Třinec – Mladá Boleslav 5:2 (kon.) | Motor ČB – Slavia 3:0 (kon.) | Zlín – Kladno 3:0 (kon.)
Litvínov – Kometa Brno 1:7 (kon.) | Plzeň – Sparta Praha 2:0 (kon.) | K. Vary – Pardubice 4:1 (kon.)
Liberec – Vítkovice 4:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
HC Dynamo Pardubice
cz Utorok 18.01.2011, 18:00Tipsport extraliga (ČR)

To je z KV Areny vše a někdy příště nashledanou! (20:30:59)

Energetici rozhodli zápas dvěma góly v půli třetiny. Po zbytek zápasu již měli herní převahu a dnes zaslouženě vyhráli. A to i díky výbornému výkonu Tomáše Závorky.

Nejlepším hráčem Pardubic vyhlášen Martin Růžička a nejlepším hráčem Energie se stává Rastislav Dej.

60:00

59:41
    Zřejmě poslední vhazování vyhrávají energetici.

59:13
    Vyloučeni Petr Sailer (KVA) za sekání a Robert Kousal (PCE) za držení.

59:13
    Atakovaný Zaťovič v úniku neuspěl.

58:50
    Energetici přistoupili na vyvážení kotoučů do středního pásma.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Šance Eatonu na vyrovnání jsou již mizivé.

57:56
    Ofsajd Pardubic. Vhazování vyhrávají domácí.

57:43
    Střelu Barteka usměrňuje Čutta do ochranné sítě.

57:05
    Zakázané uvolnění Pardubic.

55:51
    Starý objel branku a pokoušel se zasunout kotouč pod Závorku, bez úspěchu.

54:40
    Energetici operují v útočném pásmu. Pardubice jakoby ztratily chuť hrát.

50:59
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    No a máme tady další gól! Dobroň projel podél mantinelu do útočného pásma, vyměnil si kotouč s Kumstátem, který ale vrátil Dobroňovi, a ten poslal zpět PETRU KUMSTÁTOVI, který z mezikruží prostřeluje Růžičku mezi nohy. Asistence: Petr Kumstát, Michal Dobroň.

49:52
    Tomáš Klíma v souboji vybojoval kotouč, objel Růžičkovu branku a poslal kotouč FRANTIŠKU SKLADANÉMU, který z mezikruží střelou z první skóruje. Asistence: Tomáš Klíma, Pavel Kuběna.

48:00
    Poprvé po 333 utkáních za Energii nastoupil gólman s jiným jménem než Lukáš. Tomáš Závorka si svou premiéru odbývá zatím úspěšně.

47:05
    Velká chyba Energie. A tyčka, kterou nastřelil jeden z mezikruží jeden z pardubických útočníků!

45:42
    Třetí útok Energie v čele s Pavlem Kuběnou nyní dělal Pardubickým velké problémy.

45:17
    Přechod Eatonu do pásma končí zakázaným uvolněním.

44:46
    Gřegořkovo nahození chytá až Růžička, a to i přes to, že kotouč přes chumel hráčů vidět moc nemohl.

43:50
    Hráči Eatonu se marně snaží přejít přes střední pásmo. Energetici ale modrou čáru velmi dobře brání.

42:50
    Pardubická rozehra končí zakázaným uvolněním.

42:28
    Vhazování před Závorkou. Energie vyhazuje na zakázané uvolnění, a hra se tak vrací zpět před karlovarského gólmana.

41:10
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

40:50
    První minuta téměř za námi a zatím nikterak zajímavý hokej...

40:01

Vše je připraveno k začátku třetí třetiny. Začne se ve čtyřech na obou stranách.

Druhou dvacetiminutovku měli herní převahu energetici. Také se hned po dvou minutách hry dostali do vedení. Pardubičtí měli spoustu příležitostí, zejména v přesilové hře v druhé polovině třetiny, Závorka byl ovšem tuto dvacetiminutovku stoprocentní. Start poslední třetiny očekávejme přibližně v 19:50.

40:00

39:13
    Vyloučen Aleš Píša (PCE) na dvě minuty za nedovolené bránění.

38:58
    Po dlouhé diskuzi vyfasoval Václav Skuhravý (KVA) dvouminutový plus desetiminutový osobní trest. To vše v rámci jednoho zásahu do oblasti hlavy a krku.

37:58
    Vhazuje se před Závorkou, Pardubičtí nyní mají herně navrch.

37:24
    Energetici vyhazují a už hrají v plném počtu.

36:43
    Ohromný tlak Pardubic. Energetici se konečně osvobozují.

35:24
    Energetici mají poslední minuty herně navrch. To se ale zřejmě změní. Vyloučen Lukáš Pech (KVA) za nedovolené bránění.

34:51
    Gřegořek poslal kotouč na pravý kruh Zaťovičovi, který střelou tahem těsně míjí horní tyč.

34:19
    Nosek nepřesně rozehrál na pardubické hole.

31:35
    Velká příležitost domácích. Energetici ani z několikanásobné dorážky netrefují branku. Dej z první minul poloprázdnou klec!

30:57
    Košťál poslal Kumstátovi, který nabral na rychlosti a z úhlu zakončil střelou mezi Růžičkovy betony. Pardubický gólman byl pozorný.

30:37
    Sloboda při pokusu vyhodit z pásma trefil jen pardubického hráče, od kterého se kotouč odráží zpět do ochranné sítě.

28:42
    Pardubice v plném počtu a energetici jsou rázem bránícím mužstvem.

28:40
    Gřegořkova tvrdá rána z první! Rúžička na poslední chvíli výborně vyrazil vyrážečkou.

27:40
    Čutta nahrál z úhlu před branku. Kotouč projel brankovištěm naprázdno a pardubické vyhození.

26:48
    Pardubice vyhazují a energetici zkoušejí znovu založit protiútok s výsledkem: ofsajd.

26:42
    Robert Kousal (PCE) si odpyká dvě minuty za krosček ve středním pásmu.

26:16
    Vhazování před Růžičkou úspěšnější pro domácí, kteří ale stejně o pásmo přicházejí.

25:59
    Ne nadlouho, energetici vyhazují na zakázané uvolnění.

25:21
    Pardubičtí v plném počtu a už se drží v útočném pásmu.

25:04
    Hra přerušena a rozhodčí vykazuje energetiky z útočného pásma.

45:55
    Kumstát míjí branku, velký tlak domácích.

24:30
    Skuhravý se vrací z desetiminutového trestu na led.

24:17
    Jenže energetici přesilovku nezvládají a Pardubičtí dokonce ohrožují branku Závorky.

23:21
    Za podražení vyloučen na dvě minuty František Kaberle (PCE), domácím nastává tedy další příležitost pro skórování.

22:12
    Jenže Zaťovič je o něj obírá a posílá zpoza branky kotouč RASTISLAVU DEJOVI, který z mezikruží propaluje z první vše, co mu stálo v cestě. Růžička byl naprosto bezmocný. Asistence: Martin Zaťovič.

21:21
    Energetici již hrají v plném počtu. Kotouč ale patří Pardubicím.

21:14
    Tvrdá střela Kaberleho od modré. Ležící Závorka se zorientoval v závaru před brankou ze všech hráčů nejlépe a ukrývá kotouč.

20:21
    Jako první u kotouče Pardubice, které dohrávají přesilovku z první části. Energetici opakovaně vyhazují.

20:01

Skuhravý ještě diskutuje s rozhodčím, ale jinak je vše připraveno.

Rozhodčí na ledě, hráči už také a jdeme na druhou třetinu.

První třetina nabídla vyrovnaný hokej. Jako první se vedení ujali domácí. To ale nevydrželo dlouho a Pardubice srovnaly krok. Těžko říct, který z týmů měl více šancí, ale sledujeme velmi dobrý hokej. Druhá dvacetiminutovka začne přibližně v 18:55.

20:00

19:31
    Starý se dostal ke kotouči před Závorkou. Žádný energetik kolem nebyl. Pardubický útočník zakončil střelou, ale trefil jen Závorkovy betony.

19:21
    Před sirénou vyloučen Jakub Čutta (KVA) za hákování.

18:56
    Střela z buly mimo a energetici vyvážejí kotouč do středního pásma.

48:46
    Kumstát nedokázal zpracovat prudký pas z obranného pásma až na útočnou modrou a je z toho zakázané uvolněn energetiků.

18:04
    Zaťovič z kruhu netrefuje branku a Pardubice se zmocňují kotouče.

16:24
    Dej podél brankové čáry přijel před Růžičku a zakončuje střelou ke vzdálenější tyči. Růžička vyráží mimo.

15:49
    Útočné pásmo patří Pardubicím. Motají kotouč za brankou, ale při pokusu dostat jej na modrou vyhazuje a střídá Kuběna.

14:57
    Eaton v plném počtu. Žádné větší ohrožení branky jsme neviděli.

13:30
    A Karlovarským nastává neúplná přesilovka pět na čtyři.

13:10
    Obě mužstva hrají již ve čtyřech.

11:40
    Nastává kuriózní situace. Hraje se tři proti třem.

11:35
    V duchu vyloučení se pokračuje. Vyloučen Václav Skuhravý (KVA) na dvě minuty za nedovolené bránění. Navíc dostává desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

11:32
    A další vyloučení Eatonu. Aleš Píša (PCE) fauloval v brankovišti a odpyká si dvě minuty za nedovolené bránění.

11:13
    František Kaberle (PCE) vyloučen na dvě minuty za držení a je z toho rázem karlovarská přesilovka.

10:56
    Vyloučeni Adam Pineault (PCE) za hrubost a Rastislav Dej (KVA) za krosček. Oba si odpykají dvě minuty.

10:33
    Odražený kotouč se dostal ke Špirkovi, který z mezikruží příklepem střílí a Závorka výborně chytá.

10:04
    Vhazuje se před Růžičkou. Prošek hned po buly vystřelil od modré k tyči, mimo.

08:21
    Pardubice právě vstřelily branku!
    RASTISLAV ŠPIRKO tečoval střelu k tyči od Branislava Mezeie. Závorka nestačil reagovat a je vyrovnáno. Eaton využívá přesilovku. Asistence: Branislav Mezei.

07:45
    Bartek vypálil od modré na Závorku, který měl špatný výhled, ale kotouč naštěstí pro něj mířil mimo. Energie následně vyhazuje.

06:45
    Rastislav Dej (KVA) míří na trestnou lavici za hrubost . Dvouminutová početní přesila pro Pardubice.

06:19
    Semorád obdržel z křídla pas před branku a jen lehce tečoval kotouč k tyčce. Závorka vykopává betonem.

05:39
    Úmyslný ofsajd energetiků a vhazování před Závorkou, které vyhrávají domácí a zakládají útok.

04:52
    Jan Košťál se vrací z trestné lavice a Energie hraje v plném počtu.

04:48
    Starý unikl z křídla a zakončoval střelou. Závorka vyrazil kotouč do prostoru za brankou.

03:59
    Pardubice již plně drží útočné pásmo. Několik střeleckých pokusů následuje karlovarské vyhození.

03:52
    Poslední minuta přesilovka a tečovaná střela Mezeie od modré. Závorka stačil reagovat.

03:20
    Energii se daří opakovaně vyhazovat. Zatím žádná větší šance na straně Pardubic.

02:52
    Tam se ale provinil karlovarský Jan Košťál (KVA) podražením, a dává tak Pardubicím možnost vyrovnání.

02:14
    Pardubice hrají v plném počtu. Bojuje se ve středním pásmu.

00:22
    Tak to ale bylo velmi rychlé! Petr Kumstát po vhazování vybojoval kotouč a z mezikruží přihrál před branku VÁCLAVU SKUHRAVÉMU. Karlovarský kapitán si nikým nehlídaný sjel před branku pro puk, šel do kličky a zakončil forhendovou střelou přesně nad beton Růžičky. Asistence: Petr Kumstát.

00:14
    A hned rychlé vyloučení pardubického Daniela Rákose (PCE) za krosček.

00:10
    Úvodní buly pro Skuhravého. Energie se ujímá útočného pásma.

00:01

Pětky obou týmů jsou připraveny na úvodní vhazování.

Mužstva nastoupí v následujícím složení:

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Sáblík) - Gřegořek, Dobroň - Nosek, Čutta - Sloboda, Rohan - Prošek, Přindiš - Kumstát, Skuhravý (C), Košťál - Sailer (A), Pech, Zaťovič - Skladaný, Kuběna, Dej - Klíma L., Klíma T., Rohan.

HC Eaton Pardubice: Svoboda (Růžička) - Kaberle (A), Kočí - Píša, Mezei, Kolář, Jillson, Nakládal, Kousal - Špirko, Bartek, Starý - Pineault, Semorád, Koukal (C), Buchtele, Kolář, Rákos, Radil, Nahodil, Zohorna.

V brance energetiků si dnes odbude svou extraligovou premiéru Tomáš Závorka. Bude zajímavé sledovat, jak se nadějnému třiadvacetiletému gólmanovi dnešní zápas podaří.

Hezký podvečer z Karlových Varů! Energie tu od osmnácti hodin hostí 42. kolo extraligy, přivítá mistra z Pardubic. Energetici si v posledním kole odvezli vysokou porážku z Liberce a celkově se jim poslední dobou příliš nedaří. Dnes by ale potřebovali vyhrát, aby se opět přiblížili k první šestce, na kterou ztrácí sedm bodů. Jenže v domácím prostředí energetici patří k nejhorším týmům soutěže. Pardubičtí sice také, ale mimo domovský stánek jsou k nezastavení a v tabulce venkovních zápasů není lepšího týmu. V posledním kole zdolali na nájezdy lídra tabulky a celkově jim patří pátá pozice.

Jan Salajka

Góly a asistencie: 1. Skuhravý (Kumstát), 23. Dej (Zaťovič), 50. Skladaný (T. Klíma, Kuběna), 51. Kumstát (Dobroň) - 9. Špirko (Mezei)

HC Dynamo Pardubice: Svoboda (Růžička) - Kaberle (A), Kočí - Píša, Mezei - Kolář, Jillson - Nakládal, Kousal - Špirko, Bartek, Starý - Pineault, Semorád, Koukal (C), Buchtele, Kolář, Rákos, Radil, Nahodil, Zohorna.