Angola – Japonsko 28:25 (kon.) | Čierna Hora – J. Kórea 28:26 (kon.) | ROC – Francúzsko 28:27 (kon.)
Brazília – Švédsko 31:34 (kon.) | Maďarsko – Španielsko 29:25 (kon.) | Nórsko – Holandsko 29:27 (kon.)
Brazília
31:34 (13:15)
Švédsko
cz Sobota 31.07.2021, 09:15 • Yoyogi National Stadium, Tokio • Olympijské hry - ženy • Skupina B

Ode mne je to vše. Přeji pěknou sobotu. (10:53:22)

Utkání končí předpokládaným vítězstvím reprezentantek Švédska. Brazilky sice dokázaly ve druhém poločase smazat pětibrankové manko, do vedení se ale nedostaly. Švédky naopak opět rychle odskočily a v tomto případě už svůj náskok až do konce nepustily.

Brazílie – Švédsko 31:34 (13:15)
    Rozhodčí: Gu Bonok, I Sok (oba KOR). Sedmimetrové hody: 8/6 – 3/2. Vyloučení: 4:3.

Konec zápasu. (31:34)
    60
    Dvě sekundy před koncem stvrzuje švédské vítězství Jenny Carlsonová. (31:34)
    60
    Po snížení Araújové si Švédky vezmou ještě oddechový čas, ale tohle vedení už musí udržet. (31:33)
    59
    Lundströmová se prosazuje z levého křídla a troufám říct, že nyní už o vítězi zápasu není pochyb. (30:33)
    59
    Cardosová se ještě trefuje, pro Brazilky už to ale bude s vyrovnáním těžké. (30:32)
    58
    Westbergová dvě minuty a jednu sekundu před koncem proměňuje sedmimetrový hod a je to tak znovu o tři. (29:32)

58
    Vyloučení v týmu Brazílie (Tamires Morena Limaová). (29:31)
    58
    Gól vstřelil tým Brazílie (Ana Paula Rodriguesová-Belová). (29:31)

58
    Vyloučení v týmu Švédsko (Emma Lindqvistová). (28:31)
    58
    Carin Strömbergová ovšem rychle z protiakce odpovídá a Švédky tak vedou necelé tři minuty před koncem o tři góly. (28:31)
    57
    Brazilská naděje ale ještě žije. De Paulaová tentokrát totiž míč neztratila a naopak jej poslala přesně do švédské brány. (28:30)

56
    Oddechový čas pro domácí. (27:30)
    56
    Bruna de Paulaová se dopustila ztráty a Elin Hanssonová tak pomalu přibližuje Švédky vítězství. (27:30)
    55
    Náskok se drží pět minut před koncem druhého poločasu nyní stále na dvou gólech. Prosadila se Carin Strömbergová. (27:29)
    55
    Gól vstřelil tým Brazílie (Bruna de Paulaová). (27:28)
    55
    Jamina Robertsová by ale nějakému nerváku v tomto zápase určitě ráda vyhnula. Nyní tak přidala svou další přesnou trefu, (26:28)
    53
    Cardosová opět snižuje. Čeká nás tak jistě poměrně dramatický závěr utkání. (26:27)

53
    Oddechový čas pro domácí. (25:27)
    53
    Ztráty de Rochaové teď využila Blohmová a Brazilky tak budou muset opět stahovat náskok. Švédky nyní vedou o dva góly. (25:27)
    52
    Důležitý gól Švédska střílí po oddechovém čase svého týmu Robertsová. (25:26)

52
    Oddechový čas pro hosty. (25:25)
    52
    v tomto případě už srovnáno je! Lundströmová totiž neuspěla a na druhé straně se naopak trefila Rodriguesová-Belová. Brazilky tak už zcela smazaly pěti brankovou ztrátu. (25:25)
    51
    No, nyní už je to opět pouze o gól, protože se do švédská brány trefila Bruna de Paulaová. (24:25)
    50
    Amorimová snižuje trefou z rychlé brazilské protiakce. (23:25)
    49
    Opět trochu více klidu dodává Švédkám svým gólem Natalie Hagmanová, který svým gólem zvyšuje rozdíl mezi oběma týmy na tři branky. (22:25)

49
    Vyloučení v týmu Brazílie (Tamires Morena Limaová). (22:24)
    48
    To se ovšem nestalo, protože Matieliová o míč přišla a na opačném konci pak udeřila Robertsová. (22:24)

48
    Jenny Carlsnová míjí brazilskou branky a Brazílie tak už nyní mlže zaútočit na vyrovnání skóre. (22:23)
    47
    Není to ani zdaleka vyloučeno, protože na dostřel dostává svůj tým úspěšným pokusem de Arrudaová. (22:23)
    46
    Amorimová se trefuje ze sedmičky a rozdíl mezi týmy je tak opět pouze o dva góly. Uvidíme, zda se jej Brazilkám podaří úplně smáznout. (21:23)
    46
    Gól vstřelil tým Švédsko (Mathilda Lundströmová). (20:23)
    46
    Brazilky snižují a pomalu se tak začínají přibližovat svým soupeřkám. Nyní se tak stalo zásluhou Matieliové. (20:22)
    45
    Gól vstřelil tým Brazílie (Ana Paula Rodriguesová-Belová). (19:22)

45
    Na druhé straně míjí svou střelou bránu Švédska Amorimová. (18:22)

44
    Druhý švédský gól ze sedmi metrů jsme neviděli, protože Natalie Hagmanová tentokrát neuspěla. (18:22)

44
    Vyloučení v týmu Švédsko (Anna Lagerquistová). (18:22)
    43
    Amorimová odpovídá gólem z rychlého protiútoku svého týmu. (18:22)
    42
    Na nějaké větší drama to zatím v tuto chvíli nevypadá. Na druhé straně se totiž do brazilské sítě trefila Natalie Hagmanová. (17:22)
    41
    Tentokrát už ale jedna z hráček úspěšná byla. Jednalo se o Brazilku Amorimovou a její střelu do levého dolního rohu. (17:21)

41
    Dva zákroky brankářek v krátkém sledu. Nejprve neuspěla Do Nascimentová, o chvíli později pak Strömbergová. (16:21)

40
    Do Nascimentová ztratila míč a na druhé straně hřiště pak Elin Hanssonová poslala míč do tyče. (16:21)
    39
    Náskok stále zůstává většinu doby pětigólový. Tentokrát se do tohoto stavu vrátil dalším gólem Lindqvistové. (16:21)
    38
    Gól vstřelil tým Brazílie (Alexandra Priscilla Do Nascimentová). (16:20)
    38
    Brazilky zatím početní výhodě využít nedokázaly a na druhé straně se naopak trefuje Emma Lindqvistová. (15:20)

37
    Vyloučení v týmu Švédsko (Jamina Caroline Robertsová). (15:19)

37
    De Limaová se netrefila z rychlé protiakce a na druhé straně pak zase střelecky neuspěla Strömbergová. (15:19)
    35
    Konec ještě ale ani zdaleka není. Nyní se o snížení postarala Matieliová. (15:19)
    35
    Teprve nyní jsme viděli první sedmimetrový hod švédské reprezentace v zápase. Hagmanová nezaváhala a Švédsko tak stále více navyšuje svůj náskok. (14:19)

35
    Vyloučení v týmu Brazílie (Giulia Guarieirová). (14:18)
    34
    A další trefa Hanssonové. Švédkám zápas začíná čím dál více protékat mezi prsty. (14:18)
    33
    O necelých deset sekund později ale odpovídá Hanssonová a je to tak znovu o tři góly. (14:17)
    33
    Konečně brazilský gól. Po přibližně dvanácti minutách hry tuto nepříjemnou pasáž ukončila Limaová. (14:16)
    32
    O první přesný zásah druhého poločasu se postarala Lundströmová, která se trefila z rychlého protútoku. (13:16)

31
    Začal druhý poločas. (13:15)

První poločas končí. Brazilky do něj vstoupily skvěle a v jednu chvíli vedly dokonce o čtyři góly. Ve 20. minutě se ovšem jejich brankostroj zasekl a v následujících deseti minutách se neprosadily. Toho využily Švédky, které skóre nejprve vyrovnaly, následně i otočily a před pauzou tak vedou o dva góly.

30
    První poločas skončil. (13:15)

29
    Brazilky se už střelecky neprosadily prakticky deset minut! Teď to totiž nedokázala se svou střelou z levého křídla Araujová. (13:15)
    28
    Rodriguesová-Belová neuspěla, to se ovšem na druhé straně povedlo Robertsová a Švédky tak poprvé v zápase vedou o dva góly. (13:15)

27
    Zatím se však Švédkám nedaří odskočit na větší rozdíl. Lindqvistová nyní minula bránu soupeře. (13:14)

26
    Zákrok úspěšný zákrok Bundsenové proti sedmimetrovému hodu! Tentokrát vykryla Do Nascimentovou. (13:14)

25
    Žlutá karta pro lavičku Brazílie. (13:14)

24
    A nyní Brazilkám nepomohla ani sedmička. Cardosová byla vychytána Bundsenovou. (13:14)
    24
    Obrat dokonán pátým gólem Švédska za sebou bez odpovědi soupeře. Emma Lindqvistová se v posledních desítkách sekund rozstřílela. Tentokrát využila rychlého protiútoku. (13:14)

24
    Oddechový čas pro domácí. (13:13)
    23
    A nyní už je vyrovnáno! Postarala se o to druhou trefou za sebou Emma Lindqvistová. (13:13)
    22
    A po ztrátě Rodriguesové-Belové udeřila Lindqvistová. To znamená, že se Švédky během chvíle dostávají na jednogólový dostřel. (13:12)
    21
    Brazilského zaváhaní využila proměněným rychlým protiútokem Lundströmová a nyní je to tak už jen o dva góly. (13:11)
    20
    Na gól Brazilek přichází rychlá opět v další trefě kdo jiného než Carin Strömbergové. (13:10)
    20
    Gól vstřelil tým Brazílie (Ana Paula Rodriguesová-Belová). (13:9)
    20
    Carin Strömbergová se opět připomněla a snižuje tak. Je to už její šestý přesný zásah v prvním poločase. (12:9)
    19
    Naopak Bruna de Paulaová se trefila z levého křídla přesně a hráčky Brazílie tak i nadále vedou náskokem o čtyři góly. (12:8)

18
    Střela Jenny Carlsonové úspěch neslavila a Švédky se tak musejí stáhnout opět do obrany. (11:8)

17
    Oddechový čas pro hosty. (11:8)
    17
    A další proměněný sedmimetrový hod Brazilek, tentokrát v podání Amorimové. To Brazílie pomáhá vybudovat si třígólový náskok- (11:8)
    16
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Brazílie (Tamires Morena Limaová).
    (10:8)
    15
    Emma Linqvistová tak mohla snížit opět na rozdíl jediného gólu. (9:8)

15
    Obě střelkyně nyní po sobě ztrácejí míč. Nejprve Strömbergová, poté i Rodriguesová-Belová. (9:7)
    14
    Poprvé v zápase vidíme větší než jednogólový náskok. Dostávají se do něj Švédky zásluhou dalšího gólu Rodrguesové-Belové. (9:7)
    13
    Zatím se však Švédkám nedaří dostat poprvé do vedení, na druhé straně se totiž prosadila Rodriguesová-Belová. (8:7)
    12
    Gólovou šňůru Strömbergové přerušuje Robertsová, to však Švédkám dozajista vadit nebude. (7:7)
    11
    Gól vstřelil tým Brazílie (Samara Vieirová). (7:6)
    11
    Švédky ale zase mají Carin Strömbergovou, kterou je i nadále ze hry bezchybná a je tak opět srovnáno. (6:6)
    10
    Brazilky nyní drží nad vodou sedmimetrové hody. V tomto případě se k exekuci postavila Rodriguesová-Belová a trefila se přesně. (6:5)
    10
    Carin Strömbergové to tam ale i nadále skvělé létá. Tentokrát se prosadili střelou doprava. (5:5)
    9
    De paulová znovu proměňuje sedmimetrový hod. (5:4)
    8
    Carin Strömbergová opět střelecky úspěšná a Švédky tak stále šlapu svým soupeřkám na paty. (4:4)
    8
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Brazílie (Bruna de Paulaová).
    (4:3)
    7
    Strömbergová se trefuje přesně z levého křídla a máme tak v zápase opět vyrovnáno. (3:3)
    5
    Rodriguesová-Belová střílí svůj druhý gól a vrací tak svůj tým do vedení. (3:2)
    5
    Johanna Westbergová reaguje a začátek zápasu je tak vyrovnaný. (2:2)

4
    Vyloučení v týmu Brazílie (Eduarda Idalina Amorimová). (2:1)
    4
    Ve čtveré minutě už to tam padá, nyní z ruky Brazilky de Paulaové. (2:1)
    4
    úvodní branka i od Švédek, když rychlý protiútok zakončila úspěšně Strömbergová. (1:1)
    4
    O první gól se svou střelou postarala Brazilka Roriguesová-Belová. Stalo se tak po více než třech minutách. (1:0)

3
    Bundsenová, brankářka Švédska, ovšem pár sekund poté míč ztrácí a útočit tak budou moci opět Brazilky. (0:0)

3
    Podobně se ovšem dařilo i na druhé straně Rodriguesové-Belové, na první gól v zápase tak i nadále čekáme. (0:0)

2
    Robertsové už to vyšlo, ale gól se jí vstřelit nepodařilo. Její střela doprava byla brankářkou lapena. (0:0)

1
    Amorimová se ke střele nedostala a míč naopak ztratila, do útoku se tedy mohou vydat hráčky Švédska. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Brazílie: Arenhartová, de Arrudaová – de Paulaová, Do Nascimentová, Limaová, Rodriguesová-Belová, Amorimová, Araújová, Cardosová, Vieirová, Guarieirová, Matieliová, da Rochaová, Venturová.

Švédsko: Bundsenová, Rydeová – Strömbergová, Blohmová, Robertsová, Petrénová, Lundströmová, Westbergová, Lagerquistová, Lindqvistová, Hagmanová, Thorleifsdóttirová, Hanssonová, Carlsonová.

Rozhodčí: Gu Bonok, I Sok (oba KOR).

Házenkářky Brazílie odehrály tři zápasy s rozdílným výsledkem. Nejprve remizovaly s „Ruskami“, poté porazily Maďarsko a zatím naposledy podlehly o čtyři góly Španělkám. V tomto zápase to jednoduché také mít nebudou-Švédky totiž zatím zažívají velmi povedenou skupinovou fázi. Poté, co v loňském prosinci na Mistrovství Evropy získaly jediný bod a skončily ve skupině poslední, zatím na Olympiádě předvádějí skvělé výkony. Dokázaly porazit velkými rozdíly Španělsky a reprezentaci Ruského olympijského výboru. V posledním zápase pak remizovaly s Francií. Jsou tak zatím na špici skupiny.

Zdravím vás u skupinového zápasu olympijského turnaje v házené žen, ve kterém se spolu utkají Brazílie a Švédsko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:15.