Everton – Arsenal 0:0 (kon.) | Aston Villa – Southampton 1:3 (kon.) | Bournemouth – Burnley 0:1 (kon.)
Brighton – Sheffield Utd. 0:1 (kon.) | Newcastle – Crystal Palace 1:0 (kon.) | Norwich – Wolverhampton 1:2 (kon.)
Manchester City – Leicester 3:1 (kon.)
Manchester City
3:1 (2:1)
Leicester City
Sobota 21.12.2019, 18:30 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 18. kolo

Druhý polčas ponúkol už len jeden presný zásah. Treba dodať, že v druhom polčase boli aktívnejší domáci futbalisti a ich víťazstvo 3:1 napokon spečatil svojim gólom Jesus. Manchester City sa tak na Leicester City dotiahli na rozdiel jedného bodu.

S týmto konštatovaním sa už na dnes lúčim, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok sobotného večera! (20:24:48)

90+5

90+4
    Čoskoro by hlavný rozhodca tohto stretnutia Dean mal toto stretnutia na Etihad Stadium ukončiť.

90+3
    Zápas sa už len dohráva, o osude je rozhodnuté, domáci Manchester City si do tabuľky pripíše tri body.

90+2
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Kevin De Bruyne, prichádza Sergio Agüero.

90+1
    V druhom polčase sa nadstavujú 4 minúty!

90
    Chilwell si nabehol pred pokutové územie domácich, zakončiť úspešne sa mu už nepodarilo.

89
    Riadny hrací čas v druhom polčase sa už čoskoro naplní. Čakáme na údaj o prípadnom nadstavenom čase.

88
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Raheem Sterling, prichádza Philip Foden.

87
    Striedajúci Praet si nabehol do pokutového územia domácich, ale nedokázal už na centrovanú loptu správnym spôsobom reagovať.

86
    Dlhšiu dobu sa v závere zápasu nič zaujímavého nedeje, už sa to celé len dohráva.

84
    Navyše, hostia už pôsobia dosť odovzdaným dojmom. Zrejme sú si už vedomí, že za taký krátky čas proti tak kvalitnému súperovi sa už toho veľa vymyslieť nedá.

83
    Leicester sa teraz takisto snaží o prienik na útočnú polovicu, ale ďalej ako za stred ihriska sa nedostáva.

82
    Predsa len sa ešte domáci pokúsili preniknúť smerom dopredu, ale zastavila ich pozorná obrana súpera.

81
    O osude tohto zápasu sa však pomaly zdá byť rozhodnuté. Domáci s loptou na kopačkách pohodlne kontrolujú záver celého tohto stretnutia.

80
    Necelých 10 minút ostáva do konca druhého polčasu, možno sa ešte niečo málo bude aj nadstavovať.

79
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Ilkay Gündoğan, prichádza Rodri.

78
    Podobne však v útoku teraz dopadli aj hostia a tak sa lopta pomerne rýchlo vrátila späť na kopačky Manchesteru City.

77
    Striedanie v tíme Leicester City: z ihriska odchádza Youri Tielemans, prichádza Dennis Praet.

77
    Tento útok domáceho celku úspešne nedopadol, nepresná prihrávka len doputovala k brankárovi hostí Schmeichelovi.

76
    Leicester to ešte určite neche vzdať, stále sa snaží aktívne napádať rozohrávku súpera, ale loptu na svojich kopačkách už nemal dlhšiu dobu.

75
    Domáci aj naďalej kontrolujú dianie na ihrisku a žiadnu prípadnú drámu nepripúšťajú. Musia však ešte zvládnuť záverečnú časť druhého polčasu.

74
    Ak vy sa tento zápas skončil výhrou domácich, tak by sa na svojho dnešného súpera dotiahli v tabuľke na rozdiel jedného bodu.

72
    Momentálne sú pri lopte domáci futbalisti, ktorí sa nemusia nikam ponáhľať. Stále vedú o dva góly a vidina troch bodov sa zdá byť čoraz viac reálna.

71
    Žltú kartu dostáva Ilkay Gündoğan (Manchester City).

70
    Pred Leicestrom tak stojí veľmi náročná úloha. Zmazať dvojgólové manko rozbehnutého domáceho celku, to sa však momentálne javí ako nemožné. Nechajme sa ale prekvapiť.
    69. Gabriel Jesus (MAC) - 3:1

69
    Manchester City dal gól!
    Na Etihad Stadium sa zrodil štvrtý gól a postarali sa oň domáci futbalisti! Celé to má na svedomí De Bruyn, ktorý predviedol krásnu individuálnu akciu, predral sa obranou súpera, následne prihral na voľného GABRIELA JESUSA a zvyšuje náskok domácich na 3:1!

68
    Striedanie v tíme Leicester City: z ihriska odchádza Ayoze Pérez, prichádza Demarai Gray.

67
    Teraz však hostia mali aj kus šťastia! K Mahrizovi sa dostala v pokutovom území odrazená lopta, ale jeho pohotové zakončenie vyráža výborným zákrokom brankár Schmeichel!

66
    Leicester sa aj po strate lopty naďalej snaží o vysoké napádanie rozohrávky súpera. Vidno, že hostia ešte toto stretnutie nechcú len tak zabaliť.

65
    Dianie na Etihad Stadium pokračuje ďalej. Dlhšiu dobu sa teraz nehralo a tak sme zvedaví, ako tento fakt ovplyvní ďalší vývoj tohto stretnutia.

64
    Striedanie v tíme Leicester City: z ihriska odchádza Harvey Barnes, prichádza Marc Albrighton.

63
    No a k nemu veru aj dôjde, lavička Leicestru je v pohotovosti. Zatiaľ je tu krátka pauza pre oba celky na občerstvenie.

62
    Hra je teraz prerušená, hosťujúci Barnes ostáva ležať na trávniku. Je privolaný aj lekársky tím, zrejme tu bude musieť byť vynútené striedanie.

60
    Hodina zo stretnutia na Etihad Stadium už uplynula, domáci celok aj naďalej vyhráva 2:1! Môžme však ešte určite konštatovať, že všetko je stále otvorené.

59
    Žltú kartu dostáva Kevin De Bruyne (Manchester City).

58
    Aj naďalej veľkou aktivitou srší domáci Mahrez! V tomto prípade si skvelo nabehol do pokutového územia, ale jeho strela z prvej ide tesne vedľa hosťujúcej brány!

56
    Útoky sa nám už postupune striedajú na oboch stranách, tempo sa zvyšuje. Stále však čakáme na niečo poriadne v druhom dejstve, vynikajú hlavne obe defenzívy.

55
    Dopredu sa teraz hnali hostia a po aktivite Varyho získava ešte Leicester autové vhadzovanie na útočnej polovici.

54
    Sledovali sme kombináciu domácich pred pokutovým územím súpera, čo napokon vyústilo len v nevydarené zakončenie Mahreza do stredu brány, Schmeichel si pripisuje ľahký zákrok.

53
    Leicester však už začína čoraz viac vystrkovať rožky a domáca defenzíva sa musí mať na pozore. Zatiaľ ale stále čakáme na výraznejšiu šancu v druhom dejstve.

52
    Vardy sa pokúsil nabehnúť za obranu súpera, nepodarilo sa mu však vyhnúť ofsajdu. Lopta tak putuje na kopačky domáceho celku.

51
    Žltú kartu dostáva Wilfred Ndidi (Leicester City).

51
    Určite však ešte Leicester má šancu, aby niečo s týmto výsledkom spravil. Musia sa však hostia viacej presadzovať v útoku, v prvom polčase okrem gólu toho veľa neukázali.

50
    V druhom polčase sme zatiaľ nič zaujímavého nevideli, ale druhé dejstvo sa ešte len rozbieha. Domáci sa nemusia navyše nikam ponáhľať, momentálne vyhrávajú o jeden gól.

49
    Tlak hostí však želaný efekt nepriniesol, domáci sú pri lopte a pomalou kombináciou sa skúšajú presadiť na polovici svojho dnešného súpera.

48
    Hostia už dlhšiu dobu držia loptu na svojich kopačkách. Nedarí sa im však prejsť cez defenzívu domácich, City sa teda zatiaľ v úvode druhého polčasu len bráni.

47
    Leicester vysoko napádal domácu rozohrávku a získava tak loptu na svoje kopačky. Hostia sa už pokúšajú o rýchly prechod na útočnú polovicu.

46
    Druhý polčas tohto stretnutia sa už naplno rozbehol, výkop patril domácemu celku. Ani jeden z trénerov nespravil žiadnu zmenu v zostave.

46

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

Prvý polčas na Etihad Stadium je už minulosťou, určite sa bolo na čo pozerať. Do zápasu aktívnejšie vstúpili domáci, ale svoje šance nevyužili aj kvôli skvelým zákrokom brankára hostí Schmeichela. Nečakane tak v 22. minúte udrel Leicester, keď sa gólovo presadil kto iný ako Vardy. Domácim sa však zakrátko podarilo po enormnom tlaku vyrovnať zásluhou Mahreza a krátko pred koncom prvého polčasu Manchester ešte výsledok otočil, keď nariadenú penaltu bezpečne premenil Gündoğan. Manchester City tak vyhráva nad Leicestrom City po prvom polčase 2:1!

Druhý polčas sa začne približne o 19:34.

45+2

45
    V prvom polčase sa nadstavujú dve minúty!

44
    Riadny hrací čas prvého polčasu sa čoskoro naplní, čakáme na údaj o prípadnom nadstavenom čase.
    43. Ilkay Gündoğan (MAC) - 2:1

43
    Loptu si na biely bod postavil ILKAY GÜNDOĞAN a nezaváhal – 2:1! Schmeichel síce smer streli uhádol, dokonca aj loptu pohladil, ale na presne umiestnenú strelu nemal nárok.

42
    Ešte sa táto situácia konzultovala s VAR, ale nie je dôvod, aby hlavný rozhodca Dean penaltu odvolal.
    42. Raheem Sterling (MAC), Ricardo Pereira (LEC)

42
    Bola nariadená penalta pre domácich! Sterling bol nedovolene poslaný k zemi od Pereiru a tak je tu šance pre domáci celok otočiť vývoj pr´veho polčasu vo svoj prospech!

41
    Mahrez sa znova zastreloval, ale v tomto prípade bol Schmeichel prirpavený a lopty vyrazil do bezpečia. City sa aj naďalej snaží pokračovať vo svojej aktivite.

40
    Približne päť minút ostáva do konca prvého polčasu, možno sa ešte niečo málo bude aj nadstavovať. Manchester City hrá s Leicesterom City nerozhodne 1:1!

39
    V útoku teraz nepochodil ani De Bruyne a u hlavného rozhodcu si ani nevymodlil rohový kop.

38
    Pred pokutové územie hostí centroval Sterling, ale lopta týmto územím len preletela. K lopte sa tak teraz dostáva hosťujúci celok, ktorý sa naopak do útoku moc nehrnie.

37
    Dianie v prvom polčase plynnie ďalej, ostáva dohrať jeho záverečné minúty. Futbalisti v modrých dresoch stále hýria veľkou aktivitou a chcú určite do polčasu výsledok ešte otočiť.

36
    Domáci po faule získali priamy kop v blízkosti pokutového územia súpera. K lopte sa postavil Mahrez, jeho pokus k vzdialenejšej tyči nevyšiel, lopta však konštrukciu brány lízla len veľmi tesne!

35
    Žltú kartu dostáva Çağlar Söyüncü (Leicester City).

33
    Hostia sa však snažia o vysoké napádanie rozohrávky súpera. Manchester City tak momentálne kombinuje len v okolí stredového kruhu.

32
    Z prvého polčasu nám ešte nejaký ten čas ostáva a nie je vylúčené, že sa ešte dočkáme presného zásahu. Opäť sú aktívni hlavne domáci futbalisti.
    30. Riyad Mahrez (MAC) - 1:1

30
    Podarilo! City reaguje na inkasovaný gól za necelých osem minút a
    na Etihad Stadium sa začína odznova. Skvelú individuálnu akciu predviedol RIYAD MAHREZ, ktorý si následne vylepšil streleckú pozíciu a presnou strelou k tyčke prekonáva Schmeichela – 1:1! Mahrizov pokus bol však ešte pred bránou tečovaný a vďaka tomu sa lopta dostala až do siete.

30
    Takže, po polhodine hry vyhráva Leicester City na pôde Manchestru City najtesnešjím možným rodzielom a to zásluhou Vardyho. Podarí sa domácim do prestávky vyrovnať?

29
    Domáci sa s loptou presúvajú na útočnú polovicu. Hostia však zatiaľ výborne pracujú v defenzíve a keď je náhodou aj pokorená, v bráne je istota menom Schmeichel.

28
    Vardy si dal takmer repete! Opäť až poľahky prenikol do pokutového územia domácich, ale toto jeho zakončenie z podobnej pozície ako pri góle ide tesne nad Edersonovu bránu!

27
    Prvý polčas stále pokračuje vo vysokom tempe, momentálne sledujeme útočné snaženie domácich, ktorí chcú čo najskôr vyrovnať, ideálne do polčasovej prestávky.

26
    Rohový kop už domácim žiadnu šancu nepriniesol. Pri lopte sú tak hostia, ktorí sa teraz nemusia nikam ponáhľať.

25
    Vyrovnanie na kopačke mal teraz Sterling! V pokutovom území sa dostal do gólového zakončenia, ale proti bola opäť ďalšia hviezda hostí a to brankár Schmeichel!

24
    Jamie Vardy strelil svoj 16. gól v 17. zápase! Útočník hostí je veľkou oporou a hviezdou svojho celku, aj vďaka nemu sa nachádzajú na druhom mieste v tabuľke.

23
    Dostávame sa za polovicu prvého polčasu a pred domácimi stojí náročná úloha. Musia doťahovať náskok súpera a to aj potom, čo boli od úvodného výkopu aktívnejší.
    22. Jamie Vardy (LEC) - 0:1

22
    Leicester City dáva gól!
    Etihad Stadium neverí vlastným očiam! Je tu otrvárací gól tohto stretnutia a na veľký smútok domácich idú do vedenia hostia! Obrana domácich však nemá čisté svedomie, Maddison krásnou prihrávkou vysunul za obranu domácich JAMIEHO VARDYHO, ten sa dostal pred brankára Edersona a presnou strelou posiela Leicester do vedenia – 0:1!

21
    Ďalšiu útočnú akciu hostí sa snažil rozbehnúť Pérez, ale jeho dlhá prihrávka doputovala len k Edersonvi. Brankár domácich už stihol rozohrať loptu na svojich spoluhráčov.

20
    Ale pomaly sa to už rozbieha na oboch stranách, tempo zápasu je na veľmi vysokej úrovni. Zatiaľ sa určite napĺňajú prognózy o tom, žeby sme sa nudiť nemali.

19
    No a konečne sa hostia aspoň nejakým spôsobom pripomenuli aj v útoku. Vardy stihol dobehnúť dlhú loptu, následne sa aj prebojovať do pokutového územia, ale prihrávka pred bránu na Barnesa už úspešná nebola.

18
    Bola to v krátkej dobe už druhá veľká príležitosť pre domácich. Manchester City teda jasne dominuje, Leicester sa od úvodného výkopu musí len brániť.

17
    Vynikajúci zákrok brankára hostí! Skvelú robotu odviedol najprv Mahríz, ktorý sa zbavol obrany súpera a naservíroval loptu pred bránu na Jesusa, ten však skvelého Schmeichela prekonať nedokázal!

16
    Mahrez je dnes poriadne namotivovaný proti svojmu bývalému zamestnávateľovi. V tejto chvíli sa postaral o tvrdú strelu, s ktorou mal Schmeichel problémy, ale loptu schoval vo svojich rukaviciach.

15
    Štvrťhodina zo stretnutia na Etihad Stadium uplynula, zatiaľ sa hrá bez gólov. Oveľa aktívnejšie hrá domáci celok, ktorý mal nedávno aj veľkú príležitosť na skórovanie.

14
    Pred bránu hostí smeroval nebezpečný center, ale obrana ho včas upratala do bezpečia. Potom ešte trval tlak domácich, De Bruyne spoza pokutového územia vyslal tvrdú strelu a tá opečiatkovala tyčku!

13
    Domáci celok teraz veľmi dlho obliehal pokutové územie svojho dnešného súpera, Jesus svojou aktivitou získava rohový kop.

12
    Aj v tomto prípade hosťujúci Maddison v útoku nič nevymyslel, opäť sa previnil útočným faulom. Už teda sledujeme kombináciu futbalistov v modrých dresoch.

11
    Momentálne pretrváva aktivita domáceho celku, Sterling dostal ťažkú prihrávku na päty a tak nedokázal ideálne zakončiť.

10
    Ani útočná snaha Walkera na tom nič nezmenila, domáci obranca si hodil loptu až moc pred seba a tak Leicester získava autové vhadzovanie na svojej polovici ihriska.

9
    Po získaní lopty sa útok hostí snažil rozbehnúť Maddison, ale previnil sa len nedovoleným zákrokom. Zatiaľ teda čakáme na prvú vážnejšiu príležitosť na jednej či druhej strane.

8
    Chilwell odviedol výbornú prácu v obrane hostí a tak sa Sterling ani v tomto prípade do zakončenia neprebil.

7
    Útočnú akciu hostí sa teraz opäť snažil potiahnúť Vardy, ale nepodarilo sa mu ani v tomto prípade oklamať defenzívu domáceho celku.

6
    O prvé zakončenie domácich sa však neskôr postaral Kevin De Bruyne. Domáci futbalista sa dostal k odrazenej lopte, ale zakončenie z väčšej vzdialenosti Schmeichela nemalo ako ohroziť.

5
    Opäť tu bol pokus presadiť sa individuálne, Sterling bol parádne rozbehnutý a loptu potiahol až pred pokutové územie, zakončiť sa mu však už nepodarilo.

4
    Lopta sa teda vrátila na kopačky domáceho celku. Manchester City sa zatiaľ nikam neponáhľa, snaží sa niečo vymyslieť cez postupný útok.

3
    Individuálne sa teraz snažil presadiť Vardy, ale nepodarilo sa mu prejsť cez pozornú defenzívu domáceho celku.

2
    Výkop patril hosťom, ktorí sa aj pokúsili o svoj prvý útočný výpad v tomto zápase. Napokon sa však až k ohrozenie domácej brány nedostali, s loptou tak už kombinuje Manchester City.

1
    Prvý polčas tohto stretnutia na Etihad Stadium sa už naplno rozbehol, výkop patril hosťujúcemu celku, ktorý odohrá toto stretnutie v čierno-bielej kombinácii dresov, domáci nastupujú v modrých.

1

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami stretnutia prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!

Prajem príjemný futbalový večer! Dnes je na programe 18. kolo anglickej Premier League a to prinesie veľký súboj na Etihad Stadium, kde uvidíme súboj tabuľkových susedov medzi tretím celkom tabuľky Manchester City a druhým celkom Leicester City. To sľubuje kvalitné stretnutie, pri ktorého sledovaní sa snáď nudiť nebudeme. Zatiaľ si teda prezrite zostavy oboch celkov, tesne pred úvodným výkopom sa znova prihlásime.

Manchester City: Ederson – Walker, Otamendi, Fernandinho (C), B. Mendy – De Bruyne, Gündoğan, B. Silva – Mahrez, Jesus, Sterling

Náhradníci: Bravo – Agüero, Cancelo, García, Zinčenko, Foden, Rodri

Leicester City: Schmeichel (C) – R. Pereira, J. Evans, Söyüncü, Chilwell – Ndidi – Ayoze Pérez, Tielemans, Maddison, H. Barnes – Vardy

Náhradníci: D. Ward – Albrighton, D. Gray, Iheanacho, Justin, Morgan, Praet

Rozhodca: Dean – Cann, Robathan

Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Manchester City a Leicester City. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 18:30.

Anglická Premier League pokračuje svojim 18. kolom. To prinesie zaujímavý súboj tabuľkových susedov, keď sa na Etihad Stadium uskutoční súboj medzi domácim City a Leicestrom.

Manchester City: má momentálne na svojom konte 35 bodov a nachádza sa na treťom mieste. City stráca na vedúci Liverpool až 14 bodov a vidina titulu sa začína vzďalovať. Navyše, pred domácimi sa ešte nachádza Leicester City, ktorý opäť prežíva rozprávkovú sezónu. Hostia majú pred domácimi náskok štyri body, na vedúcu pozíciu však strácajú desať bodov.

Domáci v poslednom kole uspeli na pôde Arsenalu 3:0, Leicester doma len prekvapivo remizoval s Norwichom 1:1. Môžme teda povedať, že tento duel nemá jednoznačného favorita a my sa tak snáď môžme tešiť na kvalitné a napínavé stretnutie.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.