Chrudim – Vlašim 2:1 (kon.) | Sokolov – Znojmo 2:2 (kon.) | Třinec – Žižkov 4:0 (kon.)
Vítkovice – Brno 2:4 (kon.)
koniec
MFK Vítkovice
2:4 (1:3)
FC Zbrojovka Brno
cz Sobota 11.05.2019, 17:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ) • 28. kolo
Predzápasové kurzy: 12.7 5.24 1.25
   
  90
  Brno právě vstřelilo branku!
  Vypadá to, že je rozhodnuto! Po akci na pravé straně se míč dostal až na střed vápna, kde se nacházel osamocený ONDŘEJ VINTR, jenž se tváří v tvář Květonovi nemýlil a uklidil míč chladnokrevně k tyči.
   
  79
  Vítkovice právě vstřelily branku!
  Tak na závěr nás ještě čeká drama. Hosté jakoby trochu přestali hrát, čehož domácí dokonale využívají. JIŘÍ JANUŠKA dostal opravdu hodně času a prostoru ve středu pole, čehož využil k nádherné ráně z pětadvaceti metrů, která zapadla přesně k levé tyči.
   
  23
  Brno právě vstřelilo branku!
  Gólové hody z úvodu duelu sice na chvíli utichly, ale s koncem 23. minuty opět přicházejí. Lukáš Magera rozehrál standardku z dvaceti metrů chytře po zemi na pravý roh malého vápna, odkud z první procedil míč do brány ŠIMON ŠUMBERA za pomoci tyče Květonova zařízení.
   
  7
  Brno právě vstřelilo branku!
  No to jsou věci! Na Městském stadionu v Ostravě běží teprve sedmá minuta a diváci již viděli tři góly! V dalším kontru Brna natáhl jeden z hostů k ráně z pětadvaceti metrů, ale ta byla zablokována domácí obranou. Ke smůle MFK však pouze k nohám osamoceného PETERA ŠTEPANOVSKÉHO, který se dle všeho nepohyboval v ofsajdovém postavení a z blízka překonal Květoně podruhé.
   
  5
  Vítkovice právě vstřelily branku!
  Domácí ale nenechali své fanoušky dlouho čekat a přispěchali s bleskovou odpovědí. K odraženému míči se dostal na pravé straně vápna MARTIN MOTYČKA a křižnou ranou překonal brankáře Flodera, který se za balónem marně natahoval.
   
  3
  Brno právě vstřelilo branku!
  Tak to je opravdu výborný vstup v podání Zbrojovky! Hosté měli možnost ve třetí minutě zahrávat první rohový kop, po kterém přiletěl centr na přední tyč. Tam jej prodloužil za sebe jeden z hostujících hráčů a PETER ŠTEPANOVSKÝ jej následně přeci jen dostal za brankovou čáru.

  Radomír Fukala

  Góly: 5. Motyčka, 79. Januška – 3. Štepanovský, 7. Štepanovský, 23. Šumbera, 90. O. Vintr

  Karty:   12. Pašek (VIT), 42. Celba (VIT) – 90+1. O. Vintr (BNO)


  MFK Vítkovice: Květon – Celba, Mikula (C) (78. Chvěja), V. Cverna, Surzyn – Vasiljev, Holiš (27. Kaloč), Praus, Bzirský – Motyčka (68. Januška) – Pašek.
  Náhradníci: Simkanič – Chvěja, Kaloč, Januška.

  FC Zbrojovka Brno: Floder – Sukup, Vraštil, Kryštůfek, Eismann – Štepanovský, Bariš, Pachlopník (78. Kříž), Šumbera (53. O. Vintr) – Růsek, Magera (C) (69. Zikl).
  Náhradníci: Halouska – Kotula, Přichystal, Kříž, Pavlík, Zikl, O. Vintr.

  Rozhodca: Franěk – Vlasjuk, Horák

  Diváci: 712