NY Rangers – Carolina 5:2 (kon.)
New York Rangers
5:2 (2:0, 2:2, 1:0) Stav série: 3:3
Carolina Hurricanes
cz Nedeľa 29.05.2022, 02:10 • Madison Square Garden, New York • Play-off NHL • Semifinále V. konferencie

54:39
    Opět se bude vylučovat a domácí si dají přesilovku. Dvě minuty za hrubost dostal Sebastian Aho.

50:22
    Nervozita na ledě stoupá. po faulu domácího Millera se strhla další potyčka a na trestnou lavici míří opět dva hráči. Domácí K'Andre Miller s dvěma minutami za podrážení, hostující Anthony DeAngelo s dvěma minutami za nesportovní chování.

49:07
    Poté se za jeho brankou strhla poměrně velká potyčka, kterou domácí Barclay Goodrow a hostující Vincent Trocheck odnesli dvouminutovým trestem za hrubost.
    49:07 Šesťorkin se blýskl proti Trocheckovi

49:07
    Šesťorkin vytáhl dva skvělé zákroky proti Trocheckovi, který se před brankovištěm dostal nejprve ke střele z otočky, což gólman domácích pokryl betonem, následná dorážka pak skončila v jeho lapačce!
    47:43 Artěmij PANARIN - 5:2

47:43
    Rangers právě vstřelili branku!
    Přesilovka je využitá a domácí tým zase vede o tři branky. Přihrávku mezi kruhy dostal ARTĚMIJ PANARIN, zachoval chladnou hlavu, zpracoval si a poté přesnou ranou překonal marně zasahujícího Kočetkova – 5:2. Asistence: Chris Kreider, Ryan Strome.

46:01
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Ian Cole.

44:56
    Síly na ledě se nám ale vyrovnávají, neboť faulu se dopustil Artěmij Panarin a dostal dvě minuty za hákování.

43:55
    Hned po buly byl domácí Kreider zasažen holí do obličeje a Jacob Slavin dostal 2+2 minuty za vysokou hůl.

37:42
    Už je přerušeno, nicméně se bude vylučovat na straně NY Rangers. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal gólman Igor Šesťorkin. Trest odsedí Kaapo Kakko.

32:56
    Navíc je tu vyloučení na straně domácích, dvě minuty za hákování dostal Chris Kreider.
    32:47 Vincent TROCHECK - 4:2

32:47
    Carolina právě vstřelila branku!
    Zase máme sníženo, přestřelka pokračuje. Hosté se dostali do útočného pásma, před brankovištěm se nejlépe orientoval VINCENT TROCHECK, dostal se k odraženému puku a bekhendem jej poslal na branku. Trefil klečícího Lindgrena do kolene a od něj puk prošel Šesťorkinovi mezi betony do sítě. Asistence: Martin Nečas, Brady Skjei.
    26:47 Filip CHYTIL - 4:1

26:47
    Domácí opět unikají do tříbrankového náskoku. U mantinelu se od Smithe dokázal odpoutat FILIP CHYTIL a z levého kruhu vyslal nechytatelný bekhend nad Kočetkovovo pravé rameno. Zaznamenal tak svou dnes druhou trefu a upravil na 4:1! Asistence: Alexis Lafreniere, Igor Šesťorkin.
    25:05 Brady SKJEI - 3:1

25:05
    Hosté se vrací do hry a to po docela nenápadné akci. Po přechodu do útočného pásma si převzal puk BRADY SKJEI a na branku vyslal nepříliš prudkou střelu. Šesťorkin však neměl nejlepší výhled, neboť mu před brankovištěm přejelo několik hráčů a a svou lapačkou tak promáchl naprázdno – 3:1. Asistence: Sebastian Aho, Seth Jarvis.

23:24
    Po této brance dochází v brance Caroliny ke změně, Anttiho Raantu nahrazuje Pjotr Kočetkov.
    23:24 Filip CHYTIL - 3:0

23:24
    O pár chvil později se ale domácí dostali do dalšího přečíslení, opět v něm byl FILIP CHYTIL, ten si nechal puk pro sebe a prudkou ranou pověsil puk pod Raantovu horní tyčku – 3:0. Asistence: Adam Fox.

12:48
    Opět se vylučuje, nyní ale na straně domácích. Dvě minuty za podrážení dostal Jacob Trouba.
    09:51 Mika ZIBANEJAD - 2:0

09:51
    Přesilovka je bleskově využitá, když pravou stranou projel do útočného pásma MIKA ZIBANEJAD, svým pohybem naznačil kličku, čímž si udělal prostor pro zakončení a střelou po ledě nachytal Raantu v nedbalkách. Puk mu po ledě prošel mezi betony do sítě a je to 2:0! Asistence: Adam Fox, Igor Šesťorkin.

09:15
    New York si zahraje první přesilovku, dvě minuty za vysokou hůl dostal Brendan Smith.
    07:22 Tyler MOTTE - 1:0

07:22
    Je tu první gól utkání. Hostující Aho nejprve neproměnil svůj únik, když Šesťorkin vyrazil puk do rohu a poté se do protiakce nahrnul TYLER MOTTE a ten už byl úspěšný. Vystřelil přes Skjeie, jeho rána zápěstím propadla Raantovi přes jeho postoj a skončila za brankovou čárou – 1:0. Bez asistence.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 8. Motte, 10. Zibanejad (Fox, Šestorkin), 24. Chytil (Fox), 27. Chytil (Lafreniere, Šestorkin), 48. Panarin (Kreider, Strome) – 26. Skjei (Aho, Jarvis), 33. Trocheck (Nečas, Skjei)

New York Rangers: Šestorkin (Georgijev) – Fox, R. Lindgren, Trouba (A), Miller, Schneider, Braun – Vatrano, Zibanejad (A), Kreider – Copp, Strome (A), Panarin – Kakko, Chytil, Lafreniere – Reaves, Goodrow, Motte.
    Tréner: Gerard Gallant

Carolina Hurricanes: Raanta (24. Kočetkov) – DeAngelo, Slavin (A), Pesce, Skjei, Cole, Br. Smith – Jarvis, Aho, Teräväinen – Nečas, Trocheck, Svečnikov – Fast, Staal (C), Niederreiter – Domi, Kotkaniemi, Martinook (A).
    Tréner: Rod Brind'Amour

Rozhodca: Dwyer, StLaurent – Barton, Daisy

Diváci: 18 006