US Open - muži (Tvrdý povrch)
0:2
1:6
4:6
Je konec. Jiří Lehečka zvládl roli favorita zápasu a vítězí po setech 6:1 a 6:4. První sada trvala zhruba třicet minut, český hráč si v ní připsal hned dva brejky a dovedl jí do vítězného konce poměrem 6:1. I ve druhém setu se jako první k brejku dostal český hráč, avšak ihned v následujícím gemu jsme sledovali rebrejk. Alexandre Müller se dokonce dostal do vedení poměrem 4:3, následující tři gemy ovšem patřily právě Jiřímu Lehečkovi, který tak postupuje do druhého kvalifikačního kola.
1:2
6:4
6:74
5:7
Lukáš Rosol (212.) nedotáhl v New Yorku do vítězného konce slibně rozehraný zápas s Peterem Gojowczykem (141.) a kvalifikace US Open pro něj skončila po trpké porážce 6:4, 6:7(4) a 5:7 hned v úvodním kole. Šestatřicetiletý Čech otočil v úvodním setu z 2:4 na 6:4 a v tom druhém podával za stavu 5:3 na vítězství. Od toho byl při shodě vzdálen dva míče, gem bral ale nakonec o čtyři roky mladší Němec, který následně uspěl poměrem 7:4 i v tiebreaku. Skvěle rozehrán měl brněnský rodák rovněž třetí set, v němž znovu vedl 5:3. Pak ale Rosol prohrál dvanáct výměn v řadě a rázem tahal za stavu 5:6 za kratší konec. Ve dvanáctém gemu navíc nevyužil vedení 40:30 a ztratil skrze shodu servis a tím i celé klání.
2:0
6:4
6:2
Mně už nezbývá nic jiného, než vám poděkovat za pozornost a popřát příjemný zbytek noci a krásný vstup do středečního dne.
0:2
2:6
3:6
Zdeněk Kolář (183.) vstoupil do boje o hlavní soutěž závěrečného grandslamu sezony suverénně. Vítěz dvou letošních challengerů povolil v úvodním kole kvalifikace US Open jen pět her Joãu Dominguesovi (243.) z Portugalska. O tři roky staršího protivníka, kterému za celé střetnutí nenabídl ani jeden brejkbol, porazil za hodinu a 18 minut 6:2 a 6:3. Čtyřiadvacetiletý Kolář si hned zkraje duelu vypracoval náskok 3:0 a v osmém gemu zakončil dějství druhým brejkem. Druhý set byl vyrovnanější. Oba tenisté si drželi podání až do stavu 4:3 pro Koláře. Následně se český favorit prosadil na příjmu skrze shodu a zápas poté zdárně doservíroval. Ve druhém kole čeká Koláře Slovák Alex Molčan (138.), jenž před necelými třemi týdny ovládl bez ztráty setu challenger v Liberci.
Challenger Praha (Antuka)
2:0
6:2
6:4
Jonáš Forejtek (317.) nesplnil v úvodním kole antukového challengeru IBG Prague Open roli papírového favorita a bude na Spojích pokračovat už jen ve čtyřhře. Nasazená pětka podlehla po setech 2:6 a 4:6 Genaru Albertu Olivierimu (365.) z Argentiny, který za celý zápas neztratil ani jednou podání. Dvacetiletý Forejtek, jenž si před dvěma týdny zahrál semifinále na Spartě, nezachytil nástup do zápasu a rychle prohrával 0:4. O osudu druhého dějství pak rozhodlo jediné ztracené podání ze třetího gemu. I Čech měl na příjmu své možnosti, ani jeden z pěti brejkbolů ale nevyužil.
0:2
4:6
3:6
Osmnáctiletý Daniel Siniakov (1221.) na Spojích svou premiérovou kariérní výhru v hlavní soutěži challengeru nevybojoval. Na divokou kartu startující Čech podlehl ve svižně hraném duelu 4:6 a 3:6 o 16 let staršímu Igoru Sijslingovi (338.) z Nizozemska, někdejšímu 52. tenistovi žebříčku ATP. Siniakov vstoupil do obou setů shodně ztraceným podáním, zatímco Sijsling si držel bez větších problému servis až do stavu 5:2 ve druhém dějství. Poté královéhradecký rodák jeho podání poprvé prolomil, drama se ovšem nekonalo. Vítěz sedmi challengerů následně oplácel stejnou mincí a ukončil zápas na příjmu.
WTA Chicago (Tvrdý povrch)
1:2
6:3
3:6
2:6
Tereza Martincová dokázala otočit špatně se vyvíjející zápas, v němž prohrávala 3:6 a 0:2. Zatímco v úvodu dominovala zkušenější Rumunka, která skvěle podávala a byla jistější v rozhodujících úderech dlouhých výměn, Martincová postupně převzala iniciativu, v závěru byla už jasně lepší hráčkou a soupeřce povolila ve zbytku zápasu jen tři gemy. V osmifinále vyzve česká tenistka vítězku duelu mezi Venus Williamsovou a Sie Su-wej.
Děkuji za pozornost, dobrou noc!
WTA Cleveland (Tvrdý povrch)
0:2
5:7
1:6
Kateřina Siniaková poráží Shelby Rogersovou i potřetí v kariéře a v Clevelandu tak postupuje do osmifinále! Zatímco první set byl vyrovnaný a rozhodovala ho až koncovka, tak ve druhé sadě Siniaková na kurtu vládla. Často chybující Rogersová rychle prohrávala 0:5 a následně se už zmohla jen na odvrácení kanára. Siniakovou v dalším kole čeká soupeřka až z páté stovky žebříčku WTA – Japonka Nagi Hanataniová.