Black Angels – Pardubice 5:4 (po pr.) | Česká Lípa – Hattrick Brno 8:9 (kon.)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
8:9 (0:5, 2:2, 6:2) Stav série: 0:1
FBŠ Hummel Hattrick Brno
cz Sobota 07.03.2020, 19:00 • SH Česká Lípa • Play-down Livesport Superligy CZ • 1. kolo

58:27
    Domácí získávají míček a odvolávají brankáře.
    55:21 Radek KRAJCIGR - 8:9

55:21
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Standardní situace v podání Brna byla rozehrána hrozivě, domácí se dostali do útoku a po krosové přihrávce Daniela Štěrby dal hattrick i RADEK KRAJCIGR. Česká Lípa bude vyčkávat na spasitele, který by vyrovnal skóre. Zatím je to neskutečná jízda domácího celku ve třetí třetině. Asistence: Daniel Štěrba.

53:36
    Tak tohle byla kombinace par excellence. Přesilovka domácím perfektně vyšla, míček se přes Slaného dostal k Jakubovi Jirsovi, který okamžitě pokračoval přihrávkou na JAROMÍRA EKLA. Paralyzovaná obrana Brna už jen sledovala, jak útočník České Lípy hledá prostor v postavení Filipa Kuhna. 7:9. Asistence: Jakub Jirsa.

52:25
    Adam Hemerka nepohlídal svou hůl, dvě minuty za sekání.

50:44
    Ne vždy je návrat do obrany nutný. PETR NOVOTNÝ zůstal vizionářsky stát na malém brankovišti a rychlý kontr domácího celku umožnil, že se také dočkal své trefy. Štěpán Slaný vtrhl s míčkem na útočnou polovinu a přihrávkou k pravé tyči vykonal vše, co bylo v tu chvíli potřeba. 6:9. Asistence: Štěpán Slaný.
    50:29 Lukáš VLACH - 5:9

50:29
    Hattrick Brno právě vstřelil branku!
    Jestliže střídání brankářů pomohlo domácím, tak je to samé třeba říct i o hostech a jejich time outu. LUKÁŠ VLACH navazuje na gólostroj ve třetí třetině a pomáhá svému celku znovu odskočit na čtyřgólový rozdíl, když z ideálního prostoru napálil míček pod horní tyč. Na to se už bude domácím hodně těžce reagovat. Asistence: Tomáš Brom.

49:38
    Rozbouřenou atmosféru zase trochu uklidňuje LUKÁŠ JALOVÝ, který využil předávky Marka Fuchse a vypálil neskutečný projektil přímo pod víko. Pavouci teď neměli šanci a Brno zase vede o tři branky. Asistence: Marek Fuchs.
    49:06 Jakub JIRSA - 5:7

49:06
    Třetí gól za 2 minuty a 20 vteřin a Česká Lípa už je téměř na dostřel. Další svižná akce je přetavena v trefu JAKUBA JIRSY, který svým gólem i jeho následnou oslavou rozproudil více než 200 diváků v hale. Česká Lípa snižuje na 5:7. Asistence: Petr Novotný.
    47:21 Petr NOVOTNÝ - 4:7

47:21
    No a v českolipské sportovní hale se ještě mohou dít věci. PETR NOVOTNÝ po ráně Tomáše Kadlece od levého mantinelu doklepl míček do odkryté sítě a dostáváme se na rozdíl, který naposledy panoval v 17. minutě zápasu. Asistence: Tomáš Kadlec.
    46:46 Jan SPILKA - 3:7

46:46
    Domácí tým už nemá co ztratit a jeho kombinace rázem mají potřebnou lehkost. Lukáš Mlejnek nalákal protivníka na naznačenou střelu a zcela nečekaně poslal míček na střed, kde stál nachystaný JAN SPILKA. Jeho bomba překonala všechny překážky a rázem je manko České Lípy už jen čtyřgólové. Asistence: Lukáš Mlejnek.

43:48
    Petru Novotnému se zřejmě nelíbil výrok rozhodčího a usedne na trestnou lavici, když schytal dvě minuty za nesportovní chování.

43:33
    Jan Dvořák předvedl spektakulární robinsonádu proti Jakubu Procházkovi II, který už v utkání ukázal několikrát šikovné ruce. Tentokrát si ale vylámal zuby.

43:19
    Dnešní utkání sleduje 223 diváků.
    39:32 Radek KRAJCIGR - 2:7

39:32
    Je to právě Štěpán Slaný, kdo připravil gólové zakončení pro RADKA KRAJCIGRA. Jeho druhá trefa znamená první využitou přesilovku českolipského mužstva. Je otázka, zdali se ještě může Česká Lípa pokusit o zvrat. Timeout jí každopádně velmi pomohl. Asistence: Štěpán Slaný.

38:06
    Marek Fuchs osekával soupeře a Česká Lípa si zahraje druhou početní převahu.
    37:02 Radek KRAJCIGR - 1:7

37:02
    A s góly se teď doslova roztrhl pytel. Domácí fanoušci skandují "konečně", když nejproduktivnější hráč České Lípy v základní části RADEK KRAJCIGR z hrany brankoviště připravil o potenciální čisté konto Filipa Kuhna. Perfektně mu pozici nachystal Daniel Štěrba, který ukázal dávku trpělivosti. Asistence: Daniel Štěrba.

36:18
    Jan Dvořák už se protahuje v brankovišti, nahradil totiž Ivana Ponomareva, který inkasoval sedmou branku.

36:18
    Sledujeme obrovský rozdíl v přístupu obou obran. LUDĚK ONDRÁČEK se jako nůž máslem prodral až před brankáře Ponomareva a ukončil mu šichtu v dnešním utkání ranou na vzdálenější tyč. Útočník Brna zhruba za 20 minut uzavřel svůj hattrick. Asistence: David Medek.
    36:18 Luděk ONDRÁČEK - 0:7
    34:54 Luděk ONDRÁČEK - 0:6

34:54
    A to je další těžký direkt pro domácí celek, a naopak vzpruha pro Hattrick. LUDĚK ONDRÁČEK po protiakci přidává svůj druhý zářez na pažbu, který je už celkově šestý pro jeho tým. Brno trpělivě brání a v koncovce je extrémně efektivní. Asistence: Jakub Procházka II.

31:22
    Teď už Tomáš Brom nezvládl bránit čistě a odchází na trestnou lavici. Dvě minuty za držení.
    17:58 Tomáš BROM - 0:5

17:58
    Velký zmar domácího celku v této periodě dovršil TOMÁŠ BROM, který se zase až příliš snadno dostal z levé strany před brankáře Ponomareva. Svou střelu namířil na zadní tyč, kam už gólman České Lípy nedokázal dostat své tělo. Asistence: Filip Horák.
    16:32 Luděk ONDRÁČEK - 0:4

16:32
    A to se nakonec ukázalo jako velmi prozíravé. Z následné akce se totiž po svižné otočce kolem brány prosazuje LUDĚK ONDRÁČEK, který byl na zadní tyči rychlejší než defenziva České Lípy. Na akci se znovu podílel Jakub Procházka II, který zapisuje třetí bod v první třetině. Asistence: Jakub Procházka II.

14:34
    Jakub Jirsa si vzal velkou možnost na starost, ale Filip Kuhn mu skvěle skočil pod nohy a rukama ukradl míček z čepele.

14:32
    Je tu šance na snížení. Marek Dzierža unikal po levé straně a byl faulován. Pojede se trestné střílení.

12:46
    Perfektní zákrok předvedl Ivan Ponomarev, proti kterému najížděl Oliver Gold. Zkusil se prosadit po rychlé stahovačce do forhendu, ale neuspěl.
    11:06 Jakub Procházka II - 0:3

11:06
    Jsou to ale hosté, kdo na druhé straně po rychlém protiútoku dávají už třetí gól v úvodní dvacetiminutovce. JAKUB PROCHÁZKA II těžil s dobrého driblinku Adama Hemerky, který navedl míček středem a vrátil prvně jmenovanému asistenci u předchozí branky. Česká Lípa je zralá na ručník, neboť i přes aktivitu zůstává značně bezzubá. Asistence: Adam Hemerka.
    05:17 Lukáš VLACH - 0:2

05:17
    No a Ivan Ponomarev nezačíná utkání zrovna v nejlepším stylu. Ještě si pořádně nesáhl na míček a už ho podruhé loví z vlastní sítě. Tomáš Brom vybojoval na středu čistý vzduch LUKÁŠI VLACHOVI, který se prezentoval táhlou střelou ze střední vzdálenosti. Ta zapadla do horních pater branky a hosté si překvapivě budují dvougólové vedení. Asistence: Tomáš Brom.
    04:09 Adam HEMERKA - 0:1

04:09
    Napodruhé už to Brnu vychází. Jakub Procházka II vybojoval míček u levého mantinelu a posunul jej i s notnou dávkou štěstí na hůl ADAMA HEMERKY. Ten si už na hraně brankoviště věděl rady a balonek dostal za záda Ivana Ponomareva. Hosté se ujímají vedení 0:1. Asistence: Jakub Procházka II.

Patrik Czepiec

Góly a asistencie: 38. Krajcigr (Štěrba), 40. Krajcigr (Slaný), 47. Spilka (Mlejnek), 48. Novotný (Kadlec), 50. Jirsa (Novotný), 51. Novotný (Slaný), 54. Ekl (Jirsa), 56. Krajcigr (Štěrba) – 5. Hemerka (Procházka II), 6. Vlach (Brom), 12. Procházka II (Hemerka), 17. Ondráček (Procházka II), 18. Brom (Horák), 35. Ondráček (Procházka II), 37. Ondráček (Medek), 50. Jalový (Fuchs), 51. Vlach (Brom)

FBC 4CLEAN Česká Lípa: Ponomarev (37. Dvořák, Chyna) – Mlejnek, Kadlec, Novák, Pastor, Slaný, Štěrba – Dzierža, Spilka, Hřebřina – Karel, Matějíček, Novotný – Jirsa, Jireček, Krajcigr – Vlček, Ekl.
    FBŠ Hummel Hattrick Brno: Kuhn (Kejík) – Brom, Jalový, Andrle, Horák, Medek – Procházka II, Gold, Fuchs – Dvořák, Ondráček, Grábl – Vlach, Maleček, Halama – Máček, Hemerka, Hronek.

Rozhodca: Sýkora, Tkáč