USA – Veľká Británia 6:3 (kon.) | Švajčiarsko – Nórsko 4:1 (kon.) | Nemecko – Slovensko sk 3:2 (kon.)
Rusko – Taliansko 10:0 (kon.)
koniec
Nemecko
3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Slovensko
Streda 15.05.2019, 20:15 • Steel Aréna, Košice, Slovensko • Majstrovstvá sveta • Skupina A
Predzápasové kurzy
   
  53:38
  Ladislav Nagy pri mantineli tvrdo zbúral mladého Moritza Seidera. Obranca, ktorý ešte len čaká na svoj draft v NHL musí odísť z ihriska s podporou spoluhráča a lekárov. Košický útočník odchádza na trestnú lavicu na dve minúty za vrazenie na mantinel. Asistent kapitána slovenského výberu navyše dostáva aj osobný 10-minútový trest.
   
  44:25
  Yasin Ehliz s držaním Krištofa, ktorý to na vlastnej modrej spravil dobre i nebezpečne zároveň. Vďaka jeho nebojácnosti získavame presilovku.
   
  33:15
  Po ďalšom z množstva icingov je tu vylúčenie Patrika Kocha, ktorý pálil z otočky, trafil však pri tom hlavu Hagera. Je z toho nebezpečná hra s vysokou hokejkou. V tvári Nemca sa objavila krv, je to teda 2+2.
   
  28:24
  Vylúčenie v tíme Nemecko (Korbinian Holzer – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).
   
  28:24
  Bravúrny Libor Hudáček, ktorý sa nevzdal, predbehol súpera, dal si to na blafák a bol podrazený! Presilovka Slovenska o dvoch mužov bude mať dlhé trvanie. Na trestnú lavicu odišiel Moritz Müller.
   
  28:01
  Moritz Seider a jeho jasné držanie. Dve minúty pre nemeckého mladíka.

  Reklamná prestávka.
   
  10:52
  Skvelý Adam Liška, ktorý sa prebíjal do útočnej tretiny, keď ho v tej strednej nedovolene bránil Benedikt Schopper. Dve minúty pre nemeckého obrancu.
   
  03:13
  V strednom pásme došlo k viacerým pádom. Hlavný rozhodca posiela na trestnú lavicu Mariána Studeniča za podrazenie. Dve minúty.

  Viktor Kalinács

  Góly a asistencie: 24. Michaelis (Eisenschmid), 59. Eisenschmid (Y. Seidenberg, Kahun), 60. Draisaitl (Tiffels, Kahun) – 29. Sekera (Černák, Tatar), 30. L. Hudáček (Pánik, Tatar)


  Nemecko: Niederberger (Treutle) – M. Müller (C), Holzer, Y. Seidenberg, Seider, Schopper, Nowak, J. Müller – Ehliz, Hager (A), Pföderl – Kahun, Draisaitl (A), Tiffels – Plachta, Michaelis, Eisenschmid – Noebels, Fauser, Mauer – Bergmann.
  Slovensko: Čiliak (Rybár) – Sekera (C), Černák, Marinčin, Jaroš, Koch, Fehérváry, Čajkovský – Tatar (A), Krištof, Pánik – Nagy (A), Sukel', Studenič – Daňo, L. Hudáček, Lantoši – Lunter, Buc, Liška – Zigo.

  Rozhodca: Martin Fraňo (CZE), Max Sidorenko (BLR) – Jiří Ondráček (CZE), Dmitrij Šišlo (RUS)

  Diváci: 7 440