West Ham – Chelsea 1:1 (kon.) | Arsenal – Brentford 1:1 (kon.) | Crystal Palace – Brighton 1:1 (kon.)
Fulham – Nottingham 2:0 (kon.) | Leicester – Tottenham 4:1 (kon.) | Southampton – Wolverhampton 1:2 (kon.)
Bournemouth – Newcastle 1:1 (kon.)
Arsenal FC
1:1 (0:0)
Brentford FC
Sobota 11.02.2023, 16:00 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 23. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Posledné 2 vzájomné zápasy

Arsenal FC – Brentford FC – 2:1
    Brentford FC – Arsenal FC – 0:3

Úvod

Zdravím všetkých futbalových priaznivcov pri dnešnom zápase 23. kola anglickej Premier League medzi Arsenalom a Brentfordom. Zápas sa bude odohrávať na Emirates Stadium v Londýne.

Arsenal FC

Arsenal sa s 50 bodmi nachádza na vynikajúcom 1. mieste tabuľky. Odohrali 20 zápasov, z toho majú na konte 16 výhier, 2 remízy a iba 2 prehry. Arsenal bude jednoznačne favoritom dnešného zápasu.

Posledné 3 zápasy

Tottenham – Arsenal – 0:2
    Arsenal – Newcastle – 0:0
    Brighton – Arsenal – 2:4

Brentford sa s 33 bodmi nachádza na 7. mieste tabuľky. Odohrali 21 zápasov, z toho majú na konte 8 výhier, 9 remízy a 4 prehry.

Brentford – Bournemouth – 2:0
    Brentford – Liverpool – 3:1
    West Ham – Brentford – 0:2

Arsenal FC: Ramsdale – B. White, Saliba, Magalhães, Zinčenko – Ödegaard (C), Partey, Xhaka – Saka, Nketiah, Martinelli.
    Náhradníci: Turner – Cozier-Duberry, Holding, Jorginho, Kiwior, Tierney, Tomijasu, Trossard, Vieira.
    Tréner: Arteta M.

Brentford FC: Raya – Ajer, Pinnock, Mee – Roerslev, Janelt, Nørgaard (C), Jensen, Henry – Toney, Mbeumo.
    Náhradníci: Cox – Baptiste, Damsgaard, Dasilva, Hickey, Lewis-Potter, Schade, Wissa, Jörgensen.
    Tréner: Frank T.

Rozhodca: Bankes P. – Smart, Greenhalgh.

1

1
    Domáci kontrolujú tempo hry a vyrážajú voči svojmu súperovi.

2
    Možnosť Nketiaha vytvoriť šancu pre Arsenal, nakoniec z toho nič nebolo.

3
    Nketiah poslal pekný center do šestnástky. Hostia poslali loptu do bezpečia.

4
    Hostia majú loptu na kopačkách v blízkosti stredového kruhu.

5
    Šanca hostí v pokutovom území, ale Ramsdale sebavedomo chytá.

7
    Martinelli bol blízko ku skórovaniu. Spracoval prihrávku do pokutového územia. Jeho pokus zneškodnil Raya. Arsenal bude mať rohový kop

9
    Zinchenko strieľa spred hranice pokutového územia. Lopta končí vysoko nad brvnom. Brentford ma odkop od brány.

11
    Hostia pri lopte skúšali prekonať súpera. Rozhodca však videl útočný faul.

13
    Domáci rozbiehajú útočnú akciu. Nepresná prihrávka však dala Brentfordu kop od brány.

15
    Domáci v blízkosti pokutového územia sa snažia prekonať obranu hostí.

15
    Saka mal príležitosť streliť prvý gól zápasu. Obrana hostí bola však pripravená.

16
    Tempo hry jednoznačne určuje Arsenal. Udržujú si držanie lopty a čakajú na vhodnú príležitosť prekonať obranu súpera.

18
    Odegaard centroval na Zinchenka, ktorý hlavičkoval na bránu. Raya predviedol skvelý zákrok.

20
    Rohový kop Brentfordu.

21
    Pinnock získal loptu po rohovom kope, obrana Arsenalu dostala loptu na ďalší rohový kop pre Brentford.

24
    Partey vystrelil z diaľky, lopta putovala na tribúnu. Brentford má odkop od brány.

25
    Toney si nabehol na presnú prihrávku do pokutového územia. Jeho strela narazila do brvna. Brentford mohol získať prvý gól zápasu.

27
    Saka pozeral na center do šestnástky. Jensen ho odobral od lopty.

29
    Hostia centrovali pred šestnástku, čiarový rozhodca píska ofsajd.

30
    Rohový kop hostí.

31
    Mee sa položil do centrovanej lopty. Jeho hlavičkový pokus zablokovaný.

32
    Martinelli je zrejme zranený. Rozhodca zastavuje hru a lekárska pomoc beží na ihrisko. Uvidíme, či bude schopný dohrať zápas.

32
    Vyzerá to tak, že Martinelliho zranienie nie je vážne a naďalej bude pokračovať v hre.

34
    Domáci mali pokus vyraziť proti súperovej bráne. Rozhodca píska ofsajd.

35
    Domáci doručili do pokutového územia sľubný center. Hostia získali loptu a odvrátili blížiacu sa hrozbu.

36
    Toney vyrazil dopredu, bol ale faulovaný Salibom.

37
    Po serií prihrávok hostia získali šancu na strelu. Lopta letela ponad bránu.

38
    Martinelli dostal nepresnú prihrávku, obrana súpera stihla zareagovať včas.

39
    Toney dostal prihrávku od spoluhráča, jeho strelu spred šestnástky vychytal Ramsdale.

40
    White centroval z pravého krídla pred bránu. Obrana hostí odvrátila túto šancu.

41
    Martinelli centroval na Whitea, obrana hostí pripravená.

42
    Voľný kop zahral Odegaard. Jeho center do pokutového územia Toney odvrátil.

43
    Martinelli si spravil priestor na hranici šestnástky na spracovanie prihrávky. Jeho strela presvišťala ponad brvno. Brentford má odkop od brány.

44
    Mee zvalený na trávniku s nepekným výrazom na tvári. Zranenie nevyzerá vôbec vážne a bude pokračovať v zápase.

45
    Hrací čas sa nastavuje o 2 minúty.

45+1
    Domáci v šanci vyraziť proti súperovej bráne. Obrana hostí vyrazila loptu preč.

45+2

Čo sa týka gólového stavu, sledujeme zatiaľ vyrovnaný zápas. Na ihrisku však domáci jednoznačne dominujú. Loptou na kopačkách určujú tempo hry a snažia sa prekonať obranu Brentfordu. Hostia mali tiež výborné šance na strelenie prvého gólu. Brankári oboch tímov zatiaľ chránia svoje bránky. Uvidíme ako sa bude vyvíjať druhý polčas.

Štatistika držania lopty Arsenal – Brentford je po prvom polčase 70:30.

46

47
    Faul domácich a Brentford má voľný kop spred stredového kruhu.

48
    Xhaka prihral loptu Sakovi v predbránkovom územi. Raya odvrátil strelu a Arsenal má rohový kop.

49
    Center z rohového kopu pohodlne odvrátil súper.

50
    Odegaard po sérií krátkych prihrávok centroval pred bránu. Jeho center odhlavičkovali hostia.

51
    Odegaard si spracoval center z ľavého krídla od jeho spoluhráča. Strelu namieril ale rovno do Rayovich rukavíc.

53
    Hostia majú loptu na kopačkách a snažia sa prekonať obranu súpera.

54
    Odegaardov center po Sakovej vybojovanej lopte nenašiel pred bránou žiadnu príležitosť pre Arsenal.

56
    Toney si vytvoril priestor na zakončenie po centri. Jeho pokus bol nepresný a letel vedľa pravej tyčky. Arsenal má odkop od brány.

57
    Zinchenkov center neletel podľa jeho predstáv a preletel popri pravej tyčke. Brentford má odkop od brány.

59
    Odegaardov center do šestnástky odhlavičkoval súper.

61
    Striedanie v tíme Arsenal FC:
    z ihriska odchádza Gabriel Martinelli, prichádza Leandro Trossard.

62
    Loptu má Ramsdale a rozohráva ju svojim spoluhráčom.

63
    Nketiahova strela po prihrávke od svojho spoluhráča letí vysoko ponad Rayovu bránu.

64
    Mbeumova prihrávka na pravé krídlo bola veľmi nepresná a išla za čiaru.

65
    Gabriel predviedol dobrú strelu, ktorú namieril do stredu brány. Zákrok Rayu zmaril šance na skórovanie.

67
    Arsenal FC dal gól!
    LEONARDO TROSSARD získal šancu v šestnástke. Dostal sa k lopte, ktorú mu adresoval Bukayo Saka. Akciu zakončil presnou strelou k ľavej tyči.

70
    Trossard vystrelil zo strednej vzdialenosti. Chýbala mu presnosť, pretože jeho pokus letel nad brvno. Odkop od brány pre Brentford.

71
    Striedanie v tíme Brentford FC:
    z ihriska odchádza Vitaly Janelt, prichádza Josh Dasilva.

71
    z ihriska odchádza Bryan Mbeumo, prichádza Yoane Wissa.

72
    Arsenal vyráža do útoku. Whiteov center Raya jednoducho zneškodnil.

74
    Brentford práve strelil gól!
    Norgaard prepasíroval loptu cez šestnástku. Rýchlym pohybom sa k nej dostal IVAN TONEY a zakončil presne do siete.

75
    Do hry zasiahne VAR a preskúma možný ofsajd Brentfordu. Rozhodca sleduje záznam.

76
    Hlavný rozhodca Bankes ukazuje do stredu ihriska. GÓL PLATÍ!

78
    Šanca hostí na zvýšenie stavu končí na bránkovej sieti a Arsenal má odkop od brány.

79
    Nketiah sa dostal až do predbránkového územia, kde ho zastavil Raya a poslal loptu do rohu.

80
    Nketiah hľadal prihrávku pred bránu, ktorú nakoniec aj vyslal. Zneškodnili ju hostia.

80
    Zinchenko napálil loptu z hranice veľkého vápna. Jeho snaha preletela okolo pravej žrde. Brentford má odkop od brány.

82
    White poslal pekný center do šestnástky. Defenzíva súpera poslala loptu na rohový kop.

83
    Trossard poslal loptu do veľkého vápna. Po súboji ostal ležať na zemi Ben Mee, ktorý vyzerá, že je zranený.

83
    z ihriska odchádza Granit Xhaka, prichádza Fábio Vieira.

85
    White poslal prudkú loptu do pokutového územia. Brentford ju zneškodnil a poslal do čiary.

86
    Po Sakovej strele, ktorá letela nad má Brentford odkop od brány.

87
    Domáci si prihrávajú v blízkosti šestnástky. Zatiaľ im všetky šance kazí kvalitná defenzíva Brentfordu.

88
    Zinchenkov center odhlavičkoval Norgaard.

88
    Nketiah si to namieril smerom k bránke. Roerslev zakročil voči tejto snahe.

90
    Faul Arsenalu. Raya bude kopať voľný kop.

90
    Hrací čas sa nastavuje o 5 minút.

90+2
    Trossard hľadal centrom pred šestnástku Nketiaha. Jeho prihrávku zblokovali hostia.

90+3
    Vyzerá to tak, že Toney nebude môcť pokračovať v zápase pre zranenie. Prichádza mu na pomoc lekár.

90+4
    Loptu vykopuje Raya svojim spoluhráčom do útoku.

90+4
    Jensen vyslal nepresný rohový kop do šestnástky.

90+5
    Norgaard získava žltú kartu po agresívnom zásahu na protivníka.

90+6
    z ihriska odchádza Ivan Toney, prichádza Kevin Schade.

90+7
    Zdá sa, že výsledok zápasu sa už nezmení.

90+8
    Schade sa nemôže čudovať. Po zásahu na protihráča dostáva žltú kartu. Dobré rozhodnutie rozhodcu.

90+9
    Voľný kop Arsenalu, domáci majú poslednú šancu zmeniť stav zápasu.

90+9

Štatistiky zápasu

Držanie lopty: 69 % : 31 %.
    Strely na bránu: 7:2. Strely mimo: 10:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:9.

Záver

V prvom polčase sa ani jedna zo strán nenašla, no boli to skôr hostia, ktorí mali väčšie šance. Rico Henry minul odkrytú sieť už v piatej minúte, kým Ivan Toney v 25. minúte trafil žrď.

Na začiatku druhého polčasu bol lepší tím Mikela Artetu, ktorý sa presadil v 66. minúte cez Leandra Trossarda. Belgický reprezentant bol na ihrisku len pár minút predtým, ako strelil svoj prvý gól za Arsenal.

Vedenie hostí však malo krátke trvanie, pretože Brentford o osem minút neskôr vyrovnal hlavičkou Toneyho. Obe strany sa v záverečných minútach snažili o víťazstvo, no boli nútené rozdeliť si body. (18:19:56)