Slovensko – USA 1:8 (kon.) | Nórsko – Švédsko 2:10 (kon.) | Švajčiarsko – Nemecko 1:4 (kon.)
Česko – Kanada 0:5 (kon.)
Česko
0:5 (-:-, -:-, -:-)
Kanada
cz Piatok 15.04.2011, 19:30Majstrovstvá sveta U18

Děkujeme vám za pozornost a zase někdy u hokeje na shledanou. (21:40:37)

Nejlepším hráčem českého týmu byl vyhlášen David Musil, z kanadského výběru obdržel cenu Mark Scheifele.

Dnešní zápas se českým hráčům nepovedl tak jako včera. Kanada je od prvních minut zatlačila v pásmu a tentokrát ani nefungovalo kouzlo zvané Machovský. Když to bylo v 15. minutě 3:0 pro Kanadu, už prakticky nebylo o co hrát.

60:00

59:32
    Povedený zákrok na závěr předvedl i Machovský, Ceciho bombu od modré čáry zdánlivě lehce zachytil do lapačky.

58:40
    Pavelka si na modré křikl o přihrávku Moravcovi, jeho střela příklepem ale neohrozila jistě chytajícího Subbana.

57:56
    Rouskovo nahození Subban raději přikryl lapačkou.

56:49
    Frk předvedl další pohlednou individuální akci. Dostal se ke střele z mezikruží, ale nechal vyniknout jen kanadského brankáře. Jeho semafor ocenili diváci potleskem.

55:42
    I Češi si zahrají přesilovou hru. Za sekání obdržel dvouminutový trest Andrews.

54:33
    Kanada skutečně přidala další branku!
    Střelu RYANA MURPHYHO si do vlastní branky srazil Šidlík. Asistence: Ryan Murray.

54:00
    Možná ještě není hotovo, Češi budou hrát další oslabení. Pavelka ve středním pásmu podržel Lockeho a je vyloučen.

52:50
    Další závar před českou brankou ustál Machovský jen z vypětím všech sil.

50:52
    Kanada právě vstřelila branku!
    MARK SCHEIFELE dorazil ze vzduchu odražený kotouč za bezmocného Machovského. Asistence: Brett Ritchie, Ryan Murray.

50:26
    Jaškin se pokusil tečovat Musilu střelu od modré, ale nepodařilo se mu to a Subban v klidu ukryl kotouč v lapačce.

49:10
    Tomáš Hertl vyprášil Subbanovy betony střelou od pravého mantinelu.

48:33
    Češi se vymaní z tlaku díky přesilové hře. Couisins si odsedí dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

46:50
    Další šance Kanady. Hudon viděl dobře najetého Quineho, ale ten netrefil puk ideálně a Machovský ani nemusel zasahovat.

45:19
    Češi se dobré tři minuty brání kanadskému tlaku. Pěknou kombinaci se Scheifele pokusil zakončit střelou z úhlu, Machovský vyrazil puk do ochranné sítě.

44:12
    Murphy se prezentoval ostrou střelou od modré čáry, ale Machovský ji viděl, a takovéto pokusy ho neohrozí.

43:26
    Beránek vyslal na Subbana slabou střelu od modré, se kterou kanadský brankář neměl problém.

Ondřej Kalát

Góly a asistencie: 2. Locke (Murphy, Quine), 4. Rielly (Quine, McNiell), 15. Scheifele (Ryan Murray), 51. Scheifele (Ritchie, Murray), 55. Murphy (Murray)

Česko: Machovský (Pavelka J.) - Pavelka T., Hrbas, Šidlík, Musil, Jeník, Růžička - Frk, Hyka, Faksa - Hampl, Hertl, Jaškin - Sedlák, Švihálek, Rousek - Moravec, Beránek, Beran.
    Kanada: Subban (Dagostini) - Murray, Ceci, Harrington, Murphy, Koekkoek, Scarlett, Rielly - Cantenacci, Ritchie, Scheifele - Locke, Quine, McNiell - Smith, Cousins, Ewanyk - Andrews, Brassard, Hudon, Griffith.

Rozhodca: Sidorenko (BLR), Stricker (SUI) - Horinek (SVK), Wahl (USA)