Slovensko – USA 1:8 (kon.) | Nórsko – Švédsko 2:10 (kon.) | Švajčiarsko – Nemecko 1:4 (kon.)
Česko – Kanada 0:5 (kon.)
Česko
0:5 (-:-, -:-, -:-)
Kanada
cz Piatok 15.04.2011, 19:30Majstrovstvá sveta U18

Děkujeme vám za pozornost a zase někdy u hokeje na shledanou. (21:40:37)

Nejlepším hráčem českého týmu byl vyhlášen David Musil, z kanadského výběru obdržel cenu Mark Scheifele.

Dnešní zápas se českým hráčům nepovedl tak jako včera. Kanada je od prvních minut zatlačila v pásmu a tentokrát ani nefungovalo kouzlo zvané Machovský. Když to bylo v 15. minutě 3:0 pro Kanadu, už prakticky nebylo o co hrát.

60:00

59:32
    Povedený zákrok na závěr předvedl i Machovský, Ceciho bombu od modré čáry zdánlivě lehce zachytil do lapačky.

58:40
    Pavelka si na modré křikl o přihrávku Moravcovi, jeho střela příklepem ale neohrozila jistě chytajícího Subbana.

57:56
    Rouskovo nahození Subban raději přikryl lapačkou.

56:49
    Frk předvedl další pohlednou individuální akci. Dostal se ke střele z mezikruží, ale nechal vyniknout jen kanadského brankáře. Jeho semafor ocenili diváci potleskem.

55:42
    I Češi si zahrají přesilovou hru. Za sekání obdržel dvouminutový trest Andrews.

54:33
    Kanada skutečně přidala další branku!
    Střelu RYANA MURPHYHO si do vlastní branky srazil Šidlík. Asistence: Ryan Murray.

54:00
    Možná ještě není hotovo, Češi budou hrát další oslabení. Pavelka ve středním pásmu podržel Lockeho a je vyloučen.

52:50
    Další závar před českou brankou ustál Machovský jen z vypětím všech sil.

50:52
    Kanada právě vstřelila branku!
    MARK SCHEIFELE dorazil ze vzduchu odražený kotouč za bezmocného Machovského. Asistence: Brett Ritchie, Ryan Murray.

50:26
    Jaškin se pokusil tečovat Musilu střelu od modré, ale nepodařilo se mu to a Subban v klidu ukryl kotouč v lapačce.

49:10
    Tomáš Hertl vyprášil Subbanovy betony střelou od pravého mantinelu.

48:33
    Češi se vymaní z tlaku díky přesilové hře. Couisins si odsedí dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

46:50
    Další šance Kanady. Hudon viděl dobře najetého Quineho, ale ten netrefil puk ideálně a Machovský ani nemusel zasahovat.

45:19
    Češi se dobré tři minuty brání kanadskému tlaku. Pěknou kombinaci se Scheifele pokusil zakončit střelou z úhlu, Machovský vyrazil puk do ochranné sítě.

44:12
    Murphy se prezentoval ostrou střelou od modré čáry, ale Machovský ji viděl, a takovéto pokusy ho neohrozí.

43:26
    Beránek vyslal na Subbana slabou střelu od modré, se kterou kanadský brankář neměl problém.

42:01
    Machovský kryje další pokus Kanaďanů, tentokrát střílel z levého kruhu McNiell.

40:59
    Ritchie se prodral přes Růžičku a poté se snažil doslova protlačit puk za Machovského, ten byl ovšem na místě.

40:20
    Hykova střela sražena do ochranné sítě.

40:01

Ve druhé třetině se hra vyrovnala. Češi zlepšili bruslení i důraz. Dostali se i do několika šancí, hlavně Fkr ale s dvěma nadějnými situacemi nenaložil nejlépe.

40:00

39:40
    Kanaďané drží puk na svých hokejkách a vypadá to, že už ho českým hráčům do konce třetiny nepůjčí.

38:22
    Machovský opět předvedl své kvality. Parádně pokryl samostatný únik Smithe i následnou dorážku Ewanyka.

36:55
    Pressink českých útočníků donutil Kanaďany k chybě v rozehrávce. Naděje svěřenců Jiřího Šolce zhatila nepřesná Beránkova přihrávka.

35:28
    Frk v další šanci. Tentokrát šikovně tečoval Musilovo nahození, ale Subban byl opět na místě.

34:51
    Subban sklidil aplaus! Frkovu tvrdou střelu zápěstím zachytil efektně do lapačky.

34:15
    Hrbasovu střelu od modré v pohodě ukryl Subban ve své výstroji.

33:48
    Jeník se pokusil o bodyček na McNiella, ale na ledě skončil nakonec sám český obránce.

32:31
    Faksova střela se otřela o bránícího Ceciho a protáhla kanadského brankáře.

31:55
    Hraje se poměrně tvrdý hokej se spoustou hraničních zákroků.

30:20
    Mladíci z Česka toto oslabení zvládají velmi dobře. Kanaďané se nemohou usadit před Machovským.

29:04
    Vylepšený dojem z českého výkonu ale narušují častá vyloučení. Tentokrát byla potrestána lavička za špatné střídání.

27:50
    Češi ve druhé třetí třetině srovnali hru. Kanaďané už tolik nedominují.

26:32
    Snad první velká šance Česka v zápase. Frk se pohlednou kličkou dostal přes kanadského obránce, ale následnou střelou z mezikruží trefil pouze plexisklo za Subbanovou brankou.

25:06
    Sedlák se pokusil v oslabení výpad, ale jeho snahu zatavil hvizd rozhodčího. Rousek totiž vjel do postavení mimo hru.

24:17
    Petr Šidlík zbytečně srazil kanadského hráče zezadu a oslabuje český tým.

23:36
    Pavelka nejprve skvěle zastavil pronikajícího Smitha a Kanaďané při dalším pokusu o rozehrávku zahráli zakázané uvolnění.

22:20
    Hrbas těsně minul Subbanovu branku. Kanaďané se osvobozují.

21:14
    Svěřenci trenéra Šolce donutili Kanadu k faulu. Vyloučen Locke za krosček.

20:50
    Češi se trochu opozdili v kabině a pokyny trenérů na začátku druhé části plní. První nebezpečnou střelu vyslal na Subbana Musil. Kanadský brankář ukryl puk ve své výstroji.

20:01

V prvním dějství to vypadalo, jako by čeští hráči spoléhali pouze na Machovského, ale Kanaďané na rozdíl od Švédů našli zřejmě recept na českého brankáře. Do kabin se jde za stavu 3:0 pro Kanadu a uvidíme, s jakou taktikou přijdou oba týmy do druhé třetiny.

20:00

19:20
    Čeští mladíci se snaží do první sirény snížit, ale opět troskotají ve středním pásmu, které má Kanada velmi dobře pokryté.

18:45
    Cantenacci nebezpečně napadal Jeníka, který si při souboji hodně pomáhal rukama, ale vyloučen není. Rozhodčí teď trochu ušetřil český tým.

17:31
    V drážďanské hale to jenom zahučelo po pěkné akci Kanady. Ewanyk přihrál zpoza branky Hudonovi do druhé vlny. Kanadský útočník, ale napálil puk do ochranné sítě.

16:40
    Češi se sice snaží o aktivní hru, ale Kanada sbírá většinu puků ve středním pásmu a rychle se dostává do protiútoků.

15:59
    Tomáš Hertl se prezentoval pěknou individuální akcí. Přešel přes dva hráče, ale k dokonalosti mu chybělo jen důraznější zakončení.

14:28
    V Drážďanech je možná zaděláno na debakl. Kanada proměňuje přesilovku a potvrzuje skvělou první třetinu. Murray přihrál od pravého mantinelu MARKU SCHEIFELEOVI, který střelou mezi Machovského betony rozjásal kanadskou střídačku. Asistence: Ryan Murray.

13:31
    Čechy čekají další dvě perné minuty. Musil je vyloučen za vysokou hůl.

13:07
    Uvolnění Jaškina nevyšlo. Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Machovského.

12:25
    Po čase zahrozili i Kanaďané. Ewanyk hledal u vzdálenější tyčky volného Smitha, který ovšem nedokázal usměrnit puk mezi tři tyče.

11:12
    Moravec vybojoval puk ve středním pásmu a našel lépe najetého Sedláka. Ten ovšem napálil puk do kanadského brankáře.

10:00
    Čechům se přesilovka celkem daří. Nejprve pálil Frk od modré těsně vedle a poté Beránek vystrašil střelou z pravého kruhu kanadského brankáře.

08:40
    Griffith podrazil Rouska a znovu oslabuje zámořský celek.

07:59
    První možnost svěřenců trenéra Šolce. Jaškin nabídl Hamplovi pěknou žabičku, ale útočník Sparty minul Subbanovu klec.

06:33
    Ukázala se nezkušenost kanadských mladíků. Cantenacci zbytečně fauloval v útočném pásmu a oslabuje svůj tým.

06:03
    Češi nestíhají rychlejší protihráče a přichází tak trochu logický faul. Štěpán Jeník si odsedí dvě minuty za krosček.

05:12
    Tlak Kanady neustává, Češi se brání za cenu zakázaného uvolnění.

03:44
    Zámořští hráči zatím drtí Čechy a přidávají druhou branku. Po špatném střídání českých hráčů se Kanaďané dostali do přečíslení 3 na 2 a kombinaci zakončil milimetrovou střelou do levého horního rohu MORGAN RIELLY. Asistence: Alan Quine, Mark McNiell.

03:13
    Síly na ledě se srovnají. Antonín Růžička bránil kanadského útočníka nedovoleným způsobem.

03:02
    Češi si zahrají přesilovku. Cantenacci vyloučen za sekání.

230
    Javorové listy zatím drží české reprezentanty po zámkem.

01:10
    Kanada se rychle ujímá vedení!
    Machovský vyrazil střelu Murphyho střelu pouze před sebe a ERIC LOCKE pohodlně zasunul puk do branky. Asistence: Ryan Murphy, Alan Quine.

00:48
    První česká formace odehrála úvod utkání v pásmu Kanady, ke střele se ovšem nedostala.

00:01

Rozhodčí kontrolují výstroj Matěje Machovského, začátek utkání se mírně oddálí.

Oba týmy stojí na modrých čárách a navzájem se zdraví.

Česko: Machovský - Pavelka T., Hrbas, Šidlík, Musil, Jeník, Růžička - Frk, Hyka, Faksa - Hampl, Hertl, Jaškin - Sedlák, Švihálek, Rousek - Moravec, Beránek, Beran.

Kanada: Subban - Murray, Ceci, Harrington, Murphy, Koekkoek, Scarlett, Rielly - Cantenacci, Ritchie, Scheifele - Locke, Quine, McNiell - Smith, Cousins, Ewanyk - Andrews, Brassard, Hudon, Griffith.

Rozhodčí: Sidorenko (BLR), Stricker (SUI) - Horinek (SVK), Wahl (USA).

Kanda se německým divákům představí až dnes. Nastoupí proti oslabené sestavě Čechů, kterým oproti včerejšku budou chybět Kvapil s Mataiem z důvodu střevních problémů.

Čeští hokejisté včera porazili Švédsko 2:1. Z českých hráčů se prosadili Kvapil s Jaškinem, největší hvězdou českého tým byl brankář Matěj Machovský, který kryl 41 pokusů Švédů.

Hezky večer z Drážďan, kde v 19:30 začne zápas mezi Českem a Kanadou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Ondřej Kalát

Góly a asistencie: 2. Locke (Murphy, Quine), 4. Rielly (Quine, McNiell), 15. Scheifele (Ryan Murray), 51. Scheifele (Ritchie, Murray), 55. Murphy (Murray)

Česko: Machovský (Pavelka J.) - Pavelka T., Hrbas, Šidlík, Musil, Jeník, Růžička - Frk, Hyka, Faksa - Hampl, Hertl, Jaškin - Sedlák, Švihálek, Rousek - Moravec, Beránek, Beran.
    Kanada: Subban (Dagostini) - Murray, Ceci, Harrington, Murphy, Koekkoek, Scarlett, Rielly - Cantenacci, Ritchie, Scheifele - Locke, Quine, McNiell - Smith, Cousins, Ewanyk - Andrews, Brassard, Hudon, Griffith.

Rozhodca: Sidorenko (BLR), Stricker (SUI) - Horinek (SVK), Wahl (USA)