Rusko – Fínsko 3:4 (kon.) | Česko – Švédsko 3:1 (kon.)
koniec
Rusko
3:4 (1:0, 1:2, 1:2)
Fínsko
cz Štvrtok 07.11.2019, 17:30 • Hartwall Arena (Helsinky) • Euro Hockey Tour
Predzápasové kurzy
   
  To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou. (20:04:06)
   
  Střely na branku: 32 – 22
   
  Nejlepším hráčem na straně Rusů byl vyhlášen Rušan Rafikov, na té finské pak Harri Pesonen.
   
  Je dobojováno. Ve třetí třetině strhli vedení na svou stranu Rusové, ale Finové dokázali vyrovnat. A poté se dostali do vedení, které si udrželi až do konce a slaví tak na domácím turnaji v rámci Karjala Cupu první vítězství a tři body do tabulky. Rusové naopak nakonec nezískali ani bod.
   
  Konec zápasu.
   
  Dnešní utkání sleduje 9 421 diváků.
   
  59:59
  Finové z vlastního obranného pásma vyhodili puk až před ruskou klec i za cenu zakázaného uvolnění. Vteřinu před koncem třetí části hry se ještě bude vhazovat před Säterim.
   
  59:36
  Bočarov je na střídačce a ruský tým to zkouší se šesti bruslaři v poli.
   
  59:12
  Rusové jsou v plném počtu.
   
  58:26
  Niko Ojamäki dorážel nadvakrát před Bočarovem, ale jeho pokus nakonec nekončí za jeho zády. Pak se Rusové zase osvobozují a posílají puk až před Säteriho.
   
  58:00
  Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  57:35
  Finové hrají další přesilovou hru a už se usadili v pásmu soupeře. Jenž ten po chvilce kotouč sebral a vyhodil ho až před branku Finů.
   
  57:12
  Vyloučení v týmu Rusko (Ivan Miščenko – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
   
  56:30
  Rusové mají ještě tři a půl minuty na to, aby s utkáním něco udělali a vynutili si případné prodloužení. Finská obrana ale nyní byla proti tvrdé střele Nikity Čerepanova.
   
  55:32
  Následuje další komerční přestávka.
   
  55:26
  Konstantin Okulov obkroužil branku Finů a dostal se před Säteriho, ovšem jeho svižná střela z mezikruží skončila na jeho zákroku.
   
  54:52
  Rusové jsou v plném počtu.
   
  54:20
  Lehtonenovu střelu od modré čáry sice tečoval před Bočarovem jeden z Finů, ale kotouč se nevešel do jeho branky. Poté se Rusové zase osvobozují.

  Vendula Zdražilová

  Góly a asistencie: 6. Šaripzjanov (Burdasov, Kuzmenko), 34. Rafikov (Žafiarov), 46. Rafikov (Burdasov, Okulov) – 31. Pesonen (Lehtonen), 33. Manninen (t.s.), 48. M. Aaltonen (Rajala, Hietanen), 51. Pesonen (Puljujärvi, Pokka)


  Rusko: Bočarov (Bobkov) – Šaripzjanov, Miščenko, Rafikov, Zub (A), Ar. Sergejev, Čerepanov, Ožiganov, Blažijevskij – Žafiarov, Semionov, Šumakov – Burdasov (C), Švec-Rogovoj, Kuzmenko – Šošnikov, Kadejkin, Makejev – Okulov, P. Karnauchov, Slepyšev (A).
  Fínsko: Säteri (Olkinuora) – Lehtonen (A), Ohtamaa (A), Eronen, Pokka, Hietanen, Nikkilä, Vittasmäki, Vainio – Kuusela, Lammikko, Anttila (C) – Pesonen, Manninen, Puljujärvi – Haapala, M. Aaltonen, Hartikainen – Rajala, Tyrväinen, Ojamäki.

  Rozhodca: Harnebring, Nord – Elonen, Hägerström

  Diváci: 9 421