Belgicko – Maďarsko 72:56 (kon.) | Rusko – Švédsko 52:57 (kon.) | Francúzsko – Veľká Británia 63:56 (kon.)
Španielsko – Srbsko 71:66 (kon.)
Rusko
52:57 (10:12, 26:27, 39:43)
Švédsko
cz Sobota 06.07.2019, 15:00ME - ženy • O 5. - 8. miesto

Švédky porazily basketbalistky Ruska 57:52 a zítra si tak zahrají o konečné páté místo. Utkání bylo po celý průběh velmi vyrovnané, ani jeden tým se nedokázal dostat do výraznějšího náskoku. Nutno ovšem podotknout, že svěřenkyně trenéra Gomeze byly neustále v mírném nákoku, až dvě minuty před koncem se Rusky dostaly do vedení, avšak to bylo jen chvilkové. Na Švédky v zítřejším utkání čeká Belgie, Rusky o konečné sedmé místo budou hrát s Maďarkami.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (16:53:39)

Konec zápasu. (52:57)

39:46
    Po faulu Šilovové proměnila Zahuiová oba trestné hody. Tohle už Rusky nedotáhnou. (52:57)

39:37
    Frida Eldebrinková se s klaksonem oznamujícím konec útoku trefila! Dvacet vteřin před koncem tak Švédky vedou o tři body. (52:55)

37:46
    Jenžě Vieruová vzápětí faulovala a Loydová proměnila obě šestky. (52:53)

37:29
    Rusky jdou do vedení v klíčové fázi zápasu! Z pravé strany se o obroučku tefila Vieruová. (52:51)

36:13
    Jenže Vadjejová se trefuje podruhé během minuty, náskok soupeřek tak stahuje znovu na jeden bod. (50:51)

35:57
    Avšak Eldebrinková nechce dopustit změnu vedoucího týmu, a tak z pravé strany trefuje krásný čistý koš. (48:51)

35:34
    Po krásné přihrávce Vieruové se z levé strany trefila Vadjevová. (48:49)

34:43
    Z pod koše se za dva body trefila Vieurová. Závěr zápasu slibuje velké drama. (46:49)

32:25
    Druhá trojka v krátkém časovém sledu zajišťuje Švédkám pětibodové vedení! (44:49)

32:14
    Po faulu švédské hráčky proměnila Vieurová pouze jednu šestku. (44:46)

31:53
    Švédky ovšem odpovídají velmi rychle, a to dokonce střelou za tři body! Její autorkou je Loydová. (43:46)

31:43
    Je vyrovnáno! Z pravé strany se pod koš prodarala Levčenková, odkud také přesně zavěsila. (43:43)

30:12
    Krátce po začátku čtvrté čtvrtiny snižuje manko na dva body Logunovová. (41:43)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (39:43)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (39:43)

29:59
    S klaksonem oznamující konec čtvrtiny zamířila za tři body přesně Eldebrinková! Tento koš může být v konečném součtu velmi důležitým! (39:43)

28:42
    Tentokráte se za tři body trefila Logunovová. Náskok Švédek je tak rázem pouze jeden bod! (39:40)