Sheffield Utd. – Crystal Palace 1:0 (kon.) | Chelsea – Leicester 1:1 (kon.)
Sheffield United
1:0 (0:0)
Crystal Palace FC
Nedeľa 18.08.2019, 15:00 • Bramall Lane • Anglická Premier League • 2. kolo

Fantastický priam profesorský výkon v zadných radoch a jeden treslený gól, o ktorý sa postaral John Lundstram. To môže za výhru Sheffieldu United vo svojom prvom domácom stretnutí po návrate do najvyššej anglickej súťaže. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný deň. (16:58:05)

90+7

90+7
    Phil Jagielka využil skúsenosti, získal loptu pred vlastnou šestnástkou a Baldock ju poslal na útočnú polovicu za pomoci odkopu.

90+6
    Jeff Schlupp zakončoval z hranice šestnástky po prihrávke van Aanholta. Lopta mu však vôbec nesadla a nasmeroval ju veľmi slabo priamo na Hendersona.

90+5
    Sheffield United naďalej odvracia každú loptu, ktorú hostia nakopnú. Defenzíva nováčika je dnes prakticky stopercentná!

90+4
    Domáci nešli za každú cenu do zakončenia rohového kopu, chceli hlavne natiahnuť čas. Niekoľko sekúnd zvládli, potom o loptu prišli.

90+3
    George Baldock pri vhadzovaní natiahol čas, jeho spoluhráč, konkrétne McBurnie, získal rohový kop.

90+2
    Luka Milivojević centrom z priameho kopu našiel prvého hráča v inom drese ako má on, Jagielka dostal loptu hlavičkou preč.

90+1
    Sheffield United ako jeden muž sformovaný pod loptou, hráči Crystal Palace nemajú ako prejsť pred Hendersona.

90
    Nadstavuje sa 7 minút.

89
    Striedanie v tíme Sheffield United FC: z ihriska odchádza David McGoldrick, prichádza Phil Jagielka.

88
    Wilfried Zaha sa na krídle nedostal cez dvojicu protihráčov do šestnástky, navyše si pomohol útočným faulom.

87
    Domáci chceli kopať penaltu po tom, ako sa Joel Ward dotkol nohou Olivera McBurnieho. Hlavný rozhodca nepískal.

86
    James McCarthy si na krídle pomohol faulom, akcia Crystal Palace je preto zastavená.

85
    Žltú kartu dostáva Keiron Freeman (Sheffield United FC).

84
    Ďalší priamy kop pre Sheffield United zakončoval Oliver McBurnie, svoju hlavičku poslal vysoko nad.

83
    Striedanie v tíme Crystal Palace FC: z ihriska odchádza James McArthur, prichádza Connor Wickham.

82
    Martin Kelly adresoval dlhý pas do šestnástky súpera, tam situáciu zvládol Chris Basham. Christian Benteke nemohol zakončovať.

81
    Aktívny presing domácich hráčov robí problém pre Crystal Palace, aby sa hostia vôbec dostali z vlastnej polovice.

80
    John Egan hlavičkoval po rohovom kope z hranice malého vápna tesne nad bránku. Pýtal si ešte ďalší roh, ten ale nepríde.

79
    Sheffield United pokračuje v kombinácii na súperovej polovici. Teraz jeho hráči natiahli čas aj autovými vhadzovaniami a získali roh.

78
    David McGoldrick nestihol loptu na hracej ploche. S rozohrávkou sa ponáhľa brankár hostí Vicente Guaita.

77
    Faulovaný aj Jack O'Connell. Domáci veľmi dobre zvládajú minúty od streleného gólu, počas ktorých súpera nepustili k ničomu zaujímavému a sami pritom útočia.

76
    Hosťom sa nepodarilo vymyslieť nič zaujímavé, pretože pri kombinácii na súperovej polovici faulovali Nordwooda.

75
    James McArthur si vypýtal faul v strede ihriska, Crystal Palace sa mže posunúť k bránke Hendersona.

74
    Žltú kartu dostáva James McCarthy (Crystal Palace FC).

73
    Žltú kartu dostáva George Baldock (Sheffield United FC).
    72.

72
    Sheffield United získal rohový kop, center na zadnú žrď dostal do bezpečia obranca Joel Ward.

71
    Posledných dvadsať minút riadneho hracieho času do konca stretnutia. Dokáže Crystal Palace ešte niečo s výsledkom urobiť?

70
    Striedanie v tíme Crystal Palace FC: z ihriska odchádza Andros Townsend, prichádza James McCarthy.

69
    Oliver Norwood nestrieľal z diaľky presne, jeho lopta smerovala vedľa priestoru troch žrdí Vicenteho Guaitu.

68
    Sheffield United je v posledných minútach veľmi aktívnym tímom. Loptu poriadne súperovi ani nepožičiava a prakticky stále sa drží na útočnej polovici.

67
    Scott Dann odhlavičkoval nízky center, futbalistu Sheffieldu United sa do zakončenia nedostali.

66
    Luka Milivojević fauloval niekoľko metrov vedľa svojej šestnástky, domáci tím získal priamy kop vhodný na center pred bránku.

65
    Striedanie v tíme Crystal Palace FC: z ihriska odchádza Max Meyer, prichádza Jeff Schlupp.

64
    Andros Townsend odchádza za postrannú čiaru, o malú chvíľu sa bude môcť vrátiť do hry.

63
    Opäť sa nehrá. Andros Townsend potrebuje ošetrenie, to prebieha priamo na hrisku.

62
    Andros Townsend v strede poľa inkasoval úder rukou do tváre a ostal značne otrasený. Hostia budú striedať.

61
    Dobrá lopta do malého vápna sa neujala, defenzíva Crystal Palace odkopla guľatý nezmysel do bezpečia.

60
    Oliver Norwood si nabehol na pravé krídlo, center smerujúci do šestnástky bol zrazený na rohový kop pre Sheffield United.

59
    Dean Henderson si na druhý polčas zobral šiltovku, ktorá mu pomáha, aby mu nesvietilo slnko do očí. V Premier League málo viditeľný jav.

58
    John Lundstram si nabehol na pravé krídlo, dlhý pas do týchto pozícií ihriska skončil za postrannou čiarou.

57
    Crystal Palace drží loptu len na svojej polovici ihriska. Nedarí sa mu prejsť pred bránku Hendersona, kde londýnsky tím potrebuje byť.

56
    Striedanie v tíme Sheffield United FC: z ihriska odchádza Callum Robinson, prichádza Oliver McBurnie.

55
    Nejaký čas sa nehrá, útočník domáceho celku je stále ošetrovaný na ihrisku.

54
    Callum Robinson ostáva v polohe sediac na trávniku a potrebuje ošetrenie. Možno, že sa bude musieť aj druhýkrát striedať zo zdravotných príčin.

53
    Christian Benteke sa k centru z pravého krídla nedostal, loptu odvrátil Chris Basham. Následne však z diaľky vystrelil Zaha a Henderson musel zasahovať.

52
    George Baldock zastavil rodiacu sa akciu na pravom krídle, loptu poslal odkopom na súperovu polovicu ihriska.

51
    Sheffield United je po strelenom góle aktívnym tímom, Crystal Palace musí prečkať niekoľko desiatok sekúnd či pár minút.

50
    Sheffield to znova skúsil cez ľavé krídlo, tentoraz bol center z týchto pozícií odvrátený do bezpečia.

49
    Skvelý vstup do druhého polčasu pre nováčika, Sheffield United je teda vo vedení. Obrovská radosť na tribúnach. Crystal Palace musí reagovať.
    48. John Lundstram (SHU) - 1:0

48
    Tím Sheffield Utd. práve strelil gól!
    Domáci vymysleli rýchlu akciu po ľavom krídle. Keiron Freeman sa dostal do vápna, strieľanú prihrávku do malého vápna Vicente Guaita vyrazil pred seba, kde bol voľný JOHN LUNDSTRAM, ktorý rozvlnil sieť.

47
    Cez prestávku nestriedal ani jeden tréner, takže oba tímy nastupujú v takých zostavách, v akých polčas skončili.

46

V prvom polčase to bol hlavne boj o loptu. Sledovali sme veľmi málo šancí, jedinú vyloženú mal v závere David McGoldrick, no nepochodil. Druhé dejstvo sa začne zhruba o 16:04.

45+3

45+3
    Christian Benteke síce ešte získal priamy kop, nízky center hráči Sheffieldu United odpratali do bezpečia.

45+2
    Dean Henderson síce centrovanú loptu vyrazil, no nie úplne najlepšie. Odkopom mu pomohli obrancovia.

45+1
    Wilfried Zaha individuálne na krídle neuspel, získal pre svoj tím priamy kop. Dobrá pozícia na center pred bránku Hendersona.

45
    Nadstavujú sa 3 minúty.

44
    Rohový kop pre domácich nedopadol dobre, zakončenie neprišlo. Po prechode hostí smerom dopredu bol faulovaný George Baldock.

43
    Sheffield United v posledných minútach drží loptu pred šestnástkou londýnskeho tímu. Teraz jeho hráči získali rohový kop.
    42.

42
    John Lundstram poslal krásny center povedľa hráčov súpera pred prázdnu bránku, kde mal obrovskú šancu David McGoldrick. Trestuhodne nasmeroval loptu iba do Guaitu.

41
    Oliver Norwood to skúsil z diaľky, jeho lopta bola zrazená na aut pre domáci tím. Sheffield ostal v ofenzíve, vzápätí si Stevens spracoval loptu za čiarou.

40
    Päť minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Dočkáme sa do prestávky nejakého presného zásahu?

39
    Crystal Palace sa ďalej snaží ovládať stred poľa, čo sa mu aj darí. Sheffield United ale fantasticky bráni svoje pokutové územie.

38
    Jack O'Connell prichádza o loptu na ľavom krídle. So spoluhráčmi si pri kombinácii nerozumel, hrať môže Crystal Palace.

37
    Keiron Freeman potiahol loptu po pravom krídle, tam získal aut. Po krátkom čase domáci faulovali.

36
    Luka Milivojević priamy kop nakoniec rozohral strelou, jeho pokus však smeroval iba do múru.

35
    Crystal Palace získalo priamy kop pred šestnástkou súpera. Vyzerá to skôr na pozíciu pre center.

34
    Londýnsky tím pokračuje vo svojich početných prihrávkach na útočnej polovici ihriska, k ničomu to stále nevedie.

33
    Sheffield United zatiahnutý pred vlastnou šestnástkou, loptu však do týchto pozícií nepúšťa.

32
    Callum Robinson mal trochu priestoru a aj loptu na kopačke na hranici šestnástky. Jeho prudký pokus ale letel nad bránku.

31
    Crystal Palace kombinuje na útočnej polovici ihriska, snaží sa hľadať cestu do šestnástky protivníka.

30
    Polhodina stretnutia za nami. Zatiaľ je to herne vyrovnaný duel. Ani jeden tím nemal pred tým druhým nejako výraznejšie navrch.

29
    Striedanie v tíme Sheffield United FC: z ihriska odchádza John Fleck, prichádza Keiron Freeman.

28
    John Fleck síce z ihriska odišiel po svojich, ale striedanie bude nevyhnutnou záležitosťou.

27
    Zdravotné problémy hlási John Fleck a nevyzerá to s ním dobre. Možno, že to je aj nejaké svalové zranenie.

26
    Po rohovom kope lopta vypadla zo šestnástky, z diaľky potom strieľal nad bránku Callum Robinson.

25
    Enda Stevens a David McGoldrick na ľavom krídle nevymysleli nič, loptu poslali na opačnú stranu. George Baldock poslal dobrý pas, odrazenú loptu zakončil za pomoci teču nad Oliver Norwood.

24
    Wilfried Zaha potiahol rýchlu kontru súpera a nasmeroval si to do šestnástky. Tam mu ale lopta ušla, získal roh. Center z neho minul Christian Benteke.

23
    Domáci mali dobrú možnosť na otvorenie skóre. Pokus zvnútra šestnástky poslal John Fleck do hráča pred sebou. Pýtal si penaltu za ruku, tá sa nepíska.

22
    Nakoniec z toho bol roh, pretože lopty sa dotkol aj obranca Chris Basham. Luka Milivojević centrom našiel iba domácich futbalistov a tí loptu odkopli.

21
    Hostia kombinujú pri vápne súpera. Center zľava spracoval Andros Townsend mimo šestnástky, jeho pas naspäť zakončil hlavou nad bránku Christian Benteke.

20
    Dean Henderson si dal pozor na center z rohového kopu, loptu smerujúcu na zadnú žrď vo vzduchu vyboxoval preč.

19
    Crystal Palace zakladá akciu na vlastnej polovici ihriska, domáci futbalisti sú v plnom počte sformovaní pod loptou.

18
    George Baldock poslal sprava veľmi dobrý center do šestnástky. Ten ale dvaja jeho spoluhráči nezachytili a na druhej strane šírky ihriska fauloval Enda Stevens.

17
    Wilfried Zaha to skúsil individuálne cez dvojicu obrancov, do šestnástky súpera sa ale nedostal a o loptu navyše prišiel.

16
    Max Meyer sa nedostal k lopte na ľavé krídlo, tá pre neho bola veľmi dlhá a nepresná.

15
    John Lundstram zakončil z diaľky. Pokus letiaci tesne nad zemou smeroval vedľa bránky Vicenteho Guaitu.

14
    Domáci skúšajú niečo vymyslieť na ľavom krídle, táto aktivita sa im cez prehustený priestor vôbec nedarí.

12
    Joel Ward poslal sprava poriadne nepodarený center, od svojej bránky teda môže rozohrávať Dean Henderson.

11
    Sheffield United získal loptu v strede poľa, kolmica na hrot ofenzívy úspešná nebola. David McGoldrick nemal šancu dostať sa k lopte.

10
    Rýchla akcia domáceho celku priniesla rohový kop, ten bude zahrávať záložník John Fleck. John Egan hlavičkoval v záklone mimo.

9
    Crystal Palace získal rohový kop, lenže ešte predtým ako lopta prišla do vápna bol pískaný ofenzívny faul.

8
    Žltú kartu dostáva John Lundstram (Sheffield United FC).

7
    George Baldock hľadal centrom sprava spoluhráčov v šestnástke. K lopte sa však nedostal Callum Robinson, vo vzduchu zasiahol Scott Dann.

6
    Christian Benteke sa vo vápne súpera natlačil cez obrancu do zakončenia. Pokus z mierneho uhlu išiel po trávniku k žrdi, kde bol pripravený Dean Henderson.

5
    Po útočnom faule sa k lopte dostali domáci futbalisti, tí sa snažia prejsť z vlastnej polovice ihriska na súperovu.

4
    Už sa znova hrá, obranca Jack O'Connell by mal byť v poriadku. Crystal Palace sa drží na útočnej polovici ihriska.

3
    Jack O'Connell potrebuje ošetrenie priamo na ihrisku, momentálne sa preto nehrá.

2
    George Baldock zastavil nákop za obranu domáceho tímu, loptu odkopom poslal za postrannú čiaru.

1
    Domáci Sheffield United nastupuje prvýkrát po mnohých rokoch na stretnutie Premier League pred vlastnými fanúšikmi. Jeho hráči majú červeno-biele dresy, hostia zas čiernu kombináciu.

1

Sheffield United FC: Henderson – Basham, Egan, O'Connell – Baldock, Lundstram, Norwood (C), Fleck, Stevens – McGoldrick, Robinson.
    Náhradníci: Moore – Freeman, McBurnie, Sharp, Jagielka, Osborn, Bešić.

Crystal Palace FC: Guaita – J. Ward, Kelly, Dann, van Aanholt – Townsend, McArthur, Milivojević (C), Meyer – Ch. Benteke, Zaha.
    Náhradníci: Hennessey – Cahill, Schlupp, James McCarthy, Kouyaté, J. Ayew, Wickham.

Sheffield United FC

Nováčik Premier League na úvod remizoval 1:1 s Bournemouthom. Prvý gól ročníka strelil Billy Sharp, keď v 88. minúte vyrovnával. Počas leta prišlo k posilneniu tímu. Dorazil hlavne skúsený stopér Phil Jagielka, ale aj Muhamed Bešič, Michael Verrips, Oliver McBurnie, Luke Freeman, Ben Osborn, Ravel Morrison a Lys Mousset, ktorý stál 11 miliónov. Stal sa najdrahšou posilou histórie Sheffieldu United. Na hosťovaní ostáva brankár Dean Henderson.

Londýnsky klub v úvodnom kole remizoval bez gólov s Evertonom. V sezóne 2019/20 rady Crystal Palace vystužili James McCarthy, Gary Cahill, Víctor Camarasa, Jordan Ayew a Stephen Henderson. Aaron Wan-Bissaka zamieril za 55 miliónov do Manchestru United, odišli aj Speroni, Batshuayi, Sako, Sørloth, Souaré a Puncheon.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.