Fínsko – Česko 1:2 (kon.)
koniec
Fínsko
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Česko
cz Štvrtok 07.11.2019, 13:00 • Dmitrov • Euro Hockey Tour (ženy)
Predzápasové kurzy
   
  To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního dne a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou. (15:03:11)
   
  Nejlepší hráčkou na finské straně byla vyhlášena Noora Tulusová, na té české pak kdo jiný, než brankářka českého výběru, a sice Klára Peslarová.
   
  Je dobojováno. Češky sice inkasovaly od Finek kontaktní branku a čelily pak několika dalším pokusům, svůj těsný náskok ale uhájily a podruhé na turnaji v rámci Euro Hockey Tour vítězí. V dnešním duelu je to však výhra obzvláště chutnější, neboť se zrodila proti velkému favoritovi. S Finkami totiž Češky v srpnu prohrály vysoko 2:9. Po velmi dobrém výkonu dnes prohru odčinily a právem slaví hodně cennou výhru.
   
  Konec zápasu.
  59:47 Kotouč z obranného pásma vyslaly Češky, skončil ale jen u tyče.
   
  59:47
  Kotouč mířil na prázdnou branku a Češky tak mohly definitivně rozhodnout, ovšem skončil jen u tyčky finské branky.
   
  59:23
  Vhazuje se po pravé ruce Kláry Peslarové.
   
  59:23
  Proti jedovaté střele zasáhla Klára Peslarová a opět tak hodně podržela svůj tým. Hra je pozastavena a česká lavička si vybírá oddechový čas.
   
  58:50
  Finky hrají bez brankářky a zkoušejí to se šesti bruslařkami v poli.
   
  58:00
  Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
  57:45 Petra NIEMINENOVÁ - 1:2
   
  57:45
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Tak nyní se to už Finkám povedlo a dostávají se na kontaktní branku. Tuominenová poslala z rohu puk do prostoru mezi kruhy, kdy ho na pravé straně svižnou ranou poslala za záda Peslarové PETRA NIEMINENOVÁ – 1:2. Finsko je tak Česku na dostřel jediné branky. Asistence: Minnamari Tuominenová.
   
  57:04
  Nebezpečnou střelu soupeřek srazila betony Klára Peslarová a poté ho Alena Mills poslala znovu do neutrální zóny.
   
  56:04
  Češky vyhodily znovu puk do středního pásma šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Finkám tak zase o něco utekl čas a zkrátil se. Šance na zvrat tak pomalu mizí.
   
  55:24
  Tam to ovšem výborně udělala Barbora Patočková, která vypíchla puk a poslala ho do středního pásma.
   
  54:34
  Necelých pět a půl minuty mají Finky na to, aby se zápasem něco udělaly, naopak Češky, aby nadějné vedení ubránily. Nyní mají kotouč Finky a derou se před branku Peslarové.
   
  53:40
  Klára Hymlárová po zemi poslala puk do mezikruží, kde ale nezakončila přesně Alena Mills.
   
  52:22
  Finky čelily dalšímu menšímu tlaku hráček Česka a vyhazovaly puky od vlastní branky. Ale do středního pásma kotouč nedokázaly vyhodit.
   
  50:34
  Jdeme do poslední desetiminutovky třetí části hry. U puku jsou české hráčky a znovu spěchají před finskou branku.

  Vendula Zdražilová

  Góly a asistencie: 58. Nieminenová (Tuominenová) – 11. Mills (Mlýnková), 49. Mrázová


  Fínsko: Rätyová (Räisänenová) – Hiirikoskiová, Savolainenová, Laitinenová, Tuominenová, Lindstedtová, Rantalaová, Karppinenová – Karvinenová, Tapaniová, Neieminenová – Tulusová, Vainikkaová, Hakalová – Karjlalainenová, Niskanenová, Nilssonová – Kuoppalaová, Liikalaová, Rajahuhtaová
  Česko: Peslarová (Zechovská) – Seroiszková, Horálková (A), D. Pejšová, Škrdlová, Zedníková, Radová, Hanzlíková – Křížová (A), Mrázová, Přibylová – Mills (C), Hymlárová, Mlýnková – Vanišová, Patočková, Lédlová – Kaltounková, T. Mazancová, Čajanová