Nemecko – Rusko 4:5 (po s.n.) | Kanada – Fínsko 5:4 (kon.)
5:4 (1:0, 1:2, 3:2)
Fínsko
cz Sobota 16.04.2011, 19:30 • EnergieVerbund Arena • Majstrovstvá sveta U18

59:57
    Tři vteřiny před šedesátou minutou dostává menší trest Smith (CAN) za hrubost. 5/4 - Finsko.

59:20
    Finsko bez brankáře.

58:05
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Suomi využívají přesilovku a bude z toho ještě drama! Määttä vypálil od modré, jeho dělovka se odrazila od zadního mantinelu na hokejku MARKUSE GRANLUNDA, pro kterého nebyl problém trefit prázdnou branku. Asistence: Joel Armia, Olli Määttä. 5.4.

57:12
    Suomi si berou oddechový čas.

57:12
    Scheifele (CAN) zalehl puk a dostává menší trest. 5/4 - Finsko.

54:45
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanada zvyšuje svůj náskok po chybě obrany. Auvinen se nechal obrat o puk COLINEM SMITHEM, který krásnou střelou nedal Perhonenovi šanci. Bez asistence. 5:3

51:50
    Cousins (CAN) dostává desetiminutový osobní trest.

51:50
    Ewanyk sám proti Perhonenovi neuspěl, finský brankář stačil sklapnout betony.

50:45
    Javorové listy obracejí vývoj zápasu. Murray vypálil ihned po buly od modré a před Perhonenem tečoval jeho střelu NICK COUSINS a posílá svůj tým do vedení. Asistence. Ryan Murray. 4:3.

51:05
    Je opět srovnáno! Kanada skóruje z brejku. MARK SCHEIFELE byl sice hákován Aaltonenem, přesto dokázal svůj blafák do bekhendu dotáhnout do gólového zakončení. Asistence: Cody Ceci. 3:3.

47:51
    Catenacci (CAN) dostává dvě minuty za hákování. 4/4.

47:51
    Rozhodčí bude vylučovat. Nejdříve se ale podívá na video ohledně Murphyho předešlé šance.

47:35
    Murphy zazvonil na tyč a v hale to jen zahučelo.

43:59
    Aaltonen málem způsobil další vrásky na čele kanadského brankáře. Subban vyrazil jeho první pokus před sebe a Aaltonen mohl doklepnout puk do prázdné branky. Brankář Javorových listů ale napravil své zaváhání a dokázal se rychle přesunout proti jeho dorážce.

41:12
    JOEL ARMIA si dojel za branku pro svou vyraženou střelu a šikovným zasunutím zpoza branky překvapil kanadského brankáře. Bez asistence. 2:3.

41:00
    Subban fantasticky vychytal rybičkou Armiu, který mohl skórovat do prázdné branky.

40:32
    Finsko bude hrát pět na tři. Smith (CAN) dostává menší trest za sekání. 5/3 - Finsko.

39:00
    Locke (CAN) dostává dvě minuty za vysokou hůl na brankáře Perhonena. 5/4 - Finsko.

37:46
    Finská obrana propadla ve středním pásmu a situaci 3 na 1 Kanaďané zužitkovali parádně. RYAN MURPHY dostal přesný pas na hokejku od Smitha a se štěstím propálil Perhonena mezi betony. Asistence: Colin Smith. 2:2.

37:05
    Granlund v jasné příležitosti pálil mimo.

35:34
    Murray (CAN) dostává dvě minuty za hrubost. 4/4.

33:51
    Jenže Teräväinen (FIN) hákoval a Kanada bude hrát přesilovku. 5/4 - Kanada.

33:51
    Catenacci zachránil Subbana od inkasované branky. Aaltonen už mířil do prázdné branky, ale kanadský útočník mu tam stačil dát hůl.

31:56
    Seveřané korunují svůj tlak branou. OLLI MÄÄTTÄ napřáhl v mezikruží a střelou příklepem vyhnal všechny pavouky z kanadské svatyně. Asistence: Toni Kallela, Joel Armia. 1:2.

26:26
    Scheifele nadvakrát nepřekonal Perhonena, který se dokázal roztáhnout na brankové čáře.

25:18
    Nakonec se po menší šarvátce bude vylučovat. Ritchie (CAN) dostává dvě minuty za hrubost a stejný trest inkasuje Valkonen (FIN). Pokračuje kanadská přesilovka.

25:18
    Ritchie z bezbrankového prostoru spálil obrovskou tutovku, Perhonen teď je jasným finským hrdinou.

24:41
    Auvinen (FIN) dostává dvě minuty za vysokou hůl. 5/4 - Kanada.

23:37
    Tři minuty před koncem přesilovky se Sumoi přece jen dočkali. Parádní akci zakončil nad lapačku Subbena JOEAL ARMIA. Asitence. Miro Aaltonen, Toni Kallela. 1:1.

21:22
    Ritchie mohl skórovat, ale Perhonen dokázal přibetonovat svou výstroj k ledové ploše.

20:36
    Salomem (FIN) dostává dvě minuty za hrubost. 5/4 - Kanada.

16:24
    Bude se hrát opět ve čtyrech. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Auvienn (FIN) a stejný trest obdržel i Locke (CAN). 4/4.

14:30
    Koekkoek vypálil od modré, Perhonen ale při jeho střele trochu zarávoral a vyrazil ji před sebe, kde prázdnou kasu minul Smith.

12:25
    Scheifelle trefuje z mezikruží tyč!

11:28
    Tak vylučuje se na obou stranách. Liedes (FIN) dostává dvě minuty za hrubost, Hudon (CAN) si jde odpočinout za držení. 4/4.

7:46
    Aaltonen měl stejnou šanci jako před ním Kallela, ale svůj bekhend zasunul do připravené výstroje Subbana.

7:26
    Kallela se proháčkoval až před branku, ale tváří v tvář Subbanovi poslal puk nepochopitelně nad!

6:13
    Suomi mají možnost vyrovnat. McNeill jde na trestnou za sekání. 5/4 - Finsko.

3:24
    Javorové listy potřebovaly šestnáct vteřin, aby zužitkovaly svou první početní převahu. ERIC LOCKE dorazil střelu Murphyho za záda Perhonena. Asistence: Ryan Murphy. 1:0.

3:09
    Máme tu první vyloučení. Henritius dostává dvě minuty za krosček. 5/4 - Kanada.

Petr Schultz

Góly a asistencie: 4. Locke (Murphy), 38. Murphy (Smith), 52. Scheifele (Ceci), 51. Cousins (Murray), 55. Smith - 24. Armia (Aaltonen, Kallela), 32. Määttä (Kallela, Armia), 42. Armia, 59. Granlund (Määttä, Armia)

Kanada: Subban (D´Agostini) - Murray, Ceci, Harrington, Murphy, Koekkoek, Scarlett, Rielly, Andrews - Catenacci, Ritchie, Scheifele - Locke, Quine, McNeill - Smith, Cousins, Ewanyk - Brassard, Hudon, Griffith.
    Fínsko: Perhonen (Ullberg) - Määttä, Salonen, Tommila, Pokka, Tommila, Valkonen, Lindbohn, Hännikäinen - Kallela, Granlund, Armia - Aaltonen, Järveläinen, Salomäki - Liedes, Torniainen, Wilenius - Teräväinen, Rekonen Henritius.

Rozhodca: Grumsen (DEN), Vasiljev (FIN) - Birin (RUS), Müller (SUI)