Poľsko
Sobota 20.08.2011, 16:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tatranský pohár

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 16:00.

00:00
    Hráči nastupujú na ľadovú plochu. Pre oba celky je to druhý zápas v základnej skupine na Tatranskom pohári.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:20
    Kolínske žraloky zaútočili prvýkrát na bránku Poľska za hlasného povzbudzovania asi tridsiatky nemeckých fanúšikov.

01:34
    Veľká šanca Poľska po priťuknutí Zapalu zakončoval Kolusz a v pokračujúcej akcii nebezpečne vystrelil poľský obranca, ale Aus den Birken chytá.

02:10
    Kolín sa iba bráni a vyhadzuje puky z tretiny, teraz sa dopúšťa zakázaného uvoľnenia. Vhadzovať sa bude po ľavici brankára Aus den Birkena.

02:55
    Čiarový rozhodca hvizdom ukončuje pokus o založenie útoku Kolína, postavenie mimo hru.

03:55
    Momentálne prebieha boj o stredné pásmo, ani jednému mužstvu sa nedarí založit útok.

04:54
    Kölner Haie dal gól! Po krásnej prihrávke sa na modrej uvoľnil útočník Kolína a po blafáku na vyrážačku brankára Poľska.

06:24
    Útoky sa prelievajú z jednej strany na druhú, hra po góle dostala spád, obe mužstvá sa dostali do gólových šancí, ale nedokázali ich dotiahnuť do konca.

06:31
    Rozhodca Orolín posiela na trestnú lavicu za nedovolené bránenie hráča Kolína Bjorna Kruppa.

07:30
    Poliakom sa nedarí dostať do útočnej tretiny, riešili to nahodením na brankára Kolína a získavajú tak vhadzovanie v útočnom pásme.

08:31
    Presilovka sa končí bez vážnejšieho ohrozenia brány.

09:17
    Ozvala sa aj poľská skupinka fanúšikov, ale ich hlas zaniká v pokriku fanúšikov Kolner Haie.

09:43
    Pekná strela švihom z kruhov, ktorou sa prezentoval Zapala, ale Aus den Birken bol pozorný.

10:44
    Chyba nemeckého obrancu, ale Slabon ju spoza bránky nedokázal využiť.

12:23
    Kolner Haie dal gól! Vyhraté buly v útočnej tretine Kolína a Pettinger prekvapil ľahkou strelou pomedzi betóny bezmocného Plaskiewicza.

12:23
    Kölner Haie dal gól!
    Gól strelil PETTINGER. Asistencie Jaspers.

14:29
    Na trestnú lavicu si pôjde sadnúť Kmiecik za hákovanie.

15:14
    Za hrubosť pre podrazenie brankára si odsedí menší trest ďalší poľský hráč, tentoraz to je Pasiut. Kolín bude hrať 1 minútu a 15 sekúnd presilovku 5 na 3.

15:40
    Kolín uzavrel svojho súpera v tretine, ale všetky strely od modrej zatiaľ miňajú svoj cieľ.

16:30
    Hostia sú na ľade už vo štvorici, z obrovského tlaku Kolín nevyťažil ďalší gól ani po strelách D Aversu a Ludemanna.

17:14
    Hostia v plnom počte, okamžite zaútočil Pasiut, ale Aus den Birken sa nedal prekvapiť ľahkou strelou na vyrážačku.

18:02
    Urbanowski s Dziubinskim boli v úniku 2 na 1, ale Urbanowski po peknej prihrávke na prázdnu bránku tiesnený nedokázal presne zakončiť.

19:58
    Slabon zakončil peknú akciu po prihrávke Urbanowicza nepresne.

20:00
    Prvá tretina skončila.

V prvej tretine sa hral svižný obojstranne útočný hokej, Poľská reprezentácia svoje akcie nedokázala kvalitne zakončiť a preto prehráva 2:0, aj keď sa dokázala ubrániť dlhej presilovej hre Kolína 5 na 3.

Za niekoľko okamžikov nám začne druhá tretina.

20:01
    Začala druhá tretina.

21:00
    Stephens sa prešmykol po ľavej strane, poslal ideálnu prihrávku, ktorú sa snažil poľský obranca odpratať do bezpečia, ale prešla mu po hokejke až k Trippovi, a ten sa nemýlil po bekhendovom zakončení.

21:40
    Dziubinski sa pekne preštrikoval cez celé ihrisko, ale jeho strela bola málo dôrazná.

23:10
    Pasiut mohol ísť sám na bránku Kolína, ale prihrávku si nespracoval.

23:38
    Poliaci sa usadili v útočnom pásme, ale z tlaku zatiať nevyťažili nič, Kolín sa ubránil aj za cenu zakázaného uvoľnenia.

24:36
    Zatko si pôjde oddýchnuť na 2 minúty za krošček.

24:50
    Veľká šanca Kolína, ale Pettinger neusmernil poskakujúci puk do bránky.

25:03
    Po peknej presilovkovej kombinácii to napokon žralokom z Kolína vyšlo a dávajú gól po strele od modrej čiary.

26:22
    Kolner Haie je pri chuti, ďalšia veľká šanca, ale ani Breitkreuz ani Krupp neprekonávajú poľského gólmana.

27:50
    Gogulla priťukol Trippovi, jeho strela zápästím minula svoj cieľ.

28:10
    Poľská striedačka sa previnila príliš veľkým počtom hráčov na ľade, trest si odsedí Dabkowski.

28:21
    Poliaci zaútočili aj vo štvorici a tvrdo vypálil do stredu bránky Zatko, Aus den Birken opäť pripravený.

29:01
    Breitkreuz v dvojitej šanci, ale v oboch prípadoch zasiahol Zborowski ľavým betónom.

30:08
    Ankers s Gogullom miešali s pukom na modrej čiare, ale ich zakončenia boli nepresné.

30:10
    Poliaci v plnom počte.

30:48
    Weiss dostáva prihrávku spoza bránku, otáča sa medzi kruhmi a opäť bekhendom pridáva piaty gól.

30:48
    Zborowskeho v bránke Poľska mení Plaskiewicz a hneď si pripisuje úspešný zákrok pri závare pred jeho svätyňou.

32:00
    Vylúčený Krupp za nedovolené bránenie.

34:00
    Kolín v plnom počte, úspešne sa ubránili presilovke Poľska, v ktorej bol nebezpečný iba Zatko pri svojom nedôraznom zakončení.

35:38
    Obrovská šanca Poľska, Kolusz našiel úplne voľného Zapalu, ktorý zoči-voči Aus den Birkenovi zaváhal pred prázdnou bránou a nemecký brankár si pripisuje famózny zákrok.

37:03
    Manévre Kolína v útočnom pásme, doslova zamkli svojho súpera v tretine, ale ani strely Haunera, Trippa, Gogullu a Ankerta sa neujali.

37:58
    Za vysokú hokejku si pôjde na trestnú lavicu sadnúť Ankert. V závare predchádzajúcom tomuto zákroku trafil Pasiut brvno kolínskej brány.

38:55
    Poliakom sa nedarí rozostaviť výhodne v útočnom pásme a tak hrajú iba v rohoch, kde nie sú nebezpeční.

39:23
    Za hákovania ide Paiement na trestnú lavicu, aj Poliaci si zahrajú 35 sekundovú presilovku 5 na 3.

39:38
    Dutka prihráva Zatkovi, ale jeho vynikajúcu strelu chytá do lapačky Aus den Birken. V ďalšej akcii Urbanowicz netrafil prázdnu bránku.

39:58
    Ankert naskočil na ľad. Pokračuje poľská presilovka o jedného hráča.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Druhá tretina patrila jednoznačne Kolner Haie, keď postupne navyšovali svoj náskok, Z protiútokov hrozili aj Poliaci, ale chýbal im aj povestný kúsok šťastia, aby dali nejaké góly po pekných prihrávkach na odkrytú časť bránky.

Dnešné stretnuite sleduje podľa môjho odhadu asi 300 divákov.

Tretia tretina začne približne o 17:35.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:30
    Poliaci sa rozostavili v presilovkom formáte, ale nedokázali nič vymyslieť a tak sa Kolín vyhodením puku oslobodzuje.

41:20
    Kolín v plnom počte.

41:37
    Vylúčený Boos za hákovanie.

42:00
    Poliakom unikol Ankert, ale svoj samostatný nájazd nezakončil dobre a brankár Plaskiewicz mu puk vypichol.

43:10
    Zatko krásne vysunul Malasinkiho, ale tomu v poslednej sekunde pádom čisto puk vypichol D Aversa.

43:37
    Domáci v plnom počte.

44:33
    Dobré atakovania rozohrávky Kolína Zapalom a Kapicom.

45:58
    Momentálne sa stretnutie dohráva, hráči Kolner Haie si sú vedomí toho, že ak zápas dotiahnu do víťazného konca, postupujú do zajtrajšieho finále.

46:32
    V)yhraté buly a ľahká strela do šibenice Plaskiewicza, ktorý strelu nevidel.

47:55
    Kolínsky fanklub máva vlajkami a spieva oslavné chorály.

48:28
    Za držanie ide na trestnú Krystian Dziubinski.

49:50
    Krásne presilovkové kombinácie Kolína, ale ani Hauner, Ankert a Muller nedali gól, keď ich vychytal hraničnými zákrokmi Plaskiewicz.

50:28
    Hostia v plnom počte.

51:36
    Súvislejší tlak Poliakov, Pasiut ani Lopuski sa nepresadili.

51:58
    Exhibícia Kolína pokračuje, ďalšia pohľadná kombinácia a pekný gól.

53:30
    Poliaci sa snažia znížiť, ale Urbanowicz prestreluje.

53:45
    Veľká šanca Haunera s Breitkreuzom, zakombinovali na jeden dotyk, Plaskiewicz pozorný.

54:27
    Vylúčený je Riefers za sekanie, keď oplácal predchádzajúci zákrok.

55:18
    Za zdržovanie hry po vyhodení puku z tretiny si pôjde sadnúť ďalší kolínsky hráč Lavallee. Presilovka 5 na 3 pre Poľsko.

56:20
    Na modrej si prihrávali Zatko s Dutkom, a druhý menovaný tvrdo vystrelil. Aus den Birken však puk schoval do lapačky.

56:27
    Domáci so štyrmi hráčmi na ľade.

56:46
    Vylúčený poľský hráč Zapala na 10 minút za nešportové správanie. Pre Zapalu sa dnešný zápas predčasne končí.

57:18

57:50
    Poliaci v snahe dať druhý gól zabúdajú na zadné vrátka. Hráči Kolína bavia divákov peknými akciami.

59:03
    Pasiut s Koluszom sa snažia niečo vymyslieť za bránkou, ale obrana Kolína je pozorná.

60:00

Nasledujú trestné strieľania po troch nájazdoch na každej strane.

Začinajú Poliaci, prvý nájazd v podaní Slaboňa končí gólom po peknej kľučke.

Boos nedal, Dziubinski opäť po kľučke premenil.

Weissovi zmaril šancu na skórovanie pádom Plaskiewicz.

Poľsko vyhráva na nájazdy v pomere 2:0.

Najlepšími hráčmi za svoje družstvá sa stávajú Pettinger a Zatko.

Kolín vyhral svoj druhý súboj a postupuje tak do finále Tatranského pohára. Dnes nám ponúkol pekný hokej, vtipné prihrávky a krásne góly. Poliakov môže mrzieť nedôraz pred vlastnou bránkou a nepremenené presilové hry, v ktorých nedokázali vymyslieť vôbec nič. Aj napriek slabšej hre budú bojovať o bronzové medaile v nedeľu o 16h na popradskom zimnom štadióne.

Momentálne prebieha ďakovačka kolínskych hráčov svojim verným fanúšikom, ktorí nešetrili hlasivkami celý zápas.

Ďakujem Vám za pozornosť a pri ďalšom online prenose dovidenia. (18:12:07)

mn

Góly a asistencie: 5. Weis (Petttinger, Classen), 13. Pettinger (Jaspers), 13. Pettinger (Jaspers), 21. Tripp (Stephens, D Aversa), 26. D Aversa (Pettinger, Gogulla), 31. Weiss (Jaspers, Paiement), 47. Hauner (Claassen), 52. Boos (Ohmann)

Kölner Haie: Aus den Birken (Ziffzer) - Ankert, D´Aversa, Krupp, Lavallee, Ludemann, Muller, Paiement - Boos, Breitkreuz, Claassen, Gogulla, Hauner, Jaspers, MacKay, Ohmann, Pettinger, Riefers, Stephens, Tripp, Weiss. Tréner: Uwe Krupp
    Poľsko: Zborowski (Plaskiewicz)-Zatko, Dutka - Csorich,Skrzypkowski - Rompkowski, Dabkowski - Pociecha, Kmiecik. - Urbanowicz, Pasiut, Lopuski - Kolusz, Zapala, Kapica - Danieluk, Slabon, Laszkiewicz - Kozlowski, Dziubinsky, Malasinski. Tréner: Wiktor Pysz

Rozhodca: T. Orolín - Bednár, Rovenský