Fínsko – Česko | 2:4 (kon.) | | | USA – Rusko | 6:3 (kon.) | | | Bielorusko – Kanada | 1:11 (kon.) |
Slovensko – Švédsko | 1:5 (kon.) |
Izrael – Island | 6:3 (kon.) | | | Gruzínsko – KĽDR | 4:9 (kon.) |
Kladno – Chomutov | 1:2 (po pr.) | | | Motor ČB – Pardubice | 5:2 (kon.) |
St. Louis – Winnipeg | 3:2 (kon.) | | | Washington – Carolina | 6:0 (kon.) | | | Toronto – Boston | 2:4 (kon.) |
koniec
Bielorusko
1:11
(0:3, 1:5, 0:3)
Kanada
David Sokol
Góly a asistencie:
39. Pinčuk (Kuzněcov, Koljačonok) – 5. Zary (Tomasino), 14. Spence (Rees), 20. Newhook, 21. Schneider (Rees, Vukojevic), 30. Newhook (Tracey, Cozens), 30. Légaré (Vukojevic), 38. Cozens (Krebs), 38. Krebs (Cozens), 42. Cozens (Newhook, Harley), 58. Légaré (Washkurak), 59. Poulin (Hunt, Drysdale)
Rozhodca: Oldřich Hejduk (CZE), Miroslav Štefík (SVK) – Riley Bowles (USA), Ludvig Lundgren (SWE)
Diváci:
Nepremenená penalta:
Bielorusko:
Zinověnko (30. Kolosov) – Palivko (A), Denisov (A), Kozorez, Koljačonok (C), Volčenkov, Sedov, Fedorenčik – Oksenťjuk, Bujalskij, Usov – Děmčenko, Pinčuk, Kuzněcov – Onufrijuk, Antoškov, Krištal – Martynov, Kačelovskij, Bělov – Palčik.
Náhradníci:
Tréner:
Kanada: Korczak, Harley, Vukojevic, Drysdale, Schneider, Spence, Hunt – Newhook, Cozens (A), Krebs (C) – Tracey, Rees, Zary – Holloway, Pelletier, Tomasino – Washkurak, Légaré (A), Poulin.
Náhradníci:
Tréner:
Náhradníci:
Tréner:
Kanada: Korczak, Harley, Vukojevic, Drysdale, Schneider, Spence, Hunt – Newhook, Cozens (A), Krebs (C) – Tracey, Rees, Zary – Holloway, Pelletier, Tomasino – Washkurak, Légaré (A), Poulin.
Náhradníci:
Tréner:
Rozhodca: Oldřich Hejduk (CZE), Miroslav Štefík (SVK) – Riley Bowles (USA), Ludvig Lundgren (SWE)
Diváci:
Nejlepší hráči utkání: Vitalij Pinčuk (BLR) – Dylan Cozens (CAN). (22:06:16)
A i tato přesilovka je okamžitě využita, z levého kruhu z první vypálil SAMUEL POULIN a trefil se mistrovsky ke vzdálenější tyči. Asistence: Daemon Hunt, Jamie Drysdale.
Tak přece jenom to Kanaďané na tu desítku dotáhli, důraz Washkuraka u brankoviště zapříčinil, že se puk zpod Kolosova odrazil přímo k NATHANU LÉGARÉMU, který bez sebemenších problémů zavěsil do odkryté klece. Asistence: Keean Washkurak.
Javorové listy využívají přesilovku, ani sami hráči se už však neradují. DYLAN COZENS na hranici brankoviště vložil hokejku do střely Newhooka a puk proletěl přímo mezi Kolosovovými betony. Asistence: Alex Newhook, Thomas Harley.
Střely ve druhé třetině: 12:18 (celkem 24:40).
Tak Maier čisté konto mít nebude, Bělorusové předvedli poprvé v utkání kvalitní kombinaci v útočném pásmu a naprosto vymíchali kanadského gólmana. A když dostal u modré puk VITALIJ PINČUK, nebylo pro něj těžké zavěsit do odkryté klece. Asistence: Sergej Kuzněcov, Vladislav Koljačonok.
Ještě chvilku a budeme muset počítat skóre na basketballové tabuli. Dylan Cozens ze středního pásma neuvěřitelně našel sprintujícího PEYTONA KREBSE, který dvěma rychlými kroky ujel o dobré tři metry běloruskému obránci a s přehledem zvýšil na 8:0. Asistence: Dylan Cozens.
A tady vidíme, proč je DYLAN COZENS mezi pěti nejlépe hodnocenými prospekty pro nadcházející draft. Ve spolupráci s Krebsem ujel do rychlého brejku a žádný z bránících Bělorusů se neobtěžoval blokovat Cozense. Logické vyústění situace tak byla přihrávka Krebse vzduchem právě na Dylana Cozense, který nikým nehlídaný nadvakrát překonal Kolosova. Platnost tohoto gólu muselo potvrdit video, ale vše proběhlo v pořádku a sedmý gól Kanady platí. Asistence: Peyton Krebs.
Dnešní zápas by už neměl být přístupný citlivějším divákům, tohle jsou hotová jatka. Bleskový útok Kanaďané poslali k Vukojevicovi, jenž z úhlu našel výborně najetého NATHANA LÉGARÉHO a ten se z mezikruží nemýlil. Asistence: Michael Vukojevic.
Těsně po skončení početní výhody vyrobili Kanaďané pořádný závar na hranici brankoviště a naněkolikrát zkoušeli protlačit puk za brankovou čáru. Nakonec se to povedlo ALEXI NEWHOOKOVI, který zvyšuje už na 5:0. Asistence: Brayden Tracey, Dylan Cozens.
Tak takhle se brání oslabení, prosím! Kanaďané vyhráli vhazování před vlastní brankou, po levém mantinelu puk vyvezl ven Rees a na útočné modré našel mistrovskou přihrávkou úplně volného BRADENA SCHNEIDERA. Ten ujel svému bránícímu hráči a zakončil přesně k pravé tyčce. Asistence: Jamieson Rees, Michael Vukojevic.
Střely v první třetině: 12 – 22.
Takřka se závěrečnou sirénou ale Kanada zvyšuje na 3:0. Dylan Cozens důrazným forčekingem vyšťoural za brankou kotouč, který se z nepochopitelného důvodu došoural až před volného ALEXE NEWHOOKA, který využil špatného postavení Zinověnka a do odkryté klece se už nemýlil. Bez asistence.
Ne, Kanaďané jsou zatím opravdu o úroveň lepším celkem. Jamieson Rees a JORDAN SPENCE za sebou nechali oba běloruské obránce a těsně před brankou první jmenovaný předložil tomu druhému, který už měl jednoduchou práci. Asistence: Jamieson Rees.
Krásná akce Kanady na jeden dotek! Philip Tomasino od modré vyslal střílenou přihrávku na teč a na hraně brankoviště puk skutečně do sítě bravurně usměrnil CONNOR ZARY. Asistence: Philip Tomasino.
Bělorusko: Zinověnko (Kolosov) – Palivko (A), Denisov (A), Kozorez, Koljačonok (C), Volčenkov, Sedov, Fedorenčik – Oksenťjuk, Bujalskij, Usov – Děmčenko, Pinčuk, Kuzněcov – Onufrijuk, Antoškov, Krištal – Martynov, Kačelovskij, Bělov – Palčik.
Kanada: Maier (Gauthier) – Korczak, Harley, Vukojevic, Drysdale, Schneider, Spence, Hunt – Newhook, Cozens (A), Krebs (C) – Tracey, Rees, Zary – Holloway, Pelletier, Tomasino – Washkurak, Légaré (A), Poulin.
Rozhodčí: Oldřich Hejduk (CZE), Miroslav Štefík (SVK) – Riley Bowles (USA), Ludvig Lundgren (SWE).
Za necelou půlhodinu nám začne druhé a poslední dnešní utkání skupiny A MS U18 v hokeji. Ve švédském Umea se proti sobě postaví zatím jediné neporažené celky skupiny – velké překvapení turnaje Bělorusko (v červených dresech) a Kanada (v bílých dresech). Oba týmy již mají jistotu čtvrtfinále, zápolí však stále o umístění a soupeře pro první kolo vyřazovacích bojů, lze tak očekávat, že si nenechají ani jeden puk zadarmo.
1. Kanada – 2 zápasy, 6 bodů, 12:7
2. Bělorusko – 2 zápasy, 6 bodů, 8:6
3. Česko – 2 zápasy, 3 body, 11:6
4. Finsko – 2 zápasy, 0 bodů, 6:9
5. Švýcarsko – 2 zápasy, 0 bodů, 6:15
Tabulka skupiny B:
1. USA – 2 zápasy, 6 bodů, 18:6
2. Rusko – 2 zápasy, 6 bodů, 11:4
3. Švédsko – 2 zápasy, 3 body, 6:8
4. Lotyšsko – 2 zápasy, 0 bodů, 3:10
5. Slovensko – 2 zápasy, 0 bodů, 8:18
Kanada:
Spolu s Běloruskem zatím jediný tým další skupiny A, který ještě ani jednou nezaváhal. V obou zápasech si také Kanaďané pořádně zastříleli, nejprve totiž přehráli po úžasném comebacku Finsko 5:3, a v pátek si také v dosti dramatickém utkání poradili se Švýcarskem 7:4. Hrdinou obou duelů se stal Brayden Tracey, tento útočník totiž v každém souboji dvěma góly režíroval výhru svého týmu a když k tomu přihodíte ještě jednu jeho asistenci, máte na světě nejproduktivnějšího hráče výběru. Severoamerická sestava nabízí opravdu solidní množství výrazných prospektů, včetně trojice hráčů, kteří by se měli v draftu vejít do elitní desítky. Je však otázkou, zdali se tým hvězd nenachytá vlastními chybami a velkou náchylností nechat papírové outsidery střílet jeden gól za druhým, ona totiž excelentní závěrečná perioda nemusí vždy stačit.
Nejproduktivnější hráči:
1. Brayden Tracey (Ú) – 2 zápasy, 5 bodů (4+1), +2, 0 TM
2. Peyton Krebs (Ú) – 2 zápasy, 4 body (2+2), +2, 0 TM
3. Alex Newhook (Ú) – 2 zápasy, 3 body (1+2), +/- 0, 0 TM
3. Connor Zary (Ú) – 2 zápasy, 3 body (1+2), +2, 4 TM
3. Jamieson Rees (Ú) – 2 zápasy, 3 body (1+2), +3, 6 TM
Brankářské statistiky:
1. Taylor Gauthier – 2 zápasy, 90,00% úsp., 3,50 GAA, 0 ČK
Předchozí zápasy:
18. 4. Kanada – Finsko 5:3
19. 4. Kanada – Švýcarsko 7:4
Bělorusko:
Ošklivé káčátko skupiny A se změnilo v nádhernou labuť a je to příběh jako z hollywoodu. Papírově žhavý kandidát na boj o udržení nejprve v prvním utkání zaskočil Čechy 4:3 a o den později si připsal ještě překvapivější a cennější vítězství, když stejným poměrem přehráli i Finy. Nyní je však čeká zkouška vůbec nejtěžší, aktuálně jediný další stoprocentní tým skupiny A – Kanada. Javorové listy navíc přijely ve velice silné sestavě, která nebude chtít dát Bělorusům nic zadarmo. “Máme před sebou den volna, takže uvidíme, co se po zítřku stane,” nechal se po pátečním souboji s Finy slyšet aktuálně nejproduktivnější hráč Běloruska Jevgenij Oksenťjuk. Jak s kartami zamíchá onen odpočinkový den, který si mohly dopřát oba týmy? Bělorusové budou sázet zejména na své brankáře, oba jejich gólmani se totiž nachází mezi čtyřmi nejlepšími maskovanými muži dosavadního průběhu MS, hned za americkým supertalentem Spencerem Knightem a českým Lukášem Špírkem.
Nejproduktivnější hráči:
1. Jevgenij Oksenťjuk (Ú) – 2 zápasy, 5 bodů (2+3), +4, 2 TM
2. Jegor Bujalskij (Ú) – 2 zápasy, 4 body (2+2), +4, 2 TM
3. Ilja Usov (Ú) – 2 zápasy, 3 body (0+3), +4, 6 TM
Brankářské statistiky:
1. Rostislav Zinověnko – 1 zápas, 95,08% úsp., 3,00 GAA, 0 ČK
2. Alexej Kolosov – 1 zápas, 94,00% úsp., 3,00 GAA, 0 ČK
Předchozí zápasy:
18. 4. Česko – Bělorusko 3:4
19. 4. Bělorusko – Finsko 4:3