Dánsko – USA 1:7 (kon.) | Lotyšsko – Rusko 1:3 (kon.) | Kanada – Nemecko 8:1 (kon.)
Taliansko – Nórsko 1:7 (kon.) | Veľká Británia – Slovensko sk 1:7 (kon.) | Švédsko – Švajčiarsko 4:3 (kon.)
Dánsko
1:7 (0:4, 1:2, 0:1)
USA
Sobota 18.05.2019, 12:15 • Steel Aréna, Košice, Slovensko • Majstrovstvá sveta • Skupina A
    51:19 Jack Eichel (USA) - 1:7

51:19
    USA dalo gól!
    JACK EICHEL mal dostatok času na to, aby si zo stredu ľavého kruhu zamieril a vypálil presne spoza hráča do šibenice Galbraithovej brány.

Asistencie: Alex DeBrincat, Ryan Suter.

50:01
    Dylan Larkin po svojom príchode bleskovo získava presilovku, keď bol podrazený v strednej tretine od Jespera Jensena. Dve minúty pre Dána s číslom 40 na drese.

47:48
    Vylúčenie v tíme USA (Dylan Larkin – 2 min., sekanie).

44:28
    Jack Hughes mohol skórovať, to by však musel premeniť krížnu prihrávku od Kellera. Pred mladíkom bola otvorená prázdna brána, možná jednotka tohtoročného draftu v NHL ale puk nedokázala dvihnúť včas nad betón dánskeho brankára.

43:37
    Ryan Suter zachytil rýchle vyhodenie na modrej čiare, posunul si puk dopredu, Galbraith ale zasahuje vyrážačkou.

43:11
    Dlho to však neplatí, Nicholas Jensen si ide odsedieť dve minúty za hákovanie.

41:56
    Patrick Kane ponúkal gól Whiteovi, ten ale nedokázal tečovať puk do odkrytej brány.

41:01
    Vylúčenie v tíme Dánsko (Frederik Storm – 2 min., nedovolené bránenie).

40:42
    Vylúčenie v tíme USA (Alex DeBrincat – 2 min., podrazenie).

39:42
    Frederik Storm sa priam famózne dostal popri mantineli až pred bránu, tam už ale narazil na trojicu hráčov v bielych dresoch. Ani jeden z jeho spoluhráčov nebol pripravený na dorážku.

37:01
    Ryan Suter s jasným krosčekom v obrovskej šanci súpera posiela útočníka Dánska na ľad. Dve minúty pre skúseného obrancu.

34:39
    Jack Hughes sa pošmykol na útočnej modrej, bol z toho brejk! Jesper Jensen síce ešte nezakončil pomedzi dvoch obrancov, krásne ale našiel miesto pre Frederika Storma. Ani on ale sám proti Schneiderovi druhý gól Dánov nepriniesol.
    33:17 Dylan Larkin (USA) - 1:6

33:17
    Ledva som dopísal predchádzajúci príspevok a DYLAN LARKIN posiela svoju krajinu do 5-gólového vedenia. Atak sprava, opäť rýchla prihrávka od mantinelu na os ihriska, kde už Larkin vedel, čo s pukom. Naznačenie prihrávky, vylákanie Galbraitha zo svätyne a suverénne zakončenie k vzdialenejšej tyčke.

Asistencia: Derek Ryan.
    31:55 Alex DeBrincat (USA) - 1:5

31:55
    Vyhraté buly v útočnom pásme, odtiahnutie pozornosti naľavo a rýchla prihrávka pred bránu, kde už číhal ALEX DEBRINCAT. Vloženie hokejky do puku slávi úspech, Patrick Galbraith sa nestíhal presunúť k ľavej tyčke.

Asistencie: Patrick Kane, Colin White.

24:56
    Vylúčenie v tíme USA (Chris Kreider – 2 min., hrubosť).

24:50
    Američania si ešte vybrali "Coach Challenge", rozhodcovia tak musia preskúmať tento zásah aj napriek tomu, že sami proti nemu nemali výhrady.

Hlavní arbitri diskutujú s videorozhodcom už dobré dve minúty, nakoniec tam je čo riešiť.
    24:50 Nick Olesen (DEN) - 1:4

24:50
    Dánsko dalo gól! NICK OLESEN po prihrávke od pravého mantinelu najprv nedostal puk za chrbát Schneidera, následne ale po efektnej dorážke zadovkou už áno. Olesen nebol pod tlakom, aj preto mal dostatok času na druhý pokus.

Asistencie: Mathias Bau Hansen, Oliver Lauridsen.

21:43
    Nick Olesen ani na trikrát neprekoná Schneidera, ktorému pomohli aj obrancovia. Dáni zase raz načali tretinu na výbornú.

20:01
    Striedanie v tíme Dánsko: z ihriska odchádza Simon Nielsen, prichádza Patrick Galbraith.
    18:49 Chris Kreider (USA) - 0:4

18:49
    V hokeji treba aj šťastie, to sa priklonilo na stranu CHRISA KREIDERA. Ten zoči-voči Nielsenovi síce trafil výstroj dánskeho brankára, cezeň sa ale puk nejako dostal až za bránkovú čiaru.

Asistencie: Jack Hughes, Jack Eichel.
    14:24 James van Riemsdyk (USA) - 0:3

14:24
    Je definitívne vymaľované, CLAYTON KELLER krásne tečoval koncovku Sutera od ľavého mantinelu. Simon Nielsen nemal nárok na zákrok.

Asistencie: James van Riemsdyk, Ryan Suter.
    11:03 Alex DeBrincat (USA) - 0:2

11:03
    Nádeje slovenského fanúšika dnes nabrali na trhlinách po využitej presilovke od ALEXA DEBRINCATA.

Asistencie: Patrick Kane, Ryan Suter.

10:48
    Vylúčenie v tíme Dánsko (Julian Jakobsen – 2 min., zdržiavanie hry / neskorý nástup).
    10:34 Frank Vatrano (USA) - 0:1

10:34
    Toto takto ani Hanifin nemyslel. Malo z toho byť jednoduché vyhodenie puku z pásma bekhendom, Dáni ale nepochopiteľne prepadli v útoku a puku sa zmocnil Ryan. Ten šiel v tandeme dvaja na jedného a "žabičkou" nabil na zásah FRANKOVI VATRANOVI, ktorému ešte pomohla aj konštrukcia brány.

Asistencie: Derek Ryan, Noah Hanifin.

09:03
    Colin White s pokusom z pravého kruhu, keď ho na malý moment nechali všetci len tak. Simon Nielsen s úspešným zásahom.

04:31
    Vylúčenie v tíme USA (Alex DeBrincat – 2 min., krosček).
    01:05

01:05
    Dáni začali aktívnejšie, mali ďalšie dve šance. Hlavnú úlohu stvárnil Nicklas Jensen, lenže ani on zoči-voči z bezprostrednej blízkosti nepochodil!

00:08
    Peter Regin mohol okamžite po pár sekundách na dvakrát prekonať Schneidera, avšak dánsky kapitán nedokázal spred bránkoviska dvihnúť puk!

Viktor Kalinács

Góly a asistencie: 25. Olesen (Bau Hansen, O. Lauridsen) – 11. Vatrano (D. Ryan, Hanifin), 12. DeBrincat (P. Kane, Suter), 15. Keller (J. van Riemsdyk, Suter), 19. Kreider (J. Hughes, Eichel), 32. DeBrincat (P. Kane, White), 34. D. Larkin (D. Ryan), 52. Eichel (DeBrincat, Suter)

Dánsko: Nielsen (21. Galbraith) – O. Lauridsen, M. Lauridsen, Jensen Aabo (A), Lassen, Nicholas Jensen, O. Larsen, Lassen – Boedker, Regin (C), P. Russell – Nicklas Jensen, Jesper Jensen, Storm – Meyer, Madsen (A), Bau Hansen – Poulsen, Jakobsen, From – Olesen.
    USA: Schneider (Demko) – Suter (A), Martinez, Skjei, Hanifin, Q. Hughes, Fox, Wolanin – DeBrincat, D. Larkin (A), P. Kane (C) – J. Hughes, Eichel, Kreider – J. van Riemsdyk, White, Keller – Vatrano, Glendening, D. Ryan.

Rozhodca: Martin Fraňo (CZE), Mikko Kaukokari (FIN) – Dmitrij Šišlo (RUS), Nathan Vanoosten (CAN)

Diváci: 6 184