USA – Veľká Británia 6:3 (kon.) | Švajčiarsko – Nórsko 4:1 (kon.) | Nemecko – Slovensko sk 3:2 (kon.)
Rusko – Taliansko 10:0 (kon.)
koniec
Nemecko
3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Slovensko
Streda 15.05.2019, 20:15 • Steel Aréna, Košice, Slovensko • Majstrovstvá sveta • Skupina A
Predzápasové kurzy
  59:33 Leon Draisaitl (GER) - 3:2
   
  59:33
  Nemecko dalo gól! LEON DRAISAITL ukazuje svoju kvalitu v samom závere. Pasivita sa Slovákom nevyplatila, najväčšia hviezda Nemcov sa dostala do útoku po pravej strane, odkiaľ švihom nechytateľne zavesila puk do brány.

  Asistencie: Frederik Tiffels, Dominik Kahun.
  58:08 Markus Eisenschmid (GER) - 2:2
   
  58:08
  Nemecko dalo gól! Zbytočná komplikácia vecí. MARKUS EISENSCHMID triafa do čierneho v hre bez brankára. Krížna strela švihom z ľavého kruhu, Nemci vyrovnali.

  Asistencie: Yannic Seidenberg, Dominik Kahun.
   
  57:40
  Mathias Niederberger znovu na striedačke.
   
  57:35
  Nemci odvolali medzičasom brankára, ktorý sa do brány po tomto prerušení vráti. Hra je totiž vykázaná do stredného pásma po postavení útočiaceho hráča v bránkovisku. Černák mohol predtým vyhodiť puk, snažil sa ho dotlačiť do lapačky Čiliaka, to však narobilo viac škody ako úžitku.
  54:15 Leonhard Pföderl (GER)
   
  54:15
  Leonhard Pföderl dobre reagoval na strelu od modrej od Plachtu, Čiliak s výbornou reakciou!
   
  53:38
  Ladislav Nagy pri mantineli tvrdo zbúral mladého Moritza Seidera. Obranca, ktorý ešte len čaká na svoj draft v NHL musí odísť z ihriska s podporou spoluhráča a lekárov. Košický útočník odchádza na trestnú lavicu na dve minúty za vrazenie na mantinel. Asistent kapitána slovenského výberu navyše dostáva aj osobný 10-minútový trest.
   
  44:25
  Yasin Ehliz s držaním Krištofa, ktorý to na vlastnej modrej spravil dobre i nebezpečne zároveň. Vďaka jeho nebojácnosti získavame presilovku.
   
  40:36
  Marinčinova strela donútila Niederbergera k zákroku, po dorážke sa naťahoval Studenič, puk minul len o vlások.
  39:05 Markus Eisenschmid (GER)
   
  38:01
  Jarošov švih z pravého kruhu, vyrážačka Niederbergera v pohotovosti.
   
  37:05
  Krušné momenty na samý záver oslabenia, bejzbalovo tam chcel páliť puk jeden z dvojice Kahun – Draisaitl.
   
  34:23
  Dominik Kahun tam miešal puk, dával ho pred bránu na teč. Čiliak musel zasahovať na dvakrát pred Leonhardom Pföderlom, dôležité sekundy pre náš tím.
   
  33:15
  Po ďalšom z množstva icingov je tu vylúčenie Patrika Kocha, ktorý pálil z otočky, trafil však pri tom hlavu Hagera. Je z toho nebezpečná hra s vysokou hokejkou. V tvári Nemca sa objavila krv, je to teda 2+2.
   
  32:50
  Patrick Hager v podobnej pozícii ako Michaelis, keď po prihrávke spoza brány mohol páliť z prvej. Čiliak tentoraz pozorný, skvelý zákrok betónom.
  29:55 Libor Hudáček (SVK) - 1:2
   
  29:55
  Slovensko dalo gól! Dokonale využité presilovky! Tatar zachytil puk letiaci od mantinelu, prihral ho na Pánika, ktorý ešte posunul na LIBORA HUDÁČKA, ktorý strelou švihom prestrelil deravú lapačku Niederbergera.

  Asistencie: Richard Pánik, Tomáš Tatar.
  28:30 Andrej Sekera (SVK) - 1:1
   
  28:30
  Slovensko dalo gól! Celé to trvalo iba šesť sekúnd! Odtiahnutie puku od mantinelu, prihrávka na os ihriska a ANDREJ SEKERA prepálil všetko, čo mu stálo v ceste!

  Asistencie: Erik Černák, Tomáš Tatar.
   
  28:24
  Vylúčenie v tíme Nemecko (Korbinian Holzer – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).
   
  28:24
  Bravúrny Libor Hudáček, ktorý sa nevzdal, predbehol súpera, dal si to na blafák a bol podrazený! Presilovka Slovenska o dvoch mužov bude mať dlhé trvanie. Na trestnú lavicu odišiel Moritz Müller.
   
  28:01
  Moritz Seider a jeho jasné držanie. Dve minúty pre nemeckého mladíka.

  Reklamná prestávka.
   
  27:18
  Ďalšia tyčka! Nemci už ochádzali mohutne striedať, Tatar ale získal puk späť na naše hokejky, obišiel hráča a posunul puk na voľného Pánika, ktorý z náprahu našiel iba ľavú tyčku brány Niederbergera!
   
  25:55
  Ani Buc, ani Lunter neprekonali Niederbergera, ktorý podržal svoj tím zásahmi svojich betónov.
  23:54 Marc Michaelis (GER) - 1:0
   
  23:54
  Nemecko dalo gól! Áno, tradičné nedáš-dostaneš sa znovu potvrdilo. Markus Eisenschmid sa krásne dostal spoza jedného konca brány na druhý, odkiaľ nezištnou prihrávkou vyzval k skórovaniu MARCA MICHAELISA. Čiliak sa nestíhal presúvať k druhej tyčke.

  Asistencia: Markus Eisenschmid.
   
  23:15
  Dávid Buc podľa všetkého nastrelil žŕdku, štadión už dvíhal ruky nad hlavu!
   
  22:40
  Ani Lunter, ani Hudáček v obrovských šanciach netriafajú do čierneho! Lunterovu strelu zrazil obranca, Hudáčkov pokus zase brankár!
   
  14:42
  Matthias Plachta sa z ničoho nič dostal k puku v strede útočnej tretiny, našiel ale iba lapačku pripraveného Čiliaka!
   
  12:37
  Daňo s clonením, Lantoši z osi ihriska zo strednej vzdialenosti pálil iba do nemeckého brankára.
   
  10:52
  Skvelý Adam Liška, ktorý sa prebíjal do útočnej tretiny, keď ho v tej strednej nedovolene bránil Benedikt Schopper. Dve minúty pre nemeckého obrancu.
   
  03:13
  V strednom pásme došlo k viacerým pádom. Hlavný rozhodca posiela na trestnú lavicu Mariána Studeniča za podrazenie. Dve minúty.

  Viktor Kalinács

  Góly a asistencie: 24. Michaelis (Eisenschmid), 59. Eisenschmid (Y. Seidenberg, Kahun), 60. Draisaitl (Tiffels, Kahun) – 29. Sekera (Černák, Tatar), 30. L. Hudáček (Pánik, Tatar)


  Nemecko: Niederberger (Treutle) – M. Müller (C), Holzer, Y. Seidenberg, Seider, Schopper, Nowak, J. Müller – Ehliz, Hager (A), Pföderl – Kahun, Draisaitl (A), Tiffels – Plachta, Michaelis, Eisenschmid – Noebels, Fauser, Mauer – Bergmann.
  Slovensko: Čiliak (Rybár) – Sekera (C), Černák, Marinčin, Jaroš, Koch, Fehérváry, Čajkovský – Tatar (A), Krištof, Pánik – Nagy (A), Sukel', Studenič – Daňo, L. Hudáček, Lantoši – Lunter, Buc, Liška – Zigo.

  Rozhodca: Martin Fraňo (CZE), Max Sidorenko (BLR) – Jiří Ondráček (CZE), Dmitrij Šišlo (RUS)

  Diváci: 7 440