Žilina – B. Bystrica 1:4 (kon.) | Michalovce – Trnava 3:4 (kon.) | Ružomberok – Košice 1:0 (kon.)

90+2
    Dnešný zápas sa už len dohráva, Dukla si zo Žiliny odvezie cenné tri body.

90+2
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica:
    z ihriska odchádza Róbert Polievka, prichádza Marián Pišoja,
    z ihriska odchádza Martin Rymarenko, prichádza Samuel Svetlík,
    z ihriska odchádza Marek Hlinka, prichádza Adam Hanes.

90
    V druhom polčase bude hlavný rozhodca nadstavovať minimálne tri minúty.

89
    Banská Bystrica dala gól! Nuž a len čo som dopísal príspevok, tak hostia dokonale využili otvorenú obranu Žiliny. Polievka sa zbavil obrancu, naservíroval loptu naľavo voľnému MARTINOVI RYMARENKOVI a ten poľahky pridáva štvrtý gól Dukly!

88
    Bystrica útočí do otvorenej obrany Žiliny a získava cenné sekundy. Dnes hostia ťažia predovšetkým zo skvelého prvého polčasu, v tom druhom je Ľubomír Belko prakticky bez zákroku.

87
    z ihriska odchádza Dávid Richtárech, prichádza Joao Victor Guimarães.

86
    Obrovská šanca Žiliny, Dávid Ďuriš ranou zvnútra šestnástky opečiatkoval pravú tyč Hruškovej bránky!

85
    Žltá karta pre tím MŠK Žilina (Timotej Jambor).

84
    Žltá karta pre tím MŠK Žilina (Krisztian Bari).

83
    Emócie sú na oboch stranách, Willwéber leží na trávniku a musí byť ošetrovaný, domácim sa to vôbec nepáči.

82
    Dlhý center za obranu hostí hľadajúci Jambora bol nepresný, Hruška ráznym odkopom posiela loptu do stredu ihriska.

81
    Začalo sa posledných 10 minút riadneho hracieho času, Dukla stále vedie v Žiline 3:1.

80
    Žilinčania sa stále veľmi snažia, ale robia pomerne ľahké chyby v kombinácii. Napriek tomu však majú loptu stále viac vo svojej moci.

79
    Polievka faulovaný v strede poľa, dopredu tak pôjdu futbalisti Banskej Bystrice.

78
    Striedanie v tíme MŠK Žilina:
    z ihriska odchádza Samuel Gidi, prichádza Patrik Myslovič.

78
    Na trávniku však Dukla ustála ďalší nápor MŠK a opticky aspoň čiastočne vyrovnala hru.

77
    Žilinská striedačka už chystá taktické plány do záveru zápasu, u Hynekovcov vládne čulý ruch a chystá sa ďalšie striedanie.

76
    z ihriska odchádza Enzo Mauro Arevalo Acosta, prichádza Tibor Slebodník.

75
    Prvé striedanie v zápase chystá aj tréner hostí Michal Ščasný, do hry príde bývalý žilinský stredopoliar Tibor Slebodník.

74
    z ihriska odchádza Matúš Rusnák, prichádza Dominik Javorček,
    z ihriska odchádza Henry Addo, prichádza Timotej Jambor.

72
    Domáci kouč Jaroslav Hynek chystá dvojité striedanie, do hry prídu Timotej Jambor a Dominik Javorček.

71
    Poslednú dvadsaťminútovku riadneho hracieho času otvárajú hostia rohovým kopom, ktorý však pre Žilinu neznamenal žiadny vážnejší problém.

70
    Ďalšia šanca MŠK, tentoraz center Minárika sklepol jeden z domácich hráčov na Loica Essombu, ktorý sa už už dostával do zakončenia. Matúš Hruška však skvele čítal hru a loptu pred Žilinčanom obetavo a odvážne skryl do svojich rukavíc!

69
    Rohový kop MFK zahral Polievka, Belko však tentoraz nemusel zasahovať.

68
    Po rýchlej akcii hostí bude nasledovať rohový kop Dukly z pravej strany.

67
    Po faule v strede poľa pôjdu dopredu futbalisti Dukly Banská Bystrica.

66
    Dnešné stretnutie sleduje 2345 divákov.

65
    Na trávniku pred Hruškovou bránkou ostáva ležať Jakub Uhrinčať, po krátkej chvíli však je v poriadku a môže pokračovať v zápase.

64
    Kombinácia Žiliny na polovici súpera. Obrana MFK nateraz odoláva.

63
    Žilina po góle okamžite pokračuje v nápore, obrana Dukly má plné ruky a nohy práce.

62
    Žilina dala gól! Nápor MŠK napokon prináša prvé ovocie, do centrovanej lopty Gidiho z pravej strany sa parádne hlavou v páde oprel TOMÁŠ NEMČÍK a znižuje na 1:3!

61
    Žilina neúnavne bojuje, domáci fanúšikovia konečne ženú svoj tím dopredu.

60
    Hruška musel znovu zasahovať, tentoraz po strele Essombu z pravej strany.

60
    V Žiline máme za sebou hodinu hry, Dukla stále vedie nad MŠK rozdielom troch gólov.

59
    Aktivita Žilinčanov pokračuje, výsledkom je tentoraz len strela presne do náruče Matúša Hrušku.

58
    Na opačnej strane v akcii Bari na ľavej strane, jeho prízemný prudký center však pred Hruškom nenašiel adresáta v žilinskom drese.

57
    Hostia sa znovu dostávali do úniku, konkrétne to bol Polievka, ktorému loptu v poslednej chvíli odkopol Ján Minárik.

56
    Nápor MŠK však pokračuje, domáci sa zo všetkých síl snažia s výsledkom ešte niečo urobiť.

55
    Ďalšia veľká šanca Žiliny! Gidi našiel krásnym oblúčikom Essombu, ktorý loptu sklepol na Ďuriša. Dávid pálil z výbornej pozície, ale brániaci hráč hostí loptu tečoval nad Hruškovu bránku!

54
    Po súboji v šestnástke Dukly až príliš ochotne padol k zemi Essomba, vyslúžil si tak rázny príhovor hlavného rozhodcu.

53
    Druhý polčas sa zatiaľ hrá viac-menej na polovici hostí, tí zrejme čakajú znovu na smrtiacu kontru, ktorú ukázali v prvom polčase viackrát.

52
    Domáci sa veľmi, veľmi snažia, ale práve prílišná snaha im akoby zväzuje nohy. Gidi sa na hranici šestnástky hostí ku strele neodhodlal, našiel napravo Rusnáka, ktorý to naopak skúsil, ale mieril vysoko vysoko nad Hruškovu bránku.

51
    Žilina po 50 minútach zápasu prehráva na domácom trávniku s Banskou Bystricou 0:3. Útočná snaha MŠK je tentoraz zastavená pre postavenie mimo hru.

50
    Tentoraz v kombinácii Žilinčania, stále sa im však nedarí prelomiť obranný val Dukly.

49
    Hostia spod Urpína kombinujú na polovici Žiliny.

48
    Druhý polčas otvárajú Žilinčania ofenzívne, strela Samuela Gidiho spoza šestnástky končí v moci Matúša Hrušku.

47
    Banská Bystrica nastúpila do druhého polčasu bez zmeny v zostave.

46
    z ihriska odchádza Andrej Stojčevski, prichádza Patrik Leitner.

46
    z ihriska odchádza Patrik Iľko, prichádza Antoin Essomba.

46

Po prvom polčase prehráva Žilina na domácom trávniku s Banskou Bystricou prekvapujúco 0:3. Druhý polčas sa začne približne o 19:01.

45+1

45
    V prvom polčase bude hlavný rozhodca nadstavovať minimálne jednu minútu.

44
    Banská Bystrica dala gól! Ďalšia kardinálna chyba žilinskej obrany, tentoraz v podaní Minárika. Polievka bravúrnym centrom našiel úplne voľného ENZA AREVALA ACOSTU, ktorého hlavička sa od zeme odrazila do pravého vinkla Belkovej bránky!

43
    Faul domácich v strede poľa. Dopredu tak pôjdu znovu Dukla.

42
    Opäť rýchla kontra Dukly do otvoreného priestoru, Acosta našiel napravo Migaľu, ktorý poslal loptu pred Belka, no až príliš ďaleko od číhajúceho Róberta Polievku.

41
    Fanúšikovia hostí neúnavne a dnes až nečakane slušne ženú svoj tím dopredu. Škoda, že v Žiline už dlhšie chýba na tribúnach miestny fanklub.

40
    Začalo sa posledných 5 minút prvého polčasu, Žilina stále prehráva na domácom trávniku s Duklou Banská Bystrica 0:2.

39
    Žilinčania následne po Sauerovej strele zahrávali dva rohové kopy po sebe, ani pri jednom však Matúš Hruška nemusel zasahovať.

38
    Šanca MŠK, po Rusnákovom centri z pravej strany zakončoval z voleja Sauer, lopta po odraze od trávnika mierila pod brvno, Hruška ju však vyrazil na rohový kop.

37
    Migaľov center z pravej strany nenašiel pred Belkom adresáta, dopredu ide Žilina.

36
    Chyba Stojčevského v rozohrávke, Enzo Arevalo Acosta sa znovu mohol dostať do úniku, ale severomacedónsky futbalista po krátkej chvíli svoje zaváhanie napravil.

35
    Po vhadzovaní hostí letela lopta až pred Belka, kde nasledovalo viacero hlavičiek. Lopta napokon končí nad žilinskou bránkou a bude nasledovať odkop domáceho gólmana.

34
    Hostia kombinujú na žilinskej polovici trávnika.

33
    Rusnák v strede poľa takmer prišiel o loptu v súboji so Záhumenským, pred ktorým by bol úplne otvorený priestor. Žilinský futbalista si teraz musel poriadne vydýchnuť, pretože súboj v poslednej chvíli zvládol.

32
    Viacero súbojov v strede poľa, napokon pôjdu do útoku hostia z Banskej Bystrice.

31
    Polhodina zápasu pod Dubňom je za nami, Žilina prehráva s Banskou Bystricou 0:2.

30
    Iľko na pravej strane znovu v súboji s Willwéberom, cez skúseného obrancu Dukly sa opäť nedostal.

29
    Žilina opäť v kombinácii v strede poľa.

28
    Žltá karta pre tím MŠK Žilina (Andrej Stojčevski).

27
    Žilinčania sa všemožne snažia prelomiť obranu hostí, ale prehustený priestor pred Hruškom je pre nich zatiaľ veľký problém.

26
    Center Kristiána Bariho z priameho kopu mieri presne do náruče Matúša Hrušku.

25
    Willwéber pri vlastnej šestnástke na pravej strane fauloval Iľka, domáci budú zahrávať priamy kop zo zaujímavej pozície.

24
    Z rohového kopu hráči Žiliny nič zaujímavé nevymysleli, zostávajú však pri lopte a kombinujú v strede poľa.

24
    Henry Addo sa s loptou odvážne prebíjal po ľavej strane, získal pre MŠK rohový kop.

23
    Domáci Žilinčania sa veľmi snažia, ale zatiaľ im v rozhodujúcej chvíli chýba presnosť a pokoj na kopačkách.

22
    Ďalšia strela Žiliny v podaní Mária Sauera, lopta však letí vysoko nad bránku Matúša Hrušku.

21
    Žilina zakombinovala v šestnástke hostí, Rusnákova krížna strela z pravej strany končí v moci Matúša Hrušku.

20
    Dvadsať minút zápasu je za nami, Žilina už prehráva na domácom trávniku s Banskou Bystricou 0:2.

19
    Dlhý výkop Belka od vlastnej bránky, hostia však na vlastnej polovici získavajú loptu do svojej moci.

18
    Polievka sa tentoraz snažil o prienik po ľavej strane, nevyšiel mu však podľa predstáv.

17
    Nuž, tak úvod zápasu je pre Žilinu skutočne ako zo zlého sna, uvidíme ako si mladý tím trénera Hyneka poradí so zvyšnými minútami.

16
    Banská Bystrica dala gól! Platí nedáš – dostaneš, pretože Polievkov center z ľavej strany podvihol Iľko nad vlastného brankára, k lopte sa následne dostal úplne voľný MAREK HLINKA a pohodlne do prázdnej bránky pridáva druhý gól Dukly!

15
    Obrovská šanca Žiliny! Po zmätkoch pred Hruškom vystrelil Sauer, ale jeden z hráčov hostí brankára Hrušku zastúpil na bránkovej čiare a vysokol loptu!

15
    Žilina získala loptu na polovici súpera, následná Ďurišova rana letela tesne vedľa!

14
    Na pravej strane skúšal šťastie Patrik Iľko, zastavil ho však opäť Willwéber.

13
    Mário Sauer faulovaný v strede poľa, dopredu tak pôjde Žilina.

12
    Pokúsil sa o to individuálnou akciou Dávid Ďuriš, ktorého v poslednej chvíli čisto telom zastavil skúsený Ľubomír Willwéber.

11
    Žilina kombinuje na polovici súpera, tréner hostí však pred Hrušku zoradil dnes pätčlenný obranný val a ten bude veľmi náročné prekonať.

10
    Desať minút zápasu je za nami, Banská Bystrica vedie v Žiline 1:0.

9
    Enzo Arevalo Acosta opäť prevetráva žilinskú obranu, tentoraz ho však Stojčevski dokázal zastaviť.

8
    Banská Bystrica dala gól! Hruška rýchlo rozohral, RÓBERT POLIEVKA loptu posunul napravo úplne voľnému Acostovi, ktorého strelu Belko vyrazil priamo pred dobiehajúceho kapitána hostí a ten bez problémov otvoril skóre zápasu!

7
    Prudký center Bariho z ľavej strany, Hruška chytá.

7
    Po svižnom úvode hostí preberajú taktovku do rúk Žilinčania, kombinujú v strede poľa a hľadajú priestor v obrane Dukly.

6
    Žilina do rozohrávky zapája aj brankára Ľubomíra Belka, Šošoni sa následne kombináciou v strede poľa snažia trošku upokojiť situáciu.

5
    Addo v strede poľa stratil loptu, hostia sa okamžite vyrútili do protiútoku, ale znovu výborne v obrane zapracoval Andrei Stojčevski.

4
    Center z priameho kopu neznamenal pre Belka vážnejší problém, hostia však napriek tomu ostávajú pri lopte a kombinujú pred pokutovým územím MŠK.

3
    Úvodné minúty zápasu patria futbalistom z Banskej Bystrice. Tí majú výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície.

2
    Prvá strela v zápase patrí hosťom, Rymarenko z diaľky preveril pozornosť Ľubomíra Belka.

2
    Dlhé vhadzovanie lopty v podaní hostí, lopta doletela až pred Belkovu bránku, tam ju však dobrým obranným zákrokom upratal do bezpečia Stojčevski.

1
    Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom Banskej Bystrice.

1

Hostí spod Urpína od úvodu ženie dopredu početný fanklub.

Oba tímy nastupujú na trávnik žilinského štadióna.

MŠK Žilina: Belko – Minárik (C), Stojčevski, Nemčík – Rusnák, Sauer, Gidi, Bari – Addo, D. Ďuriš, Iľko.
    Náhradníci: Badžgoň, Belaník – Leitner, Myslovič, Bile, Essomba, Jambor, Ndjeungoue, Javorček.
    Tréner: Jaroslav Hynek

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Uhrinčať, Godál, Willwéber, Záhumenský – Rymarenko, Richtárech, Hlinka – Acosta, Polievka (C).
    Náhradníci: Mi. Trnovský – Mičuda, Köröš, Hanes, Slebodník, Guimarães, Depetris, Svetlík, Pišoja.
    Tréner: Michal Ščasný

Rozhodca: Kráľovič – Zemko, Košecký.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu siedmeho kole futbalovej Niké ligy, v ktorom futbalisti MŠK Žilina privítajú na domácom štadióne hráčov MFK Dukla Banská Bystrica. Tradičné stredoslovenské derby má výkop o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže prvá priečka so ziskom 15 bodov. Zverenci trénera Jaroslava Hyneka v poslednom doterajšom zápase zvíťazili v Trnave nad Spartakom 2:0 (góly MŠK Stojčevski, Addo). Najlepším strelcom tímu je Henry Addo, ktorý má na svojom konte štyri góly. Šošonom sa podaril v závere prestupového obdobia aj zaujímavý transfer, pod Dubeň sa vrátil odchovanec klubu a bývalý reprezentačný obranca Tomáš Hubočan.

Banskej Bystrici patrí v tabuľke Niké ligy tretie miesto so ziskom 11 bodov. Zverenci trénera Michala Ščasného v poslednom doterajšom zápase remizovali na domácom trávniku s Ružomberkom 1:1 (gól Dukly Acosta). Najlepším strelcom tímu je Róbert Polievka, ktorý má na svojom konte tri góly.

Zápas sa teda v Žiline začína o 18:00, veríme, že ho budete sledovať v našej spoločnosti.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dávid Švec

Hľadáme spravodajcu pre tím MFK Dukla Banská Bystrica. Viac informácií tu.

Góly: 62. Nemčík (Gidi) – 8. Polievka, 16. Hlinka, 44. Acosta (Polievka), 89. Rymarenko (Polievka)

Karty:   28. Stojčevski (ZIL), 84. Bari (ZIL), 85. Jambor (ZIL)

MŠK Žilina: Belko – Minárik (C), Stojčevski (46. Leitner), Nemčík – Rusnák (74. Javorček), Sauer, Gidi (78. Myslovič), Bari – Addo (74. Jambor), D. Ďuriš, Iľko (46. Essomba).
    Náhradníci: Badžgoň, Belaník – Bile, Ndjeungoue.

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Uhrinčať, Godál, Willwéber, Záhumenský – Rymarenko (90+2. Svetlík), Richtárech (87. Guimarães), Hlinka (90+2. Hanes) – Acosta (76. Slebodník), Polievka (C) (90+2. Pišoja).
    Náhradníci: Mi. Trnovský – Mičuda, Köröš, Depetris.

Rozhodca: Kráľovič – Zemko, Košecký