0:2 (0:2)
FC Košice
Piatok 25.08.2023, 20:30 • Štadión MFK Zemplín Michalovce • Niké liga • 5. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.

Len tri tímy majú v tabuľke našej najvyššej futbalovej súťaže aktuálne jeden jediný bod na svojom konte. Zlaté Moravce, Michalovce a nováčik z Košíc. Dôležité je však podotknúť, že práve východniarske mužstvá majú k dobru jeden zápas. A práve tieto dva tímy sa po dlhej dobe stretnú v piatok večer vo východniarskom derby na Zemplíne.

Naďalej tiež platí, že Michalovce sú v lige bez streleckého gólu, na úvod sezóny sa síce doma prezentovali dobrým výkonom a bezgólovou remízou si zabezpečili jeden bod do tabuľky, nasledovali dve kruté prehry proti Trenčínu (0:2) a Banskej Bystrici (0:3). Zverenci trénera Mareka Petruša sa v poslednom týždni v súťažnom kolotoči nepredstavili pre ochorenie COVID-19 v tíme, fanúšikov tak bude určite zaujímať výkon v dlho očakávanom derby.

Obdobné výsledky ako Zemplínčania má v úvode sezóny aj nováčik FC Košice. Šoltisovi zverenci narozdiel od Michalovčanov neremizovali v prvom kole na domácom trávniku bezgólovo proti vicemajstrovi, ale rovno obhajcovi titulu. Následne to však boli už len dve prehry. Najprv na Žitnom ostrove proti Dunajskej Strede (2:5) a naposledy doma proti Žiline (0:3).

Zápas, ktorý povedie ako hlavný arbiter Boris Marhefka má úvodný výkon naplánovaný na 20:30. Na východe sa dá očakávať pekná kulisa a verme, že aj pekné futbalové divadlo.

MFK Zemplín Michalovce: Száraz – Bednár, Marjanovič, Volanakis, Šimko, Bahi – Karasjuk, D. Pavúk, Steinhübel – Marcin (C), Adekunle.
    Náhradníci: Ružinský – S. Danko, Holp, Jánošík, Magda, Sova, Shimamura, Žofčák, Vaško.
    Tréner: Marek Petruš

FC Košice: Kira – Golikov, Šindelář, Mizerák, Krivák – Greššák, Turčák – Fabiš, M. Faško, Pačinda (C) – Medved.
    Náhradníci: Putnocký, Valach – Gallovič, Jakubko, Petrák, Qose, Sagna, Sovič, Vasiľ.
    Tréner: Anton Šoltis

Rozhodca: Marhefka – Zemko, Kuba – Kišš.

Na Zemplíne sa pomaly, ale isto schyľuje k úvodnému výkopu zápasu. Ktorému z východniarskych tímov sa dnes podarí zaznamenať prvé víťazstvo v sezóne? Odpoveď na túto otázku spoznáme v nasledujúcich minútach.

Oba tímy v tomto momente vychádzajú na trávnik. Domáci Michalovčania dnes nastúpia v tradičnej domácej žlto-modrej kombinácii dresov, nováčik z Košic sa predstaví v derby zápase v bielych dresoch.

1

1
    Košičania obstarali úvodný výkop zápasu a okamžite sa vrhli do ofenzívy, avšak dlhší útočný tlak z toho nebude, nováčik sa previnil útočným faulom.

2
    Domáci sa síce držia na lopte, no stále sú ďaleko od brány Matúša Kiru. Hostia zatiaľ dobre prehusťujú priestor na vlastnej polovici.

4
    Stále na Zemplíne čakáme na prvý strelecký pokus. Zápas sa zatiaľ podobá šachovej partii.

5
    Stred poľa, to je miesto, kde dokážu zatiaľ hostia získavať loptu a zatiaľ v týchto miestach jasne dominujú.

6
    Krásne Faškovo zakončenie spred šestnástky a už to mohlo byť vedenie pre Košice. Brankárovi Szárazovi nateraz pomohla pravá tyč. Bol to ale naozaj pekný padáčik.

7
    Domáci Zemplín sa v týchto minútach len bráni a dúfa, že neinkasuje. Zverenci Antona Šoltisa vstúpili do zápasu lepšie ako ich dnešný súper.

9
    Tlak hostí v ofenzíve sa upokojil. Hrá sa medzi šestnástkami.

10
    Domáci sa snažia dostať čo najskôr do zápasu. Pomôcť im môže aj nedovolený zákrok Kriváka na kapitána Michaloviec v strede poľa. Nasledovať bude priamy kop z polovice ihriska.

12
    Michalovce sa snažia o prechod dopredu zatiaľ len nakopávanými loptami, tréner Marek Petruš s tým nie je úplne spokojný.

13
    Ofenzívne ťaženie Košíc teraz prerušilo ofsajdové postavenie kapitána Erika Pačindu.

15
    Naďalej je to na Zemplíne bez strely na bránu. Oba tímy tak potvrdzujú to trápenie v ofenzíve od úvodu sezóny.

16
    Petrušovci síce s držaním lopty, no absolútne zbytočne sa v týchto chvíľach sami vytlačili na vlastnú polovicu.

18
    Taktický boj naďalej pokračuje aj po osemnástich minútach hry. Brankári bez práce, zatiaľ čo na strede ihriska sa v rukavičkách určite nehrá.

19
    Bahi sa pekne predral po ľavom krídle do šestnástky súpera, avšak center mu nevyšiel podľa predstáv, Kira loptu poľahky kryje.

21
    Úvodný tlak nováčika veľmi rýchlo pominul a karta sa začína na michalovskom trávniku veru otáčať.

22
    Adekunle zapracoval ideálne na strede vlastnej polovice a veľmi teraz ziskom lopty pomohol svojmu mužstvu.

23
    Najvýraznejším z Košičanov je v dnešnom zápase jednoznačne zatiaľ Michal Faško. Aj teraz sa výborne prezentoval kľučkami v šestnástke súpera. Našťastie pre domácich nedokázal vymyslieť nič dôležité.

25
    Fauly: 4:3

25
    Obrovské tutovky Košičanov! Najskôr výborne zahratá štandardná situácia od Erika Pačindu na vzdialenejšiu tyč a neskôr niekoľko nebezpečných zakončení na bránu Száraza. Pri tom poslednom zachránil svoj tím na bránkovej čiare obranca Lukáš Šimko.

29
    Približne o 60 sekúnd bude za nami polhodina hry východniarskeho derby na Zemplíne. Na presný zásah naďalej čakáme.

30
    Fabišov center z pravej strany tentokrát domáci skúsene odvrátili.

32
    Aj napriek tomu, že v Michalovciach sa dnes očakávala pekná kulisa, tak opak je pravdou. Pochvalu si jednoznačne zaslúži košický fanklub, ktorý robí hosťom z tribún domácu atmosféru.

33
    Nasleduje odkop od Szárazovej brány, domáci sú teraz určite radi za to, že hra sa na chvíľu upokojí.

35
    Pačinda sa chcel dostať do šestnástky súpera, na Bahiho však zatiaľ nevyzrel.

35
    Michalovčania sa predsa dočkali, Steinhübel sa postaral o prvé zakončenie domácich do priestoru medzi tromi žrďami.

36
    Tím FC Košice dal gól! Z ničoho nič je tu prvý presný zásah v zápase. ŽAN MEDVED si otvoril strelou spred šestnástky na vzdialenejšiu tyč streleckú účet v drese Košíc.

38
    Michalovská ofenzíva je od úvodu zápasu naozaj márna. Hostia zatiaľ určite spravili pre prvé víťazstvo v sezóne v tomto stretnutí viac.

40
    Znova výborne zahraný priamy kop hostí. Faškov center do šestnástky zaplachtil na hlavu Šindelář, ktorý však svojou hlavičkou opečiatkoval ľavú tyč brány Száraza. Postaral sa o to ale aj domáci gólman.

41
    Tím FC Košice dal gól! Nováčik už vyhráva na Zemplíne o dva góly. Hostia sa môžu poďakovať SAŠOVI MARJANOVIČOVI, ktorý si nešťastne v skrumáži na prednej tyči po rohu zrazil loptu do vlastnej brány.

44
    V závere prvého polčasu sa domáci dočkali prvého rohového kopu v zápase, pre bránu Kiru to však nebolo nič nebezpečné.

45
    Košice sa nemajú kam ponáhľať. Šoltisovci už len kontrolujú priebeh záveru prvého polčasu.

45+1
    Na Zemplíne sa bude hrať navyše k prvému polčasu ešte minimálne jedna minúta.

45+1

Je za nami prvý polčas východniarskeho derby na Zemplíne. Domáci sa v ofenzíve naďalej trápia, Košičania dokázali v prvých 45 minútach streliť 2 góly a zaslúžene tak v Michalovciach vyhrávajú.

z ihriska odchádza Issa Adekunle, prichádza Lukáš Jánošík,
    z ihriska odchádza Christián Steinhübel, prichádza Stanislav Danko.

48
    Domáci jasne ožili v na začiatku druhého polčasu, stále je to však bez nejakej tutovky.

51
    Žan Medved sa octiol v obrovskej šanci, bežal osamotený zoči-voči brankárovi Szárazovi. Ten však teraz zatiahol pomyselnú roletu.

52
    Domáci teraz po nezmyselnom nedorozumení darovali hosťom zadarmo rohový kop. Toto by sa určite nemalo stávať.

53
    Výborná lopta Žofčáka za obanu súpera. Lukáš Janošík sa dostal do samostatného úniku, avšak premárnil ideálny moment na strelu a nebolo z toho teda zakončenie podľa predstáv.

54
    Košičania teraz nevyužili prečíslenie troch proti dvom, a to aj napriek tomu, že si to rozohrali naozaj dobre. Medved však svojím zakončením trafil len Marjanoviča.

56
    Michalovčania naďalej bojujú na trávniku o čo najlepší výsledok z tohto stretnutia. Zemlín stále nespoznal meno prvého strelca v sezóne.

58
    Hostia si veľmi dobre teraz uvedomujú ten svoj dvojgólový náskok a nechávajú tak teraz hrať domácich na vlastnej polovici bez vysokého napádania.

59
    Tvrdý dohovor od hlavného arbitra si v týchto chvíľach vypočul za nebezpečný zákrok na zemi voči súperovi Lukáš Šimko.

60
    Pačinda to vyskúšal na hranici pokutového územia strelou ľavačkou, nebola to však celkom určite tá najlepšia možná strela od košického kapitána.

61
    Šimko sa poľahky nechal v obrane oklamať, čím daroval veľmi veľa priestoru Mizerákovi, ktorý dokázal zaujímavým pokusom aj ohroziť bránu Száraza.

63
    Žltá karta pre tím FC Košice (Boris Turčák).

63
    z ihriska odchádza Lukáš Šimko, prichádza Daniel Magda.

65
    Magda sa previnil útočným faulom na Šindelářa, domáci sa tak dlho na polovici súpera neohriali.

66
    Faško napriahol na bránu Michaloviec približne z tridsiatich metrov, presná strela z toho však nebola.

68
    Žltá karta pre tím FC Košice (Oleksandr Golikov).

69
    Hostia to v týchto chvíľach hrajú už len akoby exibične, toto sa im môže ešte vyplatiť.

70
    Ďalšia výborná štandardná situácia hostí od Pačindu. Michalovčania si to vo vlastnej šestke takmer sami skomplikovali.

75
    Žltá karta pre tím MFK Zemplín Michalovce (Franck Bahi).

76
    Striedanie v tíme FC Košice:
    z ihriska odchádza Lukáš Greššák, prichádza Kristi Qose,
    z ihriska odchádza Erik Pačinda, prichádza Marcel Vasiľ.

78
    Ak Michalovčania chcú spraviť niečo s výsledkom v dnešnom zápase, mali streliť svoj prvý gól v sezóne čo najkôr, inak to určite nepôjde.

80
    Volanakis využil zaváhanie Košíc pri rozohrávke na strelecké zakončenie, ktoré však minulo bránu Kiru.

81
    Rohové kopy: 6:4

82
    Čo teraz nepremenil Žan Medved? Vabank domácich sa im do defenzívy veľmi nevypláca. Košický útočník našťastie pre Michalovce nastrelil pravú tyč brány Száraza.

85
    Zatiaľ čo hosťovský fanúšikovský sektor už oslavuje, tréner Anton Šoltis pripravuje ďalšie striedania.

87
    Turčák sa už takmer rútil sám na Száraza, avšak v hodine dvanástej sa skvelo do obrany vrátil čerstvý Daniel Magda.

89
    z ihriska odchádza Boris Turčák, prichádza Bernard Petrák,
    z ihriska odchádza Žan Medved, prichádza Landing Sagna.

90
    Nad rámec sa bude hrať na Zemplíne ešte 120 sekúnd, alebo ak chcete 2 minúty.

90+1
    z ihriska odchádza Oleksandr Golikov, prichádza Miroslav Sovič.

90+2
    V Michalovciach sa už len dohráva, domáci veru dnes nijako neoslnili.

90+2

Nováčik z Košíc sa dočkal prvého víťazstva po svojom návrate do našej najvyššej futbalovej súťaže. Michalovčania dnes poriadne nič neukázali a nemôžu sa tak čudovať, že stále čakajú nielen na prvé víťazstvo, ale aj na prvý strelený gól v tejto sezóne. (22:22:05)