Benátky n/J – Olomouc 4:1 (kon.) | Jihlava – Chrudim 1:4 (kon.) | Znojmo – Litoměřice 3:1 (kon.)
Chomutov – Kadaň 2:3 (po s.n.) | Tábor – Písek 2:4 (kon.) | Ústí n/L – Třebíč 3:2 (po s.n.)
Vrchlabí – Havlíčkův Brod 3:2 (kon.) | Hr. Králové – Beroun 2:3 (kon.)
HC Tábor
2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
IHC Králové Písek
cz Streda 08.12.2010, 18:001. liga (ČR)

Kohouti v derby s Pískem předvedli podobný zápas, jako před týdnem proti Benátkám. První polovinu hráli nevýrazně a nechali si soupeře utéct o tři branky. Pak zvýšili obrátky, dokázali snížit na 2:3, ale dohnat ztrátu se jim už nepodařilo. Dnes to měli o to těžší, že ve třetí třetině museli dotahovat po Slavíkově gólu dvoubrankovou ztrátu, což se jim ani přes vysokou aktivitu v posledních deseti minutách nepodařilo. Zápas byl plný emocí, a to jak v hledišti (1800 diváků s přispěním bouřlivého kotle Písku je nejlepší letošní táborská návštěva), tak na ledě (5:8 na vyloučené hráče). Poslední tým prvoligové tabulky si z Tábora odváží tři body. (20:34:05)

Táborští v posledních dvou minutách dobře kombinovali, ale vystřelit nedokázali.

60:00

59:29
    Táborští stále nepůjčili hostům puk a tak stále hrají v šesti proti pěti, rozhodčího už musí vztyčená paže bolet.

58:08
    Písek předchozí přesilovku nevyužil, bude se opět vylučovat, tentokrát na druhé straně - Tábor má výhodu a hraje 6 na 5.

57:37
    Písek si bere oddechový čas.

Dnešní utkání sleduje 1800 diváků.

57:34
    Roman Vráblík tvrdě vypálil tvrdě od modré, ale střela šla mimo Čechovu branku.

56:40
    Táborští se pokusili ujet do brejku, ale hosté jim včas sebrali kotouč a nenechali je vystřelit.

55:55
    Domácí vyhazují.

55:08
    Snaha Tábora o snížení je u konce, teď se budou muset Kohouti bránit písecké přesilovce. Za hrubost je vyloučen Šperger.

54:54
    Tři hráči Tábora jeli na dva písecké, ale špatně si přihráli a vystavili se do ofsajdu.

53:49
    Další střela na Hrubce, ten vyráží. Tábor tlačí, snaží se o snížení, ale Hrubec odolává.

52:50
    Tábor pokračuje v tlaku i po skončení přesilovky, ale tentokrát střílí nepřesně.

52:28
    Další střela, Padělek trefil Hrubce do hrudi.

51:39
    Táborští třikrát za sebou vystřelili, ale žádná ze střel si nenašla cestu do sítě.

51:06
    Hosté vyhazují a střídají.

50:29
    Táborský hráč byl u písecké branky napaden a bude se opět vylučovat, osmým píseckým vyloučeným dnešního zápasu je Bohuml Jank za hrubost.

50:25
    Po minutovém tlaku se Tábor osvobozuje.

49:50
    Puk je stále v pásmu Tábora.

Miroslav Urban

Góly a asistencie: 31. Černý (Štrba), 33. Kostourek (Šperger) - 8. Jank (Polodna), 27. M. Pšurný (Slavík), 28. Polodna, 46. Slavík (Pšurný)

HC Tábor: Čech - Černý, Horáček, Jan Kudrna, Kanov, Hartmann, Havran, Petráček - Kocar, Šperger, Kostourek - D. Nedorost, Padělek, Mrkvička - Štrba, Török, Andres
    IHC Králové Písek: Hrubec - Všetečka, Jank, Výborný, Vráblík, Klement, Kalečík - Polodna, Dragoun, Ferebauer - Bauer, Zdráhal, Jiří Kudrna - Slavík, M. Pšurný, Suja

Rozhodca: Trombík - Jureček, Rychlý