5:3 (0:0, 2:3, 3:0)
Rakúsko
Sobota 09.04.2011, 17:00 • ZŠ Dukla Trenčín • Prípravný zápas

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Vo včerajšom zápase v rámci Euro Hockey Challenge v Trenčíne si slovenská reprezentácia poradila s Rakúskom 4:0. Dvakrát sa do listiny strelcov zapísal Štefan Ružička, po jednom zásahu pridali Tomáš Záborský a Milan Bartovič. Po dvoch asistenciách si pripísali Branko Radivojevič a Martin Cibák, jednu Marcel Hossa.

Oba tímy prakticky s identickými zostavami ako z piatkového zápasu. Iba v prípade tímu hostí štvrtá obranná formácia zložená z Oraze a Ulmera. Altmann s Rebekom v tretej. Harand sa posunul do druhého útoku.

V tíme Slovenska Vladislav Baláž síce napísaný v štvrtej formácii ako obranca, pravdepodobne sa však zapojí do útoku. Tréner Glen Hanlon teda verí víťaznému tímu z prvého zápasu, Slovensko je favoritom aj v tomto stretnutí.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

0:32
    Rotter sa dostal do útočného pásma. Slováci sa stále pokúšajú dostať z vlastného obranného pásma.

0:56
    Graňák vybojoval puk. Ten smeruje na Šatana pred ktorým ale zasiahol Setzinger.

1:12
    Unterluggauer rozohráva akciu svojho tímu. Za bránkou už bojuje Raffl.

1:39
    Radivojevič pritlačený na mantinel. Domáci tím sa zatiaľ strelecky nepresadil.

2:34
    Harand sa prebil poza bránku, skúšal zakončiť z pravej strany. Lašák situáciu sledoval.

3:20
    Hossa na Mikúša. Prvá formácia so Šatanom to nemyslela zle a hostia museli vyhodiť puk do zakázaného uvoľnenia.

3:56
    Bartovič na Pánika, ktorý si ale nenechal puk a už ho dáva na Stehlíka. Rakúsky brankár čelí niekoľkým nebezpečným situáciám.

4:24
    Lukasom nahadzovaný puk pred bránku. Slovenský tím však dokázal vyslať dopredu Ružičku.

4:55
    Barankova strela hneď po vhadzovaní. Penker mal šťastie.

5:22
    Nedorozumenie na domácej strane. Puk sa takmer dostal k rakúskemu útočníkovi.

5:34
    Hossovi ušiel puk. Domáci ale zostávajú v útočnom pásme.

6:12
    Surový v šanci po tom ako ho posielal dopredu Radivojevič. Hostia pre istotu vyhadzujú puk.

6:48
    Pavlikovský za bránkou. Strela z toho ale nebola, následne Záborský bez prípravy a Penker musí prikryť puk.

7:11
    Hossova strela, ktorú rakúsky brankár neudržal. Nebolo však slovenského hráča, ktorý by ešte skúsil doraziť puk.

7:26
    Vylúčenie na strane Slovenska. Šatan dostáva dve minúty za podrazenie.

7:39
    Lukasova strela, ktorú Lašák s prehľadom likviduje. Našťastie nemal zakrytý výhľad.

7:51
    Rotterova prihrávka pred bránku kde číhal Lukas a druhá veľká šanca hostí počas tejto presilovej hry. Skvelý Lašák opäť zasiahol.

7:58
    Stehlík dostal puk na súperovu polovicu. Naša reprezentácia si môže oddýchnuť.

8:19
    Robert Lukas neudržateľný. Ani teraz to Rakúšanom nevyšlo.

9:02
    Unterluggauer hľadal spoluhráča. Domáci teraz nestihli včas pristúpiť, do protiútoku sa ale dostal Bartovič a v oslabení mohli Rakúšania pykať.

9:27
    Slovensko už má na ľade kompletnú formáciu. Po zakončení Ružičku zvoní žŕdka hosťujúcej bránky.

10:20
    Sersen na Hosssu. Ten skúsil nájsť na ľavej strane spoluhráča.

10:54
    Rotter vytlačený z útočného pásma. Rakúsko ale hrá dnes úplne iný zápas ako včera.

11:33
    Unterluggauerova delovka. Lašák musel vyrážať.

11:55
    Juraj Mikuš si vybavoval účty s Altmannom. Všetko je ale v medziach hry.

12:43
    Záborský mal pred sebou odkrytý priestor. Pekná strela bekhendom, výborný zákrok hosťujúceho brankára.

13:44
    Dopredu tentoraz mieri Juraj Mikúš. Domáci bojujú o puk aj o pásmo, k Cibákovi sa ale už puk nedostal.

14:28
    Pánik na Cibáka. Pred bránkou sú ale hráči súpera, ktorí nikoho do zakončenia nepustia.

14:59
    Werenkova strela. Lašákov zákrok.

15:03
    Vladislav Baláž, dopísaný rukou na súpisku musí odísť do šatne keďže nebol na súpiske oficiálne hodinu pred stretnutím. Chyba realizačného tímu a prestávka v hre.

15:51
    Prihrávka na Cibáka. Už tretíkrát sa snažia slovenskí hokejisti prejsť do zakončenia cez Cibáka.

16:38
    Ružičkova prihrávka a Surový sa ocitol v čistej šanci. Na zakončenie mal ale veľmi málo času.

16:57
    Ulmer pred Radivojevičom. Puk končí za bránkou Slovenskej reprezentácie.

17:28
    Zakázané uvoľnenie na strane domáceho tímu. Prvé v zápase a Slovensko preto nemôže striedať.

17:44
    Mikúšom posúvaný puk až k Šatanovi. Napokon to bol Juraj Mikúš, ktorý zakončoval.

18:01
    Sersenova strela skončila na Setzingerovi. Domáci preto musia najskôr vybojovať puk a potom znova skúsiť zaútočiť.

18:28
    Už štvrté zakázané uvoľnenie rakúskeho tímu. Ten má teraz na ľade nekompletnú druhú formáciu.

19:40
    Juraj Mikúš v ďalšej šanci. Snažil sa ešte na jednej nohe dopraviť puk do bránky.

19:56
    Šatanova prihrávka, ktorá len končí v útočnom pásme. Už sa v prvej tretine na skóre nič nezmení.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Ešte sa vráťme k zostavám dnešného zápasu:

Slovensko: Lašák, Konrád - Baranka, Graňák - Sersen, Stehlík - Mikuš, Švarný - Cebák, Dej - Šatan, Mikúš, Hossa Marcel - Ružička, Surový, Radivojevič - Bartovič, Cibák, Pánik - Záborský, Pavlikovský

Rakúsko: Penker, Weinhandl - Lakos, Lukas Robert - Werenka, Unterluggauer - Rebek, Altmann - Ulmer, Oraze - Setzinger, Lukas Phillip, Rotter - Peintner, Kaspitz, Raffl - Harand Patrick, Oberkofler, Harand Christoph - Woger, Ofner, Pinter

Rozhodca: Kubuš - Lokšík, M. Valach, J. Tvrdoň, Beniač.

Po prvej tretine zatiaľ bezgólové skóre. Vyrovnané je aj v prípade striel: 10 - 10.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:23
    Hneď po niekoľkých sekundách príležitosť Pánika po spolupráci s Bartovičom. Slovensko mohlo vstúpiť do druhej tretiny gólom.

20:29
    Rakúšania odpovedajú po strele Werenku. Stále však v Trenčíne skóre 0:0:

21:09
    Vylúčenie na strane Rakúska. Peintner dostáva dve minúty za hru vysokou hokejkou.

21:45
    Baranka s Ružičkom začínajú akciu slovenského tímu. Baranka sa dokonca dostal do zakončenia.

22:41
    Cibák s Bartovičom a Hossom pripravení po buly dostať sa pred bránku. Ešte Graňák na modrej, ktorý vracia puk pred kruh.

23:32
    Ďalšie vhadzovanie pred bránkou Rakúska. Mikúš so Šatanom podporovaný Záborským. K zakončeniu sme sa nedostali.

24:10
    Setzinger sa pokúsal dostať cez Mikuša. Ten mu to nedovolil a už je puk v strednom pásme.

24:34
    Záborský si nevšimol Pánika. Slovensko sa musí opäť dostať do obrany.

24:41
    Kaspitz na Lakosa, ktorý pohrdol šancu. Rakúskú ale zostáva pred našou bránkou

24:51
    Rakúsko dalo gól! Prihrávka Kaspitza od mantinelu na hokejku Raffla, ktorý mal pred sebou voľný priestor a ideálne trafil. Lašák bol bez šance. Asistencie Kaspitz a Peintner.

25:41
    Zmätky v obrane Slovenska. Patrick Harand sa dobre ukazoval pri kruhu, k puku sa ale nedostal.

25:56
    A ďalšie zakázané uvoľnenie na rakúskej strane. Tento tím však vyhráva v Trenčíne nad Slovenskom 1:0.

26:16
    Pavlikvoský neuspel. Rakúsky hráč Werenka dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

27:12
    Radivojevič chvíľku otáľal s prihrávkou . Ešte Surového pokus vedľa bránky.

27:42
    Šatan z voleja. Surový už sa k šanci nedostal.

28:02
    Cibák s Graňákom. Napokon to bol Hossa, ktorý strieľal z pravej strany a puk bol vyrazený brankárom.

28:22
    Hossa s Mikúšom pripravili šancu pre Záborského. Rakúsko už ale hrá v plnom počte.

29:09
    Pánik len potiahol akciu do útočného pásma. Končí ale s pukom za bránkou.

29:34
    Do šance sa dostal Ulmer. Prihrávka na neho ale prišla o málo neskoro.

30:03
    Ružička skúšal strieľať spoza Orazeho. Napokon puk končí na rakúskom obrancovi.

30:34
    Nedorozumenie na strane domáceho tímu. Philipp Lukas sa mohol strelecky presadiť.

31:23
    Peintnerova strela bez prípravy. Ešte sa pokúšal dostať k puku Kaspitz.

31:58
    Oddychový čas domácich. Tréner Glen Hanlon si zobral oddychový čas.

32:10
    Altmann s Barankom sa teraz pobili za posunutou bránkou rakúskeho tímu po tom ako bol rakúsky hráč odsotený útočiacim hráčom. Bude sa určite vylučovať.

32:11
    Vylúčenia na oboch stranách. Baranka dostáva dvojitý menší trest za hrubosť + 10 minútový osobný trest za nešportové správanie, Cibák dvojitý menší trest za hrubosť a k tomu dve minúty za vrážanie, Patrick Harand dvojitý menší trest za hrubosť, Altmann dvojitý menší trest za hrubosť + 10 minútový osobný trest za nešportové správanie.

32:49
    Rakúsko dalo gól! Spolupráca súrodencov Lukasov. Robert našiel svojho brata, ktorý triafa vedľa Lašáka. Rakúsko teda vyhráva už 2:0. Asistencie Lukas Robert a Setzinger.

34:03
    Slovensko dalo gól! Vyhrané buly po ktorom Šatan vrátil puk dozadu na Hossu, ktorého ešte tiesnil hráč súpera. Aj napriek tomu sa ale slovenskému útočníkovi podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu.

34:35
    Radivojevič vybojoval puk, nedokázal ho ale nasmerovať do bránky. Rakúšania okamžite upratujú pásmo.

35:30
    Marcel Hossa sa snaží zakončiť pred bránkou. Budeme mať ale výhodu presilovej hry.

35:30
    Vylúčenie na strane Rakúska. Philippe Lakos dostáva dve minúty za držanie.

36:03
    Príležitosť pre Graňáka. Penker stihol zasiahnuť hokejkou.

36:32
    Rakúšania vyhadzujú puk cez všetky čiary. Pavlikovský bol vpredu osamotený, snaží sa preto nájsť spoluhráča.

36:51
    Slovensko dalo gól! Zmätok pred bránkou Rakúska po ktorom sa puk dostal na hokejku Ružičku a ten krásne trafil pravý roh bránky Penkera. Asistoval Marcel Hossa.

37:24
    Slovensko už teraz dvíhalo ruky nad hlavu. Švarného gól ale neplatí pre údajné postavenie hráča v bránkovisku.

37:39
    Ružička nastreľoval puk pred bránku, kde číhal Surový. Penker musel puk prikryť.

37:51
    Rakúsko dalo gól! Setzinger aj keď bol faulovaný dokázal predsa len skórovať a Rakúsko opäť vyhráva nad Slovenskom. Asistencie: Lukas Philipp a Unterluggauer.

38:45
    Ružička odstavený od puku. Ešte sa ukazuje Záborský.

39:27
    Christoph Harand nemôže ísť dopredu. Rakúšania ešte k tomu hrajú o jedného hráča menej, ktorý je bez hokejky.

39:58
    Sersen na Záborského, ktorému sa odrazil puk vedľa bránky. Na záver teda ešte šanca slovenského tímu.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Po druhej tretine vyhráva Rakúsko nad Slovenskom 2:3. Hostia už vyhrávali o dva góly, slovenským hokejistkom sa podarilo vyrovnať, potom však neustrážili Setzingera, ktorý vrátil vedenie na stranu Rakúska.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:21
    Pánik zabojoval v rohu klziska. Nemôžeme sa ale dostať pred bránku Rakúska.

40:26
    Vylúčenie na strane Rakúska. Philippe Lakos dostáva dve minúty za vrážanie.

41:23
    Graňák s Cibákom nedostali puk na Ružičku. Až z opakovanej šance prišla prihrávka práve Ružičku pred bránku.

42:03
    Graňák bojuje o puk. Dostáva ho na Šatana. Hossovo zakončenie.

42:16
    Slovensko dalo gól! Ružičkovo presné namierenie do bránky počas presilovej hry po prihrávke od Marcela Hossu. Slovensko po druhýkrát v zápase vyrovnáva. Asistencie Hossa a Graňák.

42:55
    Peintner najskôr vybojoval puk po buly, potom sa ešte pokúsil prejsť do útočného pásma. Všetko ale rieši domáca obrana už za modrou čiarou.

43:13
    Vyhodený puk. Nie je z toho zakázané uvoľnenie a Rakúsky tím je pri puku.

44:11
    Hossa teraz mohol skôr voliť strelu ako prihrávku. Slovenský tím hrá ale s veľkou chuťou.

44:43
    Deyl zachytil puk. Predtým sa neúspešne pokúšal zakončiť Záborský.

45:12
    A vzápätí aj druhý pokus Záborského. Pred bránkou Rakúska to len tak horí.

45:28
    Pánik z pravej strany. Už je ale bez puku a Rakúsko vyhadzuje puk na zakázaného uvoľnenie.

45:56
    Juraj Mikúš to skúsil z prvej. Bol ešte tvrdo bránený a tak strela nebola natoľko presná.

46:07
    Kaspitz a Peintnerova strela. Lašák má teraz plné ruky práce.

46:20
    Šance sa nám teda striedajú na oboch stranách. Viac z hry má v tejto tretine slovenský tím, skóre 3:3 je ale zaslúžené pre obe strany.

47:33
    Radivojevič bez hokejky. Bude sa ale vylučovať na rakúskej strane. Unterluggauer dostáva dve minúty za sekanie.

47:56
    Baranka trafil len Ofnera. Rakúšania okamžite vyhadzujú na polovicu súpera.

48:44
    Šatanova strela po ktorej zvoní žŕdka. Z opakovanej strely triafa Altmanna.

49:25
    V ďalšej šanci Hossa. Pred bránkou Rakúska sa striedajú šance slovenského tímu a je tu ešte aj individuálne zakončenie Záborského.

49:46
    Marcel Hossa skončil na ľadovej ploche. Bojuje sa o každý centimeter ľadu.

50:33
    Patrick Harand skúšal nahodeným pukom trafiť domácu bránku. Domáci následne posúvajú akciu do stredného pásma.

50:52
    Zakázané uvoľnenie z rakúskej strany. Setzinger teraz nevedel čo s pukom a dopustil sa zakázaného uvoľnenia.

51:43
    Robert Lukas a Setzinger si teraz vzájomne vymenili puk a mohla byť z toho strela. Slovensko napokon situáciu rieši k spokojnosti.

52:41
    Piskot v Trenčíne. Rakúsko sa dokázalo preniesť cez dobrý začiatok Slovenska v tretej tretine a čoraz častejšie začína hroziť.

53:12
    Postavenie mimo hry. Slovenská reprezentácia si teraz nevšimla, že prihrávka na Hossu už išla do stredného pásma.

54:14
    Christoph Harand so strelou vedľa bránky. Vzápätí Patrick Harand mieri do konštrukcie Lašákovej bránky.

54:53
    Záborský čakal so strelou dlhšie. Bude sa ale opäť vylučovať na rakúskej strane. Robert Lukas dostáva dve minúty za vyhodenie puku.

55:16
    Tréner Rakúska Bill Gilligan sa teraz hnevá na slovenských rozhodcov. Domácim hráčom sa ale otvára priestor na strelenie štvrtého gólu.

55:45
    Baranka len nahodil puk na zadný mantinel. Domáci sa stále nemôžu rozostaviť v útočnom pásme.

55:55
    Slovensko dalo gól! Dokonaný hetrik v podaní Štefana Ružičku, ku ktorému keď sa dostane puk tak perfektne trafí aj z väčšej vzdialenosti. Asistencie Šatan a Hossa.

56:19
    Slovenská reprezentácia vyhráva nad Rakúskom po prvýkrát v tomto stretnutí. Všetci veríme, že sa už hosťujúcim hráčom nepodarí vyrovnať.

57:01
    Rakúsky tím už má len necelé tri minúty na vyrovnanie. Uvidíme, či sa ich tréner uchýli k power-play.

57:32
    Mohutné skandovanie slovenských fanúšikov. tí si želajú, aby v tomto zápase Slovensko opäť vyhralo.

58:03
    Máme tu ďalšiu potýčku. Bol tam Setzinger, proti nemu bol jeden z domácich hráčov druhej formácie.

58:23
    Oddychový čas hostí. Tréner hostí, Bill Gilligan si berie oddychový čas, Penker sa po jeho skončení ale vracia do bránky.

58:54
    Radivojevič ani Surový netrafili bránku. Prvá príležitosť bola z nájazdu, pri druhej sa nepodarilo trafiť odkrytú bránku.

59:26
    Slovensko dalo gól! Gól do prázdnej bránky. Pánik už mohol strieľať na bránku, ponúkol ale gól Cibákovi.

59:56
    Ešte jedna strela na slepo. Penker len sleduje puk.

60:00

Skončilo sa nám prípravné stretnutie medzi reprezentáciou Slovenska a Rakúska. O výsledku 5:3 rozhodla až tretia tretina. Góly: 35. Hossa (Šatan), 37. Ružička (Hossa), 43. Ružička (Hossa, Graňák), 56. Ružička (Šatan, Hossa), 60. Cibák (Pánik) - 25. Raffl (Kaspitz, Peintner), 33. Lukas Philipp (Lukas Robert, Setzinger), 38. Setzinger (Lukas Philipp, Unterluggauer) (19:33:43)

Daniel Modrovský

Góly a asistencie: 35. Hossa Marcel (Šatan Miroslav), 37. Ružička Štefan (Hossa Marcel), 43. Ružička Štefan (Hossa Marcel, Graňák Dominik), 56. Ružička Štefan (Šatan Miroslav, Hossa Marcel), 60. Cibák Martin (Pánik Richard) - 25. Raffl Michael (Kaspitz Roland, Peintner Markus), 33. Lukas Philipp (Lukas Robert, Setzinger Oliver), 38. Setzinger Oliver (Lukas Philipp, Unterluggauer Gerhard)

Rozhodca: Kubuš - Lokšík, M. Valach, J. Tvrdoň, Beniač

Diváci: 5 984