Holandsko – Poľsko 0:3 (kon.) | Srbsko – Slovensko sk 3:0 (kon.) | Česko – Estónsko 3:0 (kon.)
Srbsko
3
25 25 25
Slovensko
0
19 20 21
Nedeľa 15.09.2019, 18:30 • Lotto Arena, Antverpy (Belgicko) • Majstrovstvá Európy muži • Skupina B

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Vítam všetkých priaznivcov volejbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužské reprezentácie Srbska a Slovenska. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 18:30.

Po ženskom európskom šampionáte je na programe aj ten mužský a aj toto podujatie bude s účasťou Slovenska. Naša mužská reprezentácia má za sebou v základnej skupine už dve vystúpenia a môže byť určite spokojná.

Prvé vystúpenie so Španielskom bolo veľmi kľúčové. Napokon Slovensko toto stretnutie zvládlo, aj keď z neho spravilo poriadnu drámu. Vyhrávali sme 2:0 na sety a už to len stačilo dotiahnúť úspešne do konca, ale Španielsko vyrovnalo na 2:2 a oba tímy už mali po jednom bode isté. Ten druhý napokon získalo v piatom sete Slovensko. Druhé vystúpenie proti Rakúsku sme nezačali dobre a po prvom sete prehrávali 0:1. Podarila sa nám však skvelá otočka na 3:1 a tak získali všetky tri body z toho stretnutia. Po dvoch zápasoch má tak naša reprezentácia na svojom konte päť bodov a pomaly kráča za postupom do skupiny.

Srbsko doposiaľ odohralo iba jedno stretnutie. Bez problémov si v ňom poradilo s Nemeckom 3:0 na sety a tak potvrdilo, že patrí medzi hlavných favoritov nie len skupiny, ale aj šampionáte. Pre našich to tak bude dnes veľmi náročná prekážka, ale určite sa pobijú o čo najlepší výsledok. Sledujte náš online prenos!

Srbsko: Okolić, Kovačević, Petrić, Ćirović, Peković, Krsmanović, Ivović, Jovovic, Atanasijević, Luburić, Majstorović, Podraščanin, Lisinac, Todorovic

Slovensko: Michalovič, Kriško, Mačuha, Palgut, Ondrovič, Lux, Vitko, Patak, Ihnat, Krajčovič, Zaťko, Kováč, Gavenda, Firkal

Rozhodca: Zsolt Mezöffy (Maďarsko), Olivier Guillet (Francúzsko)

Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom volejbalu! Našu mužskú reprezentáciu čaká tretie vystúpenie v základnej skupine a našim súperom bude jeden z top európskych tímov – Srbsko. Prvé dve stretnutia sme zvládli, zo zápasu so Španielskom sme vyťažili dva body, včera proti Rakúsku všetky tri a sme teda blízko k postupu zo skupiny. Dnes nás však čaká prvá vážnejšia previerka, ale určite sa chceme pobiť o čo najlepší výsledok a favorita prekvapiť. Do začiatku stretnutia ešte nejaký ten čas ostáva, zatiaľ si prezrite zostavy oboch celkov a tesne pred prvým setom sa znova prihlásime.

Oba reprezentačné celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na palubovke, prvý set sa tak čoskoro začne! Na rad ešte prídu štátne hymny oboch krajín, prajem príjemný športový zážitok.

0:0

0:1
    Srbsko začalo toto stretnutie na servise, ale prichádza náš prvý presný blok a tak aj úvodný bod.

0:2
    Teraz sme boli svedkami dlhšie výmeny, ktorú sa podarilo našim chlapcom úspešne zakončiť smečom a vyhrávame o dva body.

1:2
    Zrodil sa úvodný srbský bod v tomto zápase po presnom útoku súpera.

1:3
    Výborne sme zvládli situáciu na sieti, zachytili sme ťažkú loptu a následne presme smečovali.

2:3
    Gavenda chyboval na podaní a tak sme tento bod nášmu dnešnému súperovi darovali.

3:3
    Srbsko presným smečom vyrovnáva na 3:3, prvýkrát v zápase tu je teda vyrovnaný bodový stav.

3:4
    Na sieti sme predviedli úpsešný smeč a dostávame sa do vedenia o jeden bod.

4:4
    To už neplatí, na sieti najvyššie vyskočil Majstorović a vyrovnal na 4:4 v prvom sete.

4:5
    Srbsko sme zatiaľ v prvom sete do vedenia nepustili, opäť po presnom smeči vyhrávame o jeden bod.

5:5
    Súper znova vyrovnáva, tento útok nám nevyšiel podľa predstáv.

5:6
    Aj naďalej sa však dostávame do jednobodového vedenia, Srbsko stále musí len doťahovať naše vedenie.

6:6
    To sa stalo aj teraz, keď sme na sieti pokazili náš útok.

6:7
    Patak výborne zakončil tento náš útok a vraciame sa do vedenia o jeden bod.

7:7
    Bod získává Srbsko.

7:8
    Takmer sa Srbsko prvýkrát v tomto zápase dostalo do vedenia, ale na sieti pokazilo smeč a lopta končí v tesnom aute.

8:8
    Srbsko si pomohlo servisom, 8:8 v prvom sete.

8:9
    Teraz však súper na podaní chyboval a znova tak vedieme o jeden bod.

9:9

9:10
    Zatiaľ nám úvod stretnutia vychádza výborne, stále sa dokážame dostávať do vedenia a súpera sme ešte do trháku nepustili.

10:10
    Srbsko sa dobre prezentovala v obrane a stav je vyrovnaný 10:10 v prvom sete!

10:11
    Dlhšiu výmenu zvládlo lepšie Slovensko a na sieti sa prezentujeme presným smečom.

10:12
    No a vyhrávame o dva body! Zaťko predviedol presný blok a súper potom zahral loptu len do autu.

11:12
    Na sieti sa teraz lepšie prezentovalo Srbsko, Kovačević znižuje na rozdiel jedného bodu.

12:12
    Strácame svoje dvojbodové vedenie, súper sa postaral o vyrovnanie.

12:13
    Z pravej strany sme vytiahli presný smeč a stále sme tak vo vedení my.

13:13
    Blok Slovenska smeroval do autu, 13:13 v prvom sete!

14:13
    Nuž a je tu nová skutočnosť v prvom sete, Srbsko sa prvýkrát v tomto stretnutí dostáva do vedenia o jeden bod.

14:14
    Patak sa postaral o presný smeč a tak sa nám podarilo vyrovnať.

15:14
    Krsmanović sa potom na druhej strane prezentoval úspešným blokom a vrátil svoj tím do vedenia o jeden bod.

16:14
    Srbsko sa dostáva do vedenia o dva body, budeme tak musieť prvýkrát doťahovať väčší náskok súpera.

16:15
    Súper chyboval na podaní a tak získavame tento bod zadarmo.

17:15
    Firkal rovnako pokazil svoj servis.

18:15
    Na sieti bol následne úspešnejší súper, ktorý prvýkrát v tomto stretnutí vyhráva o tri body.

18:15
    Oddychový čas Slovensko.

18:15
    Bod zahlásený pre Srbsko, ale Andrej Kravárik si ešte berie challenge.

19:15
    Napokon tam dotyk nebol, takže bod je správne prisúdený Srbsku.

19:16
    Veľmi dôležitý bod, ktorým znižujeme na rozdiel troch bodov v čase, keď sa prvý set presúva do záverečnej časti.

20:16
    Dvadsiaty bod pre Srbsko v tomto zápase, pomaly začína súper prvý set získavať vo svoj prospech.

21:16
    Srbsko si pomáha esom a všetko nasvedčuje tomu, že súper prvý set vyhrá, ale ešte to netreba vzdávať.

21:16

21:17
    Teraz sa nám po oddychovom čase podarilo bodovať.

22:17
    Správny smeč súpera, ktorého tri body delia od získania prvého setu.

22:18
    Bod získává Slovensko.

23:18
    Aj so šťastím to Srbsko pretlačilo na našu stranu, prvý set sa blíži k záveru.

24:18
    Srbsko získava svoje prvé setbaly!

24:19
    Úspešný dvojblok, ešte teda prvý set predlžujeme.

25:19
    Michalovič chyboval na servise a tak Srbsko vyhráva prvý set pomerom 25:19!

Slovensko začalo veľmi dobre prvý set a donútilo súpera dosť dlho priebežný stav len doťahovať. Potom nám však Srbsko rýchlo odskočilo a už sme s tým nedokázali nič spraviť, takže z nádejdného úvodu napokon nič nebolo, ale pred nami sú minimálne ďalšie dva sety, v ktorých ešte môžme viacej potrápiť súpera.

0:0
    Začal sa druhý set.

1:0
    Zaťko otvoril servisom druhý set, úspešnejší sú však v jeho úvode Srbi.

1:1
    Slovensko zahralo presný blok a vyrovnávame na 1:1 v druhom sete.

1:2
    Udržali sme ťažkú výmenu, ktorú potom súper pokazil a získavame náš druhý bod v rade.

1:3
    Na sieti boli naši chlapci úspešní a ideme do vedenia o dva body.

2:3
    Aut z našej strany, súper znižuje na rozdiel jedného bodu – 2:3!

2:4
    Ale tento smeč Slovenska bol úspešný a tak opäť vedieme o dva body vďaka Kováčovi.

3:4
    Toto bol ukážkový útok a presný smeč od Ivovicá.

4:4
    Po dlhšej dobe tu je znova vyrovnaný stav v druhomsete, Srbsko kontrovalo rýchlym útokom.

5:4
    Dotyk na sieti v podaní Luxa, takže bod získava náš dnešný súper.

6:4
    No a o dva body teraz vyhráva Srbsko po sérii našich chýb.

7:4
    Lopta bola dnu, čo potvrdil aj challenge a tak Srbsko vyhráva v druhom sete o tri body.

8:4
    Nevyužili sme dobrú príležitosť na smeč, prehrávame o štyri body a Srbsko sa nám v druhom sete začína pomaličky vzďalovať.

9:4
    Bodová séria Srbska pokračuje ďalej.

9:4

10:4
    Zrodil sa siedmy bod v rade nášho súpera, rýchlo potrebujeme sa vrátiť späť do diania.

11:4
    Krsmanović úspešný na podaní a prehrávame o sedem bodov v druhom sete.

11:5
    Konečne sa nám podarilo prerušiť bodovú sériu Srbska a nasledovať bude striedanie v našom tíme.

11:6
    Teraz si zaslúšia naši chlapci pochvalu, zvládli náročnú situáciu a výmenu ukončil úspešne Lux.

12:6
    Kovačević si poradil veľmi skúsene a z tejto situácie dokázal bodovať.

12:7
    Pekná spolupráca našich chlapcov, o bod sa presným smečom postaral Ondrovič.

12:8
    Správny blok Slovenska.

13:8
    Tento útok si Srbi pripravili správne a nepustili nás k tretiemu bodu v rade.

13:9
    Michalovič sa správne prezentoval na sieti a postaral sa o náš deviaty bod v druhom sete.

14:9

15:9
    Krsmanović zahral presný blok na sieti.

15:10
    Ale na sieti teraz úspešne zahralo aj Slovensko, je tu náš desiaty bod v druhom sete.

16:10
    Dobrá defenzíva Srbska a po našej chybe tu je bod pre súpera.

16:11
    Rýchlo však odpovedáme, blok súpera na sieti putoval do autu.

17:11
    Patak však úspešný na servise nebol, bod pre súpera.

17:12
    Pretlačili sme loptu na sieti na druhú stranu vďaka Palgutovi a Kováčovi.

18:12
    Bod získává Srbsko po našom chybnom podaní.

18:13
    Michalovič rýchlo odpovedá presným blokom na servis súpera.

19:13
    Aut z našej strany, Srbsko si v závere druhého polčasu už vypracováva slušný náskok.

19:14

19:15
    Presná obrana Slovenska na sieti.

20:15
    Dvadsiaty bod Srbska v druhom sete, tento útok sa nám nevydaril.

20:16
    Nepresný smeč súpera do autu.

21:16
    Po dlhšej výmene to je bod pre súpera, postaral sa oň Lisinac.

21:17

22:17
    Nedostávame sa do bodovej šnúry, Srbsko chce čo najskôr ukončiť aj druhý set.

23:17
    A už len jeden bod ho delí od setbalu.

23:17

24:17
    Prvé setbaly pre Srbsko v druhom sete!

24:18
    Ešte sa nám podarilo predĺžiť druhý set.

24:19
    Odvraciame aj druhý setbal súpera po presnom smeči.

24:20
    Pokračujeme v našej bodovej šnúre, zrodil sa náš dvadsiaty bod v druhom sete.

25:20
    Teraz je však už Srbsko úspešné, v druhom sete zvíťazilo 25:20!

O jeden bod viac sa nám podarilo získať v druhom sete a to je veľmi málo. Úvod druhého servisu bol vyrovnanejší, ale opäť nám potom neskôr súper odskočil a už sme len uberali z jeho náskoku. Pred nami je tretí set a my veríme, že to nebude posledné dejstvo tohto stretnutia.

0:0
    Začal sa tretí set.

1:0
    Luburić odštartoval svojim servisom tretí set a je to napokon bod pre Srbsko.

1:1
    Paták úspešne zakončil útok Slovenska a postaral sa o náš prvý bod v treťom sete.

1:2
    A opäť sa o slovenský bod postaral Paták, tentokrát to je po úspešnom bloku.

2:2
    Srbsko vyrovnáva na 2:2 v treťom sete.

2:3
    Ivović zahral loptu do autu a tak opäť vedieme o jeden bod.

3:3

3:4
    Michalovič úspešne reagoval na náš útok a vybojoval štvrtý slovenský bod v treťom sete.

4:4
    Opäť tu je vyrovnaný stav, keď Srbsko lepšie zvládlo dlhšiu výmenu.

4:5
    Znova vyhrávame o jeden bod, zatiaľ našim najlepším hráčom v treťom sete je Patak, ktorý opäť dokázal bodovať.

5:5
    Ivović správne čítal hru a postaral sa o vyrovnanie na 5:5 v treťom sete!

5:6
    Luburić síce smečoval, ale náš blok bol úspešný a znova vedieme o jeden bod.

5:7
    Lux sa postaral o presné podanie, potom sme úspešne blokovali na sieti a ideme do vedenia o dva body.

6:7

6:8
    Dobre sme si pripravili tento útok a opäť sa vraciame späť do vedenia o dva body.

6:9
    Deviaty bod pre Slovensko v treťom sete, ideme do lepšieho náskoku a tak verme, že nám vedenie vydrží.

6:10
    Výborny blok Slovenska, je tu náš desiaty bod v treťom sete, vyhráme o štyri body nad Srbskom!

6:10
    Oddychový čas Srbsko.

6:11
    Zaťko výborne prešiel do bloku a po oddychovom čase súpera pokračujeme v našej bodovej šnúre.

7:11
    Srbsko teraz zastavilo našu bodovú šnúru.

7:12

8:12
    Tento blok našim chlapcom nevyšiel a je tu ôsmy bod Srbska v treťom sete.

9:12

9:13
    Michalovič vytiahol na sieti presný blok.

10:13
    Desiaty srbský bod v treťom sete.

11:13
    Súper sa doťahuje bod po bode, na bloku sa terza našim chlapcom nedarilo.

12:13
    Srbské eso a tak už vyhrávame len o jeden bod.

12:14
    Presne sme zapracovali na sieti a vyhrávame tak o dva body v treťom sete.

13:14
    To už neplatí, Kovačević to znova znížil na rozdiel jedného bodu.

14:14
    Stratili sme náš náskok, Srbsko vyrovnáva stavv treťom sete na 14:14!

15:14
    Súper nezahral presný smeč, ale náš blok putoval do autu a Srbsko je tak po veľmi dlhej dobe vo vedení o jeden bod.

16:14
    Pokračuje bodová šnúra Srbka, ktoré ide do vedenia o dva body a to v chvíli, keď sa zrejme láme celý tretí set a teda už možno aj zápas.

16:14

16:15

16:16
    Dva body v rade pre Slovensko, vyrovnávame tak stav v treťom sete na 16:16!

17:16
    Presne zahratý smeč od súpera, ktorý vedie o jeden bod.

17:17
    Toto je však tesný aut súpera, opäť tu je vyrovnaný stav a ešte to tak môže byť zaujímavý tretí set.

17:18
    Lux zahral presné podanie a ideme do vedenia.

18:18
    Srbsko znova vyrovnáva.

18:19
    Ihnat sa postaral o náš presný útok a tak ideme do jednobodového vedenia.

19:19

20:19
    Srbsko si dobre pripravilo tento útok a ide do vedenia o jeden bod.

21:19
    Challenge pomohol Srbsko a je mu prisúdený tento bod.

22:19

22:19

22:20
    Po oddychovom čase súpera získavame náš dvadsiaty bod v treťom sete.

22:21
    A doťahujeme náskok súpera, znižujeme na rozdiel jedného bodu.

23:21
    Presný smeč Ivovića, súper znova vedie o dva body a len jeden ho delí od mečbalu.

24:21
    Srbsko získava tri mečbaly!

24:21
    Challenge si berie náš tréner!

25:21
    Bod je napokon Srbsku udelený a tak vyhráva tretí set pomerom 25:21!

Koniec zápasu

Tak aj v treťom sete sme získali o jeden bod viac, ako v tom predchádzajúcom, čo nám teda na získanie aspoň jedného setu nestačilo a Srbsko poľahky naplnilo úlohu favorita, keď zdolalo našu reprezentáciu 3:0 na sety po hrách 25:19, 25:20 a 25:21.

Prvý set sme začali veľmi dobre, dlho sme boli vo vedení, ale Srbsko to napokon dokázalo otočiť. Ostatné dva sety sa už niesli v prevahe nášho dnešného súpera, ktorý si tak pripisuje do tabuľky ďalšie tri body, my dnes z tohto stretnutia odchádzame bez bodového zápisu.

Zajtra majú naši chlapci deň voľna, v utorok sa už môžme tešiť na súboj proti domácemu Belgicku. V tejto chvíli vám už ďakujem za vašu pozornosť, dovidenia a dočítania pri ďalších športových prenosoch! (19:56:36)