Třinec – Mladá Boleslav 5:2 (kon.) | Motor ČB – Slavia 3:0 (kon.) | Zlín – Kladno 3:0 (kon.)
Litvínov – Kometa Brno 1:7 (kon.) | Plzeň – Sparta Praha 2:0 (kon.) | K. Vary – Pardubice 4:1 (kon.)
Liberec – Vítkovice 4:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
HC Dynamo Pardubice
cz Utorok 18.01.2011, 18:00Tipsport extraliga (ČR)

Hezký podvečer z Karlových Varů! Energie tu od osmnácti hodin hostí 42. kolo extraligy, přivítá mistra z Pardubic. Energetici si v posledním kole odvezli vysokou porážku z Liberce a celkově se jim poslední dobou příliš nedaří. Dnes by ale potřebovali vyhrát, aby se opět přiblížili k první šestce, na kterou ztrácí sedm bodů. Jenže v domácím prostředí energetici patří k nejhorším týmům soutěže. Pardubičtí sice také, ale mimo domovský stánek jsou k nezastavení a v tabulce venkovních zápasů není lepšího týmu. V posledním kole zdolali na nájezdy lídra tabulky a celkově jim patří pátá pozice.

V brance energetiků si dnes odbude svou extraligovou premiéru Tomáš Závorka. Bude zajímavé sledovat, jak se nadějnému třiadvacetiletému gólmanovi dnešní zápas podaří.

Mužstva nastoupí v následujícím složení:

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Sáblík) - Gřegořek, Dobroň - Nosek, Čutta - Sloboda, Rohan - Prošek, Přindiš - Kumstát, Skuhravý (C), Košťál - Sailer (A), Pech, Zaťovič - Skladaný, Kuběna, Dej - Klíma L., Klíma T., Rohan.

HC Eaton Pardubice: Svoboda (Růžička) - Kaberle (A), Kočí - Píša, Mezei, Kolář, Jillson, Nakládal, Kousal - Špirko, Bartek, Starý - Pineault, Semorád, Koukal (C), Buchtele, Kolář, Rákos, Radil, Nahodil, Zohorna.

Pětky obou týmů jsou připraveny na úvodní vhazování.

00:01

00:10
    Úvodní buly pro Skuhravého. Energie se ujímá útočného pásma.

00:14
    A hned rychlé vyloučení pardubického Daniela Rákose (PCE) za krosček.

00:22
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Tak to ale bylo velmi rychlé! Petr Kumstát po vhazování vybojoval kotouč a z mezikruží přihrál před branku VÁCLAVU SKUHRAVÉMU. Karlovarský kapitán si nikým nehlídaný sjel před branku pro puk, šel do kličky a zakončil forhendovou střelou přesně nad beton Růžičky. Asistence: Petr Kumstát.

02:14
    Pardubice hrají v plném počtu. Bojuje se ve středním pásmu.

02:52
    Tam se ale provinil karlovarský Jan Košťál (KVA) podražením, a dává tak Pardubicím možnost vyrovnání.

03:20
    Energii se daří opakovaně vyhazovat. Zatím žádná větší šance na straně Pardubic.

03:52
    Poslední minuta přesilovka a tečovaná střela Mezeie od modré. Závorka stačil reagovat.

03:59
    Pardubice již plně drží útočné pásmo. Několik střeleckých pokusů následuje karlovarské vyhození.

04:48
    Starý unikl z křídla a zakončoval střelou. Závorka vyrazil kotouč do prostoru za brankou.

04:52
    Jan Košťál se vrací z trestné lavice a Energie hraje v plném počtu.

05:39
    Úmyslný ofsajd energetiků a vhazování před Závorkou, které vyhrávají domácí a zakládají útok.

06:19
    Semorád obdržel z křídla pas před branku a jen lehce tečoval kotouč k tyčce. Závorka vykopává betonem.

06:45
    Rastislav Dej (KVA) míří na trestnou lavici za hrubost . Dvouminutová početní přesila pro Pardubice.

07:45
    Bartek vypálil od modré na Závorku, který měl špatný výhled, ale kotouč naštěstí pro něj mířil mimo. Energie následně vyhazuje.

08:21
    Pardubice právě vstřelily branku!
    RASTISLAV ŠPIRKO tečoval střelu k tyči od Branislava Mezeie. Závorka nestačil reagovat a je vyrovnáno. Eaton využívá přesilovku. Asistence: Branislav Mezei.

10:04
    Vhazuje se před Růžičkou. Prošek hned po buly vystřelil od modré k tyči, mimo.

10:33
    Odražený kotouč se dostal ke Špirkovi, který z mezikruží příklepem střílí a Závorka výborně chytá.

10:56
    Vyloučeni Adam Pineault (PCE) za hrubost a Rastislav Dej (KVA) za krosček. Oba si odpykají dvě minuty.

11:13
    František Kaberle (PCE) vyloučen na dvě minuty za držení a je z toho rázem karlovarská přesilovka.

11:32
    A další vyloučení Eatonu. Aleš Píša (PCE) fauloval v brankovišti a odpyká si dvě minuty za nedovolené bránění.

11:35
    V duchu vyloučení se pokračuje. Vyloučen Václav Skuhravý (KVA) na dvě minuty za nedovolené bránění. Navíc dostává desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

11:40
    Nastává kuriózní situace. Hraje se tři proti třem.

13:10
    Obě mužstva hrají již ve čtyřech.

13:30
    A Karlovarským nastává neúplná přesilovka pět na čtyři.

14:57
    Eaton v plném počtu. Žádné větší ohrožení branky jsme neviděli.

15:49
    Útočné pásmo patří Pardubicím. Motají kotouč za brankou, ale při pokusu dostat jej na modrou vyhazuje a střídá Kuběna.

16:24
    Dej podél brankové čáry přijel před Růžičku a zakončuje střelou ke vzdálenější tyči. Růžička vyráží mimo.

18:04
    Zaťovič z kruhu netrefuje branku a Pardubice se zmocňují kotouče.

48:46
    Kumstát nedokázal zpracovat prudký pas z obranného pásma až na útočnou modrou a je z toho zakázané uvolněn energetiků.

18:56
    Střela z buly mimo a energetici vyvážejí kotouč do středního pásma.

19:21
    Před sirénou vyloučen Jakub Čutta (KVA) za hákování.

19:31
    Starý se dostal ke kotouči před Závorkou. Žádný energetik kolem nebyl. Pardubický útočník zakončil střelou, ale trefil jen Závorkovy betony.

20:00

První třetina nabídla vyrovnaný hokej. Jako první se vedení ujali domácí. To ale nevydrželo dlouho a Pardubice srovnaly krok. Těžko říct, který z týmů měl více šancí, ale sledujeme velmi dobrý hokej. Druhá dvacetiminutovka začne přibližně v 18:55.

Rozhodčí na ledě, hráči už také a jdeme na druhou třetinu.

Skuhravý ještě diskutuje s rozhodčím, ale jinak je vše připraveno.

20:01

20:21
    Jako první u kotouče Pardubice, které dohrávají přesilovku z první části. Energetici opakovaně vyhazují.

21:14
    Tvrdá střela Kaberleho od modré. Ležící Závorka se zorientoval v závaru před brankou ze všech hráčů nejlépe a ukrývá kotouč.

21:21
    Energetici již hrají v plném počtu. Kotouč ale patří Pardubicím.

22:12
    Jenže Zaťovič je o něj obírá a posílá zpoza branky kotouč RASTISLAVU DEJOVI, který z mezikruží propaluje z první vše, co mu stálo v cestě. Růžička byl naprosto bezmocný. Asistence: Martin Zaťovič.

23:21
    Za podražení vyloučen na dvě minuty František Kaberle (PCE), domácím nastává tedy další příležitost pro skórování.

24:17
    Jenže energetici přesilovku nezvládají a Pardubičtí dokonce ohrožují branku Závorky.

24:30
    Skuhravý se vrací z desetiminutového trestu na led.

45:55
    Kumstát míjí branku, velký tlak domácích.

25:04
    Hra přerušena a rozhodčí vykazuje energetiky z útočného pásma.

25:21
    Pardubičtí v plném počtu a už se drží v útočném pásmu.

25:59
    Ne nadlouho, energetici vyhazují na zakázané uvolnění.

26:16
    Vhazování před Růžičkou úspěšnější pro domácí, kteří ale stejně o pásmo přicházejí.

26:42
    Robert Kousal (PCE) si odpyká dvě minuty za krosček ve středním pásmu.

26:48
    Pardubice vyhazují a energetici zkoušejí znovu založit protiútok s výsledkem: ofsajd.

27:40
    Čutta nahrál z úhlu před branku. Kotouč projel brankovištěm naprázdno a pardubické vyhození.

28:40
    Gřegořkova tvrdá rána z první! Rúžička na poslední chvíli výborně vyrazil vyrážečkou.

28:42
    Pardubice v plném počtu a energetici jsou rázem bránícím mužstvem.

30:37
    Sloboda při pokusu vyhodit z pásma trefil jen pardubického hráče, od kterého se kotouč odráží zpět do ochranné sítě.

30:57
    Košťál poslal Kumstátovi, který nabral na rychlosti a z úhlu zakončil střelou mezi Růžičkovy betony. Pardubický gólman byl pozorný.

31:35
    Velká příležitost domácích. Energetici ani z několikanásobné dorážky netrefují branku. Dej z první minul poloprázdnou klec!

34:19
    Nosek nepřesně rozehrál na pardubické hole.

34:51
    Gřegořek poslal kotouč na pravý kruh Zaťovičovi, který střelou tahem těsně míjí horní tyč.

35:24
    Energetici mají poslední minuty herně navrch. To se ale zřejmě změní. Vyloučen Lukáš Pech (KVA) za nedovolené bránění.

36:43
    Ohromný tlak Pardubic. Energetici se konečně osvobozují.

37:24
    Energetici vyhazují a už hrají v plném počtu.

37:58
    Vhazuje se před Závorkou, Pardubičtí nyní mají herně navrch.

38:58
    Po dlouhé diskuzi vyfasoval Václav Skuhravý (KVA) dvouminutový plus desetiminutový osobní trest. To vše v rámci jednoho zásahu do oblasti hlavy a krku.

39:13
    Vyloučen Aleš Píša (PCE) na dvě minuty za nedovolené bránění.

40:00

Druhou dvacetiminutovku měli herní převahu energetici. Také se hned po dvou minutách hry dostali do vedení. Pardubičtí měli spoustu příležitostí, zejména v přesilové hře v druhé polovině třetiny, Závorka byl ovšem tuto dvacetiminutovku stoprocentní. Start poslední třetiny očekávejme přibližně v 19:50.

Vše je připraveno k začátku třetí třetiny. Začne se ve čtyřech na obou stranách.

40:01

40:50
    První minuta téměř za námi a zatím nikterak zajímavý hokej...

41:10
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

42:28
    Vhazování před Závorkou. Energie vyhazuje na zakázané uvolnění, a hra se tak vrací zpět před karlovarského gólmana.

42:50
    Pardubická rozehra končí zakázaným uvolněním.

43:50
    Hráči Eatonu se marně snaží přejít přes střední pásmo. Energetici ale modrou čáru velmi dobře brání.

44:46
    Gřegořkovo nahození chytá až Růžička, a to i přes to, že kotouč přes chumel hráčů vidět moc nemohl.

45:17
    Přechod Eatonu do pásma končí zakázaným uvolněním.

45:42
    Třetí útok Energie v čele s Pavlem Kuběnou nyní dělal Pardubickým velké problémy.

47:05
    Velká chyba Energie. A tyčka, kterou nastřelil jeden z mezikruží jeden z pardubických útočníků!

48:00
    Poprvé po 333 utkáních za Energii nastoupil gólman s jiným jménem než Lukáš. Tomáš Závorka si svou premiéru odbývá zatím úspěšně.

49:52
    Tomáš Klíma v souboji vybojoval kotouč, objel Růžičkovu branku a poslal kotouč FRANTIŠKU SKLADANÉMU, který z mezikruží střelou z první skóruje. Asistence: Tomáš Klíma, Pavel Kuběna.

50:59
    No a máme tady další gól! Dobroň projel podél mantinelu do útočného pásma, vyměnil si kotouč s Kumstátem, který ale vrátil Dobroňovi, a ten poslal zpět PETRU KUMSTÁTOVI, který z mezikruží prostřeluje Růžičku mezi nohy. Asistence: Petr Kumstát, Michal Dobroň.

54:40
    Energetici operují v útočném pásmu. Pardubice jakoby ztratily chuť hrát.

55:51
    Starý objel branku a pokoušel se zasunout kotouč pod Závorku, bez úspěchu.

57:05
    Zakázané uvolnění Pardubic.

57:43
    Střelu Barteka usměrňuje Čutta do ochranné sítě.

57:56
    Ofsajd Pardubic. Vhazování vyhrávají domácí.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Šance Eatonu na vyrovnání jsou již mizivé.

58:50
    Energetici přistoupili na vyvážení kotoučů do středního pásma.

59:13
    Atakovaný Zaťovič v úniku neuspěl.

59:13
    Vyloučeni Petr Sailer (KVA) za sekání a Robert Kousal (PCE) za držení.

59:41
    Zřejmě poslední vhazování vyhrávají energetici.

60:00

Nejlepším hráčem Pardubic vyhlášen Martin Růžička a nejlepším hráčem Energie se stává Rastislav Dej.

Energetici rozhodli zápas dvěma góly v půli třetiny. Po zbytek zápasu již měli herní převahu a dnes zaslouženě vyhráli. A to i díky výbornému výkonu Tomáše Závorky.

To je z KV Areny vše a někdy příště nashledanou! (20:30:59)

Jan Salajka

Góly a asistencie: 1. Skuhravý (Kumstát), 23. Dej (Zaťovič), 50. Skladaný (T. Klíma, Kuběna), 51. Kumstát (Dobroň) - 9. Špirko (Mezei)

HC Dynamo Pardubice: Svoboda (Růžička) - Kaberle (A), Kočí - Píša, Mezei - Kolář, Jillson - Nakládal, Kousal - Špirko, Bartek, Starý - Pineault, Semorád, Koukal (C), Buchtele, Kolář, Rákos, Radil, Nahodil, Zohorna.