Poprad – Košice 4:5 (po s.n.) | Žilina – HC Slovan 1:5 (kon.) | Nitra – B. Bystrica 5:6 (po pr.)
Zvolen – Skalica 1:2 (kon.) | Martin – Trenčín 4:1 (kon.)
MsHK Žilina
1:5 (0:3, 0:0, 1:2)
HC Slovan Bratislava
Utorok 28.12.2010, 17:00Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

MšHK Žilina: Lipovský (Johanes) – Krčula, Dlouhý – Ďurkech, Heš – Devečka, Rúfus – Hájnik, Grill – Nemec, Hreus, Kokavec – Petruška, Horský, Stupka - M. Slovák, Troliga, Smotrila – Drevenák, Vala, Oravec

HC Slovan Bratislava: Konrád (Rybár) – Jackman, Bohunický – Cartelli, Jendek – Kováčik, Štajnoch – Jakub Cíger, Janík – Kuľha, Hujsa, Demel – Bakoš, Lipiansky, Bulík – Róbert Huna, Kapuš, Richard Huna – Skokan, Libor Hudáček, Buc

Rozhodca: M. Gašparík – M. Orolin, Smrek, Video: Dr. Vyšný.

10 minút pred začiatkom stretnutia sa žilinský štadión začína plniť. Vyzerá to tak, že dnes bude v Žiline viac divákov než sme zvyknutí.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

1:21
    Po niečo viac ako minúte hry, ostáva na ľade ležať jeden zo Slovanistov. Zatiaľ ešte nevieme, o ktorého hráča sa jedná.

1:21
    Tak napokon to bol kapitán hostí Ján Lipianský, ktorý sa po dlhej dobe strávenej ležaním na ľadovej ploche aj za pomoci spoluhráčov dostáva do kabíny. Je otázne či dnes ešte nastúpi.

2:50
    Prvé 3 minúty vyznievajú lepšie pre Slovan.

3:45
    Slovák sa dostal k puku na modrej čiare a nebezpečne pálil. Jeho strela však mierila tesne mimo.

4:40
    Bakoš bol teraz v obrovskej šanci keď sa ocitol sám pre Lipovským. Po blafáku sa už triasla sieť, no len tá bočná.

6:00
    Stupka teraz trocha komicky, keď predviedol aj niečo zo svojho futbalového umenia a puk doslova odkopol do pásma Slovanu.

7:50
    Hreus a Nemec boli pred Konrádom 2 na 2, no až moc svoju akciu prekonbinovali.

8:37
    Richard Huna sa ako blesk predral po krídle do útočného pásma, jeho pokus však Lipovský kryje.

10:19
    Slovan dal gól! Nehodený puk na Lipovského, šikovne do brány tečoval HUJSA.

11:36
    Vylúčený hráč Slovana Štajhoch 2minúty za hákovanie.

12:00
    Pri signalizovanom vylúčení Štajnocha mal ešte šancu Devečka, ktorého pokus skončil na Konrádovi.

13:36
    Hostia v plnom počte.

14:20
    Drevenák dostihol nahodený puk, no z uhla už nedokázal Konráda prekonať.

14:30
    Kokavec pomotal hlavy celej obrane Slovanu, no jeho strela z otočky cieľ minula.

14:52
    Slovan dal gól! RÓBERT HUNA sa presadil dobrým blafákom po tom čo sa skvele uvoľnil na krídle.

16:32
    Vylúčený hráč Žiliny Dlouhý 2 minúty za hákovanie.

17:00
    3 minúty do konca prvej tretiny má Slovan možnosť zvýšiť svoj náskok, keď je na trestnej lavici Dlouhý.

18:20
    Kováčik na konci presilovky dobre strieľal od modrej, ale Lipovský si dal pozor.

18:32
    Domáci v plnom počte.

19:00
    Jednu minútu do konca prvej tretiny stále v útoku Slovan.

19:17
    Slovan dal gól! Strelou ponad rameno prekonáva Lipovského BUC.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Ďalšia tretina začne približne o 17:50.

20:01
    Začala druhá tretina.

22:04
    Vylúčený hráč Slovana Cíger 2 minúty za príliš veľa hráčov na ľade.

22:10
    Vylúčený hráč Žiliny Nemec 2 minúty za hákovanie.

22:30
    Tak Žilina sa presilovku užila iba 6 sekúnd a teraz sa hrá 4 na 4.

23:48
    Po peknej súhre Žiliny keď sa už už dostával žilinský hráč do zakončenia bol faulovaný.

23:48
    Vylúčený hráč Slovana Kapuš 2 minúty za hákovanie.

24:04
    Slovan so štyrmi hráčmi.

24:10

24:38
    Vylúčený hráč Žiliny Rúfus 2 minúty za podrazenie.

25:00
    Žilinská početná výhoda sa opäť končí vylúčením ich hráča.

25:29
    Vylúčený hráč Žiliny Heš 2 minúty za sekanie.

25:30
    V Žiline je to teraz kanonáda vylúčených hráčov.

25:48

26:00
    Slovan má k dispozícii ešte 40 sekúnd hru 5 na 3. Ak ju hostia nevyužijú pokračuje presilovka o jedného muža v trvaní okolo 50 sekúnd.

26:38
    ŽIlina so štyrmi hráčmi.

27:00
    Slovan v hre 5 na 3 zatlačil domácich, no ku gólu to neviedlo.

27:30

30:20
    Po sérii vylúčení sa hra konečne ukľudnila.

31:30
    Hudáček v šanci no jeho pokus Lipovský vyzaril.

32:45
    Žilina stále v útoku nevýrazná a ak chcú domáci dnes body budú musieť zlepšiť svoju hru.

35:00
    V Žiline sa nehrá hokej aký by si početný zástup fanúšikov predstavoval. Hrá sa prevažne v strednom pásme bez väčších príležitostí na jednej či druhej strane.

36:40
    Vala sa teraz dostal k strele, no jeho šanca končí iba na Konrádovej maske.

38:27
    Šanca Hreusa, ale žilinský kapitán zbytočne prihrával Kokavcovi.

38:27
    Vylúčený hráč Slovana Demel 2 minúty za hákovanie.

39:00
    Minútu do konca druhej tretiny závar pred Konrádom, no gólom sa nekončí.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Ďalšia tretina začne približne o 18:35.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:01
    Žiline ostáva ešte 25 sekúnd presilovej hry.

40:26

Dnešné stretnuite sleduje 3629 divákov.

42:41
    Slovan dal gól! Strelec, ktorý zvyšuje na 4:0 má meno BOHUNICKÝ.

43:46
    Stupka bol blízko ku gólu. Jeho bombu však zastavila horná žrď.

45:00
    Do konca zápasu ostáva ešte 15 minút, no na žilinskom štadióne už všetci vedia kto dnes zvíťazí.

47:00
    V Žiline stále 0:4 a aj keď do konca zápasu je ešte času dosť oba tými už iba dohrávajú zápas.

48:50
    Ani mohutná podpora domácich fanušikov nepomáha zatiaľ domácim vlkom a Žilina stále prehráva so Slovanom vysoko 0:4.

50:25
    Hokej aký sa hrá v Žiline sa nemôže páčiť žiadnemu fanúšikovi hokeja.

50:40
    Vylúčený hráč Slovana Jackman 2 minúty za napadnutie.

52:00
    Žilina svoju presilovú hru nehrá vôbec dobre, keď prvú minútu domáci doslova premrhali.

52:30
    Teraz prišlo oživenie hry zo strany Žiliny, no to trvalo iba pár sekúnd.

52:38
    Vylúčený hráč Žiliny Hreus 2 minúty za sekanie.

52:40

54:15
    Slovan sa v presilovej hre už netlačí do predu, vie že ma nahrané.

54:38

54:44
    Slovan dal gól! Kováčikovo nahodenie RICHARD HUNA tečoval a aj za pomoci žrde zvyšuje už na 0:5.

56:17
    Slovan pridal ďalší gól čo sa nepáči žilinským fanúšikom.

56:37
    Žilina dala gól! Tak Žiline sa podarilo zaznamenať čestný úspech. Gól si pripísal Smotrila.

57:05
    Vylúčený hráč Slovana Demel 2 minúty za nedovolené bránenie v hre.

58:20
    Odrazený puk sa dostal ku Kokavcovi, no tomu sa pred prázdnou bránou puk zaplietok medzi korčule.

59:05

59:50
    Keď už sa nikto do hry nezápajal puk vzal Kuhľa a skúsil samostatný nájazd na Lipovského, ktorý si s jeho strelou poradil.

60:00
    Koniec zápasu. (19:04:09)

Peter Taraba

Góly a asistencie: 57. Smotrila (Heš) - 11. Hujsa (Jackman, Kuľha), 15. Róbert Huna (Kapuš), 20. Buc (Hudáček), 43. Bohunický (Richard Huna, Róbert Huna), 55. Richard Huna (Kováčik, Kapuš)

MsHK Žilina: Lipovský (Johanes) – Krčula, Dlouhý – Ďurkech, Heš – Devečka, Rúfus – Hájnik, Grill – Nemec, Hreus, Kokavec – Petruška, Horský, Stupka - M. Slovák, Troliga, Smotrila – Drevenák, Vala, Oravec

Rozhodca: M. Gašparík – M. Orolin, Smrek, Video: Dr. Vyšný