Trnava – KF Tirana 3:1 (kon.) | Trnava – KF Tirana 3:1 (kon.) | Žilina – Reykjavík 2:0 (kon.)
Žilina – Reykjavík 2:0 (kon.)
FC Spartak Trnava
3:1 (1:1)
KF Tirana
Štvrtok 21.07.2011, 19:00 • Antona Malatinského • Európska liga

Spartak to zvládol a napriek inkasovanému gólu sa nepoložil a zabojoval o postup! Vyplatilo sa, v 3. predkole ho už čaká Levski Sofia. Druhý polčas bol v réžii Trnavy, ktorá si opäť vypracovala sľubné príležitosti a dve z nich premenila. Neostáva nič iné, iba sa tešiť na ďalšie zápasy predkôl EL. Ďakujem za pozornosť. (20:51:45)

90+1
    Karabeci vidí červenú kartu.

90
    Nadstavovať sa budú 3 minúty, o postupujúcom je však rozhodnuté.

89
    Hrdinu Tomačeka strieda Cypris.

87
    Priamy kop pre Tiranu, vzápätí aj rohový.

84
    Trnava dala gól!
    TOMAČEK dáva snáď rozhodujúci gól! Z penalty sa presadil práve kanonier Spartaku, keď nariadenú penaltu po faule na Gogoláka premieňa so šťastím a zvyšuje na 3:1!

83
    Hostia sa pochopiteľne snažia vyrovnať, zatiaľ je stav nezmenený a dúfajme, že v prospech Trnavy ostane podobný až do záverečného hvizdu arbitra.

81
    Napodobil ho aj Essama.

81
    Pashaj pálil z diaľky, našťastie nie nebezpečne.

81
    Duel sleduje 6182 divákov.

76
    Po jednom z nich letela nebezpečná lopta pred bránu Tiranu, ale Lika nemusel zasahovať.

73
    Petráš opäť fauloval, mal by si dávať pozor. Tirana hrozí momentálne viac, ako minúty predtým, pretože vie, že veľa času už na korigovanie výsledku neostáva. Koubský musí hasiť požiar a množia sa aj rohové kopy. Zatiaľ to však Spartak zvláda.

71
    Tomačekov center usmerňoval Diallo, ale lopta šla nad bránu.

70
    Ján Petráš okamžite dosátva aj žltú kartu.

67
    Vyskočil ide dole, strieda ho Ján Petráš.

66
    Trnava ide do vedenia! Opäť sa presadil Roman PROCHÁZKA! Po víkendovom góle DAC tak posiela svoj tím do vedenia aj v odvete predkola EL a v tomto momente postupuje ďalej Spartak! Odrazená lopta od Liku sa dostala práve k nemu a nemal problém upraviť skóre.

64
    Hosťujúci Pashaj vidí žltú kartu.

60
    Hodina hry je za nami, andeli to skúšajú kolmými loptami. Snáď to výjde.

58
    Nebezpečnosť súčasnej situácie opäť využívajú na brejky hostia. Trnava sa musí mať na pozore. Prípadný gól by už zrejme znamenal koniec nádejí na postup.

56
    Vyskočil dostáva žltú kartu za simulovanie v pokutovom území.

53
    Striedanie v kádre hostí, dole ide Al Ajmi, namiesto neho Essama.

51
    Tirančania opäť naťahujú čas, ide im to dobre a treba predpokladať, že čosi podobné budú stvárať aj v ďalších minútach, pri každom menšom kontakte hráčov.

49
    Hneď na to Tomaček po chybe hostí zase len triafa brvno hosťujúcej svätyne! Spartakovcov sprevádza v dnešnom dueli aj obrovská smola.

48
    Procházka hneď v úvode druhého polčasu vyskúšal Likovu pozornosť, ale ani on a dorážajúci Tomaček gól nedávajú.

46
    Začal druhý polčas.

Prvý polčas odvety 2. predkola Európskej ligy medzi Trnavou a Tiranou skončil nerozhodne 1:1. Po veľkej porcii možností na skórovanie domácich kruto otvorilo skóre hostia a Trnava sa nevedela dostať do hry. Našťastie sa podarilo vyrovnať z priameho kopu aj Tomačekovi a tak je ešte pred druhým dejstvom všetko otvorené. Ten začne približne o 20:05.

Prvý polčas skončil.

45+2
    Žltú kartu dostáva na konci polčasu hosťujúci Dushkaj.

43
    Už to mohlo byť ešte veselšie! Vyskočil páli iba do brvna.

40
    A podarilo sa vyrovnať ešte v prvom polčase! Konečne sa presadil do siete I. Liku domáci hráč Ladislav TOMAČEK. Aj on sa presadil po priamom kope. Potvrdzuje tak ambície svojho tímu a dáva mu ešte nádej, aby postúpil do 3. predkola! Bude to ešte určite zaujímavé. Verme, že sa to podarí.

40
    Situáciu samozrejme využívajú hostia na kúskovanie hry, alebo vyrážanie do rýchlych brejkov.

39
    Zverenci trénera Hoftych sa stále nevedia dostať do tempa, ako tomu bolo na začiatku zápasu. Veríme však, že to ešte zlepenými gólmi domáci otočia a postúpia.

36
    Množia sa fauly a taktiež neúprosne plynie čas, ktorý v prospech andelov rozhodne nehrá.

34
    Bohužiaľ, ani po rohu gól do siete hostí nepadá, Lika už nemohol zabrániť lopte smerujúcej do siete, ale tam bol jeho kolega z obrany. Ostáva tak stav stále nezmenený.

33
    Ďalší roh pre Trnavu, aktívny je v tomto smere najmä Vyskočil.

31
    Po Karhanovom faule pálil Al Ajmi, ale mieril mimo.

30
    Koubského možnosť chytá Lika v pohode.

28
    Vyskočil vybojoval roh.

26
    Trnavčania otrasení, hostia samozrejme už začínajú kúskovať hru.

22
    Tirana dala gól!
    A len, čo som to dopísal, je to bohužiaľ tak. Z obrovského množstva šancí Spartak neskóroval a teraz za to pyká. Z priameho kopu sa presadil výbornou strelou G. Lika. Trnava tak musí dať na postup minimálne dva góly, dnes sa už predlžovať nebude, je to jasné.

21
    Tentokrát majú hostia priamy kop. Ojedinelé šance snáď nebudú znamenať gól v sieti. To by bolo kruté.

20
    Roh pre hostí po odhlavičkovaní Koubského.

19
    Veľká škoda pre Spartak, že sa stav stále nemení, kľudne už mohlo byť aj 4:0. Snáď to nebude znamenať to známe pravidlo. Všetci veríme, že andeli postúpia ďalej.

19
    Tomaček odmenený žltou kartou.

17
    Bernáth spálil obrovskú šancu! Priamy kop Vyskočila sa dostal práve k nemu a nedal do odkrytej brány!

15
    Tomaček teraz v ďalšom slede šancí, najprv sa preštrikoval obranou, ale našiel iba Liku a vzápätí hlavičkuje opäť iba do neho.

12
    Hostia sa naďalej bránia, teraz musel Tomačekovu bombu hasiť Lika.

11
    Sled rohových kopov pre domácich, nič vážne sa však nedeje.

9
    Ďalšia veľká šanca Trnavy! Vyskočil poslal dobrú loptu na Procházku a ten trafil žrď! Veľká smola sprevádzala aj Bernátha, ten následnú dorážku neumiestnil presne.

7
    Šancu mal teraz Bernáth, ale mieril nepresne.

6
    Trnava je stále aktívnejšia, hostia sa väčšinou iba bránia.

4
    Žltú kartu vidí hosťujúci Karabeci.

3
    Po priamom kope mal šancu Bernáth a Vyskočil, ale nič vážne sa napokon nedialo.

2
    Zatiaľ aktívnejší Spartak, lopta na Procházku však neprešla. Vzápätí pálil Koubský, ale Lika zasiahol.

1
    Stretnutie práve začalo.

-5

FC Spartak Trnava: Raška (K) - Koubský, Diallo, Hanzel, Malchárek - Vyskočil, Karhan, Kaščák, Procházka - Tomaček, Bernáth.

KF Tirana: I. Lika (K) - Kalari, Pshaj, Pisha, Bala, Al Ajmi, Karabeci, Dushkaj, G. Lika, Kerciku, Taku.

Rozhodca: Dawid Piasecki .

-8
    V Trnave je zamračené a okolo 19 stupňov.

-10
    Odveta 2. predkola Európskej ligy je predo dvermi, v Trnave sa predstaví KF Tirana. Prvý zápas gól nepriniesol, dnes sa teda rozhodne o postupujúcom do ďalšieho predkola, kde úspešnejšieho z tejto dvojice čaká bulharská Levski Sofia.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 19:00.

Góly: 40. Tomaček, 66. Procházka, 84. Tomaček (pen.) - 22. G. Lika

Karty:   19. Tomaček (TRN), 56. Vyskočil (TRN), 70. J. Petráš (TRN) - 4. Karabeci (TIR), 45+2. Dushkaj (TIR), 64. Pashaj (TIR)   90+1. Karabeci (TIR)

Rozhodca: Dawid Piasecki - Sapela, Siejka.