Holandsko – Poľsko 0:3 (kon.) | Srbsko – Slovensko sk 3:0 (kon.) | Česko – Estónsko 3:0 (kon.)
Srbsko
3
25 25 25
Slovensko
0
19 20 21
Nedeľa 15.09.2019, 18:30 • Lotto Arena, Antverpy (Belgicko) • Majstrovstvá Európy muži • Skupina B

Tak aj v treťom sete sme získali o jeden bod viac, ako v tom predchádzajúcom, čo nám teda na získanie aspoň jedného setu nestačilo a Srbsko poľahky naplnilo úlohu favorita, keď zdolalo našu reprezentáciu 3:0 na sety po hrách 25:19, 25:20 a 25:21.

Prvý set sme začali veľmi dobre, dlho sme boli vo vedení, ale Srbsko to napokon dokázalo otočiť. Ostatné dva sety sa už niesli v prevahe nášho dnešného súpera, ktorý si tak pripisuje do tabuľky ďalšie tri body, my dnes z tohto stretnutia odchádzame bez bodového zápisu.

Zajtra majú naši chlapci deň voľna, v utorok sa už môžme tešiť na súboj proti domácemu Belgicku. V tejto chvíli vám už ďakujem za vašu pozornosť, dovidenia a dočítania pri ďalších športových prenosoch! (19:56:36)

Koniec zápasu

25:21
    Bod je napokon Srbsku udelený a tak vyhráva tretí set pomerom 25:21!

24:21
    Challenge si berie náš tréner!

24:21
    Srbsko získava tri mečbaly!

23:21
    Presný smeč Ivovića, súper znova vedie o dva body a len jeden ho delí od mečbalu.

22:21
    A doťahujeme náskok súpera, znižujeme na rozdiel jedného bodu.

22:20
    Po oddychovom čase súpera získavame náš dvadsiaty bod v treťom sete.

22:19
    Oddychový čas Srbsko.

22:19
    Bod získává Srbsko.

21:19
    Challenge pomohol Srbsko a je mu prisúdený tento bod.

20:19
    Srbsko si dobre pripravilo tento útok a ide do vedenia o jeden bod.

19:19

18:19
    Ihnat sa postaral o náš presný útok a tak ideme do jednobodového vedenia.

18:18
    Srbsko znova vyrovnáva.

17:18
    Lux zahral presné podanie a ideme do vedenia.

17:17
    Toto je však tesný aut súpera, opäť tu je vyrovnaný stav a ešte to tak môže byť zaujímavý tretí set.

17:16
    Presne zahratý smeč od súpera, ktorý vedie o jeden bod.

16:16
    Dva body v rade pre Slovensko, vyrovnávame tak stav v treťom sete na 16:16!

Informáciu ku štatistikám

** Počty es a chýb podaní v priebehu setu sú neoficiálne.

Srbsko: Okolić, Kovačević, Petrić, Ćirović, Peković, Krsmanović, Ivović, Jovovic, Atanasijević, Luburić, Majstorović, Podraščanin, Lisinac, Todorovic
    Slovensko: Michalovič, Kriško, Mačuha, Palgut, Ondrovič, Lux, Vitko, Patak, Ihnat, Krajčovič, Zaťko, Kováč, Gavenda, Firkal

Rozhodca: Zsolt Mezöffy (Maďarsko), Olivier Guillet (Francúzsko)