Izrael – Island 6:3 (kon.) | Gruzínsko – KĽDR 4:9 (kon.)
Gruzínsko
4:9 (2:2, 2:3, 0:4)
KĽDR
cz Nedeľa 21.04.2019, 23:30 • Pista de Hielo Santa Fe, Mexico City • Majstrovstvá sveta - 2. Divízia, sk. B • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:30.

Mistrovství světa II. divize skupiny B v Mexiku čeká v neděli první hrací den. V šestičlenné skupiny se bude bojovat nejen o sadu medailí, ale také o postup do vyšší II. divize skupiny A mistrovství světa v ledním hokeji. Naopak nejhorší tým turnaje spadne do nižší 3. divize.

V tomto přenosu se budeme věnovat utkání mezi Gruzií a KLDR. Severokorejci v minulé sezoně obsadili konečné 4. místo v této skupině mistrovství světa a uhájili svou příslušnost do této společnosti. V té KLDR figuruje nepřetržitě od roku 2016.

Gruzínci se prokousali do II. divize skupiny B až po úspěšném odehrání loňského náročného turnaje ve III. divize mistrovství světa, ve kterém si zajistili postup do vyšší úrovně. Ve skupině B vystřídali sestoupivší Lucembursko.

Favority zápasu jsou Severokorejci. Ti se do II. B divize probojovali už v roce 2015 a od roku následujícího se dokázali na každém šampionátu udržet. Na soupisce týmu převažují hráči z týmu Pjongjang Choldo a Tesongsanu. Hlavní hvězdou týmu je útočník Chun Rim Hong, který od sezony 2013/14 nastupuje pravidelně v elitní formaci a měl by být i letos nejnebezpečnějším hráčem svého výběru.

Gruzie je členem IIHF až od roku 2009 a domácí soutěž hrají jen čtyři celky. Hlavní líhní reprezentantů je nejlepší domácí celek Mimino Bakuriani, z něhož na šampionát vyrazilo hned 9 hráčů. Grey Wolves Tbilisi vyslali na turnaj 7 hokejistů a Firey Crusaders Tbilisi zbývající trio hráčů. V minulé sezoně Gruzie šokovala ziskem zlatých medailí na mistrovství světa III. divize a premiérově v historii vybojovala postup do vyšší II. B divize. Hlavní ofenzivní silou je Artjom Kozjulin, který hokejově rostl i v univerzitní ruské lize.

Gruzie: Iljenko (Ambrolava) – Comaja (C), Kurbatov, Jejranašvili, Minasiani, Charizov, Kočkin – Žužunašvili (A), Vasilčenko, Švecov – Dumbadze, Obolgogiani, Kozjulin (A) – Gongadze, Vedjapin, Oganeziani – Šalunov.

KLDR: Pak (Jo) – An, Ch. Kim, Rju, K. Ri, Son, Jong, Om – H. Kim, K. Kim (C), Won – S. Ri, Ku. Kim, I. Kang (A) – K. Pak, M. Kang, Kj. Kim – C. Ri.

Rozhodčí: Tzirtziganis (BEL) – Bergant (SLO), Ramirez (MEX).

00:01

00:50
    Úvodní desítky sekund se nesou v hodně opatrném duchu. Oba týmy se jen oťukávají.

01:27
    Zakázané uvolnění Severokorejců.

01:55
    Hong se prosmýkl do útoku z vlastní poloviny podél levého mantinelu. Jeho střela šla mimo tři tyče.

02:09
    Dvě minuty za podražení vyfasoval Gruzínec Comaja.

02:40
    Gruzie se zatím velmi dobře brání a drží soupeře mimo své pásmo.

03:35
    Brankář Iljenko zatím příliš práce nemá. A to i přes oslabení svého týmu.

04:09
    Gruzie hraje v plném počtu.

05:08
    Gruzie právě vstřelila branku!
    Gruzínci otevírají skóre! Po průniku před brankoviště se prosadil ARŤOM KOZJULIN! Rychlá akce Gruzie přinesla kýžené ovoce. Asistence: Oliver Obolgogiani.
    05:08 KOZJULIN - 1:0

05:40
    Pak v brance KLDR si připisuje další zákrok na své konto. Kozjulin byl znovu v šanci.

06:35
    Bude se znovu vylučovat na straně Gruzie. Boris Kočkin dostává 2 minuty za naražení a k tomu vyfasoval ještě osobní desetiminutový trest.

07:10
    Severokorejci se zatím v útoku nedokáží pořádně prosadit. Jejich střely nejsou nebezpečné pro brankáře Iljenka.

08:36
    KLDR právě vstřelila branku!
    Zatímco Gruzii vypršelo oslabení, byl už ze svého pásma rozjetý CHUN RIM HONG, který se prosmýkl až před Iljenka a po parádní kličce do bekhendu srovnává na 1:1! Bez asistence.
    08:36 HONG - 1:1

09:09
    Znovu se vylučuje. Gruzie doplácí na svou nedisciplinovanost a dvě minuty vyfasoval Kozjulin za hákování.

09:17
    Bleskově využitá přesilovka! MAN GUM KANG dokázal z pravé strany brankoviště využít přesunu gruzínského brankáře a strhnout vedení na stranu Severní Koreje. Asistence: In Hjok Kang, Kwang Song Rju.
    09:17 M.KANG - 1:2

09:35
    Poprvé se vylučujena straně Severní Koreje. Jin Hjok Won dostal dvě minuty za podražení.

10:10
    KLDR se dostala v oslabení do útoku, ale na Iljenka se vystřelit nepodařilo.

10:35
    Dumbadze šikovně střílel od modré čáry, ale brankáře Paka překonat nedokázal.

11:35
    Korejci hrají v plném počtu. Hra je krátce po návratu Wona na led přerušena po postavení mimo hru Gruzie.

11:58
    Brankář Pak srazil letící puk po střele Charizova do ochranné sítě.

12:15
    Comaja vypálil dělovku od modré čáry, ale puk neprošel přes změť těl před brankou Paka.

12:40
    Vyloučení v týmu KLDR (Kwang Song Rju – 2 min., sekání).

12:50
    Severokorejci rychle vyhazují puk.

13:35
    Gruzii zastavilo v návratu do útočného pásma postavení mimo hru.

13:48
    Pěkný průnik Charizova na levou stranu brankoviště. Prudkou přihrávku z pravého kruhu ovšem netrefil a před odkrytou klecí promáchl.

14:24
    Brankář Severní Koreje má puk ve své lapačce a přerušuje hru.

14:40
    Rju je zpět na ledě.

14:50
    Iljenko měl plné ruce práce, aby zastavil rychlý útok soupeřů. Hong se tlačil k brankovišti, ale ani nadvakrát Iljenka nepřekonal. Hra je poté přerušena kvůli posunuté brance.

15:30
    Kuk Kim zavezl puk podél levého mantinelu do útočného pásma, jenže neměl nikoho, komu by mohl nahrát.

15:47
    Kotouč ve středním pásmu opustil ledovou plochu.

16:17
    Pak si v brankovišti lehl na záda a schoval puk pod sebou. Vasilčenko se marně snažil prošťouchnout kotouč do branky.

16:29
    Po vyhraném vhazování se hráči KLDR vydali do rychlého brejku ve dvou. Přihrávka z levého křídla však adresáta nenašla.

17:54
    Hrál se delší úsek bez přerušení. Ten byl ukončen po útoku In Kanga, při němž Iljenko nechtěně posunul branku.

18:09
    Je srovnáno! Žužunašvili našel ALEXANDERA VASILČENKA, který si najel do prostoru před brankovištěm a po kličce do bekhendu obhodil brankáře Paka. Asistence: Aleksandr Žužunašvili.
    18:09 VASILČENKO - 2:2

19:02
    Ještě jedno přerušení. Vhazovat se bude před Iljenkem.

19:35
    K vhazování dojde i před Pakem. Jeho branka byla posunuta.

20:00

Úvodní třetina skončila nerozhodně 2:2. Skóre otevřeli hráči Gruzie, kteří ale vedení neudrželi a Severokorejci dvěma góly strhli vedení naopak na svou stranu. Jenže dvě minuty před koncem třetiny předvedl Vasilčenko parádní únik se zakončením z bekhendu a vyrovnal.

Další třetina začne přibližně v 00:23.

20:01

20:45
    Ve druhé třetině se do útoku vrhli v úvodu Severokorejci. Iljenko zatím odolává.

21:26
    Vyloučení v týmu Gruzie (Kurbatov – 2 min., nedovolené bránění).

22:40
    Gruzínci vyrazili v oslabení do útoku a vrací se do vedení! Žužunašvili přihrál BORISU KOČKINOVI, který překonal brankáře Paka! Asistence: Aleksandr Žuzunašvili.

22:40
    Střídání v týmu KLDR: ze hřiště odchází Pak, přichází Jo.

23:26
    Trochu nemastný a neslaný výkon Severokorejců v přesilovce. Ta právě skončila a Kurbatov je zpět na ledě.

23:51
    Severní Korea se dostává do menších problémů. SEMEN CHARIZOV získal puk od Comaji a zvyšuje vedení Gruzie, když hned první střelou překonal brankáře Kwanga Jo. Asistence: Revaz Comaja.

24:42
    Na ledě se strhla hotová přestřelka! CHUN RIM HONG snižuje bleskově na 3:4 a potvrzuje, že ve svém týmu je jasně nejnebezpečnějším hráčem. Asistence: Man Gum Kang.

26:20
    Tempo hry se trochu uklidnilo. Oba týmy se střídají ve vedení puku.

27:27
    Vyloučení v týmu Gruzie (Žužunašvili – 2 min., podrážení).

27:55
    Gruzínci se snaží držet puk daleko od své branky.

28:01
    Gruzie má výhodu, bude se vylučovat na straně Korejců.

28:06
    Vyloučení v týmu KLDR (Kwang Song Ri – 2 min., držení).

28:29
    Hra ve čtyřech na obou stranách zatím příliš šance nenabízí. Oba celky se dopouští v útoku ztrát.

29:27
    Gruzie hraje v plném počtu a zatíná zkrácená přesilovka týmu.

30:04
    Dvě vteřiny bude Gruzie hrát proti třem. Poté bude následovat klasická přesilovka po vyloučení Man Kanga za hákování.

30:42
    Korejci vyhazují puk ze svého pásma. Ten ale vylétl mimo kluziště a hra tak zůstane před brankou Joa.

30:42
    Hra je zatím pozastavena. Upravuje se severokorejská branka.

31:30
    Prudká rána Kurbatova od modré byla sražena na zadní mantinel. Jo chytat nemusel.

32:04
    Korejci hrají v plném počtu.

32:24
    Man Gum Kang vyfasoval další dvouminutový trest. A opět za hákování.

32:29
    Korejci rychle vyhazují puk ze svého pásma.

32:51
    Gruzínci se musí znovu vracet až za vlastní branku.

33:16
    V oslabení hrající KLDR dokonce vyrazila do útoku. In Kang ale nestačil zakončit po příjezdu před brankoviště a zásahu vracejícího se obránce.

33:39
    Postavení mimo hru Gruzie.

34:04
    Kurbatov zpoza levého kruhu střílel z první, ale puk orazítkoval jen zadní mantinel. Moc nechybělo a zčásti odkrytá severokorejská klec schytala zásah.

34:24
    Korea hraje v plném počtu.

34:48
    Nedůrazná hra Gruzie v obraně znamenala odražený puk směrem k modré čáře a rychlé zakončení M. Kanga, který v jízdě napálil opuštěný puk. Iljenko parádním zákrokem drží svůj tým ve vedení.

35:40
    Další korejská šance, ale znovu ztroskotali na Iljenkovi.

36:09
    Jo zastavil důrazný nájezd Kočkina a poté se před brankovištěm strhla menší mela, při níž Korejci zuby nehty udrželi puk před brankovou čárou.

36:09
    Vyloučení v týmu Gruzie (Kočkin – 2 min., nedovolené bránění).

36:16
    Bleskově využitá přesilovka! Střelu M. Kanga tečoval před brankou KWANG SONG RI, jenž srovnává na 4:4. Asistence: Man Gum Kang, Kwang Song Rju.
    36:16 K.RI - 4:4

37:18
    Před brankou se zjevil zcela osamocený CHUN RIM HONG, který přetavil přihrávku zpoza branky ve vedoucí gól a zkompletování hattricku! Iljenko byl bez šance. Asistence: In Hjok Kang, Hjok Ju Kim.
    37:18 HONG - 4:5

38:30
    Korejci se dál tlačí do útoku. Cítí šanci, že by se mohli do konce druhé třetiny ještě ve skóre odpoutat.

39:16
    Brankář Gruzie přerušuje hru.

39:16
    Korejci dostávají dvě minuty za zdržování hry.

40:00

Ve druhé třetině se podařilo Gruzíncům znovu vrátit do vedení, ale stejně jako na začátku utkání, tak i tentokrát o nejmenší možný náskok přišli. Korejcům se podařilo nejen vyrovnat, ale po zkompletování hattricku Honga jít dokonce do vedení. Do třetí třetiny vstoupí Gruzie s přesilovkou, která bude trvat ještě 76 vteřin.

Další třetina začne přibližně v 01:17.

40:01

40:45
    Gruzie, ač hraje v početní převaze, se zatím nedokázala usadit v útočném pásmu.

41:16
    KLDR hraje v plném počtu.

41:50
    Fantastický zákrok korejského brankáře Jo, který vychytal přečíslení soupeře a stihl se přesunout proti rychlé přihrávce na pravé křídlo, která přinesla rychlou střelu Gruzie.

42:08
    Zakázané uvolnění KLDR.

44:03
    Severní Korea se výrazně přiblížila vítězství. SE GWANG RI si vyjel s pukem zpoza branky a perfektní střelou z bekhendu z pravého kruhu prostřelil Iljenka. Asistence: In Hjok Kang.
    44:03 S.RI - 4:6

45:05
    Gruzii se po dobře odehraných dvou třetinách přestalo v útočné fázi hry dařit. Vůbec se nedostávají do útočného pásma.

45:35
    Vasilčenko byl při přechodu útočné modré tvrdě, ale čistě, zastaven.

46:10
    Sedmý gól v gruzínské síti! Znovu se prosadil SE GWANG RI, který zvyšuje už na 7:4. Puk získal na modré čáře a prosmýkl se středem mezi dvěma gruzínskými obránci. Iljenko nestihl proti jeho střele z mezikruží zakročit. Asistence: In Hjok Kang.
    46:10 S.RI - 4:7

46:10
    Gruzie si vybírá oddechový čas.

46:45
    Oddechový čas zatím Gruzii moc štěstí nepřinesl. Korea se opět tlačí do útoku.

47:16
    Iljenko přerušuje hru. Bude se vhazovat po jeho pravici.

48:04
    Krásné sólové akci Honga, jenž se zmocnil puku za modrou čárou, už chyběl jen gól. Po kličce z levé strany na střed se mu v pádu nepodařilo důrazně zakončit.

48:13
    Vyloučení v týmu Gruzie (Švecov – 2 min., držení).

48:21
    Iljenko musí hned po vhazování chytat střelu od modré čáry.

48:31
    Gruzie vyhazuje puk přes všechny čáry.

49:10
    Sice je to ze strany KLDR bez střelby, ale to nejpodstatnější, čas, rychle ubíhá.

49:45
    Gruzie dvakrát za sebou vyhazuje puk ze svého pásma.

50:13
    Švecov se vrací zpět na led.

51:05
    Gruzii hra v plném počtu moc dlouho nevydržela. Za hákování si odpočine Vasilčenko.

51:55
    Prozatím je to v oslabení výborný výkon obrany Gruzie, která drží soupeře daleko od své branky.

52:34
    Jenže to se po celé oslabení nepovedlo a Korea uskakuje na rozdíl čtyř gólů! Autorem branky je CHOL HJOK AN. Asistence: Chun Rim Hong, Kwang Ho Kim.
    52:34 AN - 4:8

53:10
    Gruzinci jsou ve třetí třetině v útoku doslova bezzubí. Bez šance na zvrat výsledku. Zdá se, že se projevuje únava.

53:57
    Už čtvrtý gól CHUN RIM HONGA, který se znovu s pukem vydal až před brankoviště a Iljenka si opět při jeho zákroku vychutnal. Asisence: Kwang Ho Kim.
    53:57 HONG - 4:9

55:00
    Čas velmi rychle ubíhá. Gruzie se i podle herního projevu s porážkou z tohoto zápasu smířila.

56:20
    Hraje se delší úsek bez přerušení, zároveň ale i bez šancí.

57:33
    Vyloučení v týmu Gruzie (Charizov – 2 min., podrážení).

58:35
    I když má KLDR přesilovku, před brankou soupeře se v této herní pasáži vůbec neukazuje.

59:01
    Probíhá poslední minuta utkání.

59:16
    Před gruzínskou brankou se strhla rvačka, po níž přijdou tresty. A to hodně ostré.

59:17
    Vyloučení v týmu KLDR (Jin Hjok Won – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Gruzie (Gongadze – 5 min. + osobní trest do konce utkání, bitka).

Gongadze tak dokonce dostal trest do konce utkání.

Nejlepšími hráči zápasu se na straně KLDR Se Gwang Ri a na straně Gruzie Arťom Kozjulin.

Gruzie se Severní Koreou mají za sebou první zápas na mistrovství světa II. B divize. Gruzínci odehráli výborné dvě třetiny, po nichž prohrávali jen 4:5 a vytvářeli na své soupeře výrazný tlak. Ve třetí třetině se nakonec přeci jen projevily kvality KLDR a Gruzie přestala jejich tempo stíhat. Korejci čtyřmi góly v rozhodující dvacetiminutovce neponechali nikoho na pochybách o tom, kdo je favorit zápasu a v důležitém utkání, které se hodně projeví i v bojích o udržení v II. B divizi, vyhráli 9:4.

Dnešní utkání sledovalo 753 diváků.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (02:01:31)

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 6. Kozjulin (Obolgogiani), 19. Vasilčenko (Žužunašvili), 23. Kočkin (Žužunašvili), 24. Charizov (Comaja) – 9. Hong, 10. M.Kang (I.Kang, K.Rju), 25. Hong (M.Kang), 37. K.Ri (M.Kang, K.Rju), 38. Hong (I.Kang, Hj.Kim), 45. S.Ri (I.Kang), 47. S.Ri (I.Kang), 53. An (Hong, Kw.Kim), 54. Hong (Kw.Kim)

Gruzínsko: Iljenko (Ambrolava) – Comaja (C), Kurbatov, Jejranašvili, Minasiani, Charizov, Kočkin – Žužunašvili (A), Vasilčenko, Švecov – Dumbadze, Obolgogiani, Kozjulin (A) – Gongadze, Vedjapin, Oganeziani – Šalunov.
    KĽDR: Pak (23. Jo) – An, Ch. Kim, Rju, K. Ri, Son, Jong, Om – Hong, H. Kim, Kw. Kim (C) – S. Ri, Ku. Kim, I. Kang (A) – K. Pak, M. Kang (A), Kj. Kim – C. Ri, Won.

Rozhodca: Tzirtziganis (BEL) – Bergant (SLO), Ramirez (MEX)