Česko – Fínsko 4:1 (kon.)
Česko
4:1 (1:1, 3:0)
Fínsko
cz Štvrtok 27.07.2023, 17:00 • Charleroi (Belgie) • Majstrovstvá Európy v inline hokeji U17

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký den, vítejte u textové reportáže z druhého zápasu české inline hokejové reprezentace do sedmnácti let na evropském šampionátu v belgickém Charleroi. Začínáme v 17:00.

Ve svém včerejším prvním vystoupení na ME deklasovali Češi Irsko poměrem 17:0 (po poločase 10:0). Na hřiště se dostali oba čeští gólmani Robin Šejba a Jiří Weber. Ben Adamec a Jan Uřičář zaznamenali shodně hattrick a asistenci.

Finové pak deklasovali Iry 12:1, když jedinou branku obdrželi v 11. minutě za stavu 1:0. Nad demolicí Irska se podepsal pěti kanadskými body Elmeri Laamanen.

Matematika je tak momentálně naprosto jednoduchá. Irové skončí v základní skupině poslední. To Češi si to s Finy rozdají v přímém souboji o první místo. Na rozdíl od ME devatenáctek je totiž evropský šampionát sedmnáctek rozdělen do tří tříčlenných skupin. Celkem tak má EURO do sedmnácti let devět účastníků.

00:01

00:20
    Finského gólmana hned zachránila levá tyč při dorážce z bezprostřední blízkosti.

01:15
    Finové si přihrávali po mantinelu až Puolanne přišel o kotouč a oba týmy tak můžou vystřídat.

02:18
    Kuukka si připsal zákrok proti střele ze střední vzdálenosti.

02:51
    Koskela-Koivisto táhl akci po pravé straně, posunul na střed, ale obránce dostoupil Suonpu.

03:33
    Češi ani nevystřelili při brejku dva na jednoho, kdy na levé straně si najížděl Dufek.

04:20
    Sledujeme relativně opatrný úvod duelu, zatím jsme neviděli nějakou větší šanci.

05:15
    Koskela-Kovisto převzal puk od rozehrávajícího hráče, přenesl hru na levou stranu, odkud Laamanen vypálil vedle zadní tyče.

05:29
    Vyloučení v týmu Finsko:
    Laamanen – 2 min, sekání.

05:41
    Uričář nastřeloval na teč Řivnáčovi, Kuukka si kryl svou levou tyč.

06:18
    Uričář nadzvedl hokejku Ekholmovi takovým způsobem, že mu vypadla z ruky a Finové tak de facto přišli o dalšího hráče.

06:52
    Vyloučení v týmu Česko:
    Mozr – 2 min, nedovolené bránění.

Suonpaa – 2 min, hrubost.

07:40
    Koudela promáchl na pravém kruhu a Češi pořádně neprověřili českého gólmana.

08:21
    Lempach se neprosadil na pravé straně, ale Češi dobře pozastavili rozjíždějícího se Puolanneho.

09:27
    Vlk udělal kličku poslednímu obránci, Kuukka si poradil s bekhendovým pokusem.

09:44
    Mozr projel přes levou stranu, ale zkazil přihrávku na Fehéra.

10:26
    Ještě jsme snad neviděli pořádnou finskou střelu na bránu. Nejblíže ke gólu byli Češi, když hned v první minutě trefili tyčku.

11:16
    Nejedná se o bůhvíjak pohledný zápas. Je to hodně takticky svázané a evidentně účel světí prostředky. Zkrátka počítá se výsledek a je úplně jedno, jestli to bude po ne úplně pěkné hře.

12:07
    Při brejku dva na jednoho dostal Lempach nepřesnou přihrávku z pravé strany.

12:40
    Česko právě vstřelilo branku!
    ADAM FEHÉR zpracoval puk na levé straně a zápěstím překonal Kuukku na zadní tyč. Asistence: Filip Jindrák.
    12:40 FEHÉR - 1:0

14:16
    Češi vystřídali, na levé straně se rozjel Vlk, ale narazil na Jaderholma.

15:07
    Češi jsou více na puku, dobře brání a Finové nepředvedli směrem dopředu vůbec nic.

15:32
    Mozr nadvakrát neprotlačil puk zblízka za Kuukku, hra je přerušena.

16:00
    Vellonen postrčil na levou stranu, Jaderholm mířil mezi betony, ale Šejba byl připraven.

16:25
    Jaderholm si sjel na přihrávku, Šejba vykopl jeho další pokus levou nohou.

17:04
    Při střele z pravé strany sjel kotouč z hokejky Ekholma a doklouzal se k Šejbovi.

17:36
    Fehérova střela z dálky se odrazila od mantinelu, Kuukka kryl dorážku Lempacha u přední tyče.

17:43
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Po buly před finskou bránou ujel české defenzivě Ekholm, Šejba vytrčil hokejku, jeho samostatný únik jen vyrazil pravou nohou a AMOS PUOLANNE dorážkou srovnal. Asistence: Juska Ekholm.
    17:43 PUOLANNE - 1:1

18:59
    Laamanen si vyměnil kotouč na pravé straně, jeho nepřesná střela šla vedle bližší tyče.

19:45
    Češi zaspali při perfektním křižném pasu Jaderholma z pravé strany a u vzdálenější tyče byl jeden z Finů úplně sám proti Šejbovi.

20:00

1:1 po poločase. Češi trefili hned po dvaceti sekundách tyčku a patnáct minut byli lepší. Vedli trefou Fehéra. Finové si dlouho směrem dopředu nic nevytvořili. Češi dobře bránili, ale posledních pět minut jim úplně nevyšlo. Nejprve srovnal Puolanne a v závěru ještě mohli Češi inkasovat gól do šatny. Jinak nesledujeme zrovna dvakrát pohledný hokej. Jedná se o dost takticky svázanou bitvu.

20:01

20:53
    Finové nevyužili přečíslení tři na dva, Čechům pak nevyšla přihrávka za obranu na Koudelu.

21:05
    Ten pak u mantinelu fauloval.

21:49
    První finská přesilovka začala střelou Laamanena z pravé strany na první tyč.

22:04
    Češi vyhodili.

22:41
    Finové si nejprve jenom přihrávali a hlavně potom MAREK MOZR vyhnal Vakevainena na finskou obrannou polovinu, finský kapitán udělal hrubku na středu a MAREK MOZR při samostatném úniku bekhendovým blafákem na pravou ruku vymíchal gólmana. Bez asistence.
    22:41 MOZR - 2:1

23:45
    Kuukka zasáhl proti zakončení Lempacha z pravé strany.

24:18
    Kuukka rozehrál hokejkou přímo do Lempacha, ten to ale vůbec nečekal, navíc mu puk odskočil od brusle.

25:05
    Koudela vystihl přihrávku a Češi mohli na chvíli uklidnit hru.

25:53
    Stejně jako na startu prvního poločasu platí, že Češi vychází z velice dobré defenzivy.

26:22
    Uřičář projel po pravé straně, ale nahrál před bránu jen Jaderholmovi.

27:18
    Češi postupovali tři na dva, Adamec obdržel na středu přihrávku zprava, ale trefil před sebou stojícího beka.

27:55
    Po druhém českém gólu se neděje nic moc zásadního. Čekáme na nějakou vyloženou příležitost.

28:18
    Ta možná přijde v české přesilovce, dvě minuty za držení pro Laamanena.

28:37
    Koudela byl volný na zadní tyči, zpracoval si pas a přehodil puk na forhend, nicméně křížem nemířil přesně.

29:03
    Češi to sehráli na pravou stranu na střelu Lorenze z jedničky, Kuukka zakročil na bližší tyči.

29:28
    Finský obránce přizvedl střelu Řivnáče, ale Češi zůstávají poblíž finské brány.

30:20
    Finové jsou kompletní.

31:03
    Podle všeho Vlk si zakřičel na přihrávku na levou stranu, ještě se pak snažil dorážet Fehér bekhendem.

31:54
    Finové se v útočné fázi trápí a opět je těch prvních patnáct minut poločasu hodně podobných.

32:39
    Českou akci zakončil Lempach z levé strany a získal tak buly před finskou bránou.

32:59
    Další střelu Lempacha z dost podobné pozice dokázali Finové zablokovat.

33:17
    Vakevainen vybojoval puk na levé straně, ale obránce nepustil křižnou nahrávku ke Koskelovi.

34:07
    Finská brána byla posunuta a hrát se tak chvíli nebude.

34:34
    Suonpaa si klepal o pas na levou stranu, ale kotouč mu hned utekl k Řivnáčovi.

35:26
    Češi zase deptají Finy velmi dobrým obranným blokem a Suomi se zatím nemůžou dostat k nějakému závěrečnému tlaku.

36:05
    Vlk se protáhl na pravé straně až k zakončení přes Jaderholma vedle kratší tyče.

36:32
    Adamec chtěl dorazit střelu ze střední vzdálenosti, ale k puku se nedostal.

37:09
    Češi se dobře postavili a tím vlastně nedovolili Finům nic zásadního.

37:30
    Češi trefili z levé strany tyčku. V opačném případě by to už vypadalo hodně nadějně.

37:38
    Šejba chtěl přikrýt kotouč pravou rukou a přerušit hru. Finský hráč se ale dotkl jeho ruky a hned dostal co proto v českém brankovišti. Nakonec platí nepsané pravidlo, že oplácení je víc vidět a Češi můžou za tento konflikt krutě zaplatit. Gólman Šejba dostává dvě minuty za krosček, odpyká to za něj Dufek. Finové si berou timeout.

37:38
    Tak omluva. Češi jsou ve čtyřech a přece jen nebudou hrát v oslabení, protože sudí ukazoval sekání a to by sedělo na někoho z reprezentace Suomi. Měl by být potrestán zákrok do ruky Šejby.

37:38
    Je to tak. Vaekvainen skutečně fasuje dvojku za sekání.

38:05
    Češi možná trošku špatně vystoupili, ale pak se nenechal nachytat Lorenz stahovačkou v podání Vellonena.

38:29
    Češi odpálili puk a mohli jít dva na jednoho, Lorenz předal zleva na střed a ŠTĚPÁN LEMPACH udělal forhendový blafák na lapačku. Asistence: Tomáš Lorenz.
    38:29 LEMPACH - 3:1

39:03
    Řivnáč dorážel střelu z pravé strany na přední tyči, tato šance volala po čtvrtém českém gólu.

39:30
    Češi drží puk a tahají tak čas.

39:40
    Fehér našel na levé straně TOMÁŠE LORENZE, ten už byl sám proti brankáři a bekhendovým blafákem zavěsil pod víko. Asistence: Adam Fehér.

Česká reprezentace do sedmnácti let poráží v přímém souboji o vítězství v základní skupině Finsko poměrem 4:1. Až na závěrečných pět minut prvního poločasu není Čechům moc, co vytknout. Národní tým vycházel z velice dobré defenzivy a Finové si moc šancí nevytvořili. Nebyl to tedy zrovna dvakrát pohledný zápas, ale to asi český celek mrzet nebude. Češi tak jsou na ME stoprocentní. To Finové skončí druzí před jasně posledním Irskem. (18:14:30)

Vít Muzikář

Góly a asistencie: 13. Fehér (Jindrák), 23. Mozr, 39. Lempach (Lorenz), 40. Lorenz (Fehér) – 18. Puolanne (Ekholm)

Česko: Šejba (Weber) – Adamec, Dufek, Fehér, Jindrák (A), Koudela, Lempach, Lorenz (A), Mozr (C), Nesrsta, Řivnáč, Uřičář, Vlk.
    Fínsko: Kuukka – Vaekvainen (C), Koskela-Koivisto, Ekholm (A), Karppinen, Laamanen, Lehtonen, Jaderholm, Puolanne, Suonpaa, Vellonen.

Rozhodca: Magiels, Jacobs