Česko – Fínsko 4:1 (kon.)
Česko
4:1 (1:1, 3:0)
Fínsko
cz Štvrtok 27.07.2023, 17:00 • Charleroi (Belgie) • Majstrovstvá Európy v inline hokeji U17

Česká reprezentace do sedmnácti let poráží v přímém souboji o vítězství v základní skupině Finsko poměrem 4:1. Až na závěrečných pět minut prvního poločasu není Čechům moc, co vytknout. Národní tým vycházel z velice dobré defenzivy a Finové si moc šancí nevytvořili. Nebyl to tedy zrovna dvakrát pohledný zápas, ale to asi český celek mrzet nebude. Češi tak jsou na ME stoprocentní. To Finové skončí druzí před jasně posledním Irskem. (18:14:30)

39:40
    Česko právě vstřelilo branku!
    Fehér našel na levé straně TOMÁŠE LORENZE, ten už byl sám proti brankáři a bekhendovým blafákem zavěsil pod víko. Asistence: Adam Fehér.

39:30
    Češi drží puk a tahají tak čas.

39:03
    Řivnáč dorážel střelu z pravé strany na přední tyči, tato šance volala po čtvrtém českém gólu.
    38:29 LEMPACH - 3:1

38:29
    Češi odpálili puk a mohli jít dva na jednoho, Lorenz předal zleva na střed a ŠTĚPÁN LEMPACH udělal forhendový blafák na lapačku. Asistence: Tomáš Lorenz.

38:05
    Češi možná trošku špatně vystoupili, ale pak se nenechal nachytat Lorenz stahovačkou v podání Vellonena.

37:38
    Je to tak. Vaekvainen skutečně fasuje dvojku za sekání.

37:38
    Tak omluva. Češi jsou ve čtyřech a přece jen nebudou hrát v oslabení, protože sudí ukazoval sekání a to by sedělo na někoho z reprezentace Suomi. Měl by být potrestán zákrok do ruky Šejby.

37:38
    Šejba chtěl přikrýt kotouč pravou rukou a přerušit hru. Finský hráč se ale dotkl jeho ruky a hned dostal co proto v českém brankovišti. Nakonec platí nepsané pravidlo, že oplácení je víc vidět a Češi můžou za tento konflikt krutě zaplatit. Gólman Šejba dostává dvě minuty za krosček, odpyká to za něj Dufek. Finové si berou timeout.

37:30
    Češi trefili z levé strany tyčku. V opačném případě by to už vypadalo hodně nadějně.

37:09
    Češi se dobře postavili a tím vlastně nedovolili Finům nic zásadního.

36:32
    Adamec chtěl dorazit střelu ze střední vzdálenosti, ale k puku se nedostal.

36:05
    Vlk se protáhl na pravé straně až k zakončení přes Jaderholma vedle kratší tyče.

35:26
    Češi zase deptají Finy velmi dobrým obranným blokem a Suomi se zatím nemůžou dostat k nějakému závěrečnému tlaku.

34:34
    Suonpaa si klepal o pas na levou stranu, ale kotouč mu hned utekl k Řivnáčovi.

34:07
    Finská brána byla posunuta a hrát se tak chvíli nebude.

33:17
    Vakevainen vybojoval puk na levé straně, ale obránce nepustil křižnou nahrávku ke Koskelovi.

Vít Muzikář

Góly a asistencie: 13. Fehér (Jindrák), 23. Mozr, 39. Lempach (Lorenz), 40. Lorenz (Fehér) – 18. Puolanne (Ekholm)

Česko: Šejba (Weber) – Adamec, Dufek, Fehér, Jindrák (A), Koudela, Lempach, Lorenz (A), Mozr (C), Nesrsta, Řivnáč, Uřičář, Vlk.
    Fínsko: Kuukka – Vaekvainen (C), Koskela-Koivisto, Ekholm (A), Karppinen, Laamanen, Lehtonen, Jaderholm, Puolanne, Suonpaa, Vellonen.

Rozhodca: Magiels, Jacobs