Müller – Lehečka 0:2 (kon.) | Rosol – Gojowczyk 1:2 (kon.)
Gaston – Kopřiva 2:0 (kon.) | Domingues – Kolář 0:2 (kon.)
6 64 5
Peter Gojowczyk
2
4 7 7
cz Utorok 24.08.2021, 19:51 • Kurt č. 10, Flushing Meadows, New York (USA) • US Open - muži - US Open (tvrdý povrch) • 1. kolo kvalifikácie

Lukáš Rosol (212.) nedotáhl v New Yorku do vítězného konce slibně rozehraný zápas s Peterem Gojowczykem (141.) a kvalifikace US Open pro něj skončila po trpké porážce 6:4, 6:7(4) a 5:7 hned v úvodním kole. Šestatřicetiletý Čech otočil v úvodním setu z 2:4 na 6:4 a v tom druhém podával za stavu 5:3 na vítězství. Od toho byl při shodě vzdálen dva míče, gem bral ale nakonec o čtyři roky mladší Němec, který následně uspěl poměrem 7:4 i v tiebreaku. Skvěle rozehrán měl brněnský rodák rovněž třetí set, v němž znovu vedl 5:3. Pak ale Rosol prohrál dvanáct výměn v řadě a rázem tahal za stavu 5:6 za kratší konec. Ve dvanáctém gemu navíc nevyužil vedení 40:30 a ztratil skrze shodu servis a tím i celé klání. (22:36:46)

Konec zápasu
    1:2; 5:7 - Peter Gojowczyk

5:7
    Duel je bohužel u konce. Lukáš Rosol vracel soupeřův bekhend ze základní čáře slabším forhendem do sítě a ztrácí tak výborně rozehraný zápas.

40-A
    Tak to je nepříjemné! Lukáš Rosol vyrobil v nejméně vhodný okamžik dvojchybu a nabízí soupeři mečbol.

40-40
    Forhendový return Gojowczyka spadl do kurtu. Rosol odpověděl dlouhým bekhendem za zadní čáru. Shoda.

40-30
    Tentokrát vracel Němec druhý servis Rosola za základní čáru. Gembol pro Čecha.

30-30
    Peter Gojowczyk využil slabšího druhého servisu protivníka a napřáhl k prudkému forhendovému returnu po čáře.

30-15
    Další forhend v síti – nyní z rakety Gojowczyka.

15-15
    Tentokrát se šlo do výměny. Rosol ji ukončil forhendem po čáře do sítě. Patnáct oba.

15-0
    Lukáš Rosol nyní musí nutně uhrát servis. Začal těsným podáním na čáru. Gojowczyk ho reklamoval, nebylo mu to ale nic platné.

5:6
    Konec přestávky, podávat bude Lukáš Rosol.

5:6
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:6
    Němec hned první využívá a v rozhodujícím setu se ujímá vedení 6:5. Dvakrát utekl hrobníkovi z lopaty.

0-40
    Další vynikající bekhend Gojowczyka znamená tři gemboly.

0-30
    Vzápětí přidává vítězný bekhend po lajně, který olízl čáru. Rosol protestuje, ale není mu to nic platné.

0-15
    Němec začíná esem.

5:5
    Rosol kazí čopovaný bekhend a podobně jako ve druhém setu ani nyní nedopodával zápas po do konce.