Dánsko – USA 1:7 (kon.) | Lotyšsko – Rusko 1:3 (kon.) | Kanada – Nemecko 8:1 (kon.)
Taliansko – Nórsko 1:7 (kon.) | Veľká Británia – Slovensko sk 1:7 (kon.) | Švédsko – Švajčiarsko 4:3 (kon.)
Dánsko
1:7 (0:4, 1:2, 0:1)
USA
Sobota 18.05.2019, 12:15 • Steel Aréna, Košice, Slovensko • Majstrovstvá sveta • Skupina A

50:01
    Dylan Larkin po svojom príchode bleskovo získava presilovku, keď bol podrazený v strednej tretine od Jespera Jensena. Dve minúty pre Dána s číslom 40 na drese.

47:48
    Vylúčenie v tíme USA (Dylan Larkin – 2 min., sekanie).

43:11
    Dlho to však neplatí, Nicholas Jensen si ide odsedieť dve minúty za hákovanie.

41:01
    Vylúčenie v tíme Dánsko (Frederik Storm – 2 min., nedovolené bránenie).

40:42
    Vylúčenie v tíme USA (Alex DeBrincat – 2 min., podrazenie).

37:01
    Ryan Suter s jasným krosčekom v obrovskej šanci súpera posiela útočníka Dánska na ľad. Dve minúty pre skúseného obrancu.

24:56
    Vylúčenie v tíme USA (Chris Kreider – 2 min., hrubosť).

10:48
    Vylúčenie v tíme Dánsko (Julian Jakobsen – 2 min., zdržiavanie hry / neskorý nástup).

04:31
    Vylúčenie v tíme USA (Alex DeBrincat – 2 min., krosček).

Viktor Kalinács

Góly a asistencie: 25. Olesen (Bau Hansen, O. Lauridsen) – 11. Vatrano (D. Ryan, Hanifin), 12. DeBrincat (P. Kane, Suter), 15. Keller (J. van Riemsdyk, Suter), 19. Kreider (J. Hughes, Eichel), 32. DeBrincat (P. Kane, White), 34. D. Larkin (D. Ryan), 52. Eichel (DeBrincat, Suter)

Dánsko: Nielsen (21. Galbraith) – O. Lauridsen, M. Lauridsen, Jensen Aabo (A), Lassen, Nicholas Jensen, O. Larsen, Lassen – Boedker, Regin (C), P. Russell – Nicklas Jensen, Jesper Jensen, Storm – Meyer, Madsen (A), Bau Hansen – Poulsen, Jakobsen, From – Olesen.
    USA: Schneider (Demko) – Suter (A), Martinez, Skjei, Hanifin, Q. Hughes, Fox, Wolanin – DeBrincat, D. Larkin (A), P. Kane (C) – J. Hughes, Eichel, Kreider – J. van Riemsdyk, White, Keller – Vatrano, Glendening, D. Ryan.

Rozhodca: Martin Fraňo (CZE), Mikko Kaukokari (FIN) – Dmitrij Šišlo (RUS), Nathan Vanoosten (CAN)

Diváci: 6 184