Dukla Praha – Hr. Králové 4:0 (kon.) | Sigma Olomouc – Plzeň 2:3 (kon.)
SK Sigma Olomouc
2:3 (1:2)
FC Viktoria Plzeň
cz Piatok 09.09.2011, 20:15 • Andrův stadion Olomouc. Kapacita: 12.566 míst. • Gambrinus liga

Utkání končí zřejmě zaslouženým vítězstvím Plzně v poměru 3:2. Hosté dokázali takticky bez chyb odehrát druhý poločas, navíc bez vyloučeného Bakoše, v závěru z ojedinělé šance udeřili a dokráčeli ke třem bodům. Olomouc si připisuje první porážku v sezóně a zůstává s nulou ve spodních patrech tabulky. Z Olomouce je to vše, děkujeme za pozornost! (22:07:53)

90+3
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí ještě snížili na 2:3, když se krásnou střelou ze šestnáctky trefil MAREK HEINZ.

90+2
    Duel se už dohrává. Od své branky rozehrává Zlámal.

90
    Nastavují se 2 minuty.

90
    Hosté potřetí, tedy dnes naposledy, střídají. Odchází Daniel Kolář, zastoupí ho Petr Trapp.

90
    Heinzova dělovka z dvaceti metrů šla těsně vedle.

89
    Olomouc se ještě snaží něco vymyslet na útočné polovině, bude zahrávat standardku od levé postranní čáry.

87
    A i tentokrát si Čech poradil s hlavičkou Marka Heinze.

86
    Dvakrát bravurně král vápna Marek Čech. Roh Petra vyrazil, opakovaný centr vyboxoval do bezpečí.

85
    Centr Vepřeka hosté odvrátili na rohový kop.

82
    Poslední výměna hráčů v dresu Olomouce. Ze hřiště odchází Daniel Silva Rossi, naopak zahraje si Lukáš Bajer.

81
    Druhé střídání hostů, dnes si už nezahraje Václav Pilař, na hřiště vběhne Martin Fillo.

79
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto. Snad první střela hostů ve druhém poločase a hned je z toho branka. První dorážku Ďuriše sice Zlámal chytil, na doklepnutí DANIELA KOLÁŘE z bezprostřední blízkosti ale nestačil.

76
    Kučera se nyní prezentoval hodně nepřesným centrem až za Čechovu bránu.

75
    Domácím to prostě do plné obrany soupeře nejde. Buď ztratí míč, anebo ho pošlou pánu bohu do oken.

73
    Domácí podruhé vystřídají, dolů Tomáš Přikryl, nahoru Adam Varadi.

73
    Za zdržování uviděl žluté napomenutí hostující gólman Marek Čech.

71
    Petrův oblouček přes vápno na Přikryla vytěsnil konečky prstů Marek Čech.

70
    Horváth ale ze standardky pálil hodně nad.

69
    Hořava hokejovým bodyčekem odstavil od míče Ďuriše, Plzeň získává míč.

69
    Přikryl v ofsajdu - máváno, pískáno.

66
    Heinzův dalekonosný pokus nadělal Čechovi problémy, nadvakrát ho ale plzeňský gólman zkrotil.

65
    Plzeň vsadila na úpornou obranu, nic jiného jí vlastně nezbývá. Hanáci se sice motají okolo pokutového území, do ohně se ale s míčem dostat nemohou.

63
    Olomoucký útočník tentokrát nestřílel, ale centroval. Nikdo v modrém se však k míčí neprobojoval.

62
    Olomouc má volný přímý kop. Heinzova parketa?

61
    První střídání v týmu Viktorie Plzeň. Trenér hostů Pavel Vrba stahuje ze hry Milana Petrželu, na trávník vbíhá Michal Ďuriš.

60
    Domácí mohli po ztrátě soupeře postupovat do rychlého protiútoku, ale Schulmeister zbytečně ztratil.

59
    Olomouc bude poprvé v zápase střídat, odejde Jan Navrátil, nahradí ho Jan Schulmeister.

58
    Olomouc tlačí, ale zatím slabě. Do vyložených šancí se ve druhé půli nedostává.

Dnešní utkání sleduje 7.144 diváků.

56
    Ke Kučerovi se z ničeho nic odrazil míč. Domácí kapitán bombou z první vyprášil rukavice Marka Čecha.

55
    Rohový kop pro Olomouc.

54
    Hosté sice získali míč po přestupku Vepřeka, ale Čechovi se nepovedl výkop, takže dopředu může postupovat Sigma.

52
    Navrátil vybojoval míč pro Přikryla, tomu ale trvalo příliš dlouho, než míč zpracoval, proto o něj přišel.

51
    Pro Vepřekovu zblokovanou střelu si došel Čech.

48
    Petr si pomohl faulem a viktoriáni tak získávají balón.

47
    Olomouc s míčem na útočné polovině. Zatím kombinuje.

46
    Obě mužstva vstoupila do druhého poločasu beze změn v základních sestavách, až tedy na vyloučeného Bakoše.

46
    O rozehrávku se postarali hosté.

46

První půle nabídla hodně kvalitní podívanou. Nejprve se Bakoš a Heinz blýskli povedenými standardkami, které by snesly světové měřítko, následně poslal Bakoš svým druhým gólem v zápase hosty do vedení. Bakoš však už hattrick nezkompletuje, neboť byl po dvou žlutých kartách vyloučen. Duel je vyhecovaný, hraje se tvrdě a hra je neustále přerušována kvůli faulům. Druhý poločas začne přibližně v 21:17.

45+1
    Ale nic se už nestane. Hosté rozehráli roh nakrátko a domácí jim míč odkopli do autu.

45+1
    Po hrubce domácí defenzivy musel Rossi odehrát míč na roh.

45
    Nastavuje se 1 minuta.

44
    A Olomouc mohla hned trestat. Přikryl ale v dobré pozici u zadní tyče centr zleva nezpracoval.

43
    Hostující Marek Bakoš jde pod sprchy. Loktem do obličeje udeřil Škerleho, rozhodčí mu udělili druhou žlutou, tím pádem červenou. Pro střelce dvou branek hostů tak duel končí předčasně.

43
    Plzeň znovu na útočné polovině. Po faulu Heinze získala míč do svého držení.

41
    Po centru zleva snažil míč na Janotku hlavou sklepnout Přikryl, ale balón zamířil za koncovou čáru. Rozehrává Marek Čech.

40
    Z následné standardky Vepřeka nic nebylo. Plzeň se v pohodě ubránila.

40
    Hostující David Bystroň nedovoleně zastavil Petra sprintujícího do šance. Další žlutá...

39
    Utkání se nám vyostřuje. Domácí Marek Heinz vyfasoval po jednom ze soubojů s Čišovským žluté napomenutí. Čišovský se na trávníku svíjí v bolestech.

38
    Menší vzrušení i na druhé straně, Přikrylův pád na hranici vápna ale rozhodně nemohl být považován za faul.

36
    Horváth zahrál roh tradičně, tedy nakrátko. Po rychlé kombinaci spadl ve vápně Petržela. Stadion na chvíli ztichl, čekal, co se bude dít, ale rozhodčí penaltu neodpískal.

35
    Viktorka vybojovala rohový kop.

34
    Ale to se rychle mění. Navrátil si u pravé postranní čáry nerozuměl se svými kolegy a přihrál do autu.

33
    Bakoš fauloval Heinze. Olomouc u míče na útočné polovině.

32
    Hořava hledal zajímavou diagonálou za obranu nabíhajícího Navrátila, tomu chyběly dva metry.

30
    Rajtoral už sprintoval na Zlámala, ale rozhodčí Kocián ho přistihl v ofsajdu.

29
    Utkání je neustále přerušováno, hraje se hodně tvrdě a hlavně nečistě, k vidění je řada faulů.

28
    Viktoriáni se z tlaku vymanili, ale opět přišli o míč a budou se muset bránit.

26
    První žlutá karta. Do Škerleho nepěkně zajel hostující Marek Bakoš a trest byl na místě.

25
    Sigma dostala hosty pod mírný tlak. Dobrých pět minut hraje něco, co připomíná hokejový zámek v přesilové hře,

24
    Mistrovství Evropy v zahrávání volných kopů pokračuje, Vepřekovu standardku málem usměrnil do sítě z otočky Heinz, Čech ale reflexivně vyrazil.

23
    Limberský si vyšlápl ne Heinze, Hanáci se posouvají pomalými krůčky kupředu.

21
    A další gólovka, a znovu v hlavní roli Jakub Petr. V tísni vystřelil jen půl metru vedle pravé tyče. Souboj Sigmy s Plzní od úvodním minut rozhodně baví!

20
    Obrovská šance domácích. Po centru Přikryla zleva hlavičkoval na malém vápně Jakub Petr. Trefil ale přesně gólmana Čecha.

19
    Bakoš se uvolnil na hranici šestnáctky a prověřil pozornost Zlámala. Ten chytá do koše.

17
    Hosté se usadili na útočné polovině, na dostřel se ale zatím nemohou dostat.

15
    Limberského centr byl sice pěkný, nicméně ve vápně nebyl nikdo, kdo by ho sklepl směrem na bránu.

13
    Vepřekův centr však doletěl jen k prvnímu plzeňskému bránícímu hráči. Viktoriáni tak mohou dopředu.

12
    Čišovský zajel do Petra. Olomouc získává míč u pravé postranní čáry.

11
    Limberský nezachytil dlouhou přihrávku, od své svatyně bude vykopávat Zlámal.

9
    S brankami se nám roztrhl pytel. Pilař potáhl míč, nahrál uličkou MARKU BAKOŠOVI, ten udělal kličku vyběhnuvšímu Zlámalovi a zasunul do prázdné branky. Hosté jdou znovu do vedení.

7
    A MAREK HEINZ vyrovnává nádhernou střelou přes zeď ze zhruba dvaadvaceti metrůk pravé tyči. Napodobil tak Bakoše. Nádherný úvod duelu.

6
    Horváth fauloval Hořavu a Olomouc bude mít standardku z podobné pozice, z jaké hosté před malou chvílí skórovali.

4
    Hosté jdou do rychlého vedení. Z dvaceti metrů ze standardky se přes zeď trefil do levé tyče MAREK BAKOŠ, od tyče se míč odrazil do sítě za bezmocného Zlámala. Krásná první trefa duelu.

3
    Plzeň má k dispozici volný přímý kop z 20 metrů.

3
    Navrátil vybojoval míč proti Pilařovi skluzem, Rossi ho ale vzápětí odevzdal soupeři.

2
    Centr Pilaře do pokutového území odvrátil Škerle.

2
    Domácí fotbalisté zatím kombinují u půlící čáry.

1
    Rozhodčí foukl poprvé do píšťalky a utkání začalo. Rozehrávali domácí.

1

Hráči obou týmů, funkcionáři i diváci uctí oběti středeční tragické havárie hokejistů Lokomotivu Jaroslavl minutou ticha.

Oba týmy už nastupují na hrací plochu, SK Sigma Olomouc v modrých dresech, hostující FC Viktoria Plzeň v bílém. Duel odstartuje za pár okamžiků.

Hlavním rozhodčím dnes bude pan Pavel Královec, na čarách mu s praporky pomohou Ondřej Pelikán a Radek Kocián. Funkci čtvrtého rozhodčího bude vykonávat pan Roman Hrubeš, delegátem FAČR je Jiří Ulrich a technickým delegátem Josef Kroh.

Domácí fotbalisté se už rozcvičují na trávníku, Plzeňští si zatím dávají na čas. V brance Hanáků se vůbec poprvé představí Zdeněk Zlámal, který v minulém týdnu přišel do Sigmy na roční hostování z italského Udine. Jinak jsou sestavy obou mužstev dle očekávání.

SK Sigma Olomouc: Zlámal – Janotka, Kučera (C), Škerle, Vepřek – Hořava, Rossi, Navrátil – Přikryl, Heinz, Petr.

FC Viktoria Plzeň: Čech – Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský – Horváth (C), Jiráček – Petržela, Kolář, Pilař – Bakoš.

Rozhodčí: Královec – Pelikán, Kocián.

Hezký večer, vítejte u sledování on-line přenosu z utkání 6. kola Gambrinus ligy. Soupeřem domácího týmu SK Sigma Olomouc bude aktuální mistr, FC Viktoria Plzeň. Na Hané je zataženo, teploměr ukazuje 19 °C.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.