Vítkovice – Třinec 3:2 (kon.) | Plzeň – Berani Zlín 4:1 (kon.) | Kladno – Litvínov 1:5 (kon.)
Mladá Boleslav – Pardubice 2:4 (kon.) | K. Vary – Sparta Praha 3:4 (po s.n.) | Liberec – Motor ČB 3:1 (kon.)
Slavia – Kometa Brno 3:4 (po pr.)
Rytíři Kladno
1:5 (1:1, 0:0, 0:4)
HC VERVA Litvínov
cz Utorok 30.11.2010, 17:30 • Městský zimní stadion, Kladno (kapacita: 8600) • Tipsport extraliga (ČR)

Pro dnešek je to ode mne vše. Na počtenou zase v pátek, kdy Kladno přivítá Mladou Boleslav. (19:59:29)

Hlouček fanoušků Litvínova slaví. Severočeši zdolali Kladno na jeho ledě 1:5. Domácí si utkání prohráli na přelomu 41. a 42. minuty, kdy pustili hosty do dvou brejků, díky kterým hosté rozhodli zápas. Dvě branky v závěru už jen podtrhli neschopnost Kladna vstřelit branku. Hosty ve třetí třetině podržel Jaroslav Hübl. Kladno celkově nebylo horší, než Litvínov. Ale nezvládlo úvod třetí třetiny a dnešní utkání tak prohrává.

Zásahy brankářů: Cikánek (KLA) 7 - J. Hübl (LIT) 18.

60:00

59:55
    Zblokovaná střela Černého šla do ochranné sítě.

59:41
    Litvínov právě vstřelil branku!
    PETER JÁNSKÝ střelou pod břevno potupil Kladno pátou brankou.

59:41
    Jenže uvidíme ještě trestné střílení po faulu na Jánského.

59:29
    Utkání se dohrává.

58:53
    Ještě V. Hübl střílel, nad.

58:24
    Hosté dostali puk z pásma a MARTIN RUČÍNSKÝ už měl pozici hodně lehkou. Asistence: Michal Trávníček, Marek Černošek.

Domácí v šesti.

Oddechový čas pro domácí.

57:50
    Další Hüblův zákrok proti střele Treilleho.

57:37
    V tuto chvíli se ale hraje jinde, než by domácí potřebovali.

56:56
    Přihrávka rukou. Buly ve středním pásmu blíže k J. Hüblovi.

56:39
    K Látalovi se se štěstím dostal puk. Rána však domácímu hráči nesedla.

55:42
    Mrázek teď nepochopitelně vracel před modrou Bickovi a je tady ofsajd.

55:15
    Bílek srazil výbornou přihrávku na volného Kubáta na střídačku domácích.

54:56
    Kubátova tečovaná střela končí mimo.

54:20
    Procházka nahrál mizerně. Zakázané uvolnění Kladna.

54:11

54:05
    J. Hübl opět kryje puk v lapačce.

54:00
    Stieler mířil těsně vedle.

53:31
    Cikánek chtěl rozehrát. Rozhodčí ale přerušil hru. Ani se domácímu brankáři nedivím, že je rozzlobený. To je ale jediné, co s tím může udělat.

52:57
    Bicek našel Pateru. Ten puk se vzduchu netrefil.

52:39
    Kladno tlačí...ale nic z toho. V největší šanci vylepšoval Kalla pro Treilleho. Puk ale neprošel. Puk v ochranné síti, buly před Hüblem.

52:11
    Konečně se vylučuje. Dvě minuty pro Kubáta za hákování.

51:43
    Gulovu střelu ze středního pásma pokryl Cikánek.

51:13
    Ofsajd Kladna. Další faul na kladenského Bílka. Jestli chtějí rozhodčí bitku, za chvíli od ní nebudeme daleko. Vzápětí poslal Treille na mantinel Lukeše.

50:54
    Další pěkná střela Bílka a vyrážečka Hübla na místě.

50:24
    Tomanovu střelu vyrazil Hübl ramenem.

49:51
    Kracík s Trávníčkem se dostali do dobré příležitosti. Vzápětí přišel očividný faul hostí. Nevím, co přimělo rozhodčí neodpískat...

48:49
    Treille dostával výbornou přihrávku před branku, ale netrefil jí ideálně. Vzápětí zboural v brance Hübla. Ten už se zvedá.

48:32
    Zakázané uvolnění Kladna. Kuchler předtím přišel o puk a může děkovat zbrklosti hostí, že nepodnikli další brejk.

47:59
    Lukešovu střelu Cikánek vyrazil.

47:34
    Kladno se snaží útočit. Litvínov ale dobře brání a domácí k ničemu nepouští.

46:51
    Treille se chytře natlačil před branku. J. Hübl se ale roztáhl na ledě jak široký, tak dlouhý a puk před čárou udržel.

46:32
    V. Hübl našel najíždějícího Jareše. Toho vychytal Cikánek.

46:07
    Toman zastavil unikajícího Trávníčka s pomocí faulu a je po přesilovce. Dvě minuty za hákování.

45:43
    Ne na dlouho. Dvě minuty za hrubost pro Kubáta.

45:39

45:25
    Litvínovský obránce strčil Šmacha do ofsajdu a rozhodčí odpískali.

44:56
    Bicek krásně hledal Kallu, ten puk před prázdnou brankou netrefil!

43:39
    Dvě minuty pro Kracíka za vysokou hůl.

43:12
    Jareš srazil výstrojí kotouč do hlediště. Buly před Hüblem.

42:51
    Mrázek obkroužil branku. Hübl si ale prostor mezi betony pohlídal.

42:40
    Treille pálil mimo.

Omlouváme se za drobné potíže s připojením.

41:19
    Dva rychlé brejky a Kladnu se bude těžko zápas otáčet. Po nahrávce Kracíka skóroval do protipohybu Cikánka PETER JÁNSKÝ. Asistence: Jaroslav Kracík, Martin Ručínský.

40:52
    Hosté toho využívají. Domácí se zapomněli. Akci dva na jednoho zakončili hosté do prázdné. Viktor Hübl předložil FRANTIŠKOVI LUKEŠOVI. Asistence: Viktor Hübl.

40:41
    Bílek "čistě" zastavený.

40:26
    Zakázané uvolnění Litvínova. Hned v úvodu třetího dějství.

40:01

Skončila druhá třetina, po které mají k vítězství, či prohře, jak chcete, oba týmy stejně daleko. Druhá třetina však byla hodně vyrovnaná. Nejspíš to všechno bude o jednom gólu. Jestli se některému z týmů podaří tato slova potvrdit, to můžete sledovat ve třetí třetině, která začne cca v 19:14.

Zásahy brankářů: Cikánek (KLA) 11 - J. Hübl (LIT) 11.

40:00

39:52
    Látalovo nahození nedokázal před brankou tečovat Bělohlav. Hosté ještě podnikli jeden útok, ale už nestihli zakončit.

39:37
    Vyhození hostů přes mantinel. Bylo to s tečí plexiskla.

39:13
    Kalla dostal přihrávku až na útočnou modrou. Jenže neměl rychlost a vracející se litvínovští hráči mu puk vzali.

39:00

38:48
    Dvakrát se hosté dostali kombinací až na brankoviště. Puk poskakoval kolem Cikánka, ale v brance neskončil!

37:12
    Látal se dostával do šance a nedokázal nahrát najíždějícímu Stielerovi! Ten by byl úplně sám.

37:00
    Dvě minuty pro Bělohlava za hrubost. Asi se domácí forvard ohnal po jednom z hostí, který ho přidržel.

36:49
    Treille se dostal do výborné pozice. Střelu ale příliš neumístil a jen se tak drží za hlavu!

36:37
    Cikánek ztratil hůl. Přesto ale Jarešovu střelu vyrazil.

36:14
    Zakázané uvolnění Kladna.

36:02
    Hluchou pasáž přerušila až střela V. Hübla do masky Cikánka.

34:33
    Valského nahození projelo před brankovištěm nikým netečováno.

34:24
    Bělohlav uvolnil rychlíka Látala. Ten se natlačil před J. Hübla, který ale prostor mezi betony utěsnil včas.

33:39
    Mrázek se na brankovišti zjevil v roli golmana a zlikvidoval šance Litvínova.

32:51
    Hosté v pásmu nepobyli dlouho, Kladno vyhazuje.

32:18
    Kubinčák se vřítil do pásma, ale příliš brzy. Ofsajd.

32:03
    Kladno vyhodilo.

31:55
    Kubát si sjel na kruhy a vypálil ránu. Cikánek máchl lapačkou a úspěšně! Krásný zákrok domácího brankáře.

31:28
    David Růžička dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

31:09
    Tomanovo nahození nezkrotil J. Hübl. Ale vyrazil ho.

30:48
    Majdan zpracovával kotouč v útočném pásmu. Byl tam ale dříve, než gumová pryž a je tady ofsajd.

30:07
    Oba týmy kompletní. Zakázané uvolnění Kladna.

29:16
    J. Hübl teď podrazil, asi neúmyslně, Treilleho. Nicméně faul to mohl být i tak. Na druhé straně hosté dostali puk do brankoviště. Kladenští si s obtížemi poradili.

28:43
    Lukeš důsledně sledoval kotouč. Díky tomu se málem dostal na brankovišti k zakončení.

28:09
    Šmachovu lehkou střelu vyrazil J. Hübl.

28:03
    Ručinský podrazil Tomana. Dvě minuty pro hostujícího forvarda. Domácí obránce si lehce hokejku hostujícího útočníka ale přidržel.

27:55
    Ručinský se pěkně položil do odraženého puku. Cikánek zasáhl rychle proti této přesné střele.

27:45
    Dvě minuty za sekání pro Eberleho.

27:24
    Treilleho bombu od modré vyrazil lapačkou Hübl.

26:53
    Litvínov teď nezakončil akci čtyři na dva!

26:04
    Bílek hledal u druhé tyčky Treilleho, puk se ale k francouzskému forvardovi nedostal.

25:51
    Po nahození a zásahu Cikánka se bude vhazovat před domácí brankou.

25:44

25:27
    Lukeš ze střední třetiny vyzkoušel Cikánkovu pozornost.

25:09
    Bělohlav v akci dva na jednoho neprocpal puk na spoluhráče.

24:41
    Tomanovu střelu vyrazil Hübl. Hosté vyhodili.

24:13
    Kladnu se moc nedaří kombinace.

3:50
    Litvínovští teď požadovali vyloučení kladenského hráče. Po poradě ale rozhodčí usoudili, že hra bude pokračovat.

3:44
    Dvě minuty za držení pro Kroupu. Všechno ale vzniklo po střele Růžičky, té nestihl uskočit Treille. Puk ho trefil do bruslí, poté přišel faul na Stielera.

23:20
    Jenáček nezpracoval poměrně lehkou přihrávku. Zakázané uvolnění Litvínova.

22:38
    Procházka výborně vyřešil přečíslení Litvínova.

22:06
    Stieler naznačil střelu, pak našel Látala. Ten obkroužil branku a puk dostal na modrou k Procházkovi. Jeho ránu ukryl J. Hübl.

21:31
    Vopat krásně vystřelil. Cikánkova lapačka máchla vzduchem a vyrazila puk.

20:55
    Ručinský si to namířil mezi obránce, ti ho ke střele nepustili.

20:26
    Bicek se hezky dostal před Hübla, ale mířil ve skrumáži vedle.

20:16
    Drtinovu bombu ze střední třetiny ukryl do výstroje J. Hübl.

20:01

Po první třetině je tedy stav nerozhodný 1:1. Hosté se dostali v přesilovce díky Lukešovi do vedení a celkově byli o něco lepším týmem. Kladno ale srovnalo poměrně rychle a také v přesilovce. Zásluhou Bicka. Druhá třetina začne cca. v 18:20

Zásahy brankářů: Cikánek 10 - J. Hübl 5.

20:00

19:16
    Gula stihl před atakem Treilleho ještě nahodit. Puk končí v rukavici Cikánka.

18:46
    Drtinovu střelu tečoval hráč Litvínova. Puk šel ale vedle.

18:41
    Úmyslný ofsajd Litvínova.

18:17
    Jareš střílel ještě mimo.

17:50
    Zakázané uvolnění hostů. Druhá minuta přesilovky se jim už nedaří.

17:37
    Bílek vyhazuje.

17:15
    Jánský pálil z úhlu. Cikánek vytěsnil jeho pokus betonem.

17:03
    Rozehrávku hostí zbrzdil Drtina.

16:52
    Bicek vyhodil, Kladno střídá.

16:15
    Ručinský zase krásně nahrával. Teď našel na teč připraveného V. Hübla. Ten však mířil mimo.

15:57
    Bicek se zapojil do hry, přestože za něj už naskočil hráč. Domácí jdou tedy do čtyř.

15:22
    Bicek výborně hledal Růžičku. Ten byl ale o krok napřed.

14:52
    Další pokus o dlouhou přihrávku už Severočechům nevyšel. Zakázané uvolnění.

14:12
    Přihrávka rukou Litvínova v kladenském pásmu. Buly se tak stěhuje do středního pásma.

13:42
    Domácím se tato činnost nejen, že nepovedla. Hosté dokonce měli obrovskou šanci. Kubinčák dostal přes celé hřiště přihrávku a řítil se sám na Cikánka. Branku ale o kousek minul!

13:26
    Kladno také zatlačilo soupeře a po zásahu J. Hübla může v tlaku po buly pokračovat.

13:07
    Po Treilleho přihrávce se puk dostal do brankoviště, kde směle poskakoval. Do branky ho ale nikdo nenamířil.

12:24
    Dvě střely kladenských beků Procházky a Šmacha. Obě byly směřované spíš na teč.

12:07
    Patera neměl komu nahrát a nahodil puk na J. Hübla. Ten ho ukryl v lapačce. Komerční přestávka.

11:50
    Hra přerušena až teď po Cikánkově zákroku.

11:43
    Litvínov si teď vytvořil tlak a nepustil Kladno z pásma.

11:16
    Černý našel před brankou Ručinského, který tečoval puk na Cikánka. Ten ale zasáhl.

10:58
    Teď ale povedená akce Litvínova. Lukeš si vyměnil kotouč s V. Hüblem. V rozhodující chvíli mu ale sjel puk z hole.

9:50
    Litvínov špatně zakombinoval za vlastní brankou. Kalla rychle našel Treilleho, který mířil mezi betony. Hübl vyrazil, ani nevěděl jak!

9:11
    Nepřesná Majdanova nahrávka značí zakázané uvolnění.

8:51
    Bicek se hezky proháčkoval. Jeho zpětnou přihrávku ale obránci zastavili.

8:36
    Patera dobře napadal Gulu, ale byl sám...

8:16
    Těžkou Kamešovu přihrávku Eberle nedokázal tečovat. Zakázané uvolnění.

7:43
    Hübl teď ukryl tečované nahození do lapačky. Komerční přestávka.

7:15
    Kladno právě vstřelilo branku!
    I Kladno využívá přesilovku. Nejprve Toman mezi kruhy ještě nedal, když skvěle zasáhl Hübl. Jenže Kladno se dostalo opět k puku a rozjelo kombinaci, na jejíž konci byl po přihrávce Patery zpoza branky JIŘÍ BICEK. Asistence: Pavel Patera, Jaroslav Kalla.

6:44
    Litvínov výborně presuje. Kladno nestíhá kombinovat.

5:54
    Kalla dlouho váhal. Hosté ho obrali o puk a vyhodili.

5:46
    Dvě minuty pro Jánského za vysokou hůl.

5:35
    Vopat vysunul do křídla Trávníčka. Cikánek proti střele zasahoval dost nejistě.

4:46
    Šmach hledal před brankou Stielera, toho nepustil do šance Kroupa.

4:19
    Ručinský krásně našel přihrávkou přes celé pásmo FRANTIŠKA LUKEŠE. Ten napoprvé netrefil. Po chvíli si ale oba akci zopakovali a tentokráte s gólovým efektem. Asistence: Martin Ručinský, Marek Černošek.

3:55
    Černoškovu střelu s klidem vyrazil Cikánek.

3:29
    Jenáček hezky uvolnil mezi kruhy Bojera. Kameš už musel faulovat, dvě minuty za hákování.

2:58
    Majdana nepustil před Cikánka Kameš.

2:13
    Jánský nabruslil do pásma a vracel puk pod sebe. Nikoho v černo-žlutém ale nenašel.

1:38
    Zatím sledujeme hlavně řadu nepřesných rozehrávek. Na obou stranách.

1:00
    První minuta toho moc zajímavého nenabídla. Oba týmy jen náznaky vyzkoušeli pozornost obran.

00:01

Až teď. S jejich příjezdem se navíc gratuluje bývalému hráči, trenéru A-týmu a nyní trenérovi juniorů, panu Otakaru Vejvodovi. Ten slaví kulatých 60, takže přejme hodně štěstí a zdraví do dalšího života.

Hosté jsou již nastoupeni na ledě. Kladenští ještě nevyšli na led.

Oba týmy v minulém kole vyhořely střelecky. Litvínov nedal doma ani jednu branku Liberci a prohrál fotbalovým výsledkem 0:1. Kladno se zase ani jednou netrefilo v Brně, kde inkasovalo třikrát a odvezlo si tak porážku 3:0.

HC Vagnerplast Kladno: Cikánek (Falter) - Drtina, Kameš, Mrázek, Procházka, Šmach, Toman, Růžička - Kuchler, Patera, Bicek - Bílek, Kalla, Treille - Eberle, Bělohlav, Látal - Valský, Knotek, Stieler - Rudovský.

HC BENZINA Litvínov: J. Hübl (Franěk) - Skuhrovec, Černošek, Kubát, Kroupa, Kousalík, Švarný, Gula, Jareš - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Černý, Kracík, Ručínský - Jánský, Vopat, Trávníček - Majdan, Jenáček, Bojer.

Rozhodčí: Hradil, Hribik - Pouzar, Svoboda.

Krásný večer ze zasněženého Kladna. Polovina extraligy už je skoro za námi, dnes ukrojíme poslední kousek z prvních 26 kol. Kladno doma přivítá Litvínov.

Michal Sobotka

Góly a asistencie: 8. Bicek (Patera, Kalla) - 5. Lukeš (Ručinský, Černošek), 41. Lukeš (V. Hübl), 42. Jánský (Kracík, Ručinský), 59. Ručinský (Trávníček, Černošek), 60. Jánský

Rytíři Kladno: Cikánek (Falter) - Drtina, Kameš, Mrázek, Procházka, Šmach, Toman, Růžička - Kuchler, Patera, Bicek - Bílek, Kalla, Treille - Eberle, Bělohlav, Látal - Valský, Knotek, Stieler - Rudovský.
    HC VERVA Litvínov: J. Hübl (Franěk) - Skuhrovec, Černošek, Kubát, Kroupa, Kousalík, Švarný, Gula, Jareš - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Černý, Kracík, Ručínský - Jánský, Vopat, Trávníček - Majdan, Jenáček, Bojer.

Rozhodca: Hradil, Hribik - Pouzar, Svoboda