Radomiak – Gdańsk 0:0 (*12:00) | Varnsdorf – Dukla Praha 2:4 (kon.) | Ostrava – Líšeň sk 2:0 (kon.)
Opava – L. Mikuláš sk 2:1 (kon.) | Jihlava – Brno 1:2 (kon.) | Teplice – Táborsko 2:2 (kon.)
Zlín – Prostějov 2:2 (kon.) | Ústí n. L. – Plzeň B 1:0 (kon.) | Hr. Králové – Příbram 1:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Chrudim 1:3 (kon.) | GKS T. – Karviná 3:3 (kon.) | Vlašim – Č. Budějovice 1:3 (kon.)
Žilina B – Trebišov 2:1 (kon.) | Dynamo Drážďany – Pogoń 0:0 (14:00) | Michalovce – B. Bystrica 2:0 (kon.)
Pardubice – Trenčín sk 2:1 (kon.) | Union Berlín – Dukla Praha 0:0 (zruš.) | Ružomberok – Pohronie 2:1 (kon.)
St. Pölten – Bohemians 1:0 (kon.) | Sigma Olomouc – Midtjylland 1:2 (kon.)
GKS Tychy
3:3 (0:1)
MFK Karviná
cz Sobota 10.07.2021, 11:00 • KS Kuźnia Ustroň • Prípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

V přátelském zápase se proti sobě utkají týmy GKS Tychy a MFK Karviná. Naposled se spolu tato mužstva střetla před dvěmi lety, kdy Karviná vyhrála jednoznačně 4:1. Dnes se bude hrát na hřišti týmu KS Kuźnia Ustroň. Úvodní výkop je naplánován na 11:00.

GKS Tychy: Jalocha – Mańka, Nedič, Szymura, Wolkowicz – Piatek, Žytek – Biel, Grzeszczyk, Kozina – Malec

MFK Karviná: Neuman – Křapka, Eduardo, Buchta, Bartošák – Jean Mangabeira, Nešický – Čmelík, Qose, Sinyavskiy – Papadopulos.

1

2
    Domácí mužstvo se sice snažilo dostat po levé straně dopředu, ale tam byla připravena obrana Karviné.

3
    Hosté se postupným útokem po levé straně dostali do šestnáctky soupeře, ale následně skončil míč jen v rukou Jalochy.

4
    Wolkowicz nabral po levé straně obrovskou rychlost, kdy se dostal přes dva hráče soupeře a jeho centr vyrazil gólman Neuman do zámezí.

5
    Do velké šance se dostaly Tychy, ale karvinský brankář Neuman předvedl skvělý zákrok a následná dorážka skončila vedle!
    5. Velká příležitost domácích gólem neskončila.

7
    Další nebezpečný útok domácího mužstva, ovšem centr z pravé strany odhlavičkoval do bezpečí Eduardo.

8
    Karviná poslala centr z pravého křídla do vápna soupeře, ale s tím si Tychy poradily.

10
    Znovu to byly Tychy, které se dostaly dopředu a snažily se o vstřelení úvodní branky, ovšem nedokázaly vymyslet nic nebezpečného.

12
    Nyní přišel nedovolený zákrok hostujícího hráče uprostřed hrací plochy.

13
    Domácí útočník si sice sběhl za obranu, kde ještě dával míč pod sebe, který skončil v rukou Neumana, ale vše bylo zbytečné, neboť i tentokrát to byl jen ofsajd.

16
    Karviná právě vstřelila branku!
    A máme tady úvodní branku tohoto utkání! Po standardní situaci se k odraženému míči uvnitř vápna dostal JEAN MANGABEIRA DA SILVA a prostřelil brankáře Jalochu!
    16. Jean Mangabeira Da Silva - 0:1

18
    Znovu se Karvinští snažili projít po pravé straně, ale následný centr skončil mimo hrací plochu.

21
    Čmelík tentokrát musel vypomoct obraně, což se mu podařilo a nakonec tak dobře, že vybojoval pro své mužstvo autové vhazování.

23
    Nepřesný pas z poloviny Karviné letěl jen do zámezí, což znamená autové vhazování pro Tychy.

26
    Karviná se sice dostal do šestnáctky polského celku, ale míč nakonec doputoval jen k brankáři Jalochovi.

29
    A málem to bylo už 2:0 pro Karvinou, ovšem nebezpečná střela z dvaceti metrů trefila brankovou konstrukci!
    29. Tyč zachránila domácí celek od druhé obdržené branky.

30
    Půl hodina utkání je u svého konce a Karviná vede nad polskými Tychy 1:0.

32
    Tentokrát skončil balón pouze v zámezí od karvinského hráče a Tychy získaly autové vhazování na polovině soupeře.

33
    Ovšem posléze přichází také útočný faul Wolkowicze a český celek bude znovu u míče.

35
    Tentokrát ale domácí mužstvo získalo rohový kop z pravé strany, což může být velmi nebezpečné.

36
    Ovšem i tentokrát se polské mužstvo dopustilo jen útočného faulu v hlavičkovém souboji.

38
    Karviná zatím je v tomto utkání lepším týmem a opět se snaží dostat do zakončení na polovině soupeře.

40
    Tychy si momentálně neví rady s rozehrávkou na své polovině, jelikož jsou pod tlakem ze strany Karviné, která vysunula svůj presink hodně vysoko.

41
    Opět je polský tým pod velkým tlakem a nedokáže se dostat přes polovinu hřiště.

43
    Následně se už domácím povedlo po dlouhé době prokombinovat do vápna, ale obrana Karviné zasáhla včas.

44
    Karviná se po pravé straně dostala do rychlého protiútoku a následně přišel faul soupeře, což znamená přímý kop z velmi dobré pozice.

45
    Střela z přímého kopu byla velmi dobrá, ale i tentokrát skončila pouze na tyči! Gólman Jalocha tak má velké štěstí.
    45. Střela z přímého kopu trefila brankovou konstrukci.

45

První poločas je u svého konce a Karviná vede nad polskými Tychy 1:0 po brance Jeana Mangabeiry Da Silvy. Český celek je o něco lepším týmem a mohlo to být i o víc branek, ovšem domácí dvakrát zachránila tyč.

Druhý poločas začne přibližně v 12:03.

Sestava Tych na 2. poločas:

46

47
    Domácí celek se sice dostal do zakončení, ale to letělo hodně mimo karvinskou bránu.

49
    Hosté se sice dostali ke střele zpoza vápna, ale tento pokus skončil jen bezpečně v moci brankáře Odyjewského.

51
    Tychy zkoušely něco vymyslet po levém křídle, ale nebylo z toho nakonec nic vážnějšího.

54
    Ve druhé půli jsme se zatím nedočkali ničeho vážnějšího a u míče je domácí celek.

56
    Faul karvinského hráče ve středu hrací plochy a Tychy tak budou u míče.

57
    Karvinští se z levé strany dostali do vápna soupeře, ale nebylo z toho nic vážnějšího.

60
    Po hodině utkání Karviná stále vede o jedinou branku, kterou vstřelil v 16. minutě Jean Mangabeira.

62
    Tým GKS Tychy právě vstřelil branku! A je srovnáno na 1:1! Centr z levé strany skončil na hlavě KAMILA KARGULEWICZE, který zakončil do levé šibenice, kde se sice karvinský hráč natahoval, ale na balón nedosáhl.
    62. Kamil KARGULEWICZ - 1:1

64
    Ovšem odpověď ze strany hostujícího celku je blesková! Karviná totiž získala volný kop z pravé strany a po následném centru do vápna zakončil MARTIN ŠINDELÁŘ rovněž hlavou a k tyči.
    64. Martin ŠINDELÁŘ - 1:2

66
    Karviná se opět dostala do zakončení po centru, ale nynější hlavička letěla jen vedle brány polského celku.

68
    Domácí mužstvo získalo rohový kop z pravé strany, ovšem ten skončil jen bezpečně v rukou brankáře karvinského celku.

69
    Opět je k vidění velmi vyrovnaná hra, kdy nemá ani jedno mužstvo viditelnou převahu.

70
    Zbývá posledních dvacet minut tohoto přípravného utkání a Karviná stále vede o jednu branku.

72
    Tým GKS Tychy právě vstřelil branku! Domácí celek opět srovnává a nyní na 2:2! Tentokrát karvinská obrana nezafungovala úplně dobře, neboť přišla přihrávka do běhu středem hrací plochy, kde se MICHAL STANIUCHA dostal naprosto sám do zakončení a prostřelil karvinského gólmana.
    72. Michal STANIUCHA - 2:2

74
    Ovšem odpověď českého celku je opět velice rychlá a Karvinštví si berou vedení zpět na svou stranu! Centr z levé strany totiž skončil přesně na hlavě KACPERA ZYCHA, který uklidil míč k pravé tyči.
    74. Kacper ZYCH - 2:3

77
    Faul ze strany domácího mužstva uprostřed hrací plochy znamená míč pro Karvinou.

80
    Karviná měla k dispozici volný kop z pravé strany, ale následné zakončení skončilo jen vedle svatyně soupeře.

81
    Hostující hráč se tentokrát dopustil faulu ve středu hrací plochy a Tychy budou znovu u balónu.

84
    Tým GKS Tychy právě vstřelil branku! Je srovnáno na 3:3! Opět přišel útok středem hrací plochy a následná přihrávka do běhu na KAMILA KARGULEWICZE, který si opět poradila jako zkušený mazák a zakončil k pravé tyči.
    84. Kamil KARGULEWICZ - 3:3

86
    Karviná se opět snažila rychle odpovědět, ale tentokrát předvedl domácí brankář Odyjewski velmi dobrý zákrok.

87
    Tychy jsou opět u míče, ale následně přichází jen faul soupeře.

89
    Domácí mužstvo ale rychle rozehrálo a posléze přišel centr do vápna, ovšem ten skončil na hlavě karvinského obránce.

90

Je konec. V tomto gólovém utkání nakonec nemáme vítěze, jelikož Tychy remizovaly s Karvinou 3:3. Po první půli vedla Karviná nad polskými Tychy 1:0 po brance Jeana Mangabeiry Da Silvy. Český celek byl o něco lepším týmem a mohlo to být i o víc branek, ovšem domácí dvakrát zachránila tyč. Ve druhé části zápasu padalo branek jako na běžícím páse. Nejprve v 62. minutě srovnal Kargulewicz, ovšem za dvě minuty poslal hosty zpět do vedení Šindelář. V 72. minutě srovnal Staniucha, ale Karviná šla za dvě minuty znovu do vedení po brance Zycha. Ovšem v 84. minutě se podruhé trefil Kargulewicz a na to už Karviná neodpověděla.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (12:55:39)

Michal Raška

Góly: 62. Kargulewicz, 72. Staniucha, 84. Kargulewicz – 16. Jean Mangabeira Da Silva, 64. Šindelář, 74. Zych

GKS Tychy: 1. pol. Jalocha – Mańka, Nedič, Szymura, Wolkowicz – Piatek, Žytek – Biel, Grzeszczyk, Kozina – Malec
    2. pol. Odyjewski – Połap, Zarębski, Sołowiej, Wacławek – K. Piątek, Misztal, Paprzycki, Steblecki, Kargulewicz – Staniucha.