Kazaň – Čerepovec 4:3 (kon.) | CSKA Moskva – Jaroslavľ 5:2 (kon.) | Riga – Chabarovsk 4:3 (po pr.)
Ak Bars Kazaň
4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Severstaľ Čerepovec
cz Pondelok 16.09.2019, 18:00 • TatNeft Arena, Kazaň • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý podvečer u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Ak Bars Kazaň a Severstal Čerepovec.

Domácí tým je v tuto chvíli na sedmém místě Východní konference se ziskem šesti bodů ze čtyř odehraných zápasů. Naposledy se mužstvo představilo v pátek na domácím ledě proti Magnitogorsku a bylo úspěšné, neboť po boji vyhrálo 2:1. Na gól Wikstranda sice zareagoval hostující Lokťjonov, branka Zaripova z 50. minuty už ale zůstala bez odpovědi a Ak Bars tak vyhrál třetí zápas v řadě. Forma tedy v Kazani je a hráči to budou chtít potvrdit i dnes.

Odehrané zápasy

CSKA – Kazaň 3:2
    Jokerit – Kazaň 2:5
    Soči – Kazaň 3:6
    Kazaň – Magnitogorsk 2:1

Severstal Čerepovec

Hosté jsou na tom bodově i tabulkově hůře, s pěti body jim patří deváté místo v Západní konferenci, nicméně do dnešního utkání půjdou s výhrou v zádech. Na svém ledě totiž dokázali udolat Dinamo Moskva 3:2 po nájezdech, byť ztratili dvoubrankové vedení, získané v první třetině. To se dvakrát trefil Vovčenko, jenže po pauze skórovali Kruglov se Šipačovem a jelikož další gól nepadl, skončil duel ve zmíněných nájezdech. V nich rozhodl Trubačov a rozradostnil všechny ty, kteří přáli Severstalu.

Adam Liška (SEV) 1 (1+0)

Zápas v TatNeft Areně začne v 18 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba týmy nastupují na ledovou plochu. po hymnách začne samotný zápas.

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Jarullin, Wikstrand, Ožiganov, Pedan, Žuravlev, Ljamkin, Fazylzjanov – Frattin, Cormier, Azevedo (A) – Zaripov (C), Tkačov (A), Galijev – M. Gluchov, A. Michejev, Fisenko – K. Petrov, Galimov, Voronkov – Osnovin.

Severstal Čerepovec: Chakimov (Podjapolskij) – Provolněv, Chabarov, Kudako, Sizov, Šulák, N. Chlystov, Baldajev, Chochlov – Nikolišin, Jakimov, Morozov (A) – Liška, J. Jakovlev, Monachov (C) – Geraskin, Kolesnikov (A), Vovčenko – Kodola, A. Alexejev, Nevolin.

Rozhodčí: Morozov, Naumov – Savenkov, Stroganov.

00:01

00:18
    Severstal se hned vrhl do útoku, Nikolišin však puk ztratil v rohu kluziště a dopředu jdou domácí.

01:21
    Přes obránce to zkoušel hostující Nevolin, Reideborn ale zasahovat nemusel, jeho spoluhráč puk srazil.

01:58
    Nahození od modré čáry domácího brankáře také neohrozilo, puk se odkutálel do rohu.

02:38
    Frattin posunul puk na modrou čáru na Pedana a byl tu první pokus, který šel na Chakimova. Ale ani on se nemusel nijak děsit.

03:33
    Střela Wikstranda už byla rozhodně zajímavější a po Galijevově teči prolétla kousek vedle levé Chakimovovy tyče.

03:55
    Gluchov se neohroženˇeprobíjel k brance Čerepovce, ve finálním okamžiku byl ale o puk obrán.

04:21
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    No vida a udeřili hosté. Ti se po zisku puku ve vlastním pásmu dostali do brejku dvou na jednoho, Monachov přihrál doprava na ADAMA LIŠKU a ten po zpracování prostřelil přemisťujícího Reideborna – 0:1. Asistence: Sergej Monachov.
    04:21 Adam LIŠKA - 0:1

05:08
    Navíc je tu přesilovka pro hostující tým, dvě minuty za vražení na hrazení dostal Patrice Cormier.

05:52
    Hostující Morozov dostal nepříjemný úder do obličeje, tohle ale sudím uniklo a pokračuje se ve hře.

06:32
    Liška neudržel pásmo, domácí tým se ubránil vyhozením přes všechny čáry.

06:52
    A opět letí puk až k Chakimovovi, tohle oslabení zatím domácím vychází na výbornou.

07:08
    A už je po přesilovce Severstalu, Cormier naskočil zpátky na ledovou plochu.

08:08
    Zaripov byl tvrdě atakován za hostující brankou, dalo by se to považovat za krosček, ale i teď se pokračuje bez přerušení.

09:10
    Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním, hra se tak zase stěhuje před Reideborna.

10:04
    No a znova... Rozehra teď Kazani vůbec nejde a trápí se tak u vlastní branky.

10:26
    Přihrávku na modrou dostal domácí Frattin, jeho dělovku z první raději gólman Chakimov skryl mezi svými chrániči.

10:49
    Ožiganov upadl při pokusu rozehrát zpoza branky na střeli, domácím se ale i tak podařilo udržet útočné pásmo.

11:15
    Ke střele už napřahoval Wikstrand, jenže mu puk lehce odskočil a to obránci stačilo k tomu, aby jej zablokoval.

12:10
    Od modré čáry si sjel Petrov na přihrávku, dostal se až do levého kruhu pro vhazování a švihem prověřil Chakimova. Ten má další úspěšný zákrok.

12:58
    Severstal výtečně napadá rozehrávku domácích a ve středním pásmu si tak buduje převahu. Sizov se teď ale při zisku puku dopustil přihrávky rukou.

13:59
    Od modré čáry nahodil domácí Pedan, Chakimov si ale puk zvládl najít a zakročil rychlou lapačkou.

14:29
    Další pokus domácích, nyní od Gluchova. Ten si sjel na vrchol pravého kruhu, jenže ani jemu nebylo přáno a sražená střela skončila nad brankou.

15:14
    No, tohle bylo ze strany hostů docela zajímavé. Morozov se podél pravého mantinelu prodral do pásma, přihrál na brankoviště, kde se snažil dostrkat puk za brankovou čáru Jakimov. Reideborn si ale dal pozor a branku uhájil.
    15:14 Jakimov se zblízka nedokázal prosadit

16:39
    Hraje se teď nahoru dolů, oba celky se cpou do zakončení. S přesností jsou ale na štíru.

17:47
    Kazaň vstřelila branku!
    A rázem je srovnáno! Na levém křídle vjel do útočného pásma Frattin, našel na opačné straně najíždějícího IGORA OŽIGANOVA a ten přesným švihem překonal Chakimova – 1:1. Asistence: Matt Frattin.
    17:47 Igor OŽIGANOV - 1:1

18:45
    Monachov vystihl rozehrávku Kazaně a hned se hrnul do protiakce. Při pokusu o kličku byl ale vytlačen ze střeleckého úhlu a skončil v rohu.

19:30
    Další přechod do útoku skončil pro hosty postavením mimo hru, pravidlo porušil Geraskin.

20:00

Je za námi první třetina, která přinesla živý hokej. Čerepovec těžil z dobrého napadání rozehrávky domácích a vzniklá převaha byla proměněna ve vedoucí gól. V páté minutě se po brejku dvou na jednoho zapsal mezi střelce Adam Liška. Další výpady si už ale Reideborn pohlídal, včetně dotírajícího Jakimova a další gól za svá záda nepustil. Dlouho to vypadalo, že na druhé straně udrží Chakimov čisté konto, o to jej ale v 18. minutě obral po přesném švihu Igor Ožiganov a do kabin se tak odešlo za stavu 1:1.

20:25
    Azevedo se snažil strhnout vedení na stranu domácích, a to po rychlém objetí Chakimovovy branky. Gólman hostů tam byl ale včas a zakročil svým betonem.

21:42
    Kazaň vstoupila do druhé třetiny hodně aktivně, teď se do zakončení cpal Osnovin.

22:16
    Úvodní nápor se domácím vyplatil, už vedou! Přihrávku do sóla dostal ARŤOM GALIMOV a ten tuto velkou příležitost proměnil nekompromisní střelou na vyrážečku gólmana Chakimova. Asistence: Albert Jarullin, Kirill Petrov.
    22:16 Arťom GALIMOV - 2:1

23:01
    Na druhé straně se o rychlé vyrovnání snažil Morozov, zprava se natlačil do střelecké pozice, Reideborn se ale nenechal vykolejit a zasáhl na brankové čáře.

24:48
    Kazaň je teď na koni, na hostujícího gólmana se hrnul útok tři na jednoho, chybná finální přihrávka ale celou akci zazdila.

25:51
    Zase tu byl náznak přečíslení domácích, tentokrát ale Severstal zakročil již na modré čáře a Ak Bars přišel vypíchnutím o puk.

26:39
    Bude se vylučovat na straně domácího celku, dvě minuty za hákování dostal Danis Zaripov.

27:16
    Přesilovka však Severstalu moc dlouho nevydržela, neboť dvouminutový trest za vysokou hůl obdržel Daniil Vovčenko.

27:59
    Kličkami se do útočného pásma dostával Pedan, u pravého mantinelu však po obranném zákroku o puk přišel a bylo po možné šanci.

28:39
    Domácí jsou v plném počtu, začíná tak jejich zkrácená přesilová hra.

29:16
    V plném počtu jsou již oba celky, na led naskočil i Vovčenko.

30:05
    Hostující Makar CHabarov teď měl plno smůly. Nejprve zůstal po hitu u mantinelu chvíli na ledě, aby se pak lehce otřesený zapojil do hry a vyhodil puk přes mantinel. Dostal tak dvě minuty za zdržování hry. Jelikož ale potřebuje ošetření, trest za něj odsedí Daniil Vovčenko.

30:50
    Přesilovka je využitá a domácí již vedou o dvě branky. Po kombinaci si na vrchol levého kruhu sjel Azevedo a jeho švih dokázal PATRICE CORMIER tečovat tak, že zasahující Chakimov neměl vůbec nárok. Asistence: Justin Azevedo, Mikael Wikstrand.
    30:50 Patrice CORMIER - 3:1

31:34
    Kazaň je teď opravdu ve velké pohodě, dva góly ve druhé třetině domácím nalily nové síly a Chakimov se má co ohánět.

32:27
    U mantinelu probíhala krátká výměna názorů mezi domácím Ožiganovem a hostujícím Vovčenkem, nic ale, za co by se muselo případně vylučovat.

33:12
    Nápor Kazaně pokračuje, Severstal je v posledních okamžicích pod poměrně velkým tlakem.

33:36
    A další šance. Mezi kruhy se objevil Frattin, Chakimov ale jeho pokus dokázal zastavit a přikrytím puku přerušil hru.

34:07
    Nepovedená rozehrávka hostů znamenala zakázané uvolnění, Liška se za pukem hnal marně.

34:47
    Už to vypadalo, že se po rychlém přechodu do pásma po pravém křídle dostane Galimov e střele, puk se mu ale sesmekl z hole a nic z toho nebylo.

35:52
    Monachov se najednou objevil u brankoviště Kazaně a snažil se o bleskové zakončení, ale ani jemu se nepovedlo udržet puk a najednou byl z úhlu.

36:59
    Kazaň nyní dokonale zazdila brejk tři na jednoho, z velké šance byl pouze slaboučký bekhend, který Chakimova neohrozil.

37:11
    Z protiútoku hrozil Chlystov, na Reideborna si ale nepřišel. Po dvou zajímavých příležitostech se tak skóre neměnilo.

38:40
    Po signalizovaném postavení mimo hru museli domácí rychle vyklidit útočné pásmo a pustili tak soupeře do protiakce.

38:58
    Do sóla se teď hnal Frattin a pokoušel podobné zakončení jako Galimov, Chakimov si ale tentokrát s touto situací poradil a puk vyrazil.

39:03
    Kazaň si zahraje přesilovku, neboť hosté hráli v šesti lidech a ihned následoval trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

40:00

Máme za sebou čtyřicet minut hry a blíže výhře jsou domácí hokejisté. Ti využili nápor z úvodu třetiny a ve 23. minutě se ze sóla trefil Arťom Galimov. Vedení dalo Kazani klid do dalších minut a jejich převaha pak vedla ještě k jedné brance. Tu dal v přesilovce tečí Azevedova nahození Patrice Cormier a od té doby vede Ak Bars 3:1. Čerepovec tak má před třetí částí hry rozhodně o čem přemýšlet...

40:01

Domácí pokračují v přesilové hře, zatím se ale vůbec nemohou dostat do nějakého zakončení.

41:03
    A už jsou hosté v plném počtu, tohle zvládli opravdu na výbornou.

41:30
    A naopak je tu přesilovka pro Čerepovec, dvě minuty za podrážení dostal Michail Fisenko.

I ve čtyřech se ale Kazaň dostala do útoku. Zprava si do střelecké pozice sjížděl Gluchov, u branky však nedokázal puk zvednout tak, aby překonal Chakimova.

42:56
    Puk letí přes všechny čáry až k Chakimovovi, domácí se ve čtyřech velice dobře brání.

43:33
    Domácí již byli v pěti, když se po levém křídle pustil do útoku Gluchov a švihem prověřil hostujícího gólmana. Ten si připsal další úspěšný zákrok.

44:03
    Hostující obrana má chvilkami velká okénka. Do jednoho takového nyní vjel Frattin a i když mohl ještě postupovat, rozhodl se pro švih. A ten gólman pokryl.

45:44
    Hosté mají ponechanou výhodu a v šesti krouží v útočném pásmu. Zatím čekají na dobrou střeleckou pozici.

46:04
    No a tu hosté našli a snížili. Po výměně puku dostal přihrávku na levou stranu DANIIL VOVČENKO a jeho rána z první se zastavila až za zády gólmana Reideborna. Asistence: Vladislav Kodola, Ilja Chochlov.
    46:04 Daniil VOVČENKO - 3:2

47:17
    Vylučuje se na straně Kazaně, dvouminutový trest za krosček dostal Justin Azevedo.

47:41
    Domácí zahájili oslabení výborně, povedlo se jim posunout puk pryč z vlastního pásma.

48:46
    No vida, domácím se v oslabení podařilo ujet a dát čtvrtý gól! Ak Bars se dostal do brejku dvou na jednoho a STANISLAV GALIJEV dokázal zužitkovat přesný pas od Tkačova. Rázem je to 4:2. Asistence: Vladimir Tkačov.
    48:46 Stanislav GALIJEV - 4:2

49:17
    Kazaň je v plném počtu, Azevedo se vrátil na ledovou plochu.

50:48
    Čerepovec musí zase dohánět dvoubrankovou ztrátu a aby se do akcí dostal co nejrychleji, volí nahazované puky do útočného pásma.

51:53
    Jenže to znamená i okénka v obraně. Hosté teď špatně vystřídali a rázem tu byl Frattin se svým výpadem. Bekhendem nahazoval žabičku na Cormiera, ten puk ze vzduchu nezasáhl.

52:45
    A další brejk domácích v přečíslení. Čerepovec nechává svého gólmana hodně na holičkách a ten musí na brankové čáře předvádět mnohdy velmi těžké zákroky.

53:56
    Snaha Severstalu o rychlé přenesení hry skončila na zakázaném uvolnění, hra se vrací před Chakimova.

54:27
    Křížná přihrávka se domácím skoro nevyplatila, pasu se totiž chopil Alexejev a už si to mířil do pásma. Tam však nezkrotil neposedný puk a skončil pouze u mantinelu.

55:18
    Azevedo zastavil další snahu hostů projít přes Reideborna, puk skončil za brankou.

56:06
    Nahazované puky na domácí branku dělají Reidebornovi trochu problémy, nicméně s vydatnou podporou obránců je zvládá pokrývat.

56:36
    A máme tu ještě drama. Hosté se udrželi v útočném pásmu, zpoza branky našel Geraskin najetého VADIMA KUDAKA a ten okamžitou střelou trefil odkrytou část Reidebornovy branky – 4:3. Asistence: Igor Geraskin, Daniil Vovčenko.
    56:36 Vadim KUDAKO - 4:3

57:33
    Hosté jsou opět v útočném pásmu, tlačí hráče v zeleném před brankáře, tlak Severstalu vrcholí.

58:00
    Po zakázaném uvolnění domácích se vhazuje před Reidebornem a hosté odvolali Chakimova! Je tu power-play Severstalu.

58:37
    Reideborn toho moc neviděl, přesto dokázal pokus, který šel k jeho pravé tyčce vyrazit do rohu.

59:18
    Domácím se daří držet puk v rohu, nechtějí soupeře pustit do případného zakončení.

59:57
    Vyhození Ak Barsu končí na zakázaném uvolnění, ještě jednou se bude tedy vhazovat před Reidebornem.

Utkání je u konce a domácí Kazaň uhájila svůj náskok. Severstal sice dokázal ve 47. minutě snížit, když se trefil Daniil Vovčenko, jenže místo vyrovnání přišla chyba ve vlastní přesilovce, brejk dva na jednoho a gól Stanislava Galijeva. Ak Bars vedl o dva a vše vypadalo jasně. Jenže domácí přestali trochu hrát, pustili soupeře do tlaku a v 57. minutě upravil skóre Vadim Kudako. Na víc už ale Čerepovec nedosáhl a z Kazaně tak odjede s prázdnou.

Utkání sledovalo 5 901 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:06:27)

Aleš Pur

Góly a asistencie: 18. Ožiganov (Frattin), 23. Galimov (Jarullin, K. Petrov), 31. Cormier (Azevedo, Wikstrand), 49. Galijev (Tkačov) – 5. Liška (Monachov), 47. Vovčenko (Kodola, Chochlov), 57. Kudako (Geraskin, Vovčenko)

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Jarullin, Wikstrand, Ožiganov, Pedan, Žuravlev, Ľamkin, Fazylzianov – Frattin, Cormier, Azevedo (A) – Zaripov (C), Tkačov (A), Galijev – M. Gluchov, A. Michejev, Fisenko – K. Petrov, Galimov, Voronkov – Osnovin.
    Severstaľ Čerepovec: Chakimov (Poďjapolskij) – Provolnev, Chabarov, Kudako, Sizov, Šulák, N. Chlystov, Baldajev, Chochlov – Nikolišin, Jakimov, Morozov (A) – Liška, J. Jakovlev, Monachov (C) – Geraskin, Kolesnikov (A), Vovčenko – Kodola, A. Alexejev, Nevolin.

Rozhodca: Morozov, Naumov – Savenkov, Stroganov

Diváci: 5 901