Sparta Praha – Ženeva 3:4 (kon.) | Petrohrad – Sparta Praha 4:1 (kon.) | Davos – Team Canada 3:2 (kon.)
SKA Petrohrad
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
HC Sparta Praha
cz Utorok 28.12.2010, 15:00 • Vaillant Arena • Spengler Cup

Vítáme vás u on-line přenosu druhého utkání Sparty na Spengler Cupu. V něm se utká s ruskými bohatýry z Petrohradu, za které hraje i několik českých hráčů. SKA si v případě vítězství zajistí přímý postup do semifinále. Pokud chce mít Sparta šanci dostat se až do finále, tak dnes musí zvítězit. Utkání začíná v 15:00.

SKA Petrohrad: Štěpánek - Fransson, Vorobjev, Grebeškov, Denisov, Gusev, Višněvskij, Semjonov, Petrov - Martensson, Jašin, Sušinskij - Weinhandl, Krjukov, But -Afinogenov, Rybin, Brylin - Arťjuchin, Kučeravjenko, Klimenko

HC Sparta Praha: Bäumle - Vykoukal, Gulaši, Hanzlík, DuBois, Phillip, Macholda, Husák - Ton, Hromas, Kratěna - Smoleňák, Peter, Kůrka - Luňák, Broš, Treille - Kafka, Karpov, Bartanus

Rozhodčí: Kurmann, Reiber - Küng, Müller.

00:01

00:33
    První šanci si připisuje Hromas, který po špatné rozehrávce vyzkoušel Štěpánka.

01:03
    V brance Sparty se zapotil Bäumle po střele Martenssona.

02:26
    Bäumle ukázal dobrý reflex, když zastavil střelu Rybina, ihned povhazování.

02:56
    Sparta si zahraje první přesilovou hru zápasu po nedovoleném zákroku Arťjuchina na Karpova.

04:56
    Početní výhoda se Spartě nevydařila, Arťjuchin je zpět na ledě.

05:51
    Sušinskij dobře vybruslil obránce Sparty a nebezpečně vypálil na Bäumleho. Ten si s jeho střelou poradil.

06:34
    Sparta pod tlakem vyhazuje na zakázané uvolnění.

08:02
    Spartě se nedaří projít přes střední pásmo. Útočníci Petrohradu se často pohybují v útočném pásmu, jenže si jim nedaří najít cestu k nějaké vyložené příležitosti.

08:19
    Ton zahrozil, když si při nájezdu na jediného beka zsekl puk a vyslal prudkou ránu na Štěpánka, ten puk vyrazil mimo nebezpečí.

09:33
    Po šanci Maxima Afinogeva se na ledě strhla menší potyčka. Nakoenc nikdo nebyl vyloučen.

10:00
    Máme za sebou deset minut a zatím diváci neměli šanci vidět nějakou vyloženou příležitost. Kromě několika střel ze střední vzdálenosti zatím brankáři moc práce neměli.

11:42
    Jašin se dostával do zajimavé akce se svými spoluhráči, ale v rozhodující chvíli mu uskočil puk.

13:29
    Sparta právě vstřelila branku!

Jako blesk z čistého nebe udeřila Sparta. PETR KAFKA využil špatné rozehrávky obranců Petrohradu. Dojel si pro puk a vymetl pavučinu ve Sťěpánkově brance. Bez asistence.

13:40
    Sparta jde po vedoucí brance do oslabení. Vyloučen je Hanzlík.

14:00
    Nebezpečně pálil Sušinskij, Bäumle si puk našel mezi klubkem hráčů, které stálo před ním.

15:40
    Hanzlík na ledě a Sparta si oddechla.

17:06
    Petrohrad právě vstřelil branku!

Jašin chytře tečoval nahození, které se dostalo až k volnému TONYMU MARTENSSONOVI, který v poklidu překonal rozhozeného brankáře Sparty. Asistence: Alexej Jašin.

17:20
    Pražané si zahrají přesilovku po držení Kryjukova.

17:41

Po chybě Macholdy za vlastní brankou si s pukem na holi nabruslil mezi kruhy MAXIM RYBIN a svoji střelou mezi Bäumleho betony posílá v oslabení hosty do vedení. Bez asistence.

18:54
    Sparta je po obdržených brankách v útlumu a nedaří se jí usadit se vútočném pásmu.

19:20
    Petrohrad je kompletní.

20:00

SKA bylo po celou první třetinu aktivnějším týmem. Sparta se nečekaně dostala do vedení, ale to ji moc dlouho nevydrželo. Když po několika minutách vyrovnal Martensson a skóre otočil ve vlastním oslabení Rybin.

20:01

20:27
    Vyloučen je za faul loktem Jašin.

20:45
    Zajímavou střelou se prezentoval Treille.

21:05
    Před Štěpánka se cpal Broš, ale brankáře se mu nepodařilo přetlačit.

21:34
    Další chyba při přesilovce Sparty Brylin byl blízko třetí brance. Bäumle puk schoval pod svým tělem.

22:27
    Jašin je na ledě. Petrohrad měl v oslabení více střel a šancí než Sparta.

23:41
    Jašin střílel po přiklepnutí Sušinského. Bäumleho beton byl na místě.

24:23
    Do útočného pásma si nabruslil Broš a jeho následná střela končí u Štěpánka v lapačce, který puk podržel a přerušil hru.

24:38
    Další přesilovka pro Spartu. Vyloučen je Rybin za hákování.

25:01
    Ton se dostal hezkou přihrávku, ale neměl rychlost a tak i jeho střela scházela větší razance.

26:38
    Další nevyužitá početní výhoda Sparty. Rybin je na ledě.

26:50
    Afinogenov po své šanci ještě sekl Bäumleho přes lapačku. To se nelíbilo Philippovi, který se do ruského útočníka pustil a od rozhodčího dostal dvě minuty.

28:27
    Bude se hrát 4 na 4 poté co se objevila hokejka Sušinského v obličeji Vykoukala.

28:50
    Sparta je v pěti a začíná jí zkrácená přesilová hra.

30:07
    Sušinskij je zpátky na ledě. Sparta si nic nevytvořila.

30:32
    Rybin si nabruslil na střed a vyslal nebezpečnou střelu na sparťanskou branku. Bäumle ji vcyrazil před sebe, kde stál připravený Brylin, ale puk za brankářova záda nedostal.

30:48

SKA jde do dvoubrankového vedení. GLEB KLIMENKO vrátil puk, odražený od zadního mantinelu, před branku, kde se po odrazu od Treilleho brusle svezl po Bäumleho betonu těsně za brankovou čáru. Asistence: Alexej Semjonov.

31:45
    Šanci na snížení měl Karpov, ale Štěpánka nepřekonal. Poté si ještě musel mladý útočník Sparty poradit s atakujícím Petrovem.

32:21
    Další šanci Sparty měl Treille, který až tísněn obráncem zakončil do Štěpánka.

33:59
    Bäumle se musí ohánět. But se dostal zpoza branky a zakončoval bekhendem. Brankář Sparty si poradil.

33:36
    Treille se již dostával do brejku, ale puk mu ukradl navrátivší se útočník Petrohradu.

33:52
    V šanci se ocitl mladý útočník Přibyl, ale dlouho váhal se střelou, až mu puk ujel.

34:39
    Petrohrad bude hrát přesilovou hru. Vyloučen je Hanzlík za hákování.

35:36
    Ton ujel petrohradské obraně, ale v poslední chvíli ho faulem rozhodil Vorobjev a půjde si odpočinout na trestnou lavici.

36:39
    Hanzlík na ledě a Sparta má krátkou přesilovou hru.

37:10
    Spartě se málem podařilo snížit, když nahozený puk se dostal před Kafku, který se k dorážce nedostal. Jeden z obránců mu stihl zablokovat hůl.

37:36
    Afinogenov si ještě v oslabení udělal z Hanzlíka trhací kalendář a nebezpečně vypálil z křídla těsně mimo. SKA v plném počtu.

38:16
    Za nebezpečnou hru vysokou holí je vyloučen Grebeškov.

38:32
    Zajímavou příležitost si vypracoval útok Ton, Broš, Kratěna. Tu zakončoval druhý jmenovaný. Štěpánek odolal.

39:50
    SKA dostává týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Spartu čeká krátká přesilovka 5 na 3.

40:00

Ve druhé třetině si ruský tým vypracoval dvoubrankové vedení a je stále lepším týmem. Základem jeho převahy je lepší pohyb všech hráčů. Sparta si ke konci třetiny vypracovala pár zajímavých šancí, ale Štěpáne si se všemi poradil. Na začátku třetí části bude Sparta dohrávat velmi krátkou přesilovku 5 na 3.

40:01

40:16
    SKA ve čtyřech.

40:36
    Sušinskij vyhazuje puk přes všechny čáry. Sparta tak musí založit útok zpoza svoji branky.

41:10
    Philipp špatně rozehrál a úuk končí na icingu. Bude se vhazovat před Bäumlem.

41:13
    Hned po vhazování se dostal puk na modrou, kde tvrdě pálil Petrov. Puk zaduněl na zadním mantinelu.

41:50
    SKA je v plném počtu.

42:46
    Parádní samostatnou akci předvedl Tomáš Karpov, který si ze třech hráčů Petrohradu udělal statisty a dostal se až před Štěpánka, který mu na poslední chvíli puk vypíchl. Protože byl přitom faulován, tak si na dvě minuty odpočine Gusev.

44:04
    Kůrka podražený. SKA jde na 43 vteřin do třech. Vyloučen je But.

44:46
    SKA je ve čtyřech. Sparta si opět nic nepřipravila.

46:04
    SKA je v plném počtu. Rozhodčí pískají ofsajd.

46:41
    Husák našel dlouhým pasem Broše, který vystřelil na zadní Štěpánkovu tyčku. Petrohradský brankář zasáhl betonem.

46:56
    Špatná rozehrávka SKA končí na zakázaném uvolnění.

49:35
    První útok ruského týmu je velmi nebezpečný. Opět se do další šance dostával Martensson. Toho ještě obrana Sparty zpacifikovala, ale následnou střelou se prezentoval Sušinskij.

51:18
    Petrohrad dostává šanci navýšit vedení. Vyloučen je Macholda za sekání.

52:12
    Sparta jde do tří. Bartánus zahákoval Afinogeva a hosté si dvojitou přesilovou hru zahrají více než minutu.

52:16
    Sušinskij úplně volný vystřelil mezi Bäumleho ruku a tělo. Brankář Sparty jeho pokus kryje, ruský útočník tomu nechce věřit.

53:07

SKA ukázalo Spartě jak se dvojnásobná přesilovka hraje. Rychlá výměna puku vedla až k nepovedené střele Jašina, po které se puk dostal k MATTIASI WEINHANDLOVI, který už neměl problém poslat puk do odkryté branky. Asistence: Alexej Jašin, Maxim Sušinskij.

54:12
    Sparta porkačování oslabení přežila a je v pěti.

56:40
    V dalším průběhu hry musel Bäumle řešit několik nebezpečných střel SKA.

57:58
    Utkání se již dohrává.

60:00

Je tu konec. Pro Spartu rozhodně vytoužený. Na svého dnešního soupeře vůbec nestačila. Ten byl lepší v pohybu, důrazu i proměňování šancí. I když se Sparta dostala nečekaně dovedení, tak po vyrovnání byl na ledě převážně jen jeden tým. SKA poté co otočila ještě v první třetině skóre, tak v dalších částech zápasu přidali hráči ruského týmu po jedné brance. Sparta tak končí ve skupině 3. bez bodu a ve čtvrfinále si zahraje proti poražanému týmu z večerního duelu Davos - Kanada. Děkuji za Vaši pozornost a přeji hezký zbytek večera. U dalšího online přenosu nashledanou. (17:16:09)

Lukáš Krupička

Góly a asistencie: 18. Martensson (Jašin), 18. Rybin, 31. Klimenko (Semjonov), 54. Weinhandl (Jašin, Sušinskij) - 14. Kafka

SKA Petrohrad: Štěpánek (Sokolov) - Fransson, Vorobjev, Grebeškov, Denisov, Gusev, Višněvskij, Semjonov, Petrov - Sušinskij, Martensson, Jašin - Weinhandl, Krijukov, But - Afinogenov, Brylin, Rybin - Arťuchin, Kučerjavenko, Klimenko
    HC Sparta Praha: Bäumle (Pöpperle) - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Du Bois, Hanzlík, Macholda, Husák, Přibyl - Hromas, Kratěna, Ton - Luňák, Broš, Treille - Smoleňák, Peter, Kůrka - Kafka, Karpov, Bartánus

Rozhodca: Kurmann, Reiber - Küng, Müller