Rakúsko – Česko 4:5 (4:5 po s.n.) | Nemecko – Slovensko sk 3:1 (kon.)
Nemecko
3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Slovensko
Sobota 13.04.2019, 20:00 • Garmisch Olympia Stadium, Garmisch-Partenkirchen • Euro Hockey Challenge

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z tretieho prípravného zápasu slovenských hokejistov v záverečnej fáze prípravy pred MS v hokeji. Po zápase v Kaufbeurene Slovensko čaká druhé stretnutie s Nemeckom v Garmisch-Partenkichene so začiatkom o 20:00. Stretnutím vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

Slovenská reprezentácia po domácej prehre so Švédskom v Topoľčanoch absolvovala tréningový kemp v Piešťanoch už s mierne zmeneným kádrom pred zápasmi s Nemeckom. Naši hokejisti vo štvrtok vstúpili do stretnutia vynikajúco, už v prvej minúte potrestal zaváhanie nemeckého obrancu v rozohrávke Matúš Sukeľ. V druhej tretine však zverenci trénera Craiga Ramsayho herne poľavili a inkasovali dvakrát. V presilovke o dvoch hráčov sa presadil Stephan Daschner a víťazstvo domácim zabezpečil Marc Michaelis. Nemecko teda v Kaufbeurene zdolalo Slovensko 2:1.

Zostavy, v akých nastúpili tímy v poslednom zápase:

Nemecko: Niederberger – Daschner, Schopper, Nowak, J. Müller, Bittner, Krupp, Wissmann, Wagner – Pföderl, Loibl, Bergmann – Elsner, Noebels, Höfflin – Bokk, Michaelis, Tuomie – Ziegler, Fauser, Wohlgemuth – Kurth
    Slovensko: J. Hudáček – Sersen, Čajkovský, Fehérváry, Martin Chovan, Koch, Štajnoch, Rosandič, Grman – Puliš, M. Sukeľ, Tybor – L. Nagy, Michal Chovan, M. Bakoš – D. Bondra, Kytnár, Svitana – Liška, Cingel, Paulovič

V druhom vzájomnom zápase budú určite chcieť naši chlapci proti Nemcom uspieť. Do bránky tréneri nasadia Andreja Košarišťana. V nasledujúcej príprave by sa mali pripojiť k tímu aj hráči z NHL. Účasť definitívne potvrdila trojica slovenských hokejistov, a to Andrej Sekera, Christián Jaroš a Tomáš Tatar. K tímu by sa zrejme mali pripojiť v ďalšom prípravnom bloku pred dvojzápasom s Rakúskom v Salzburgu a Inssbrucku 19. a 20. apríla.

Srdečne vás pozývam k sledovaniu on-line prenosu zo zápasu našej reprezentácie proti Nemecku a prajem pekný športový zážitok.

Nemecko: Treutle (Strahlmeier) – Daschner, Schopper, Nowak (A), Müller, Bittner, Krupp, Weber, Wagner – Pföderl, Loibl, Bergmann – Elsner, Noebels (A), Höfflin – Bokk, Michaelis, Tuomie – Ziegler, Fauser (C), Kurth

Slovensko: Košarišťan (Godla) – Čajkovský, Ma. Chovan, Fehérváry, Sersen (A), Koch, Štajnoch, Rosandič, Grman – Puliš, Sukeľ, Tybor – Nagy (C), Mi. Chovan, Paulovič – Liška, Cingeľ, Bakoš (A) – Bondra, Buc, Svitana.

Na ľadovej ploche už máme nemecký tím odetý v čiernych dresoch. Slovensko nastupuje na zápas v bielych dresoch. Čakajú nás hymny oboch krajín.

Dozneli nám hymny oboch krajín, čoskoro budeme svedkami úvodného buly.

00:01

00:12
    Naši hokejisti smerovali do útočného pásma, no počas prieniku cez útočnú modrú čiaru sme si nerozumeli a je z toho postavenie mimo hry.

00:17
    Od modrej čiary nepríjemne pálil Schopper. Jeho tvrdá koncovka smerovala vedľa brány.

01:06
    Sersen zahnal v obrannom pásme svojich spoluhráčov. Puk sa dostal na modrú čiaru k Jonasovi Mullerovi, ktorý zakončoval, ale jeho pokus bol zrazený na ochrannú sieť.

01:43
    Cingeľ naháňal rozohrávku nemeckých hokejistov, ktorí sa snažia nájsť prihrávkové prieniky. S pukom za bránkou je Krupp, ktorý čaká na čerstvých spoluhráčov.

02:38
    Slovenskí hokejisti museli bojovať o puk v obrannom pásme. Napokon sa Bucovi so Svitanom podarilo získať puk a dostali sme ho aspoň do strednej tretiny.

03:17
    Šikovný puk prenechal Pföderl Loiblovi medzi kruhmi. Ešteže sme tam mali nášho hráča, ktorý puk bezpečne poslal preč spomedzi kruhov.

03:42
    Za nemeckou bránkou už stojí s pukom nemecký obranca a hľadá čerstvé sily. V úvode stretnutia sa prerušuje málo.

04:02
    Noebels sa nasťahoval spoločne s Höfflinom pred našu bránku. Höfflin trafil puk zo vzduchu smerom do bránky a bol z toho gól, ktorý však kvôli hre vysokou hokejkou uznaný nie je.

04:25
    Počas prechodu do útočného pásma si spolu nerozumeli Chovan s Paulovičom a bolo z toho postavenie mimo hry.

04:38
    Nebezpečne to teraz vymyslel Marc Michaelis, ktorý sa dostal do šance spomedzi kruhov, ale našťastie mieril vedľa.

05:11
    Rosandič v rohu klziska neodzbrojil Geritta Fausera. Prišiel mu však na pomoc spoluhráč a získali sme puk.

05:41
    Šikovne to od modrej čiary nasmeroval Martin Chovan. Jeho zakončenie mierne tečoval Puliš a Treutle dokázal hokejkou vyraziť strelu.

06:14
    Streleckú príležitosť si na pravom krídle vypracoval Leonhard Pföderl, ktorý aj napokon zakončoval švihom, ale poslal to mimo bránky.

06:45
    Za našou bránkou pri zadnom mantineli zachytil puk Fehérváry a okamžite ho musel rozohrávať.

07:27
    Bakošovi sa na prihrávku ukazoval Liška, naši aj zakombinovali, ale puk napokon skončil na nemeckých hokejkách.

08:01
    Liška to skúsil vtipne, natlačil sa zozadu pred brankára a snažil sa Treutleho prekvapiť. Nemecký gólman mal pripravený svoj betón.

09:02
    Sukeľovi nadvihol hokejku jeden z nemeckých hokejistov a skončilo sa to ziskom puku na nemeckých hokejkách. Oba tímy striedajú.

09:43
    Michal Chovan sa vysunul do nebezpečnej príležitosti po Nagyovej prihrávke. Puk si pred bránkoviskom nahodil na bekhend, no Treutle dokázal odolať.

10:09
    Rosandič mal priestor od modrej čiary. Posielal strieľanú prihrávku smerom na Pauloviča, ktorý puk tečoval, ale poslal ho mimo bránky.

10:58
    Bakoš to urobil veľmi dobre takticky, podržal puk v útočnom pásme a naviazal na seba v podstate štyroch hráčov. Zvyšok nášho tímu odišiel striedať.

11:11
    Puk od modrej čiary z hokejky Grmana sa nepríjemne od zadného mantinelu odrazil pred Treutleho, ktorý pre istotu prikryl.

11:49
    Svitana vyviezol puk von z obranného pásma, nemal však dostatočnú rýchlosť a iba nahodil do útočnej tretiny.

12:29
    Šikovný pohyb predviedol Radoslav Tybor, ktorý sa odpútal od mantinelu, dostal sa na os ihriska a zakončoval. Mieril mimo.

12:44
    Šikovne to teraz na domácej strane skúšal Dominik Bokk, ktorý zakončoval z ľavého kruhu a Košarišťan jednoznačne podržal náš tím.

13:26
    Nagy neponúkol najlepšiu prihrávku na modrú čiaru Sersenovi. Okamžite musel trieliť dozadu Fehérváry, aby získal puk späť pre náš tím.

13:58
    Nemecko dalo gól!
    Nemci sa dostávajú do vedenia v stretnutí. Nahodený puk od modrej čiary zachytil Pföderl, ktorý prekorčuľoval za ľavý kruh a perfektne prihral pred bránku LEANOVI BERGMANNOVI, ktorý zakončil pomedzi Košarišťanove betóny.
    Asistencia: Leonhard Pföderl.

15:18
    Nemecko sa dostáva do dvojgólového vedenia. Naši hráči nechávali až príliš veľa priestoru Michaelisovi, ktorý prekorčuľoval poza bránku a potom posunul puk medzi kruhy PARKEOVI TUOMIEMU, ktorý spomedzi kruhov prekonal Košarišťana.
    Asistencia: Marc Michaelis.

15:41
    Slovensko si zahrá prvú presilovku v zápase. Benedikt Schopper dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

16:26
    Nagy nezachytil puk v rohu klziska a nemeckí hokejisti mohli pohodlne vyhodiť puk preč cez všetky čiary.

17:03
    Nepodarilo sa nám znovu úspešne naštartovať nový presilovkový útok. Nemeckí hokejisti nás zastavili na ich modrej čiare.

17:34
    Svoju sólojazdu dokázal strelou na bránku zakončiť Radovan Puliš, brankár Treutle bezpečne vyrazil puk.

18:18
    Bondra zachytil puk počas nemeckej rozohrávky, ale spomedzi kruhov nedokázal nájsť prihrávkou spoluhráča.

18:42
    Nemeckí hokejisti si teraz nepomohli. Dlho zostali na ľade a navyše spáchali aj zakázané uvoľnenie.

19:31
    Teraz to netakticky riešili aj naši hokejisti, ktorí sa po neúspešnej rozohrávke dopustili zakázaného uvoľnenia.

20:00

V úvodnej časti hry sme zo začiatku možno mali bližšie k otváraciemu gólu, no šance premenili Nemci. V 14. minúte otvoril skóre Bergmann a následne už o dve minúty neskôr zvyšoval Tuomie.

20:01

20:18
    Stefan Loibl napádal rozohrávku Michala Sersena a náš obranca si musel dať poriadne pozor na prihrávky.

20:42
    Podarilo sa nám síce nahodiť puk do útočného pásma, no napokon puk tečoval nemecký hokejista smerom na ochrannú sieť.

21:01
    Puk od modrej čiary nahadzoval na bránku Lukáš Cingeľ. Brankár Treutle smeroval na kolená a podarilo samu puk vyraziť.

21:24
    Adam Liška tečoval nastrelený puk od modrej čiary. Brankárovi Treutlemu puk vypadol, ale potom ho dokázal bezpečne prikryť.

22:10
    Buc posunul puk na ľavé krídlo Bondrovi, ktorý iba nahodil puk do útočnej tretiny. Vzápätí sme však oň prišli.

22:57
    Tvrdý úder inkasoval Radoslav Tybor, ktorého poslal k ľadu Fabio Wagner. Vyzerá však, že náš hráč je v poriadku.

23:25
    Fehérváry si na modrej čiare musel dať pozor na rozohrávku, po chvíli však náš obranca prišiel o puk.

23:42
    Martin Fehérváry odchádza na trestnú lavicu na dve minúty za držanie. Nemecko bude hrať presilovú hru.

24:21
    Slovensko dalo gól!
    Našim reprezentantom sa podarilo streliť kontaktný gól v oslabení. Liška zachytil rozohrávku súpera v strednom pásme, vysunul po pravom krídle LUKÁŠA CINGEĽA, ktorého strela prepadla pomedzi betóny.
    Asistencia: Adam Liška.

24:53
    Domácim hráčom však stále ostáva ešte pomerne dosť času na to, aby niečo vymysleli. Nemecko drží puk v útočnom pásme a rozbieha kolotoč.

25:28
    Michaelis posúval puk Tuomiemu, ktorý už možno bol v dobrej streleckej pozícii, hľadal však na ľavom kruhu Elsnera, ktorý nebol v dobrej pozícii.

26:01
    Ladislav Nagy spomedzi kruhov premárnil správny moment na zakončenie a napokon už bol od puku odstavený.

26:41
    Puk spoza pravého kruhu nahadzoval na bránku Martin Chovan, smerovalo to však vedľa Treutleho bránky.

27:23
    Nemecko získava ďalšiu presilovú hru. Dve minúty za podrazenie dostáva Radovan Puliš.

28:00
    Naši hokejisti úvod oslabenia zvládajú solídne a Nemecko zatiaľ nemalo príležitosť na zakončenie.

28:28
    Liškovi tentokrát nevyšla prihrávka smerom na Cingeľa. Ak by dostal lepšiu prihrávku, mohol by ako pri predchádzajúcom oslabení ísť do samostatného zakončenia.

29:00
    Od modrej čiary tvrdo vypálil David Elsner. Jeho delovka od modrej čiary bola zblokovaná a puk letel vedľa.

29:44
    V dobrej príležitosti sa ocitol Michal Chovan, ktorý individuálne vykorčuľoval po ľavom krídle a strieľal z kruhu. Puk smeroval ponad bránku.

30:45
    Bergmann bol aktívny v útočnom pásme a zamestnával našich obrancov. Nemcom sa podarilo získať puk, z ľavého kruhu zakončoval Loibl a mieril do Košarišťanovho betónu.

31:20
    Individuálne sa snažil akciu riešiť Parker Tuomie, ktorý prekorčuľoval poza bránku a chcel prekvapiť Košarišťana rýchlym zakončením. To sa nepodarilo a naši hráči môžu prestriedať.

31:31
    Spomedzi kruhov to vyskúšal priamou strelou na bránku Fabio Wagner. Jeho zakončenie Košarišťan vyrazil na ochrannú sieť.

31:53
    Od modrej čiary sme videli strelu z hokejky Michala Sersena, ktorá však bola zblokovaná nemeckým hokejistom.

32:46
    Nemeckí hokejisti potvrdzujú svoju väčšiu aktivitu než naši hráči a strieľajú tretí gól. Daschner prekorčuľoval po pravom krídle a šikovnou prihrávkou od zadného mantinelu našiel pred bránkou MARCELA NOEBELSA, ktorý pohotovou strelou prekonal Košarišťana.
    Asistencie: Stephan Daschner, Benedikt Schopper.

33:49
    Čajkovský prihrávkou medzi kruhy hľadal Chovana, ktorý chcel prenechávať zrejme Nagyovi, ale naši útočníci si nerozumeli.

34:05
    Delovka Martina Fehérváryho od modrej čiary smerovala mimo bránky, gólman Niklas Treutle nemusel zasahovať.

34:34
    Získavame presilovú hru a môžeme sa dostať späť do zápasu. Dve minúty za podrazenie dostáva Björn Krupp.

35:14
    Puliš sa situáciu z pravého kruhu rozhodol riešiť strelou na bránku, ktorá smerovala mimo bránky.

35:40
    Tybor spoločne s Pulišom zakombinovali pred bránkou. Neskončilo sa to našou šancou, vo finálnej fáze si hráči nerozumeli.

36:36
    Náš tím premárnil ďalšiu presilovkovú príležitosť. Krupp už naskočil na ľad a Nemci môžu pokračovať v pätici.

37:41
    Bergmann prekorčuľoval do útočného pásma, podarilo sa mu zakončiť spomedzi kruhov, ale puk smeroval mimo bránky.

38:24
    Matúš Sukeľ využil svoju rýchlosť po pravom krídle a zakončoval z pravého kruhu. Jeho pokus smeroval priamo na Treutleho.

38:58
    Nagy šikovne vybojoval puk v rohu klziska a nahadzoval pred bránku, kde sa ukazoval Paulovič. Brankár Niklas Treutle stihol bezpečne podržať puk vo svojej výstroji.

40:00

Prostredná časť hry priniesla dva góly. Naši hokejisti zlepšili svoj výkon najmä v úvodnej desaťminútovke druhej tretiny. Skórovať sa podarilo Cingeľovi, ktorý znížil na 2:1, na 3:1 však v 33. minúte zvyšoval Noebels.

40:01

40:14
    Cingeľ prekorčuľoval dopredu po pravom krídle, jeho prihrávka spoza bránky napokon nebola presná.

40:55
    Naši hokejisti sa snažia naháňať nemeckú rozohrávku z hĺbky ich vlastného obranného pásma.

41:14
    Presilovú hru získava Nemecko. Dve minúty za držanie dostáva Mislav Rosandič.

41:48
    Nemci zatiaľ podnikajú komplikovanú rozohrávku a zatiaľ majú problém s prechodom do útočného pásma.

42:15
    Elsner si nakorčuľoval na pravý kruh. Odtiaľ pálil, ale jeho zakončenie smerovalo mimo brány Andreja Košarišťana.

42:53
    Nemeckým hokejistom zatiaľ veľmi táto presilovka nevychádza. Komplikujú si to najmä rozohrávkou, Slovensko zvláda toto oslabenie zatiaľ na výbornú.

43:39
    Od Čajkovského dokázal vymaniť puk Sven Ziegler, ktorý aj zakončoval z pravého kruhu a Košarišťan musel okamžite zasiahnuť.

44:26
    Strela Michala Chovana od modrej čiary smerovala iba do hradby tiel, ktorá stála pred nemeckou bránkou.

45:15
    Nahodený puk zo stredného pásma pre istotu brankár Nikla Treutle prikryl, keďže sa k nemu už blížil Dávid Buc.

45:43
    Veľa času a priestor na zakončenie mal Adam Liška, ktorý sa dostal k strele z tesnej blízkosti, no namieril to iba do žrde!

46:33
    Po pravom krídle prechádzal dopredu Parker Tuomie, ktorý však nedokázal prekvapiť nášho brankára. Od začiatku tretej tretiny sa prerušuje veľmi málo.

46:52
    Hra je prerušená práve teraz, keď nemeckí hráči posunuli našu bránku. Nasleduje aj reklamná pauza.

47:54
    Nemeckí hokejisti sa pohybujú s pukom v naššom obrannom pásme, ale nevedia veľmi nič vymyslieť.

48:13
    Patrik Svitana prekorčuľoval dopredu po ľavom krídle a snažil sa zakončovať. Napokon to riešil sám a preveril gólmana Treutleho.

48:55
    Chybovali sme pri rozohrávke. Túto príležitosť sa snažil využiť Jonas Muller, ale od modrej čiary nemal presnú strelu.

49:25
    Cingeľ posunul puk za pravý kruh Bakošovi, ktorý sa dostal do zakončenia. Treutle vyrazil pred seba, ale už mu potom pomohli jeho spoluhráči.

50:01
    Z ľavého kruhu vypálil nebezpečne Marcel Noebels. Jeho nepríjemná tvrdá strela smerovala tesne vedľa brány.

50:53
    Nemcom nevyšla rozohrávka zo stredného pásma a naši protihráči prišli o puk. Uvidíme, čo vymyslia naši hokejisti.

51:12
    Z ľavého kruhu nepríjemne vystrelil Kurth. Jeho zakončenie sa snažil ešte doraziť obranca Weber, ktorý výrazne podporil útok, ale Košarišťan bol bleskový.

51:56
    Ladislav Nagy sa s pukom dostal iba do rohu klziska a inkasoval tvrdý hit od protiháča. O puk teda náš kapitán prišiel.

52:48
    Sersen s Fehérvárym zachytili puk v obrannom pásme a snažia sa rozohrať náš nový útok.

53:36
    Martin Bakoš prekorčuľoval dopredu po pravom krídle. Snažil sa uvoľniť do zakončenia, jeho pokus bol napokon zrazený na ochrannú sieť.

54:36
    Slovensko bude hrať v oslabení. Zle sme striedali a dostávame dvojminútový trest za príliš veľa hráčov na ľade.

54:44
    Sily na ľade sa však veľmi rýchlo vyrovnávajú. Dve minúty za seknutie dostáva Dominik Bokk.

55:36
    Ladislav Nagy sa dostal do prečíslenia spoločne so Svitanom. Zakončoval z pravého kruhu, no bránku prestrelil. Mohli sme streliť kontaktný gól.

56:13
    Radovan Puliš zachytil puk počas nemeckej rozohrávky. S pukom vykorčuľoval dopredu, ale už nestihol zakončiť.

56:31
    Dosť času na zakončenie mal David Elsner, ktorý napokon aj pálil spomedzi kruhov, no nasmeroval to iba mimo Košariršťanovej brány.

57:27
    Bakoš napádal rozohrávku Nemecka. Nemci sa to snažia zahrať na istotu a vôbec sa nemajú kam ponáhľať, stále vedú o dva góly.

58:05
    Nemeckí hokejisti chceli využiť príležitosť na hybridný icing. Geritt Fauser však nebol prvý pri puku a vhadzovať sa bude v obrannom pásme Nemecka.

58:05
    Oddychový čas si vzal náš tréner Craig Ramsay. Zrejme sa pokúsime odvolať brankára.

58:12
    Nepodarilo sa nám síce vyhrať buly v útočnom pásme, opätovne sme získali puk a už hráme v šestici.

58:39
    Hlavný rozhoda nemal správny dohľad na puk a preto bola hra prerušená. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

58:50
    Nagy dobrou prihrávkou medzi kruhy našiel Michala Chovana, ktorý pálil, ale nastrelil puk vedľa brány.

59:10
    Nemeckí hráči vyštartovali v dvojici do protiútoku. Zakončoval Stefan Loibl, ale gól do odkrytej bránky nedal.

59:51
    Sme síce v útočnom pásme, no nedarí sa nám vytvoriť si strelecké príležitosti. Nemci sa teraz previnili icingom.

V tretej tretine sa skóre nemenilo, a tak si Nemecko bezpečne udržalo svoje dvojgólové vedenie. Naši hokejisti rozhodne však predviedli o niečo lepší výkon než v prvom stretnutí. Najbližšie nás čaká budúci víkend dvojzápas s Rakúskom.

Ďakujeme za pozornosť. (22:12:34)

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 14. Bergmann (Pföderl), 16. Tuomie (Michaelis), 33. Noebels (Daschner, Schopper) – 25. Cingeľ (Liška)