Mladá Boleslav – Kometa Brno 3:2 (kon.) | Kladno – Sparta Praha 4:3 (po s.n.)
cz Nedeľa 27.03.2011, 17:30 • Městský zimní stadion • Play-out extraligy (ČR)

Z Kladna je to pro dnešek vše. V této sezoně se naposledy přihlásíme ještě v pátek. Dnes se s vámi loučím a v pátek tedy znovu na počtenou. (19:57:24)

70:00
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Sacha Treille tentokráte na Cikánka bekhendovým blafákem nevyzrál a Kladno tak poráží Spartu vítězným nájezdem DAVIDA STIELERA.

David Stieler se ale nenechal zahanbit a mezi nohy vrací Kladnu vedení - 2:1.

Sacha Treille parádním lobem překonal Cikánka - 1:1.

Pořadí se obrací, David Stieler zvládl bekhendový blafák - 1:0. Trefil se pod "víko".

Kalla zkusil svojí typickou kličku, ale Novotný si to pohlídal mezi betony - 0:0.

Přibyl Cikánka nerozpohyboval dostatečně - 0:0.

Smoleňák provedl blafák výborně, ale trefil tyčku! - 0:0.

Petr Ton branku vůbec netrefil bekhendovým blafákem - 0:0.

Bílek ale nevyzrál na Novotného.

Za Kladno Bílek.

Výborný mezi betony neuspěl - 0:0.

Začne Sparta, první David Výborný.

Samostatné nájezdy začínají.

Po krátké úpravě ledu tak uvidíme samostatné nájezdy.

Zásahy brankářů v prodloužení: Lukáš Cikánek (KLA) 5 - Filip Novotný (SPA) 4.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:47
    Sparta přerušila útok Kladna a už se dnes ve hře nestane nic, uvidíme nájezdy.

64:05
    A znovu Drtina v úniku. Branku těsně minul.

63:54
    Petr Ton ujel proti Piskáčkovi a zvolil tvrdou střelu hned za modrou. Cikánek srazil do ochranné sítě.

63:17
    Kladno si několikrát vyměnilo puk před Novotným a nejspíš gólovou nahrávku Bílka nechtěně zastavil před spoluhráčem Kalla a o šanci tak Kladno přišlo.

62:33
    Jiří Drtina dnes má hodně útočné choutky. Už po několikáté podpořil útok. Teď se dostal s Kotrlou do přečíslení dva na jednoho, které vyřešil střelou mezi nohy. Novotný zasáhl.

61:47
    Ofsajd Sparty.

61:38
    Valského zadovku hosté nekompromisně odpálili na zakázané uvolnění.

61:25
    Kladno se drží v pásmu Sparty.

60:25
    Mrázek s Bílkem jeli dva na jednoho. Mrázek našel Bílka, který chtěl akci vyšperkovat zpět na Mrázka. Ten ale dostal puk mezi brusle a do prázdné branky nakonec ani nezakončil.

60:01

Zásahy brankářů ve 3. třetině: Lukáš Cikánek (KLA) 6 - Filip Novotný (SPA) 10.

60:00

59:56
    Jakub Valský v posledních vteřinách minul poloprázdnou branku.

58:46
    Rychlá střela Daleckého prosvištěla vedle branky.

58:31
    Velký tlak předvedla Sparta do branky. Nejvíc v tom byl namočený Sovík, ale ani on a ani nikdo jiný puk za Cikánka nedostal.

58:18
    Zakázané uvolnění Kladna.

58:03
    Poslední dvě minuty ale načíná Sparta v pásmu Kladna.

57:33
    Najíždějící Bílek netrefil přihrávku Valského.

56:59
    Kladno přesilové hry nabudily a je v tuto chvíli lepším celkem.

56:10

56:02
    Domácí Spartu vysvobodili až úmyslným ofsajdem. Aby je zahozené šance nakonec nemrzely.

55:52
    Sparta vyhodila alespoň do středního pásma.

55:17
    Hovorka z mezikruží trefil jen vyrážečku Novotného.

55:05
    A Kladno to sehrálo parádně. Na konci přesilovkové kombinace stál Kalla, který proti přesouvajícímu se Novotnému udělal kličku, poté ale nedokázal zasunout do prázdné branky.

54:44
    Domácí kombinují v pásmu.

54:10
    Kladno pokračovalo opticky v přesilovce a zahraje si jí znovu. Kallu za brankou doslova objal Dominik Pacovský (SPA) a dostává dvě minuty za držení.

53:41
    A hned se provinili zakázaným uvolněním.

53:30

52:28
    Knotek si skvěle všiml Piskáčka, který nedokázal zblízka prostřelit Novotného. Piskáček chvilku na to nastřelil puk k tyči na Bělohlava, který na brankovišti promáchl.

51:54
    A hned po buly Sparta vyhodila.

51:49
    Kombinaci Kladna zakončil tvrdě střílející Piskáček. Novotný si chvíli nebyl jistý, kde má puk, ale zachytil ho.

51:30
    Přesilovku si zahraje i Kladno. Jakub Kolář (SPA) dostává dvě minuty za držení.

51:09
    Domácí se po dlouhé době dostali do pásma a Novotný teď musel vytáhnout zákrok večera proti střele Bílka z bezprostřední blízkosti.

50:48

50:01
    Začala poslední desetiminutovka třetí třetiny.

49:39
    Cikánek neudržel střelu Philippa, ale obránci Kladna Sparťany k dorážce nepustili.

49:12
    Posunutá branka Kladna. Za vteřinu se vrátí na led Kotrla.

49:03
    Hosté už v pásmu.

48:34
    Sparta to navíc stihla v přesilovce 5/3 a ještě tak pokračuje klasická výhoda.

48:05
    Sparta právě vstřelila branku!
    A je srovnáno. Dlouho se Sparťané do koncovky nedostávali. Philipp na modré jen posunul k MICHALU GULAŠIMU, který propálil Cikánka. Asistence: Radek Philipp, Petr Ton.

47:30
    Sparta ve středním pásmu.

47:25
    Gulaši pálil sice tvrdě, ale nepřesně.

47:13
    A pozor. Jindřich Kotrla (KLA) dostává dvě minuty za sekání. Spartu čeká 55 vteřin přesilovky 5/3.

47:00
    Kotrla se Smoleňákem podrželi puk za brankou Novotného.

46:08
    Sparta navíc dostává další šanci vyrovnat. Martin Látal (KLA) se naprosto zbytečně ohnal po brankáři a dostává dvě minuty za sekání.

45:26
    A další šance Sparty. Tonovu střelu vyrazil lapačkou Cikánek k Výbornému. Jeho dorážku kryl kladenský brankář rychlým skluzem.

44:08
    Tak tohle byla ovšem parádní akce Sparty. Kafka zpoza branky nahrál na kruh Treillemu, který naznačil střelu, ale přitom nahrával na TOMÁŠE RUBEŠE. Ten taky naznačil střelu, položil si Cikánka a do prázdné branky skóroval. Akce jako z učebnice. Asistence: Sacha Treille, Petr Kafka.

43:19
    Drtinova rána mířila mimo. začíná zkrácená přesilovka Sparty.

43:10
    Sparťanská přihrávka rukou vrací hru před Novotného.

42:48
    Kladno hodně tlačilo Spartu. Kolikrát měl i Novotný štěstí, jenže všechno uťal podražením Jan Eberle (KLA), jenž dostává dvě minuty.

41:43
    Co se dá taky neproměnit... Bílek si sjel na brankoviště, kam dostal přesnou přihrávku a zhruba z půl metru tečoval puk do ochranné sítě.

41:29
    Kalla hledal Šmacha, který však promáchl.

41:19
    Radek Philipp (SPA) narazil na hrazení Valského a rozhodčí mu udělují dvě minuty.

40:34
    Ton nechtěně předal na modré Přibylovi, jeho střelu bez výraznějších problémů zkrotil Cikánek.

40:01

Zásahy brankářů: Lukáš Cikánek (KLA) 10 - Filip Novotný (SPA) 12.

Ve druhé třetině jsme se dočkali čtyř branek. Tři padly do sítě Filipa Novotného a Kladno tak po čtyřiceti minutách vede nad Spartou 3:1. Utkání to je ale koukatelné. Třetí třetina začne přibližně v 19:06.

40:00

39:58
    Tak s brankami se roztrhl v Kladně pytel. Nedvěd se nechal vcelku snadno objet Přibylem. Ten zavezl puk za branku, kde se k němu dostal Výborný. Ten si vyměnil puk s Tonem a pak rychle našel před brankou právě DANIELA PŘIBYLA, který doslova procedil puk mezi betony. Asistence: David Výborný, Petr Ton.

39:25
    Kladno chvíli působilo jako při přesilovce, až tak domácí dvě branky nabudily.

38:25
    Sparta měla šanci na snížení, ale Cikánek si poradil a vzápětí se dostali dopředu znovu domácí. Kotrla uvolnil Smoleňáka, který vycukal Novotného, ten si lehl na zem, Smoleňák objel branku a ač byl faulovaný, stihl nahrát před branku na JANA DALECKÉHO, který ve svém letošním druhém startu dává první branku. Asistence: Radek Smoleňák, Jindřich Kotrla.

37:01
    Dvě sekundy stihli hosté odehrát v plném počtu. Kladno ještě bylo v pásmu, když se Žálčík vracel na led. Piskáček vystřelil ze strany a do jeho pokusu ideálně vložil hůl DAVID STIELER. Na teč už byl Novotný krátký. Asistence: Jan Piskáček, David Růžička.

36:24
    Bílek si připsal dvě dobré nahrávky. Nejprve na Valského a potom na Kallu. Ani jeden kladenský útočník se ale k pořádnému zakončení nedostal.

35:47
    Sparta vyhazuje.

35:12
    Sacha Treille se v oslabení pěkně uvolnil až před Cikánka, který ale atak francouzského útočníka zvládl.

34:59
    Dvě minuty za faul kolenem dostává Lukáš Žálčík (SPA).

33:22
    Látal zase rychle projel kolem obránců Sparty. V jeho podání to vypadá jako kdyby projížděl kolem kuželů. Svojí akci ale nezakončil přesnou střelou.

32:43
    Bílek zkoušel štěstí z úhlu, Novotný si přední tyč pohlídal.

32:15
    Bartánus dobře vrátil puk do brankoviště. Cikánek si poradil se dvěma pokusy, až se puk odrazil znovu na hůl Bartánuse, který sice vystřelil dobře, ale Cikánek předvedl ještě lepší zákrok.

31:58
    Daleckému přejel spoluhráč do pásma, což kladenský mladík věděl, ale přesto přejel s pukem modrou čáru - úmyslný ofsajd.

31:02
    Tak začíná to být zajímavý hokej, na druhé straně ujel Pacovský a Cikánek musel zasahovat betonem.

30:47
    Šmach nahodil před bránu, kde tečoval Bělohlav. Puk se odrazil do brankoviště, kam jako první dojel Tomáš Knotek, nicméně ani on puk za brankovou čáru nedotlačil.

30:09
    Na druhé straně pro změnu tečoval Stieler nahození Mnatsyana a Novotný měl také štěstí, že se kladenský útočník netrefil mezi tři tyče.

29:31
    Ton se prosmýkl mezi obránci, ale dostal se do příliš velkého úhlu, ze kterého na Cikánka nevyzrál.

29:03
    Sovík tečoval Bartánusovu nabídku těsně mimo.

28:42
    Mrázek na modré napřáhl a jeho tvrdou střelu zkrotil na betonech Novotný.

28:17
    Ofsajd Kladna.

27:37
    Smoleňák se pěkně uvolnil na modré a protisměrnou kličkou se zbavil obránce. Novotného branku pak těsně přestřelil.

27:02
    Ton zavezl puk do pásma a následně uvolnil Gulašiho. Do jeho střely jen máchl lapačkou Cikánek a bezpečně v ní puk ukryl.

25:50
    Kladno kombinovalo v pásmu Sparty, ale ke střele se nedostalo. Hosté pozorně bránili.

25:05
    Cikánek zachytil lehké nahození v lapačce.

24:25

24:12
    Smoleňák se protáhl mezi dvěma obránci a svojí akci zakončil střelou do Novotného.

23:42
    Sparta vyhodila do středního pásma.

23:04
    Bartánus v oslabení ujel do akce jeden na jednoho. Piskáček ho k zakončení nepustil.

22:25
    David Tůma (SPA) dostal dvě minuty za faul kolenem.

22:14
    Tak to je mi záhadou, jak se dostal puk do branky. Bílek nahrál ONDŘEJI ŠMACHOVI, který od mantinelu nahodil na branku a puk k překvapení všech skončil za pomoci tyče v bráně. Asistence: Vítězslav Bílek.

21:43
    Kladno už kombinuje v pásmu, zatím beze střel.

21:24
    Kladno si zahraje dnes druhou přesilovku. Dvě minuty za podražení vyfasoval Lukáš Žálčík (SPA).

20:52
    Kladno zastavil ofsajd.

20:45

20:31
    Sparta dohrává v pásmu Kladna svojí přesilovku.

20:01

Zásahy brankářů: Lukáš Cikánek (KLA) 9 - Filip Novotný (SPA) 10.

Je za námi první třetina, ve které jsme branku neviděli. Přesto to nebyl úplně špatný hokej, zejména Novotný měl co dělat. Kladno hrozilo totiž především v oslabení. Druhá třetina začne přibližně v 18:17.

20:00

19:57
    Kotrla znovu pádil sám na Novotného. Spolehl se na tvrdou ránu, ale minul branku.

19:30
    Kladno se znovu utrhlo do brejku, ale ani tentokráte branku nedalo.

18:58
    Přibyl trefil boční konstrukci.

18:45
    Dvě minuty za vysokou hůl dostává Jan Dalecký (KLA).

17:11
    Stieler hledal u druhé tyčky Eberleho, přihrávka ale nebyla přesná.

16:23
    Bílek se dostal k bekhendové střele. Novotný vyrazil betonem.

15:32
    Smoleňák nahrával Daleckému. Jeho nepovedená střela se doplachtila ke Kotrlovi, který zblízka na Novotného nevyzrál.

15:15

15:06
    Tak Kladno se v pásmu na dlouho neusadilo a Sparta vyhodila.

14:30

14:03
    Látal se zase rychle dostal za obranu Sparty a hledal u druhé tyčky číhajícího Bělohlava, ten ale puk netrefil.

13:15
    Byl při tom ale faulován. Michal Gulaši (SPA) - 2 minuty za sekání.

13:15
    A dokonce Novotný musel předvést další skvělý zákrok. Drtina našel v akci dva na jednoho Stielera, kterého ale Novotný skluzem vychytal.

12:52
    Tonovu přihrávku jemně tečoval Bílek a Sparta musí začít až od Novotného.

12:30
    Sparta dokázala udržet puk v pásmu Kladna a nakonec si i vybojovala faul. Samuel Mnatsyan (KLA) - 2 minuty nedovoené bránění.

11:58
    Obrana Sparty zcela zapomněla na jiného obránce - kladenského Drtinu. Ten přejel modrou a tvrdou ranou prověřil Novotného. Ten puk neudržel, ale poradil si i s následující dorážkou.

11:11

10:46
    Po několika nepřesných rozehrávkách se dostal za obranu Sparty rychlý Látal. Novotný ale mezírku mezi betony ucpal včas.

10:03
    Pacovský z úhlu nahodil na Cikánka, který puk raději udržel v lapačce.

9:31
    Po něm ale útočila Sparta. Tonovu střelu švihem Cikánek zastavil.

9:23
    Gulašiho rozehrávka se nepotkala s přesností a je tady zakázané uvolnění.

9:12
    Kladenský útok zastavil ofsajd.

8:49
    Hra se odbývá ve středním pásmu, kde se dlouho bojuje o kotouč.

7:21
    Kalla s Bílkem se dostali do přečíslení. Kalla si kličkou položil obránce a za ním adresoval přihrávku Bílkovi. Proti jeho střele se ale na čáře roztáhl Novotný a udržel Spartě remízu.

6:43

6:27
    Po kladenském vyhození se navíc Sparta provinila zakázaným uvolněním.

6:09
    Výborný našel u tyčky Tona, který bekhendem nahrával Žálčíkovi. Ten ale puk u druhé tyčky netrefil.

5:37
    Bartánus od modré tvrdě vypálil. Cikánek vyráží.

5:23
    Hosté neudrželi puk v pásmu a Hovorka našetřil pro Kladno čas.

4:51
    Kladno vyhodilo.

4:43
    Navíc zpátky ho získal za pomocí faulu. Jan Eberle (KLA) - 2 minuty za sekání.

4:32
    Eberle si to namířil mezi tři Sparťany a o puk rychle přišel.

4:07

3:40
    Kalla nabil zpoza branky Bílkovi. Jeho rychlou střelu příklepem zastavil Novotného beton.

3:07
    Mnatsyan si na modré dobře počkal na Pacovského, ale místo něj se dopředu vydal Ton s Přibylem. Druhý jmenovaný ale nedokázal zakončit včas.

2:13
    Bělohlav dobře nahazoval před branku, ale puk se k Novotnému nakonec ani nedostal.

1:32
    Kafka mohl pádit do brejku, když vypíchl puk Nedvědovi, Cikánek byl ale z brány včas.

1:07
    Nejprve na jedné straně trefil špatně puk v dobré pozici Žálčík. Na druhé straně pak vyřešil atak Valského Novotný.

0:25
    Domácí si ale nevedli o moc lépe a je tady první zakázané uvolnění.

0:17
    Úvodní buly vyhráli hosté, ale jejich akce měla krátký život.

00:01

HC Vagnerplast Kladno: Cikánek (Falter) - Drtina, Nedvěd, Růžička, Mrázek, Piskáček, Šmach, Mnatsyan - Dalecký, Kotrla, Smoleňák - Bílek, Kalla, Valský - Látal, Stieler, Eberle - Hovorka, Knotek, Bělohlav.

HC Sparta Praha: Novotný (Kocián) - Sobotka, Gulaši, Philipp, Žovinec, Kolář, Veselý, Husák, Macholda - Ton, Výborný, Přibyl - Žálčík, Pacovský, Hromas - S. Treille, Rubeš, Tůma - Sovík, Kafka, Bartánus.

Rozhodčí: Homola, Polák - Vengřín, Poruba.

Příjemné odpoledne z Kladna, kde se dnes střetnou v utkání 10. kola skupiny o udržení domácí Kladno a hostující Sparta. Tři kola před koncem už mají padla oba celky, což se doteď dalo říct pouze o Spartě a Brnu. Jenže Kladno si páteční výhrou nad Brnem definitivně zajistilo účast v dalším ročníku extraligy a dnes si tak domácí dovolili nechat odpočívat celou první formaci. Hrát tedy nebude Bicek, Patera, Kuchler a obránci Kameš, Procházka a Toman, ti jsou však zranění. Pražené přivezli do Kladna dokonce deset juniorů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Michal Sobotka

Góly a asistencie: 23. Šmach (Bílek), 38. Stieler (Piskáček, Růžička), 39. Dalecký (Smoleňák, Kotrla), 70. Stieler - 40. Přibyl (Výborný, Ton), 45. Rubeš (S. Treille, Kafka), 49. Gulaši (Philipp, Ton)

Rytíři Kladno: Cikánek (Falter) - Drtina, Nedvěd, Růžička, Mrázek, Piskáček, Šmach, Mnatsyan - Dalecký, Kotrla, Smoleňák - Bílek, Kalla, Valský - Látal, Stieler, Eberle - Hovorka, Knotek, Bělohlav.

Rozhodca: Homola, Polák - Vengřín, Poruba