Florida – Tampa Bay 6:3 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 3:1 (kon.) | St. Louis – Dallas 1:2 (kon.)
Edmonton – Arizona 2:4 (kon.) | Calgary – Winnipeg 2:0 (kon.) | Anaheim – San Jose 4:1 (kon.)
New York Rangers
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
New York Islanders
cz Streda 25.09.2019, 01:00 • Madison Square Garden, New York • Príprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Slavná Madison Square Garden bude ve středu v noci svědkem souboje dvou městských rivalů, New York Rangers totiž vyzve na domácím ledě NY Islanders a oba týmy budou do vzájemného zápasu vstupovat v opačné formě. Rangers se budou snažit ukončit sérii tří porážek, zatímco Islanders prodloužit skvělou formu, když během pěti přípravných zápasů hned čtyřikrát vyhráli a jejich jediným přemožitelem je New Jersey.
    Čeká nás derby! Do Madison Square Garden přijedou Islanders.

New York Rangers: Lundqvist (Georgijev) – Staal (A), Fox, Skjei, Trouba, Smith, Morrow – Panarin, Zibanejad (A), Bučněvič – Kravcov, Howden, Kakko – Lemieux, Strome, Fast – Haley, Andersson, O'Regan. Hlavní trenér: David Quinn.

New York Islanders: Greiss (Gibson) – Pelech, Pulock, Leddy, Dobson, Toews, Mayfield – Eberle, Lee (C), Barzal – Bailey (A), Ho-Sang, Nelson (A) – Beauvillier, Brassard, Wahlstrome – Johnston, Bardreau, Fritz. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Furman South, Eric Furlatt. Čároví: Derek Amell, Brian Murphy.
    V sestavě Rangers nechybí nová posila útočník Artěmij Panarin

00:01

00:37
    Utkání začalo náporem domácích Rangers, jenže Jacob Trouba od modré čáry nemířil přesně na bránu.

01:14
    New York Rangers se na pravém křídle dostal k nebezpečnému nahození a Thomas Greiss puk vyrazil, když na přední tyči brány včas sevřel betony k sobě.

02:07
    Jordan Eberle se ocitl u levé tyče ve slibné šanci, jenže Henrik Lundqvist ho dokázal dobře vychytat.

02:37
    Islanders prudce vypálili od modré čáry a puk mířil k levé tyči, Henrik Lundqvist ale puk pravým betonem vyrazil mimo a připsal si rychle druhý zákrok v řadě.

03:48
    Rangers odpověděli velkým závarem a nahozením z pravého křídla, které poté skončilo v ochranné síti.

03:54
    Islanders se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a jejich přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.

04:17
    Brock Nelson nabral na levém křídle obrovskou rychlost a po objetí brány zasouval puk k pravé tyči, Henrik Lundqvist se ale včas přesunul, aby puk fantasticky vyrazil svým levým betonem!

05:44
    Ryan Pulock dobře vystřelil na vrcholu pravého kruhu a jeho střela zápěstím mířila ke vzdálenější levé tyči, Henrik Lundqvist ji ale pravým betonem vyrazil mimo.

05:56
    Jacob Trouba byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Islanders si zahrají první přesilovou hru v utkání.

07:56
    Rangers odvedli během oslabení fantastickou práci a Islanders nepustili ani k jedné jediné střele na bránu. Vyloučený Jacob Trouba je zpět na ledové ploše.

09:01
    Derick Brassard se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže ani natřikrát nedokázal Henrika Lundqvista překonat! První pokus šel do jeho hrudi, zatímco druhý skončil na jeho pravém betonu a třetí střelu brankář Rangers vyrazil vleže na břiše, když zvedl pravý beton rychle do vzduchu a spektakulárním zákrokem zabránil jistému gólu hostí! Nádherný hokejový okamžik!
    09:01 Henrik Lundqvist a jeho spektakulární zákrok betonem!

09:22
    Henrik Lunqvist skvěle vychytal Adama Foxe, který se ho snažil z blízkosti marně překonat, a prostor dostává krátká komerční přestávka!

10:30
    Jacob Trouba vypálil na pravém křídle od modré čáry a Thomas Greiss zmrazil puk u levé tyče své brány pod lapačkou. Následuje krátká komerční přestávka.

11:14
    Artěmij Panarin si najel v pravém kruhu na zpětnou přihrávku a bez přípravy mířil pod horní tyč, jenže Thomas Greiss jeho pokus hrudí vyrazil mimo bránu.

11:39
    Artěmij Panarin fauloval u hrazení a dostal dvě minuty za vysokou hůl. Druhá přesilová hra týmu Islanders.

12:38
    Brock Nelson nyní využil nádherné přihrávky přes šířku útočného pásma a na bodu pravého kruhu vypálil bez přípravy s příklepem, jeho pokus byl ale zablokován.

13:39
    Vyloučený Artěmij Panarin je zpět na ledě a Rangers úspěšně přečkali druhou hru v oslabení. Stále 0:0.

14:42
    Tanner Fritz vyfasoval dvě minuty za hákování a Rangers si zahrají po komerční přestávce první přesilovou hru. Dokáží ji využít k otevření skóre?

15:12
    Scott Mayfield dostal dvě minuty za podražení a Rangers si zahrají přesilovou hru pět na tři! Šance.

16:21
    Islanders vypálili na ose útočného pásma od modré čáry a Thomas Greiss vyrazil puk levým betonem.

16:42
    Tanner Fritz se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Isladers přečkali přesilovou hru pět na tři.

17:12
    Thomas Greiss úspěšně vyrazil střelu Rangers z pravého kruhu pro buly a Islanders hrají opět v plném počtu.

18:27
    Rangers se málem dostali v mezikruží ke střele, Thomas Greiss ale rychle vyjel z brány a puk rychle odpálil.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

20:00
    Henrik Lundqvist zamkl bránu a první třetina branku nenabídla

Úvodních dvacet minut nabídlo několik skvělých šancí, blíže ke vstřelení gólu ale měli Islanders a jmenovitě Derick Brassard, který mohl skórovat po návratu do Madison Square Garden proti svému bývalému týmu, ani natřikrát ale spektakulárního Henrika Lundqvista nepřekonal. Skóre po první třetině atraktivního derby v MSG zní. New York Rangers 0 New York Islanders 0.

Druhá třetina začne přibližně v 1:59.

20:01

21:34
    Oba týmy se dostaly během úvodní minuty k jedné střele, Artěmij Panarin a na opačné straně Oliver Wahlstrome ale mířili z pravého kruhu mimo bránu.

22:07
    Rangers právě vstřelili branku!
    VITALIJ KRAVCOV si najel u levé tyče na krásnou bekhendovou přihrávku napříč brankovištěm od Bradyho Skjeie a z blízkosti procedil puk do sítě! Je to 1:0! Asistence: Brady Skjei a Jacob Trouba.
    22:07 Vitalij KRAVCOV - 1:0

22:20
    Brett Howden se ocitl u levé tyče brány úplně sám, z blízkosti ale Thomase Greisse nepřekonal!

23:44
    Islanders se nepodařilo rozehrát podél střídaček a kolmá přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.

25:47
    Islanders mohli vyrovnat střelou z pravého kruhu, jenže Henrik Lundqvist šel rychle na levý bok a vleže puk skvělým zákrokem vyrazil. Rangers udrželi vedení 1:0.

28:07
    Brendan Smith vystřelil na bodu levého kruhu a Thomas Greiss na přední tyči jeho pokus vyrazil.

28:49
    Islanders vypálili na pravém křídle od modré čáry a dobře mířili ke vzdálenější levé tyči, Henrik Lundqvist ale puk hokejkou úspěšně vyrazil mimo svou bránu.

29:48
    Další střela Islanders od modré čáry, pokus z pravého křídla byl ale tentokrát přizvednut do ochranné sítě. Po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.

29:48
    Střídání v týmu New York Rangers: ze hřiště odchází Henrik Lundqvist, přichází Alexander Georgijev.

30:50
    ARTĚMIJ PANARIN si nádherně vyměnil puk s Pavlem Bučněvičem a na bodu levého kruhu poté napřáhl bez přípravy k nádherné střele s příklepem, která vymetla bližší levý horní roh brány! Asistence: Pavel Bučněvič a Brady Skjei.
    30:50 Artěmij PANARIN - 2:0

31:11
    Puk skončil mezi střídačkami a za dvoubrankového vedení Rangers následuje další komerční přestávka.

31:59
    Alexander Georgijev si připsal v rychlém sledu dva zákroky, z nichž druhý byl fantastický! Tanner Fritz se u pravé tyče neprosadil, byl ovšem faulován. Třetí přesilová hra Islanders.

31:59
    Lian Andersson dostal menší trest za držení a na trestné lavici stráví dvě minuty. Hosté mohou snížit.

33:59
    Rangers dnes hrají v oslabení fantasticky. Islanders se nyní dostali pouze k jedné střele na bránu Rangers.

34:25
    Joe Morrow nádherně vypálil na vrcholu levého kruhu s příklepem a jeho rána mířila do bližšího levého horního rohu brány, Thomas Greiss ale vytáhl nádherný semafor! Komerční přestávka.

35:05
    Mika Zibanejad vypálil na bodu levého kruhu bez přípravy a Thomas Greiss na přední tyči puk vyrazil.

35:40
    Islanders byla ve středním pásmu odpískána hra vysokou holí a marně se snaží odpovědět na stav 2:0.

36:38
    Artěmij Panarin dnes ukazuje, že je skutečně silný na puku, a navíc místo střely většinou volí přihrávku.

36:48
    Islanders vystřelili na pravém křídle od modré čáry a Alexander Georgijev na přední tyči kotouč podržel.

38:09
    Devon Toews se ocitl v levém kruhu ve velmi slibné šanci, jenže v rychlosti napálil puk přímo do náruče domácího brankáře Alexandera Georgijeva. Přerušení.

38:33
    Skvělé střídání Devona Toewse, který nyní vypálil na levém křídle od modré čáry. Alexander Georgijev si ale dokázal puk najít a podržel ho ve svém náručí – 2:0.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

40:00
    Islanders prohrávají v Madison Square Garden o dvě branky

Rangers prožili skvělý vstup do druhé třetiny, když se krátce po první přestávce prosadil Vitalij Kravcov a v polovině utkání na jeho gól navázal Artěmij Panarin. Dnešní utkání zatím řídí ruští útočníci. Skóre po druhé třetině. New York Rangers 2 New York Islanders 0.

Třetí třetina začne přibližně ve 2:51.

40:01

40:27
    Islanders se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

41:18
    Islanders mohli v první třetině několikrát skórovat, jenže brankář Henrik Lundqvist podržel Rangers třemi fantastickými zákroky v rychlém sledu. Hosté navíc nevyužili tři přesilové hry a stále nevstřelili žádný gól.

42:32
    Artěmij Panarin dostal nádhernou přihrávku na bod levého kruhu a bez přípravy poté pálil do zdánlivě prázdné brány, jenže Thomas Greiss se včas přesunul a vyrážečkou puk skvěle vyrazil!

44:02
    Útočník Ross Johnston vyhodil puk z obranného pásma přes ochranné sklo a byl vyloučen za zdržování hry.

44:35
    Jacob Trouba vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a Thomas Greiss puk vyrážečkou vyrazil.

44:55
    Nick Leddy mohl udeřit během oslabení, když se ocitl ve slibné šanci u levé tyče, jenže Alexander Georgijev ho vychytal! Velká šance Islanders.

45:56
    Brendan Lemieux dostal dvě minuty za nedovolené bránění a za chvíli začne přesilová hra Islanders.

46:02
    Vyloučený Ross Johnston je zpět na ledě a začíná zkrácená přesilová hra hokejistů New Yorku Islanders.

46:49
    Jordan Eberle se ocitl u levé tyče v obrovské šanci a snažil se skórovat do prázdné brány, Alexander Georgijev se ale stačil roztáhnout na brankové čáře a pravým betonem puk vyrazit!

47:56
    Brendan Lemieux je zpět na ledové ploše a Islanders nevyužili ani jednu ze čtyř přesilových her. Velká bída.

48:35
    Pavel Bučněvič vystřelil na bodu levého kruhu a Thomas Greiss jeho střelu zápěstím úspěšně vyrazil.

50:13
    Rangers se během pouhých deseti sekund dostali ke střele na pravém křídle, první ale skončila na výstroji Thomase Greisse, zatímco druhá byla velmi nepřesná.

51:13
    Alexander Georgijev dobře ucpal prostor u své pravé tyče a střelu hostů z blízkosti vyrazil za svou bránu.

52:07
    Islanders právě vstřelili branku!
    JORDAN EBERLE si nyní najel u pravé tyče na nádhernou žabku Mathewa Barzala zpoza brány a parádní střelou zápěstím vymetl vzdálenější levý horní roh brány! Asistence: Mathew Barzal.
    52:07 Jordan EBERLE - 2:1

53:32
    Brady Skjei vystřelil před vrcholem levého kruhu, jeho střela ale nebyla před bránou Islanders tečována.

54:50
    Islanders vypálili na bodu levého kruhu nepřesně a Alexander Georgijev zmrazil odražený kotouč pod lapačkou. Po přerušení následuje komerční přestávka.

55:16
    Derick Brassard se ocitl na vzdálenější levé tyči po přihrávce z pravého kruhu ve skvělé šanci, jenže puk usměrnil tečí těsně vedle! Málem 2:2!

57:01
    Marc Staal na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho střela bez přípravy skončila nad bránou Islanders.

57:16
    Thomas Greiss ukryl střelu Rangers od modré čáry v lapačce a následuje poslední komerční přestávka.

57:34
    Artěmij Panarin vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho pokus zápěstím minul pravou tyč.

58:41
    Thomas Greiss opustil bránu a Islanders zkouší vyrovnat při hře bez brankáře. Skóre je 2:1!

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:44
    Mika Zibanejad předvedl na modré obranné čáře důležitý obranný zákrok a ARTĚMIJ PANARIN zamířil střelou zápěstím téměř přes celé kluziště doprostřed prázdné brány! O výhře Rangers je rozhodnuto – 3:1! Asistence: Mika Zibanejad.
    59:44 Artěmij PANARIN - 3:1

Artěmij Panarin vstřelil dva góly a rozhodl o výhře Rangers nad městským rivalem, Islanders ovšem mohli v první třetině několikrát skórovat nebýt fantastických zákroků Henrika Lundqvista. Konečný výsledek derby v MSG zní. New York Rangers 3 New York Islanders 1.
    Rangers si poradili s Islanders a ukončili sérii tří porážek v řadě

Tři hvězdy utkání:

1. Artěmij Panarin (NYR) 2+0
    2. Henrik Lundqvist (NYR) 13 zák., 0 gólů, 100,0%
    3. Vitalij Kravcov (NYR) 1+0 (03:27:00)

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 23. Kravcov (Skjei, Trouba), 31. Panarin (Bučněvič, Skjei), 60. Panarin (Zibanejad) – 53. Eberle (Barzal)

New York Rangers: Lundqvist (30. Georgijev) – Staal (A), Fox, Skjei, Trouba, Smith, Morrow – Panarin, Zibanejad (A), Bučněvič – Kravcov, Howden, Kakko – Lemieux, Strome, Fast – Haley, Andersson, O'Regan. Hlavní trenér: David Quinn.

Rozhodca: Furman South, Eric Furlatt. Čároví: Derek Amell, Brian Murphy

Diváci: 16450