US Open - muži (Tvrdý povrch)
0:2
2:6
3:6
Zdeněk Kolář (183.) vstoupil do boje o hlavní soutěž závěrečného grandslamu sezony suverénně. Vítěz dvou letošních challengerů povolil v úvodním kole kvalifikace US Open jen pět her Joãu Dominguesovi (243.) z Portugalska. O tři roky staršího protivníka, kterému za celé střetnutí nenabídl ani jeden brejkbol, porazil za hodinu a 18 minut 6:2 a 6:3. Čtyřiadvacetiletý Kolář si hned zkraje duelu vypracoval náskok 3:0 a v osmém gemu zakončil dějství druhým brejkem. Druhý set byl vyrovnanější. Oba tenisté si drželi podání až do stavu 4:3 pro Koláře. Následně se český favorit prosadil na příjmu skrze shodu a zápas poté zdárně doservíroval. Ve druhém kole čeká Koláře Slovák Alex Molčan (138.), jenž před necelými třemi týdny ovládl bez ztráty setu challenger v Liberci.
US Open - ženy (Tvrdý povrch)
2:0
6:2
6:1
Kristýna Plíšková smetla v úvodním kole Valerii Savinychovou za 54 minut. Češka byla jasně lepší hráčkou od začátku do konce a nepřipustila sebemenší zápletku. Špatně se pohybující a nepřesná soupeřka ji ovšem příliš neprověřila, Plíšková ztratila za celý zápas jen dva míčky po vlastním prvním podání a nepustila Savinychovou k žádnému brejkbolu.
Ve druhém kvalifikačním kole narazí vítězka na domácí Robin Andersonovou (224.)
WTA Chicago (Tvrdý povrch)
1:0
6:1
1:0
skreč 2
Z postupu do čtvrtfinále turnaje v Chicagu se nakonec raduje Markéta Vondroušová. Ta první sadu ovládla poměrem 6:1, načež v průběhu druhého setu její soupeřka zápas skrečovala. Alison Van Uytvancková v první sadě uhrála jediný gem, a sice hned ten první. Posléze následovala stylová show v podání Markéty Vondroušové, která první set bez větších problémů dotáhla do vítězného konce. Alison Van Uytvancková si po skončení setu vzala medical time-out, který trval dobrých pět minut. Belgičanka nakonec v průběhu druhého gemu zápas skrečovala a s turnajem se loučí.
2:1
3:6
6:4
6:2
Česká tenistka odvrátila nepříznivý průběh z prvního setu a nakonec zvítězila nad tchaj-wankou Su-wej Sie 2:1 na sety. O vítězství rozhodl úvod třetího setu, kde Martincová vyhrála první čtyři gemy a utkání už dotáhla do zdárného konce.

Sie na americkém turnaji končí, Martincová si v Chicagu zahraje čtvrtfinále proti lepší z dvojice Petersonová – Golubicová.
WTA Cleveland (Tvrdý povrch)
2:0
6:0
6:0
Dost možná nesnadnější zápas na okruhu WTA v kariéře má za sebou Kateřina Siniaková (53.). V osmifinále podniku v Clevelandu deklasovala za pouhých 45 minut japonskou lucky loserku Nagi Hanataniovou (402.) dvěma kanáry a doslova prosvištěla do čtvrtfinále. Češka deptala asijskou protivnici jedním vítězným úderem za druhým a po prvním servisu ztratila za celé střetnutí jen dvě výměny. V dalším kole čeká na královéhradeckou rodačku buď nasazená dvojka Estonka Kontaveitová (30.), nebo Francouzka Garcíaová (61.).
1:2
6:2
6:74
4:6
Michael Vrbenský vydřel po dvou dnech čekání a téměř dvou a tři čtvrtě hodinách boje postup v zápase, který mu dlouho příliš nechutnal.
Nelíbivou úvodní sadu vybojoval hladce Sačko a i když Vrbenský ve druhém setu vyrovnal hru, prolomil mu Ukrajinec podání a směřoval za rychlým postupem. Rodák z Nymburka prohrával 3:5, čelil třem mečbolům, ale za vteřinu dvanáct dokázal utéct hrobníkovi z lopaty, soupeři dvakrát prolomil podání a sám servíroval na zisk setu. To se sice nepovedlo, ale v tie-breaku Čech otočil z 1:3 na 7:4.
Také třetí set začal lépe pestřeji hrající Sačko, který vedl 2:0. V nejdelším gemu zápasu ale Vrbenský proměnil třetí brejkbol na 3:3, jeho sebedůvěra stoupla, přestal kazit a poté, co v koncovce setu odvrátil sérií přímých bodů z podání Ukrajincův brejkbol, v dalším gemu zápas na příjmu vítězně dohrál.
Vitaliji Sačkovi není nic platné, že získal celkově o osm výměn více, na to se v tenisu k jeho smůle nehraje.