Třinec – Kladno 2:1 (kon.) | Litvínov – Pardubice 3:1 (kon.) | Motor ČB – Mladá Boleslav 10:2 (kon.)
K. Vary – Vítkovice 3:4 (po pr.) | Slavia – Sparta Praha 3:2 (kon.) | Berani Zlín – Kometa Brno 3:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:4 (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)
HC Vítkovice Ridera
cz Piatok 10.12.2010, 18:00Tipsport extraliga (ČR)

Vítkovice i potřetí v sezoně poráží karlovarskou Energii, podruhé až v nastaveném čase. Nutno uznat, že v zakončení byly dnes mnohem přímočařejší a dokázaly lépe využívat své šance. Domácí si možná bod navíc zasloužili více, ale stále je sráží malá produktivita. (20:35:38)

65:00

40:29
    Vítkovice právě vstřelily branku!

Hosté využívají přesilovku a rychle ukončují prodloužení. Od modré se pod víko trefil obránce MICHAL BARINKA. Asistence: Petr Vrána, Marek Malík.

40:22
    Barinkovu ránu od modré vlastím tělem vykryl Gřegořek. Po zásahu do stehna kulhá na střídačku.

60:01

Zásahy brankářů v poměru 12:12 naznačují, že třetí třetina byla hodně vyrovnaná. Její první část patřila hostům, moji domněnku o nedostatku sil však energetici vyvrátili slušným závěrem, ve kterém se v přesilovce nakonec i vrátili do zápasu. Čeká nás pětiminutové prodloužení, na jehož začátku budou hosté dohrávat přesilovou hru.

60:00

59:36
    Malíkova střela zápěstím skončila na Mensatorových betonech.

59:00
    Rozhodnutí měl na holi David Hruška. Ve středním pásmu vypíchl puk protihráči, v situaci jeden na jednoho přetlačil protihráče, protlačil se až před Málka, ale na toho už nevyzrál!

58:37
    Domácí v závěru třetiny čeká oslabení. Václav Skuhravý (KVA) vyloučen za zdržování hry. Opět se jednalo o vyhození puku z obranného pásma.

58:17
    Procházka od modré nechal vyniknout Málkovu lapačku.

58:01
    Ihned po vhazování před Málkem promáchl Pech. Na druhé straně se hosté dostali do ofsajdu.

57:49
    Hra se po velkém tlaku domácích trochu uklidnila. Po zakázaném uvolnění Vítkovic se vhazuje po Málkově levici.

56:17
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

Za pět minut dvanáct domácí vytasili svou největší zbraň. V přesilové hře zatáhl Hruška puk za branku, v ideální moment nahrál sjíždějícímu PETRU GŘEGOŘKOVI, který se z kruhů trefil přesně pod víko. Asistence: David Hruška, Lukáš Pech.

55:49
    Marek Malík (VIT) se z vlastního pásma trefil do skupinky fotografů a odchází na trestnou lavici za zdržování hry.

54:22

Na sílící tlak Energie odpovídají hosté nejlepším možným způsobem. Pohl si vybruslil od bočního mantinelu, v kruhu si kličkou připravil pozici a trefil se mezi Mensatorovy betony. Domácí gólman puk pouze zpomalil. Asistence: Marek Malík.

53:36
    Kumstát se od zadního mantinelu protáhl před branku a svou dlouhou holí zkoušel puk zasunout k vzdálenější tyči. Znemožnili mu to dva obránci, kteří se na něj doslova pověsili.

53:00
    Po několika sporných zákrocích domácí obecenstvo bouří. To je po tiché druhé třetině příjemná změna stejně jako fakt, že se tentokrát vylučovat nebude.

52:37
    Málek likviduje Skladaného střelu z otočky.

51:36
    Po vyhraném buly od modré nahazoval Michal Dobroň a Málek se vzpamatoval, až když se za ním ozvala tyč. Puk se od tyče odrazil ven z útočného pásma Energie.

51:29
    Málek přikryl puk před spěchajícím Skuhravým, který mu alespoň uštědřil ledovou spršku.

50:14
    Domácí se v koncovce stále trápí. Málka nepřekonal ani Zaťovič, když si z modré sjel až mezi kruhy a střílel přes obránce.

49:49
    Z druhé vlny přijíždějící Čutta vyslal na Málka pěkný příklep.

49:30
    Po delší době práce pro Málka, který musel před dotírajícím Kumstátem pohlídat nahození Skuhravého.

49:13
    Utkání sleduje 2679 diváků.

48:53
    Dva pokusy Hruškovy formace o založení útoku ztroskotaly na útočné modré.

47:59
    Zakázané uvolnění Energie.

47:43
    Další práci pro Mensatora obstaral Ovčačík. Více ze hry mají v posledních minutách Vítkovičtí.

47:18
    V útoku opět hosté, Tomasův příklep končí vysoko nad.

46:42
    Szturc do zkusil z takřka nulového úhlu, Mensator puk zachytil a přerušil hru.

45:29
    Z druhé vlny sjíždějící Ovčačík se v levém kruhu opřel do opuštěného kotouče, Mensator zariskoval, vyjel si hodně daleko z branky a puk zachytil v betonech.

44:48
    Dobrá práce vítkovických obránců. Na Málka nedoletěla ani jedna ze tří střel ze střední vzdálenosti, všechny byly zblokovány.

43:40
    Hruška se teď hodně zlobí, když sudí pro ofsajd přerušil jeho možnost jít do nájezdu.

43:38
    Strapáčova střela se od zadního mantinelu odrazila k druhé tyči, kde z první dorážel Huna. Mensator se bleskově stačil přemístit a puk vyrazil.

42:53
    Domácím se v této třetině zatím nepodařilo pořádně zaútočit, jejich akce končí hned za modrou čarou.

41:42
    Gřegořek zavezl puk do pásma, jeho nahození ale odrazem od Ovčačíka skončilo v ochranné síti.

41:27
    Ofsajd Vítkovic.

40:40
    Domácí už jsou v plném počtu, stále se ale brání

40:01

Hosté do třetiny vstoupí dohrávkou přesilovky, která potrvá nejdéle 39 sekund.

Další třetina začne přibližně v 19:49.

Jako už několikrát v této sezoně, domácím po slibném úvodu plném nevyužitých šancí postupně dochází dech. Opticky mají stále navrch, ale nedokážou se vyvarovat hrubek v obraně, kterých soupeř využil ke srovnání skóre.

40:00

39:06
    Pohlovu střelu Mensator vykopl betonem, na dorážku u druhé tyče nečekal nikdo.

38:38
    Gřegořek (KVA) na modré neudržel puk a v obavě ze samostatného úniku soupeře se dopustil podražení. Bude se hrát ve čtyřech.

38:07
    Pech střílel ze střední vzdálenosti, Málek měl dobrý výhled a puk zachytil mezi betony.

37:51
    Dlouho se nám v KV Areně nevylučovalo. Roman Szturc (VIT) dostává dvě minuty za podražení.

37:44
    Zakázané uvolnění domácích.

37:31
    Energie hraje v plném počtu.

37:12
    Krátký tlak hostů ukončil Kumstát, když puk vyvezl do středního pásma.

36:30
    Hosté v přesilovce dlouho otálejí za vlastní brankou. Nerozhodný výsledek jim zřejmě není zcela proti mysli.

35:31
    David Hruška (KVA) se při bránění Burgera dopustil hákování a je vyloučen.

35:15
    Huna rozjížděl další akci, ale rozhodčí píská ofsajd.

34:02

Domácí zapomněli hlídat vlastní modrou čáru, nikoli však hostující Malík. Svého spoluhráče RUDOLFA HUNU vyslal do samostatného úniku, a ten se mu odvděčil perfektním zakončím střelou nad lapačku. Asistence: Marek Malík.

33:02
    V útočném pásmu teď pro změnu hosté, Klimkovu ránu Mensator vyrazil betony.

31:54
    Energie se v oslabení také ubránila.

31:50
    Burger spatřil v mezikruží Malíka, jeho dělovka z voleje málem prorazila zadní mantinel.

30:47
    V oslabení to po křídle zkoušel Petr Kumstát a bekhendovou střelou Málka pořádně vylekal.

29:54
    Přesilovka Varů skončila a trestná lavice dostává nájemníka na druhé straně. František Skladaný (KVA) v útočeném pásmu předvedl nedovolené bránění.

29:01
    Hosté jsou z nejhoršího venku, už hrají ve čtyřech.

28:53
    Pech byl u tyče tentokrát před prázdnou brankou a trefil je boční síťku!

28:28
    Pech byl sám u tyče, trefil Málka, který se včas přesunul.

28:05
    Hosté vyhráli buly a vyhazují.

27:52
    Po vyloučení Malíka je tu další dlouhá dvojnásobná přesilovka pro Energii. Domácí dnes už jednu promarnili.

27:41
    Hruška dostal skvělou nahrávku do mezikruží, z voleje trefil jen Málka.

27:32
    Ránu Kokka někdo před brankou tečoval do rohu.

27:01
    Hosté hráli v šesti a čeká je další oslabení.

26:12
    Vítkovice hrají v plném počtu.

26:02
    Po strkanici před brankou si měli dlouho co povídat Málek s Pechem.

25:39
    Ani Energie ve své přesilovce příliš nezáří a může být ráda, že neinkasovala.

24:52
    Húževka s Klimkem v oslabení jeli dva na jednoho, druhý jmenovaný zvolil střelu, ale ta se mu vůbec nepovedla. Mensator v pohodě chytá.

24:12
    Jeden z obránců při rozehrávce namazal Burgerovi, který číhal na modré. Hostující kapitán svůj postup na branku zakončil do Mensatora a nedopustil si i zlostné seknutí, za které jej rozhodčí vylučuje.

23:32
    Mensator lapil lehké nahození Vrány, a přerušil tak trochu neurovnanou pasáž hry.

42:27
    Energie oslabení přežila a ani jí to nestálo příliš sil.

21:59
    Pohl zpoza branky nahrával naslepo a trefil se přesně mezi dva beky na modré. Hosté tak opět ztratili pásmo.

21:07

20:37
    Mensator lapačkou ukázkově zneškodnil Barinkovu dělovku.

20:27
    Vítkovičtí začali třetinu aktivně a hned si vybojovali přesilovku. Obránce Jakub Čutta (KVA) vyloučen za faul kolenem.

20:01

První třetina patřila jednoznačně domácímu celku, hosté hráli až překvapivě pasivně. Z velké převahy však nakonec energetici vytěžili jen jednobrankový náskok. Mrzet je může jak neproměněná přesilovka 5 na 3, tak i několik dalších tutovek. Uvidíme, jak na ně inkasovaná branka 10 vteřin před koncem třetiny zapůsobí.

Další třetina začne přibližně v 18:55.

20:00

19:50

Domácí inkasují gól do šatny po nevině vyhlížející situaci dva na dva. Hosté ji ale zvládli perfektně, Tomas nahrál zadovkou JIŘÍMU BURGEROVI, ten si objel ležícího beka a z mezikruží zamířil přesně do růžku Mensatorovy klece. Asistence: Roman Tomas.

18:32
    Hned nato vznikl protiútok dva na jednoho, v němž Pech našel u druhé tyče Hrušku, domácí střelec už byl ale k zakončení moc blízko a přestřelil.

18:04
    Po návratu vyloučeného Slobody na led se v největší šanci této přesilovky ocitl Vrána, na Mensatora jel sám z levého kruhu avšak trefil jen zadní mantinel.

17:33
    Skuhravý vyhodil puk do středního pásma. Po chvilce dokonce s Kumstátem zaútočili a Málek musel přerušit hru.

17:06
    Další útok Steelu zastavil ofsajd.

16:06
    Trnkovo nahození od modré mohl dorážet Húževka. Než si ale stačil zpracovat kotouč, dostal se mimo střelecký úhel.

15:56
    Karol Sloboda (KVA) vyloučen za faul kolenem.

14:58
    Zmrzlý Mensator měl po dlouhé nečinnosti překvapivé problémy s Hunovou střelou z úhlu. Puk mu vypadl z lapačky a chvíli poskakoval ve změti strkajících se těl v brankovišti.

13:27
    Hosty teď v pásmu uzamkl útok Melenovského, Málek si může oddechnout až po všeobecném střídání.

12:01
    Skvělým forčekingem vybojoval Hruška za brankou puk, který byl zcela v moci hostů, přihrál jej zadovkou mezi kruhy na Pecha, ten ale trefil Málka pouze do betonů. Vítkovický gólman si poradil i s dalšími střelami nejnebezpečnější dvojice Energie.

11:19
    Skuhravý to zkoušel příklepem od modré, trefil jenom Punčocháře do bruslí. Hosté následně zahráli zakázané uvolnění.

10:40
    Hosté se osvobodili z dalšího tlaku, ale u puku jsou stále domácí.

9:51
    Sloboda po vhazování nebezpečně pálil od modré, hostující gólman toho moc neviděl, ale puk skončil v jeho náruči.

9:27
    Vítkovice v plném počtu. Domácí v zakončení působili trochu bezradně, chybělo jim více střelby.

8:57
    Hosté jsou ve čtyřech, ale stále se brání.

8:05
    Hostům teď k vyhození náramně pomohl čárový rozhodčí, když bruslí zastavil Hruškovu nahrávku.

7:50
    Čároví sudí nyní upravují led vedle Málkovy klece.

7:47
    Sailer pálil od modré a Skuhravého dorážku Málek vykryl!

7:27
    Vyloučen Lukáš Klimek (VIT) za držení. Energii čeká 85 vteřin dvojnásobné přesilovky.

7:15
    Čutta na modré neudržel puk, hosté dostávají hru ze svého pásma.

6:52
    Vyloučen Michal Barinka (VIT) za držení.

6:48
    Melenovský se probíjel po křídle do akce a po střele bekhendem musel Málek zasáhnout levým betonem.

06:04
    Pech se probíjel přes Málka, na obrovitého Malíka si ale nepřišel.

5:32

5:26
    Hosté se stále nemohou udržet v útočném pásmu.

4:38
    Další vyhození puku obstaral domácí obránce Dobroň

3:51
    Ovčačík na modré nezachytil Procházkovo vyhození, Vary se osvobodily.

3:32
    Vyloučen Martin Zaťovič (KVA) za podražení.

3:18

Málek se zlobí na své spoluhráče a po právu. VÁCLAV SKUHRAVÝ si totiž mohl zcela nerušeně vyjet zpoza branky, nejprve vyprášit brankářovy betony a následnou dorážkou trefit odkrytou klec. Asistence: Jan Košťál, Petr Kumstát.

1:46

Domácí se ujímají vedení po velmi kuriózní situaci. Mucha od modré nahazoval do rohu, puk se od mantinelu nečekaně odrazil přesně k druhé tyči, než kterou si Málek hlídal a MAREK MELENOVSKÝ pohodlně doklepl do prázdné branky. Asistence: Ján Mucha.

1:01
    V kruhu ve útočném pásmu zůstal ležet Jan Káňa a na střídačku se dostal jen za asistence svých spoluhráčů. Vítkovický útočník zřejmě nemůže našlápnout na pravou novu. Doufejme, že bude brzy v pořádku.

0:52
    Mensator si připsal první ostrý zákrok, když vykopnul Rehákův příklep od modré.

00:01

V brankách žádné překvapení, chytat bude Málek a Mensator.

Hráči obou celků jsou na ledě a kapitán Energie Václav Skuhravý právě podepisuje Chartu fair play.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator (Sáblík) - Mucha, Čutta, Sloboda, Gřegořek, Kokko, Přindiš, Dobroň, Rohan - Kumstát, Skuhravý, Košťál - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Procházka - Sailer, T. Klíma, Dej

HC Vítkovice Steel: Málek (Šindelář) - Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček, Rehák - Huna, Burger, Klimek - Pohl, Húževka, Ujčík - Szturc, J. Sýkora, Tomas - Vrána, Strapáč, Káňa - Hlinka

Rozhodčí: Polák, Kis - Hrubý, Prchal.

Vítejte u online přenosu z KV Areny. V rámci 30. kola zde dnes potřetí v sezoně dojde ke střetnutí karlovarské Energie s Vítkovicemi. Obě předešlá utkání dopadla lépe pro Ostravany, ačkoli jednou zvítězili až v samostatných nájezdech.

Michal Slavík

Góly a asistencie: 2. Melenovský (Mucha), 4. Skuhravý (Košťál, Kumstát), 57. Gřegořek (Hruška, Pech) - 20. Burger (Tomas), 35. Huna (Malík), 55. Pohl (Malík), 41. Barinka (Vrána, Malík)

HC Vítkovice Ridera: Málek (Šindelář) - Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček, Rehák - Huna, Burger, Klimek - Pohl, Húževka, Ujčík - Szturc, J. Sýkora, Tomas - Vrána, Strapáč, Káňa - Hlinka

Rozhodca: Polák, Kis - Hrubý, Prchal