Fínsko – Nemecko 6:0 (kon.) | Švédsko – Rusko 3:1 (kon.) | Slovensko – Nórsko 2:6 (kon.)
USA – Kanada 5:4 (po pr.) | Švajčiarsko – Česko 4:2 (kon.)
USA
5:4 (1:1, 1:0, 2:3 - 1:0)
Kanada
cz Sobota 23.04.2011, 18:30 • Kunsteisstadion Crimmitschau. • Majstrovstvá sveta U18

V zítřejším souboji o třetí místo se střetne Kanada s Ruskem (hraje se ve 14:30), světový šampionát osmnáctek vyvrcholí v 18:30 finálovým kláním Švédsko - Spojené státy. Z Crimmitschau vám přejeme pěkný večer, souběžně můžete sledovat ještě on-line přenos z Drážďan, kde Češi v tuto chvíli prohrávají se Švýcary 2:4. Přejeme vám pěkný večer. (21:11:01)

Američané po většinu zápasu hře dominovali, když však Kanada drtivým finišem v závěru vyrovnala a v podobně strhujícím tempu vstoupila i do prodloužení, mnozí by vsadili na Kanadu. Nakonec však šťatsná trefa Biggse rozhodla o postupu Spojených států do finále.

Byl to strhující zápas, na který se bude vzpomínat. Nejlepším hráčem Kanady byl vyhlášen Brett Ritchie. Nejlepším hráčem Spojených států potom Reid Boucher.

Tyler Biggs tak rozhoduje o tom, že se finále bude po roce opět opakovat. Loňský poražený finalista Švédsko tak opět vyzve šampióna ze Spojených států.

65:00

64:22
    USA právě vstřelilo branku!
    Tak to bylo strhující prodloužení! nakonec ho rozhodl TYLER BIGGS střelou, která se od levé tyčky odrazila do sítě. Bez asistence.

64:01
    Gibson za brankou, k puku se pak dostal McNeill, ale nedává. Pak pálil ještě Murphy.

63:22
    Obrovská šance Bouchera! Jel skoro sám, vypálil trochu předčasně a Subban vyráží vyrážečkou.

62:56
    Obrovská šance Cousinse! Dva Američané vpadli před Gibsona a dostali puk z brankoviště.

62:22
    Hra plná nepřesností, Američané se vymanili z tlaku, pálil Boucher.

61:14
    Do třetice McNeill! Dostává přihrávku na pravou stranu a mířil do odkryté branky, ale minul ji. To byla největší šance dosavadního průběhu prodloužení.

60:45
    Opět McNeill před brankou, tentokrát byl tísněn jedním z obránců a puk opět směřuje mimo.

60:18
    McNeill ve velké šanci, ale puk sražen mimo.

60:01

Američané měli hru zcela ve své moci, až do nešťastného vyhození puku na střídačku Bardreaua v čase 57:51. Pak svého soupeře Kanada úplně semlela. Na střely vyhrály Spojené státy třetí třetinu 14:12.

Následovat bude po tříminutové přestávce maximálně desetiminutové prodloužení.

60:00

59:58
    Ještě to tu pořádně zahučelo po střele Scheifeleho, ale puk sražen mimo branku.

59:53
    Kanada se žene za vítěznou brankou. Icing Američanů.

59:09
    Kanada právě vstřelila branku!
    Střílená přihrávka kapitána Murrayho do pravého kruhu a dorážka MARKA SCHIEFELEHO směřovala do prtipohybu brankáře Gibsona, který puku do sítě tak trochu pomohl i svým tělem. Asistence: Ryan Murray.

David Schlegel

Góly a asistencie: 12. Miller, 37. Boucher (Miller), 47. Larazza (Boyd), 38. Boucher (Miller), 65. Biggs - 5. Ritchie (Murphy, Quine), 50. Ritchie (Cousins, Quine), 59. Murphy (Murray), 60. Schiefele (Murray)

USA: Gibson (McNelly) - Kaib, Reid, Trouba, Jones, Paliotta, McCabe, Murphy, Russo - Samuelsson, Haggerty, Carlson - Kerdiles, Biggs, Boyd - Miller, Boucher, Grimaldi - Pietila, Larraza, Bardreau.
    Kanada: Subban (D´Agostini) - Murray, Murphy , Harrington, Ceci, Koekkoek, Scarlett - Locke, Quine, Scheifele - Cousins, Rittchie, McNeill - Andrews, Smith, Ewanyk - Catenacci, Bassard, Hudon - Griffith.

Rozhodca: Salmimen (FIN), Stricker (SUI) - Dahmen (SWE), Müller (SUI)