Rakúsko – Česko 4:5 (4:5 po s.n.) | Nemecko – Slovensko sk 3:1 (kon.)
Nemecko
3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Slovensko
Sobota 13.04.2019, 20:00 • Garmisch Olympia Stadium, Garmisch-Partenkirchen • Euro Hockey Challenge

58:05
    Oddychový čas si vzal náš tréner Craig Ramsay. Zrejme sa pokúsime odvolať brankára.

55:36
    Ladislav Nagy sa dostal do prečíslenia spoločne so Svitanom. Zakončoval z pravého kruhu, no bránku prestrelil. Mohli sme streliť kontaktný gól.

54:44
    Sily na ľade sa však veľmi rýchlo vyrovnávajú. Dve minúty za seknutie dostáva Dominik Bokk.

54:36
    Slovensko bude hrať v oslabení. Zle sme striedali a dostávame dvojminútový trest za príliš veľa hráčov na ľade.

50:01
    Z ľavého kruhu vypálil nebezpečne Marcel Noebels. Jeho nepríjemná tvrdá strela smerovala tesne vedľa brány.

45:43
    Veľa času a priestor na zakončenie mal Adam Liška, ktorý sa dostal k strele z tesnej blízkosti, no namieril to iba do žrde!

41:14
    Presilovú hru získava Nemecko. Dve minúty za držanie dostáva Mislav Rosandič.

38:24
    Matúš Sukeľ využil svoju rýchlosť po pravom krídle a zakončoval z pravého kruhu. Jeho pokus smeroval priamo na Treutleho.

34:34
    Získavame presilovú hru a môžeme sa dostať späť do zápasu. Dve minúty za podrazenie dostáva Björn Krupp.

32:46
    Nemecko dalo gól!
    Nemeckí hokejisti potvrdzujú svoju väčšiu aktivitu než naši hráči a strieľajú tretí gól. Daschner prekorčuľoval po pravom krídle a šikovnou prihrávkou od zadného mantinelu našiel pred bránkou MARCELA NOEBELSA, ktorý pohotovou strelou prekonal Košarišťana.
    Asistencie: Stephan Daschner, Benedikt Schopper.

29:44
    V dobrej príležitosti sa ocitol Michal Chovan, ktorý individuálne vykorčuľoval po ľavom krídle a strieľal z kruhu. Puk smeroval ponad bránku.

27:23
    Nemecko získava ďalšiu presilovú hru. Dve minúty za podrazenie dostáva Radovan Puliš.

24:21
    Slovensko dalo gól!
    Našim reprezentantom sa podarilo streliť kontaktný gól v oslabení. Liška zachytil rozohrávku súpera v strednom pásme, vysunul po pravom krídle LUKÁŠA CINGEĽA, ktorého strela prepadla pomedzi betóny.
    Asistencia: Adam Liška.

23:42
    Martin Fehérváry odchádza na trestnú lavicu na dve minúty za držanie. Nemecko bude hrať presilovú hru.

15:41
    Slovensko si zahrá prvú presilovku v zápase. Benedikt Schopper dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

15:18
    Nemecko sa dostáva do dvojgólového vedenia. Naši hráči nechávali až príliš veľa priestoru Michaelisovi, ktorý prekorčuľoval poza bránku a potom posunul puk medzi kruhy PARKEOVI TUOMIEMU, ktorý spomedzi kruhov prekonal Košarišťana.
    Asistencia: Marc Michaelis.

13:58
    Nemci sa dostávajú do vedenia v stretnutí. Nahodený puk od modrej čiary zachytil Pföderl, ktorý prekorčuľoval za ľavý kruh a perfektne prihral pred bránku LEANOVI BERGMANNOVI, ktorý zakončil pomedzi Košarišťanove betóny.
    Asistencia: Leonhard Pföderl.

09:43
    Michal Chovan sa vysunul do nebezpečnej príležitosti po Nagyovej prihrávke. Puk si pred bránkoviskom nahodil na bekhend, no Treutle dokázal odolať.

04:02
    Noebels sa nasťahoval spoločne s Höfflinom pred našu bránku. Höfflin trafil puk zo vzduchu smerom do bránky a bol z toho gól, ktorý však kvôli hre vysokou hokejkou uznaný nie je.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 14. Bergmann (Pföderl), 16. Tuomie (Michaelis), 33. Noebels (Daschner, Schopper) – 25. Cingeľ (Liška)

Nemecko: Treutle (Strahlmeier) – Daschner, Schopper, Nowak (A), Müller, Bittner, Krupp, Weber, Wagner – Pföderl, Loibl, Bergmann – Elsner, Noebels (A), Höfflin – Bokk, Michaelis, Tuomie – Ziegler, Fauser (C), Kurth
    Slovensko: Košarišťan (Godla) – Čajkovský, Ma. Chovan, Fehérváry, Sersen (A), Koch, Štajnoch, Rosandič, Grman – Puliš, Sukeľ, Tybor – Nagy (C), Mi. Chovan, Paulovič – Liška, Cingeľ, Bakoš (A) – Bondra, Buc, Svitana