koniec udalosti
Kapitán Richard Bartoš potvrdil, že nálada v mužstve je dobrá a všetci hráči sa už na prvý duel tešia: "Príprava bola kvalitná, stretli sme s mužstvami európskej úrovne, pracujúcich vo výborných podmienkach. U nás sa to po materiálnej stránke postupne posilňuje a verím, že sa budeme k ostatným klubom v lige približovať. Mrzia nás zranenia, ktoré sme utrpeli v príprave, ani mne sa nevyhlo, ale verím, že na prvý zápas budeme všetci čo najlepšie pripravení. Posily dobre zapadli, verím, že vytvoríme dobrý kolektív."
koniec udalosti
Súpiska AS Trenčín pre jesennú časť Fortuna ligy:
Brankári: Matouš Babka, Michal Kukučka

Hráči do poľa: Ramón, Samuel Kozlovský, Steve Kapuadi, Martin Šulek, Madu Kingsley, Kelvin Pires, Adrián Slávik, Richard Križan, Reuben Yem, Djordje Jovičič, Juha Pirinen, Urban Mazanovský, Artur Gajdoš, Abdul Zubairu, Jakub Kadák, Samuel Lavrinčík, Rahim Ibrahim, Dominik Hollý, Matúš Kmeť, Ahmad Ghali, Eduvie Ikoba, Philip Azango, Lucas Demitra, Erik Jendrišek, Adam Tučný, Adam Gaži

Príchody: Erik Jendrišek (Nitra), Samuel Kozlovský (Slovan Bratislava), Matouš Babka (Vyšehrad), Djordje Jovičič (Braga), Dominik Hollý (dorast)
Odchody: Igor Šemrinec, Ante Roguljič, Milan Corryn, Achraf El Mahdioui, Ruben Ligeon, Menno Bergsen, Hamza Čatakovič, Tomislav Knezevič
koniec udalosti
Káder ViOn-u Zlaté Moravce:
Brankári: Matúš Kira, Patrik Lukáč, Patrik Richter

Obrancovia: Martin Tóth, Dávid Haspra, Jozef Menich, Martin Bednár, Peter Čögley, Matúš Čonka, Martin Chren

Stredopoliari: Denis Duga, Anton Sloboda, Martin Gamboš, Alexandros Kyziridis, Tomáš Ďubek, Karol Mondek, Marián Chobot, Martin Kovaľ

Útočníci: Kubilay Yilmaz, Marek Švec, Aaron Belmenen

Príchody: Martin Bednár (z DAC), Matúš Kira (z FC Košice), Marián Chobot (hosťovanie z ŠK Slovan), Kubilay Ilmaz (z Korony Kielce), Karol Mondek (zo SFC Opava), Martin Gamboš (z FK senica)

Odchody: Peter Orávik (koniec zmluvy), Adrián Chovan (prestup ŠK Slovan), David Hrnčár (koniec hosťovania z ŠK Slovan), Adam Mihálik (koniec zmluvy), Filip Balaj (prestup do Cracovie Krakov), Matej Moško (koniec hosťovania z MŠK Žilina), Michal Pintér (koniec zmluvy), Tomče Grozdanovski (koniec zmluvy), Marián Šmatlák (koniec zmluvy), Marko Vujič (koniec zmluvy), Žan Pelko (koniec zmluvy)
koniec udalosti
PRÍPRAVNÉ ZÁPASY
Tatran Liptovský Mikuláš – Michalovce 2:1

Gól Michaloviec: NtotisFK Humenné – Michalovce 5:2

Góly Michaloviec: Trusa, MarcinMichalovce – ŠK Odeva Lipany 3:0

Góly Michaloviec: Trusa 2, Mendez /v Petrovciach nad Laborcom/Podbrezová – Michalovce 1:2

Góly Michaloviec: Marcin, Kvocera /v Širokom/Michalovce – Slavoj Trebišov 4:1

Góly Michaloviec: Žofčák, Kanu, Záhradník, BujňačekMichalovce – Banská Bystrica 2:0

Góly Michaloviec: Begala, PopovitsMichalovce – Partizán Bardejov 2:0

Góly Michaloviec: Kotula, Kanu
koniec udalosti
ŠKF bude naďalej hrávať svoje domáce zápasy v prechodnom stánku, Zlaté Moravce vymení od novej sezóny za Trnavu. "Musíme hrať kvalitný a atraktívny futbal, aby ľudia prišli do hľadiska. Chceme byť konkurencieschopní a získavať body. Nedávame si dlhodobé ciele, pôjdeme od zápasu k zápasu, chceme baviť futbalom ľudí i seba a byť hrdou súčasťou Fortuna ligy," dodal Černý.
koniec udalosti
Príchody:

Adam Pajer – FK Železiarne Podbrezová
Adam Záhumenský – FK Zbrojovka Brno
Miloš Lačný – ŠKF Sereď
Aleksander Paluszek – Górnik Zabrze – hosťovanie
Filip Mastiš – MFK Tatran Liptovský Mikuláš
Filip Škrteľ – MFK Dukla Banská Bystrica – dorast
Marián Šmatlák – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble
Marek Výbošťok – MFK Dukla Banská Bystrica – dorast
koniec udalosti
V úvode sezóny sa mužstvo bude musieť zaobísť bez svojho kapitána Juraja Pirosku. "Verím, že to zvládnu aj bezo mňa. Trápi ma zranenie z uplynulej sezóny, ktoré sa naťahuje a zatiaľ neviem odhadnúť dĺžku absencie. S mužstvom som v pravidelnom kontakte a na hráčoch je vidieť snahu a chuť," uviedol Piroska.