa pred jeho bránkou strhla menšia strkanica, rozhodcovia hneď všetko upokojili.

45:18
    Richard Mráz trafil z uhla ľavú žrď, puk smeroval len na vonkajšiu časť konštrukcie.

44:48
    Vylúčenie na strane hostí, na trestnú lavicu si ide sadnúť Salija, 2 minúty za seknutie.

Peter Petráš

Góly a asistencie: 15. Mráz, 23. Csányi (Mráz), 42. Dvořák (Belluš, Nedvěd) - 24. Dobrenkijs (Kuzmenkovs), 30. Porejs (Dobrenkijs, Kuzmenkovs), 40. Dobrenkijs (Jakovlevs), 41. Bicevskis (Biezais), 42. Dobrenkijs (Kuzmenkovs), 57. Lipsbergs M. (Kuzmenkovs)

Tatranskí Vlci: Hruška - Šulák, Jáchym, Nedvěd, Kořínek, Chalupa, Motejlek, Lintemer, Dvořák - Mráz, Ježek, Csányi - Belluš, Šaršok, Vlach - Bárta, Glemba, Slovák - Kuřítko, Sýkora, Malec
    HK Riga: Gudlevskis - Porejs, Zvirbulis, Jakovlevs, Dikis, Salija, Lipsbergs K., Upenieks, Smirnovs - Biezais, Bicevskis, Lipsbergs M. - Dobrenkijs, Kuzmenkovs, Hodzko - Kurmis, Straupe, Tambijevs - Lipsbergs R., Rancevs, Jevpalovs