Litoměřice – Tábor 6:2 (kon.) | Kadaň – Třebíč 6:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Olomouc 1:2 (po pr.)
Ústí n/L – Jihlava 4:2 (kon.) | Písek – Chrudim 2:4 (kon.) | Znojmo – Beroun 7:6 (po s.n.)
Chomutov – Hr. Králové 8:5 (kon.) | Vrchlabí – Benátky n/J 3:2 (po s.n.)
IHC Králové Písek
2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
HC Chrudim
cz Sobota 08.01.2011, 17:301. liga (ČR)

Je konec. Písek vedl o dva góly, nakonec ale o dva prohrál a všechny tři body tak putují do Chrudimi. S přáním hezkého zbytku sobotního večera se s Vámi z Písku loučí Petr Košatka. (19:51:24)

60:00

59:32
    Jiří Kudrna ještě zaváží puk do pásma, příliš času už ale domácím nezbývá. Tenhle zápas už si hosté pohlídají.

59:02
    Hosté drží puk daleko od vlastní branky.

58:53
    Chrudim právě vstřelila branku!

Je rozhodnuto. Výhru Hostujícího celku pečetí ranou do odkryté klece LUKÁŠ KRÁL. Bez asistence.

58:20
    Hrubec míří na střídačku.

58:06
    Vhazovat se bude před brankou hostů. Hrubec zůstává v bráně.

58:06
    Písek si bere oddechový čas.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:07
    Chrudim hraje v plném počtu.

56:01
    Hosté vyhazují až k Hrubcovi a Písek rozjede přesilovkovou akci od začátku.

55:32
    Pšurného střelu Landsman vytěsnil špičkou betonu.

55:07
    Vyloučení na straně Chrudimi. Potrestaným hráčem je Patrik Fořt.

54:45
    Pšurný vyrazil vpřed proti dvěma obráncům, Dragoun mu ale následně přejel do ofsajdu.

54:12
    Píseckým se nedaří Landsmana výrazněji ohrozit. Více práce má v této fázi zápasu Hrubec.

53:39
    Střela Šedy se od zadního mantinelu odrazila do brankoviště, Hrubec si ale puk pohlídal.

52:11
    Ferebauer střílel z úhlu, trefil ale pouze boční síť.

50:23
    Další icing na straně Jihočechů.

50:01
    Zakázané uvolnění na straně Píseckých.

49:22
    Hosty vstřenelá branka opět nastartovala. Král hrozil v písecké obraně během krátké chvíle podruhé, tentokrát ale vyšel úspěšněji z celé akce Hrubec.

48:22

Obrat dokonán. Nejprve Hrubec vyloženou šanci pokryl, následou dorážku LUKÁŠE KRÁLE však nikoliv. Asistence: Dmitrij Cyganov.

47:08
    Zatímco v prvních dvou třetinách byla dřívka po obrany na obou stranách často otevřena, ve třetí třetině se obě mužstva soutředí hlavně na obranu. To pocítil také Fadrný, který se zkoušel individuálně prosadit, obrana Chrudimských ho ale rychle zpacifikovala.

46:31
    Písek hraje v plném počtu.

45:52
    Všetečka vyhazoval puk z pásma a kus černé gumy opustil hrací plochu. Zřejmě ale puk někdo z hostů tečoval, protože se vylučovat nebude.

45:30
    Písečtí se ve vlastním oslabení odhodlali útočit, přechod přes modrou čáru se jim ale nevydařil a odpískán je ofsajd.

44:41
    Králova formace zavezla puk do třetiny a hosté založili klasický přesilovkový vzorec. Chybná přihrávka na modrou čáru ale umožnila domácím vyhodit puk z pásma.

44:31
    Přesilovka pro Chrudim. Lukáš Vomela potrestán za nedovolené bránění.

44:14
    Spíše nahození z hole Pavla Procházky Landsman chytá do rukavice.

43:02
    Polodna zkoušel Landsmana překvapit ranou z těžkého úhlu, chrudimský brankář si ale tuhle šanci pohlídal.

41:57
    Písečtí zmatkují před vlastní brankou a Chrudim drží puk před Hrubcem.

41:34
    Chybná rozehrávka na straně domácích a střela Šedy, po které Hrubec chytá puk do lapačky.

40:48
    Písek odstartoval třetinu náporem, využít přesilovku ale nedokázal.

40:01

Ve druhé části nejprve domácí odběhli do dvoubrankového vedení, hosté ale postupně dokázali srovnat a před třetí třetinou je stav nerozhodný. V jakém duchu se dnešní zápas ponese dále, to uvidíme nejdříve v 19:14, kdy by měla začít třetí třetina.

40:00

39:59
    Siréna přetíná střelu Ferebauera, která míří těsně nad horní tyčku.

39:39
    Písek se ještě vrací s pukem do třetiny.

39:23
    Chybná přihrávka domácích umožnila Chrudimským vyhodit puk z pásma.

39:00
    Jan Kudrna střílel do závaru před brankou soupeře a puk končí ve výstroji brankáře Landsmana.

38:48
    V závěru si Písek zahraje přesilovku. Potrestaným hráčem Chrudimi je Jan Šeda.

37:37
    Chyba v hostující obraně nabídla šanci Fadrnému, ten byl ale pukem na hokejce tak překvapen, že ani nezakončil.

37:04
    O odpověď se snažil Pšurný, nepodařilo se mu ale zakončit podle představ a lehký kotouč Landsman chytá.

35:51

Je vyrovnáno. Střelu od modré si na mezikruží sklepnul JAN ŠEDA a následně zamířil přesně do pravého růžku Hrubcovy branky.

35:02

34:28
    Ve vlastním oslabení zahrozil Pšurný, který potáhl puk po levé straně a následně pálil z nápřahu. Landsman puk vytěsnil nad vlastní klec.

34:06
    Ve chvíli, kdy hosté tlačili, zůstal ležet na ledě Slavík a hra se okamžitě přerušuje. Vypadá to na potíže s kolenem.

33:02
    Jiří Kudrna se provinil podražením a Písek se bude bránit.

32:52
    Hosté založili po šanci před vlastní bránou protiútok a ve třech uháněli na dva domácí obránce. Pro offside ale končí celá akce už na modré čáře.

31:45
    Obě strany se potýkají s velkými hrubkami v obraně. Nyní jedna taková před chrudimskou brankou vyústila ranou Vomely, Landsman ale reflexivním zákrokem lapačkou střelu zlikvodoval.

31:13
    Ve chvíli, kdy Chrudim tlačila, se puku zmocnil Polodna a chytrou přihrávkou našel před brankou postaveného Jiřího Kudrnu, ten ale jemnou tečí mířil mimo klec.

30:11
    O dlouhou přihrávku se domácí pokoušeli ještě jednou, nyní ale tento pokus končí pouze zakázaným uvolněním.

29:37
    Fadrný mohl jet sám na branku, na modré útočné ale dlouhý pas z obrany nezpracoval.

29:20

29:16
    Hosté hrají přesilovku velmi dobře. Je vidět, že jim vstřelená branka zvedla sebevědomí. Král střílel z kruhu švihem a Hrubec puk drží v náruči.

28:11
    Semorád mohl přidat druhou branku, v obrovské šanci ale mířil nad píseckou klec.

27:42
    Domácí ihned vyhazují puk z pásma a hosté budou celou přesilovskovou akci rozjíždět od začátku.

27:20
    Hosté si zahrají přesilovku. Jan Fadrný půjde pykat za hákování.

26:22

Chrudimská odpověď se bleskurychlá. Střelu Sýkory vyrazil Hrubec před sebe a JAN SEMORÁD doklepnul puk do branky. Asistence: Tomáš Sýkora.

25:46
    Písek právě vstřelil branku!

Domácí tým přesilovku využívá. N akonci pěkně sehrané kombinace nasměroval puk do brány přízemní ranou JIŘÍ FEREBAUER. Asistence: Martin Výborný, Pavel Zdráhal.

25:01
    Písekčtí se okamžitě usadili před Landsmanem.

24:48
    Patrik Fořt zastavil ujíždějícího Ferebauera za cenu podražení. Písek si zahraje přesilovku.

24:22
    Fořt střílel švihem z mezikruží a Hrubec chytá puk do lapačky.

23:57
    Tak teď se situace na ledě zcela otočila a tlačí tým Chrudimi.

23:39
    Kubišta uháněl sám na píseckou klec a Hrubec nájezd kryje! Blafákem do forhendu si útočník Chrudimi na píseckého brankáře nepřišel.

23:24
    Písečtí jsou na začátku druhé části aktivnější než soupeř. Nyní ale končí snahy domácích offsidem.

22:12
    Pšurný se prezentoval pěkně provedenou individuální akcí, na jejím konci našel Landsman puk v lapačce.

20:41

20:01

První třetina je za námi. V jejím průběhu jsme byli svědky vyrovnaného souboje, který nabídl řadu šancí na obou stranách. Využita však byla v průběhu první části pouze jedna příležitost, a to na straně Píseckých. Přečíslení završil gólem Michal Pšurný a Písek po dvaceti minutách vede nejtěsnějším náskokem 1:0. Druhá třetina začne přibližně v 18:19.

20:00

19:42
    Střelu bez přípravy v podání Výborného Landsman vytěsnil koncem hole.

19:12
    Nápor domácích je teď obrovský. Velkou šanci měl obránce Vráblík, který se vydal na útočný výlet, na ležícího Landsmana si ale nepřišel.

18:41
    Hosté se budou v závěru třetiny bránit. Jméno potrestaného hráče upřesníme později.

18:08
    Jan Kudrna opět zaměstnal Landsmana ranou od modré čáry, brankář Chrudimi ale na tuhle střelu dobře viděl a chytit puk teď bylo spíše příjemnou povinností.

17:51
    Přečíslení v podání domácího celku brzdí nepodařený přesun přes modrou útočnou - offside Písku.

17:03
    V dobré pozici se ocitl s pukem domácí obránce Kalečík, jeho střela ale byla zblokována a zamířila vedle.

15:31

Písečtí se ocitli ve dvou v přečíslení proti samotnému obránci Chrudimi a po Dragounově pasu si MICHAL PŠURNÝ vyčkal na pohyb Landsmana a když si mladý brankář povyjel z branky, povedeným blafákem po forhendu otevřel písecký útočník skóre dnešního zápasu. Asistence: Michal Dragoun.

14:56
    Hosté se neshodli v rozehrávce a dlouhý pas z obrany končí zakázaným uvolněním.

14:10
    K Semorádovi se odrazil puk a útočník Chrudimi se náhle ocitl zcela sám před Hrubcem, ten ale vleže vychází z celé akce jako úspěšnější.

13:00
    Pšurný se dokázal z rohu probojvat s pukem do těsné blízkosti chrudimské branky, střelu mířící pod horní tyčku ale Landsman lapil.

11:51
    Jan Kudrna vyslal nepříliš prudkou střelu, Landsman ji ale raději schoval před dojíždějícími hráči Písku pod lapačkou.

11:19
    Závěr oslabení Písečtí odehráli dobře, Ferbauer se zpátky ve hře.

10:31
    Písek se alespoň na chvíli vymanil z náporu.

10:12
    Hrubec teď vleže doslova čaroval. Krušné chvilky pro domácí IHC.

10:01
    Hosté už jsou zpátky ve třetině domácích a kombinují.

09:41
    Písečtí se poměrně rychle zásluhou Kalečíka osvobozují. Puk míří až k Landsmanovi.

09:19
    První přesilovku v utkání si zahrají hosté. Jiří Ferebauer usedá za hákování.

08:50
    Střelu Toužimského z jízdy Hrubec vytěsnil vyrážečkou.

07:53
    Na minutu se teď domácí usadili ve třetině před Landsmanem, zdlouhavá kombinace ale postrádala střelu. Nakonec hosté vyvážejí puk.

06:44
    Sýkora v úniku a Hrubec opět kryje velkou šanci hostujícího celku.

05:20
    Písečtí si špatnou rozehrávkou zadělali na pořádné problémy a Fořt se s pukem ocitl před Hrubcem zcela sám, puk ale nasměroval mimo branku.

04:43
    Hosté v tísni vyhazují touš na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před brankou Chrudimi.

04:23
    Obrovská šance na straně domácích. Po střele Jana Kudrny od modré měl před sebou prázdnou branku Pšurný, jeho zakončení po ledě ale z brankové čáry vytáhnul Kaut.

03:45
    Bauer rychle založil protiútok a doslova zboural Landsmana i s jeho brankou. Vhazování před chrudimskou klecí.

03:30
    Offside hostů.

03:11
    Hosté se po chvilce konečně vymanili z pásma a Kautovu střelu z dálky Hrubec podržel poid lapačkou.

02:53
    Také Výborný střílel ze stejné pozice jako Jan Kudrna, mezi tyče ale jeho střela nezamířila.

02:12
    Jan Kudrna vyslal od modré střelu švihem, Landsman ale na tenhle pokus dobře viděl a neponechal nic náhodě.

01:48
    Pšurný kroužil s pukem v hostující třetině, ke střele se ale neodhodlal a následně o kotouč v rohu přišel.

01:10
    Slavík pálil z kruhu a Landsman si nechal puk pro sebe.

00:47
    Hiří Kudrna se prokličkoval přes hostující obranu, nepříliš důraznou střelou ale neuspěl.

00:01

IHC KOMTERM Písek: Hrubec (Pinkas) - Procházka, Kalečík, Vráblík, Výborný, Vojta, Jan Kudrna, Vomela, Všetečka - Polodna, P. Zdráhal, Slavík, Kellner, Pšurný, Jiří Kudrna, Suja, Dragoun, Fadrný, Ferebauer, Diviš, Bauer.

HC Chrudim: Landsman (Ament) - J. Zdráhal, Mocek, Toužimský, Jamoměřský, Žák, Drtina, Táborský - Cyganov, Sýkora, Kaut, Klejna, Fořt, Kapec, Semorád, Král, Šeda, Kubišta, Goiš.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Petr Košatka

Góly a asistencie: 16. Pšurný (Dragoun), 26. Ferebauer (Výborný, P. Zdráhal) - 27. Semorád (Sýkora), 36. Šeda, 49. Král (Gyganov), 59. Král

IHC Králové Písek: Hrubec (Pinkas) - Procházka, Kalečík, Vráblík, Výborný, Vojta, Jan Kudrna, Vomela, Všetečka - Polodna, P. Zdráhal, Slavík, Kellner, Pšurný, Jiří Kudrna, Suja, Dragoun, Fadrný, Ferebauer, Diviš, Bauer.